Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.527
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...
hrka11 kaže...

Sta te briga kakav je tv...ne budi cicija nego ga kupi i ne budi lincina nego malo procitaj po temi.

http://en.tab-tv.com/?p=16370

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Ove tablice mi se ne poklapaju skroz.

 

Jedni spominju 120Hz, drugi 100Hz, sto je na kraju tocno?

 Ja se s gagom sprdam jer se znamo,a i radi se o sonyu,ne o lgu...ali nebitno,reci koji model te tocno zanima pomoc cu sta mogu.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Preporuka za neki smart Tv do 2000 kn

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sencci kaže...
Niko nema iskustva sa ovim Panasonic smart tv TX-43FX550E, TX-43FX620E modelima? Ili generalno Panasonic vs LG vs Samsung (u stoj klasi, tj. cjenovnom rangu 350-400e) kada se uzmu u obzir odnos slika/ ton/ i smart OS?

 Ja sam uzeo prošli mjesec 55GX550. IPS vulgaris, ali s obzirom da ga gledam u osvjetljenoj prostoriji i pod različitim kutevima - to je to (ne mislim davati 10 soma za OLED). Gle, slika je OK (MaxTV), Netflix i Youtube rade super. OS je rudimentaran, ali dosta brz. Delay se primjeti na pojačavanju/stišavanju, ali to je sekunda-dvije. Nemaš neki izbor aplikacija, ali meni to ionako nije bitno, trebao sam veći TV na kojem mogu gledati Youtube i Netflix uz klasične programe i to je to. Do sada mi je jednom zaštekao i to dok je Netflix bio na pauzi valjda 2 sata.  Spojen sam preko WiFi-a, router mi je na pol metra od TV-a, imam optiku, tako da tu nema nikakvih problema sa nekakvim buferiranjem, trzanjem i sl. Zna biti na vikend akciji u Emezetti za 3200 Kn i za te novce je OK bang for buck. Računaj da ti je serija 5 u stvari prepakirani Vestel, nisam bio siguran u to, ali sam se uvjerio pri prvom paljenju i podešavanju telke. Imaš par stranica prije još neka moja opažanja o tom modelu. Da je koštao 5000 Kn, uzeo bih nešto drugo, za 3200 je OK.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

 Ja se s gagom sprdam jer se znamo,a i radi se o sonyu,ne o lgu...ali nebitno,reci koji model te tocno zanima pomoc cu sta mogu.

 

Ma neki sa dobrom slikom do 49". Montirao sam regal, i 50" nejde nikako unutra, bas sam sinoc mjerio.

 

Volio bih da je do 49", ravan, dobar software, IPS panel (moze i VA u najgorem slucaju, al TN nikako), i nativnu frekvenciju od 100/120Hz.

Takodjer VESA je obavezna. Jos ako dolazi sa svojim VESA nosacem, jos bolje.

Cjenovno do 600€, +/-10%.

Od dodatnih funkcija bi volio da radi sa mreznim NAS-om, dakle DLNA, Wifi bar n standarda,

ac ako ima, jos bolje.

 

I kad to sve poklikam, ostaje mi od proizvodjaca samo LG:

https://geizhals.at/?cat=tvlcd&xf=126_DLNA-Client~1430_49~33_46~34_3840x2160~3952_IPS~3952_gerade&asuch=&bpmin=&bpmax=700&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&plz=&dist=&mail=&sort=p

 

I sad me zanima, na kojoj nativnoj frekvenciji radi SM8200 model, jer mi se cini kao dobra kupnja,

makar bilo koji sa ove liste je vjerovatno dobar, ali koji izabrati - ne znam. Nano Cell filter, da ne?

 

 

Jos nesto - jel postoji soundbar koji se moze montirati na dno TV-a, kad se TV objesi?

 

Mad Ant kaže...

 Ako pogledaš u lineup tablicu u redak gdje navode 100/200Hz, piše "Truemotion", te je najmanja brojka u tom redku "100Hz", što nekako samo po sebi nalaže da se ne radi o nativnoj (pravoj) frekvenciji osvježavanja, već interpolaciji (sapunica efekt, duplo od nativne).

 

Iliti, Truemotion 100 je 50Hz, a Truemotion 200 je 100Hz nativno. Treba pripaziti jer slično rade svi proizvođači, a prodavači se još k tome igraju pokvarenog telefona.

 

Mimo toga, EU 50/100Hz, SAD 60/120Hz, ali kada netko kaže (po EU standardu) 100Hz ne znaš odmah da li misli nativno ili interpolirano, pa je barem nama ovdje lakše reći 120Hz pa znamo na šta se misli.

 

 

E bas to me i muci, na jednoj listi pise jedno, na drugoj pise drugo:

 
 

 

I sad kome vjerovati? Sto je zaista tocno?

 

https://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1558611842

 

Ovdje opet treca prica.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 8:02 (Čitatelj).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

 

Ma neki sa dobrom slikom do 49". Montirao sam regal, i 50" nejde nikako unutra, bas sam sinoc mjerio.

 

Volio bih da je do 49", ravan, dobar software, IPS panel (moze i VA u najgorem slucaju, al TN nikako), i nativnu frekvenciju od 100/120Hz.

Takodjer VESA je obavezna. Jos ako dolazi sa svojim VESA nosacem, jos bolje.

Cjenovno do 600€, +/-10%.

Od dodatnih funkcija bi volio da radi sa mreznim NAS-om, dakle DLNA, Wifi bar n standarda,

ac ako ima, jos bolje.

 

I kad to sve poklikam, ostaje mi od proizvodjaca samo LG:

https://geizhals.at/?cat=tvlcd&xf=126_DLNA-Client~1430_49~33_46~34_3840x2160~3952_IPS~3952_gerade&asuch=&bpmin=&bpmax=700&v=e&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&filter=aktualisieren&plz=&dist=&mail=&sort=p

 

I sad me zanima, na kojoj nativnoj frekvenciji radi SM8200 model, jer mi se cini kao dobra kupnja,

makar bilo koji sa ove liste je vjerovatno dobar, ali koji izabrati - ne znam. Nano Cell filter, da ne?

 

 

Jos nesto - jel postoji soundbar koji se moze montirati na dno TV-a, kad se TV objesi?

 

Mad Ant kaže...

 Ako pogledaš u lineup tablicu u redak gdje navode 100/200Hz, piše "Truemotion", te je najmanja brojka u tom redku "100Hz", što nekako samo po sebi nalaže da se ne radi o nativnoj (pravoj) frekvenciji osvježavanja, već interpolaciji (sapunica efekt, duplo od nativne).

 

Iliti, Truemotion 100 je 50Hz, a Truemotion 200 je 100Hz nativno. Treba pripaziti jer slično rade svi proizvođači, a prodavači se još k tome igraju pokvarenog telefona.

 

Mimo toga, EU 50/100Hz, SAD 60/120Hz, ali kada netko kaže (po EU standardu) 100Hz ne znaš odmah da li misli nativno ili interpolirano, pa je barem nama ovdje lakše reći 120Hz pa znamo na šta se misli.

 

 To mu je navedeno jedno i drugo...to truemotion zenemari,gledaj drugu vrijednost...nisam bas do sad vidio da za jedan tv pisu razlicito na vise mjesta.Ja sto sam uspio nac pise da radi na 100hz,a sumnjam da je manje od tog.

Za taj nano cell ako radi kako ga reklamiraju uzeo bi tv s njim,sad kolika je razlika s njim ili bez njeg ne znam jer nisam imao priliku vidit,kod mene je sony i kad sam sebi trazio zanimao me samo sony tv,tako da nisam gledao bas puno ostale marke.

Origin_Steam: hrka11
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

taj tv SM 8200 veličina 49, 55 i 65 ima ima 50 odn 60 Hz  https://www.displayspecifications.com/en/brand/a1025

 

tek modeli SM 8500 imaju 120 Hz

 

gledati treba Refresh rate a ne Frame interpolation i ostala sranja.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 8:32 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slažem se s Anđelom to je native 50Hz. Čitatelj i tvoj prvi i zadnji link to isto kažu, a ove slike u sredini su marketing nazivi i ne bi smjelo stajati Hz nego samo neke brojke.

Na zadnjem linku ti je objašnjeno:

"Hz denotes the refresh frequency (refresh rate) of the display panel in cycles per second. TV displays are typically 100/120 Hz or 50/60 Hz, which means that the picture can be refreshed up to 120 or 60 Hz, respectively, per second. In recent years, manufacturers have started specifying Hz combined with various other subsystems in marketing material as a way to pump up the Hz number. That is why you see modern TVs specified as 2000 or 3000 BMR, PPI or something similar. This does not represent the actual panel frequency. Also, Hz must not be confused with video frame rate, which is typically 24 fps (frames per second) for movies."

To ne znači da je TV loš:

https://www.the-home-cinema-guide.com/tv-refresh-rate-explained.html
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čitatelj uz ove tvoje kriterije jedino SM8500 (usporedba). Ima 100Hz, Quantum Display IPS za solidne boje, čita Dolby Vision, ima Dolby Atmos zvuk, DLNA, 802.11ac, daljinski sa glasovnim upravljanjem. U trgovinama se može naći za 5.000 kn, ili samo danas (žuta srijeda, 15% na jednokratno i 10% na obročno plaćanje na LG, Philips, Panasonic i Grundig televizore) u City centrima zagreb i split za 4.760 kn ili možda da pričekaš neki novogodišnji popust iako nisam siguran da će biti nešto jeftinije, ali možda uleti 5g garancije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 9:20 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odlicno, jos neki Soundbar uz to, koji se moze ispod umjesto nogu naserafit na TV, pa objesiti?

Moze isto onda LG, da sve mogu jednim daljinskim kontrolirati. Ne mora imati woofer, samo bar koji zvuci normalno,

a ne oni prdekavci od 1cm debljine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemoj previše očekivati od tih mini soundbarova. Prvo poslušaj da li ti odgovara zvuk sa ugrađenih zvučnika, pa onda traži nekakav soundbar ili možda Bluetooth slušalice. Pogledaj na ovom forumu ili ovdje nešto o soundbarovima.

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ok. Nisam znato to u vezi Vestel-a za FX550 seriju. Ako se odlucim za Panasonic išao bih vjerovatno na ovu malo napredniju FX6xx seriju, ali ko bi znao da i ona nije Vestel, nadam se da nije. Inace, Panasonic-a Viera evo već oko 10 g. imam, to je nekadašnja u to vrijeme serija sa HD ready ;) ali i dalje radi bez problema, dok su mnogi drugi top brendovi kod prijatelja otkazivali u međuvremenu. Išao bih opet na Panasonic bez razmišljanja, ali dosta vremena je od tada prošlo i stvari se znaju mijenjati (upravo mi je novo ovo što sam cuo za Vestel) pa nisam siguran da li je Panasonic još uvijek i u ovoj novijoj smart tv tehnologiji najbolji izbor, ili prednost dati Samsungu, LG-ju...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 10:11 (sencci).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Nemoj previše očekivati od tih mini soundbarova. Prvo poslušaj da li ti odgovara zvuk sa ugrađenih zvučnika, pa onda traži nekakav soundbar ili možda Bluetooth slušalice. Pogledaj na ovom forumu ili ovdje nešto o soundbarovima.

 

Sta kazes na 49SM8600 umjesto 49SM8500? Trenutno mi je povoljnije nabaviti 8600 model.

https://geizhals.at/lg-electronics-49sm8600pla-a2045889.html

https://geizhals.at/lg-electronics-49sm8500pla-a2017499.html

https://geizhals.at/?cmp=2017499&cmp=2045889

 

A kod 8500 ovdje pise da je 50hz/100hz interpoliran.

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Potpuno isti televizori samo sa drugačijim stalkom. Središnji stalak kod 8600 je meni ljepši, ispod 8500 jednostavnije postaviš soundbar. Ukoliko će televizor ići na zid stalke ionako skidaš, pa stoga kupi što te god izađe jeftinije.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nek me neko ispravi, ali negdje sam pročitao podatak da Panasonic od 2016. ne proizvodi TV uređaje.. jedino neznam onaj top OLED valjda rade sa LG panelom u nekoj tvornici... ostalo nažalost prodana prava VESTEL-u i sl.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Potpuno isti televizori samo sa drugačijim stalkom. Središnji stalak kod 8600 je meni ljepši, ispod 8500 jednostavnije postaviš soundbar. Ukoliko će televizor ići na zid stalke ionako skidaš, pa stoga kupi što te god izađe jeftinije.

 

Evo narucio 8600 za 599€ i besplatni shipping, dok bi me 8500 kosta 649€ + 13€ shipping.

Stalak/noge nisu bitne, jer ce ici na zid.

 

Havo kaže...
Nek me neko ispravi, ali negdje sam pročitao podatak da Panasonic od 2016. ne proizvodi TV uređaje.. jedino neznam onaj top OLED valjda rade sa LG panelom u nekoj tvornici... ostalo nažalost prodana prava VESTEL-u i sl.

 Koliko znam, od 2015. ne proizvode vise plazme, tehnologija Kuro matrica koje su kupili od posrnulog Pioneera (njihove plazme, kad su ih plasirali, su bile i preko 150.000kn),

makar Kuro matrica (kuro=crno) je i dalje benchmark za crnu "crnu", OLED je tu jako blizu, ali i dalje je Kuro = Kralj.

 

A ove nove TV-e, dali ih rade oni, ili im panele radi netko drugi, nikad ne znas. Samsung placa LG-u za koristenje OLED tehnologija,

Sony kupuje gotove OLED panele od LG-a, tako da je danas svasta moguce.

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jak je vestel proizvodi sharp,hitachi,jvc,panasonic televizore

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,kupujem tv i buđet mi je 4500 kn,a uzeo bi televizor od 65,pošto je za dnevni boravak.
Našao sam 2 tv po toj cijeni pa ako mi netko tko se razumije može dati savjet koji od ta dva je bolje uzeti,ili ima neki drugi bolji tv za tu cijenu
LED TV Philips 65PUS6554. 4,400 kn
TV LED HITACHI 65HK6500. 4,400 kn
Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 11:06 (Hogar22).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi, namjeravam kupiti neki 4K televizor velicine oko 50 inca i naravno da bude cim jeftiniji. Nasao sam ovaj Samsung 50RU7172 medjutim ne mogu pronaci nikakve informacije ili reviewove o njemu prema ovom identifikatoru, osim na nekim ruskim stranicama. Zasto je to tako i znate li mozda koji Samsungov TV je slican ovom pa da mogu usporediti reviewove? Hvala na pomoci!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
emerik kaže...

Pozdrav ljudi, namjeravam kupiti neki 4K televizor velicine oko 50 inca i naravno da bude cim jeftiniji. Nasao sam ovaj Samsung 50RU7172 medjutim ne mogu pronaci nikakve informacije ili reviewove o njemu prema ovom identifikatoru, osim na nekim ruskim stranicama. Zasto je to tako i znate li mozda koji Samsungov TV je slican ovom pa da mogu usporediti reviewove? Hvala na pomoci!

 

Komentari korisnika na forumu

 

https://www.bug.hr/forum/search/post/?txt=50RU7172&ss=p&sa=t&t=48433&f=21&sort=desc

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 11:55 (CroDexter).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
emerik kaže...

Pozdrav ljudi, namjeravam kupiti neki 4K televizor velicine oko 50 inca i naravno da bude cim jeftiniji. Nasao sam ovaj Samsung 50RU7172 medjutim ne mogu pronaci nikakve informacije ili reviewove o njemu prema ovom identifikatoru, osim na nekim ruskim stranicama. Zasto je to tako i znate li mozda koji Samsungov TV je slican ovom pa da mogu usporediti reviewove? Hvala na pomoci!

 Review sa mjerenjima:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru7100

 

Zadnja dva broja u modelu nisu bitna, gledas prva dva slova i prve dvije brojke - RU71xx, RU74xx, RU80xx. Inace RU 2019, a NU 2018.

 

Uglavnom najnizi njihov 4K model sa VA panelom na 60Hz. Dobar za mracnije prostore jer je VA i ionako nije previse svijetao (ispod 300 nita).

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 12:04 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sencci kaže...
Ok. Nisam znato to u vezi Vestel-a za FX550 seriju. Ako se odlucim za Panasonic išao bih vjerovatno na ovu malo napredniju FX6xx seriju, ali ko bi znao da i ona nije Vestel, nadam se da nije. Inace, Panasonic-a Viera evo već oko 10 g. imam, to je nekadašnja u to vrijeme serija sa HD ready ;) ali i dalje radi bez problema, dok su mnogi drugi top brendovi kod prijatelja otkazivali u međuvremenu.

 Ja sam isto prešao sa Panasonic plazme 42PV80 koju sam stavio u spavaću. Taj telkač je zadnjih 8 godina upaljen barem 12 sati dnevno i dalje radi ko puška. Crne su nešto lošije na LCD-u, ali mene osobno to ne smeta. E sad, ja nisam zahtjevni korisnik, netko drugi bi vjerojatno na to gledao drugačije.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nakon ove informacije da su u Panasonic-u Vestel paneli, sada mislim da cu se ipak odluciti za Samsung ili LG. Možda nisam u pravu, ali nekako nije to to, nije onaj cisti stari Panasonic ;) a Vestela ima i u Hitachiju, Toshibi, itd... E sada se sveo izbor na ova dva modela: Samsung 43RU7172 (VA) ili LG 43UM7000 (IPS). Za šta se odluciti? Prvo VA ili IPS? Istina, bar 70% vremena tv gledam navečer, neki ugođaj uz blagu rasvjetu itd.., bolji kontrast na njegovoj strani.. S druge strane IPS mi se nekako cini univerzalniji, bolji ugao.. Je li baš toliko očita razlika navečer? Kontrast možeš dotjerati u postavkama ako zatreba navečer? Dok kod ugla gledanja ne možeš ništa uciniti da ga poboljšaš... U tom slučaju IPS, a mogao bih birati između pomenutog LG-ja i nekog od Samsungovih IPS modela npr. RU7022. Možda lupetam kao laik, ali zato sam ovdje pa bih volio čuti mišljenja ljudi koji se više razumiju?
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 13:49 (sencci).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
emerik kaže...

Pozdrav ljudi, namjeravam kupiti neki 4K televizor velicine oko 50 inca i naravno da bude cim jeftiniji. Nasao sam ovaj Samsung 50RU7172 medjutim ne mogu pronaci nikakve informacije ili reviewove o njemu prema ovom identifikatoru, osim na nekim ruskim stranicama. Zasto je to tako i znate li mozda koji Samsungov TV je slican ovom pa da mogu usporediti reviewove? Hvala na pomoci!

 Review sa mjerenjima:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru7100

 

Zadnja dva broja u modelu nisu bitna, gledas prva dva slova i prve dvije brojke - RU71xx, RU74xx, RU80xx. Inace RU 2019, a NU 2018.

 

Uglavnom najnizi njihov 4K model sa VA panelom na 60Hz. Dobar za mracnije prostore jer je VA i ionako nije previse svijetao (ispod 300 nita).

 Hvala, sto mislite o ovom Philips TV-u? Citam malo reviewove i ljudi kazu da je dosta dobar, da ambient light puno pridonosi dozivljaju ali izgleda da imaju velikih problema s kvarovima. Kakva je Philipsova korisnicka podrska sto se tice garantnog roka? Moze li se mozda garancija produziti?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cistamlaka kaže...

Preporuka za 32'' 1080p televizor sa mogućnošću stavljanja na zid?Cijena do 1500 kn. Namjena je za stariju osobu pa ne mora biti smart, što jednostavnije to bolje.

Kao što sam več napisal na dolnjem linku, starija osoba neče primjetit razliku između "naše domače 720p i 1080p rezolucije emitiranja".

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=924&jumpto=6020339&sort=asc&view=flat

 

Ali eto kad več moš kupit takav TV za 1500kn ok. Filips/Flips je jedini 32/1080p model u domačoj maloprodaji, koji sjeda pod ono kaj ti tražiš.Flips nema Smart TV opcije, koju recimo moš bez frke dobit na 32 TV-u sa 720p rezolucijom.

 

Flips ima Vesa nosač 100 x 100, a daljinski je klasičan i jednostavan a to je ipak najbitnije.

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-32pfs4132-12-televizor-cijena-32-82-cm-led-full-hd-45320991

 

Flips tamo gdje je najbiliže, no ako je u pitnaju Web shop kupovina onda samo Mall.hr ili HGspot radi besplatne dostave+plačanje pouzečem.

 

Druga opcija je Hitachi, ili znatno bolji/jeftiniji paket 32/1080p televizora u paketu sa petogodišnjom garancijom.Ovaj model ima i Smart TV, dakle to bi bila tipična web shop kupovina kod Mađara.HItachi Vesa nosač je 200 x 100, a daljinski je opet klasičan i vrlo jednostavan.Iako ti TV vješaš na zid, bilo koji manji TV sa klasičnim postoljem(kao Hitachi) puno bolje izgleda nego klasične dvije noge na bokovima.

 

https://edigital.hr/led-televizori/hitachi-32he4000-32-led-fhd-smart-televizor-p589474

 

http://tv.hitachi.eu/eu/en/product/24/32HE4000/specifications

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/hitachi-hrvatskoj-dvije-godine-garancije/271600.aspx

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/samsung-smart-tv-kulturni-sok-/271891.aspx?page=0&jumpto=6016776&sort=asc&view=flat

 

 

tzvhdsse kaže...

 Preporuka za neki smart Tv do 2000 kn

Pa več si dobio određeni komentar, uostalo i za tebe vrjede određene preporuke nuđene drugim forumašima.

 

S obzirom da su akcije iscurile, pa eto opet moš kupit "domači Vivax 1080p sa Smart TV/Android OS opcijom".U ponudi imaš dva modela, 40 za 1800kn i 43 za 2000kn.

 

https://www.links.hr/hr/tv-uredaji-7501#/manFilters=1214

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=931&jumpto=6025124&sort=asc&view=flat

 

Ako uzmemo da je Sharp jači brend, a kaj to zapravo znači jer uvijek gledamo samo uloženo-dobiveno.Eto dva Sharp modela, prvi je 40/1080p+Smart TV opcija.Drugi model je Sharp 40/4K+Smart TV, ili model vrlo sličan onom kojeg je domači Spar nedavno prodaval za 2000kn.Kolko ja vidim, u odnosu na Spar akciju ovaj model nema Bluetooth a sve ostalo je vrlo slično.Dakle opet kupovina kod Mađara, pa eto sad ti na kraju odluči kaj češ kupit.Inače svi ovi preporučeni modeli, to su sve VA LCD paneli dakle 40 ali i ovaj 43 barem tak kaže Vivax.

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-sharp-lc-40cfg6352e-40-102-cm-full-hd-usb-hdmi-scart-wifi-dvb-t2-c-s2-h-265-hevc/proizvod/227614

 

https://edigital.hr/led-televizori/sharp-lc-40uh7252e-uhd-smart-led-televizpr-p642677

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/0a1914ad

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=916&jumpto=6016706&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče domačih cijena, dakle Sharp 40/4K sličnu cijenu kao Mađari ima samo Osječki Infokom. Ali to nije nije klasičan web shop, i da nema opcije "plačanja pouzečem kod preuzimanja" kao kod Mađara.

 

https://www.nabava.net/televizori/sharp-lc-40uh7252e-televizor-cijena-40-102-cm-led-ultra-hd-84959491

bugovac222 kaže...
Slažem se s Anđelom to je native 50Hz. Čitatelj i tvoj prvi i zadnji link to isto kažu, a ove slike u sredini su marketing nazivi i ne bi smjelo stajati Hz nego samo neke brojke.

Na zadnjem linku ti je objašnjeno:

"Hz denotes the refresh frequency (refresh rate) of the display panel in cycles per second. TV displays are typically 100/120 Hz or 50/60 Hz, which means that the picture can be refreshed up to 120 or 60 Hz, respectively, per second. In recent years, manufacturers have started specifying Hz combined with various other subsystems in marketing material as a way to pump up the Hz number. That is why you see modern TVs specified as 2000 or 3000 BMR, PPI or something similar. This does not represent the actual panel frequency. Also, Hz must not be confused with video frame rate, which is typically 24 fps (frames per second) for movies."

To ne znači da je TV loš:

https://www.the-home-cinema-guide.com/tv-refresh-rate-explained.html

Dobar 60Hz TV/ili PC monitor, on je i više nego dovoljan za bilo kakve potrebe prosječnog korisnika.Večina kupaca spada pod prosječne i normalne kupce, koji realno ne znaju razliku između VA ili IPS LCD panela i recimo modela krovnog prozora.

 

Je pravih 120hz je bolje, ali to se često debelo naplati kao da se bez toga ne može dobit dobar TV.

 

Marketing muljaže ili lažovi kao LG primjer, ali i recimo Samsung kod kojeg buš u Web tehnikalijama rijetko našel onu sramotu od 50 ili 60hz.

 

"Kinezi kao Hisense očito nemaju srama", ili nemaju potrebe skrivat detalje da bi sebe prikazali kak ti boljima itd.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=921&jumpto=6019119&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=921&jumpto=6019152&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 14:28 (rambox).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

 Koliko znam, od 2015. ne proizvode vise plazme, tehnologija Kuro matrica koje su kupili od posrnulog Pioneera (njihove plazme, kad su ih plasirali, su bile i preko 150.000kn),

makar Kuro matrica (kuro=crno) je i dalje benchmark za crnu "crnu", OLED je tu jako blizu, ali i dalje je Kuro = Kralj.

 

 

 To imaš i oled i Kuro pa pricas ili si cuo negdje ?

kako god nisi u pravu.

Niti mjerenja niti praksa ti ne idu u prilog.

Kuro ne moze prikazati apsolutnu crnu i koliko god bio dobar u mraku vidis da je ekran upaljen.

Oled s druge strane ima apsolutnu crnu i u mraku kad prikazuje crnu ne vidi se ekran jer izgleda isto kao kad je ugasen.

Imao sam Kuro zadnje generacije, imam oled, imao sam ih jedno vrijeme zajedno i znam sto pricam.

Kuro je bio kralj, sada je oled bez ikakve dvojbe. Jednostavno bolji je u skoro svim parametrima. Jedino gdje mi je Kuro bio bolji je motion koji je na njemu bio prirodniji, ostalo sve na strani oleda.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trebao bi preporuku nekog HDMI kabla za novi TV! Jel ima to uopce ikakve razlike izmedu onog za 50kn i 250kn?
Tv je sony bravia 4k ako to ima veze
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li mozda itko kad bi se mogao pojaviti MicroLED TV na trziste

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 15:35 (persona_user).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tincha kaže...
Trebao bi preporuku nekog HDMI kabla za novi TV! Jel ima to uopce ikakve razlike izmedu onog za 50kn i 250kn?
Tv je sony bravia 4k ako to ima veze

 Sve preko 50 kn je lagani porez na neznanje nažalost...

 

50 kn max, realno je to dostupno i za puno manje... i funkcionira isto ko i onaj od 250 kn

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...

 Sve preko 50 kn je lagani porez na neznanje nažalost...

 

50 kn max, realno je to dostupno i za puno manje... i funkcionira isto ko i onaj od 250 kn

 Čitao sam već o tome, ali reko da provjerim, znači one premium spike ovako onako 0 bodova. Zahvaljujem!

Kad smo već kod telke, ima li smisla uzimati i one prenaponske zaštite? Trebam svakako neku letvu s više utičnica obzirom da ih nemam dosta, pa gledam ima u linksu nešto tipa OVO.

Konkretno, bojim se za situacije u kojima nestaje struje kad elektronika radi i sl.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja imam tv spojen na prenaponsku letvu APC sa 6 utičnica.. žao mi je što nisam uzeo sa 8... jer mi je ovako premalo (tv, android box, xbox, dvd, telefon, router, itd....) s tim da ima i prenaponski bypass za antenu (meni jako bitno jer živim u kući i antena na krovu u koju je jednom udario grom i skurio sve živo) ali i zaštitu za telefonsku utičnicu...

U ovih 10 godina mi očito nije ponovno udario grom pa neznam dal bi pomoglo :-)

btw nemam nažalost gromobran.. struju štiti fidovka.. ali preko antene uđe napon od groma u mrežu i napravi sranje bez problema, a i telefonski kabel mi nažalost ide preko krovova..

ko živi u stanu, vjerojatno mu je to manje isplativa investicija.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice