Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.411
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, listam malo temu al čisto da mi netko od stručne ekipe potvrdi prije narudžbe

Ovaj Hisense 55A7500F iz Elipsa nema konkurencije po ovoj cijeni, ima li kakav konkurentan model od tvrke TCL? Napominjem da sam spreman nadoplatiti još 500 kn ako postoji neki dobar model veličine 65 inča? TV je za filmove i Playstation.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 18:51 (user2206).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imas samsung RU71xx i RU74xx otprilike u tom cjenovnom rangu, oko toga i tog hisensa se jos dvojim tj. cekam da nes bude na popustu.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
HCMAA kaže...
hebeš to kad ljudska koža nema prirodnu boju...u tom pogledu sony out of box je kralj:)

 Da se ubacim :)

Nemam osobnog iskustva, ali svaki video koji sam pogledao govori slično kao i ti.

 

I na kraju mi je ostao izbor Samsung ili Sony.

LG u veličini koju gledam il su klasa niže, ili su bolje, al nekoliko tisuća kuna skuplji, a odabrao sam si fiksni budget.

 

I onda sam gledao izravne usporedbe više modela Sonya i Samsunga, i naletio na ovo:

  

Ovakvih scena sigurno nema mnogo u filmovima, da ovo nisam vidio, vjerojatno ne bi ni primjetio ko ni milijuni koristnika tih TV-a...

Ali, eto sad sam to vidio, i trebam odlučiti dal hoću crnu, ili točne boje...

Znam da oba imaju više modela, noviji firmware, ali pretpostavljam da ne otstupaju jako od ove filozofije osvjetljenja..

 

Danas vjerojatno pada odluka, mislim da idem na Q70R.

TV je roba široke potrošnje, ili tko ne želi eventualne probleme sa probijanjem pozadinskog osvjetljenja=kupi OLED.

 

Večina ljudi je zadovoljna i TV prosjekom, ili ništa u životu nije idelano pa ne mora bit idealan niti tipičan LCD panel.

 

Kaj se tiče tvojih fotki, a gle Sony(VA panel) malo probija to je očito+prilično neugodno za TV takve cijene.

MEGATAMA kaže...

Light bleed je nazalost cesta pojava na low end modelima i u globalu to ne uvazavaju u garanciju ali moras provjerit sa svojom trgovinom jer cak i u slucaju naprimjer OLEDa od 5 tisuca eura jedna trgovina prihvati degradaciju panela pod garanciju a druga ne tako da je to jako individualno od trgovine do trgovine.

Probaj.....

Da baš moš mislit, i toga kao da uopče nema na duplo skupljim TV uređajima.Realna situacija je poznata, ako nemaš sreče pogodiš u skupo govno ili loš TV primjerak.

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

Imas samsung RU71xx i RU74xx otprilike u tom cjenovnom rangu, oko toga i tog hisensa se jos dvojim tj. cekam da nes bude na popustu.

 Ček šta nije Hisene već sad na popustu ili su ovo napuhane cijene i lažni popusti u Elipsa? Također na koje točno modele Samsunga misliš?

Hvala na odgovoru.

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Elipso ima dva Hisene modela slične cijene i istih gabarita (55 inča tj. 138 cm)

H55U7B

55A7500F

 

Ili čak ovaj iz Mall.hr - jel ovo novija verzija VIDAA U 4.0 dok ovi iz Elipsa imaju verzije 3.0

Koja je bolja?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 23:50 (user2206).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
black bars na Samsung je crni jerbo algoritam za local dimming je agresivniji...i onda detalji na slici koji su u tami se izgube

Sony algoritam dopušta veće detalje a cijena toga je da crna nije 100% crna

Jel ovaj moj Tv opravdava cijenu... definitivno ne...moje OKP oko je našlo mana...ali hebiga...nemam izbora...ili ovaj Sony ili OLED...ali s obzirom na način uporabe meni ne gine burn in...i vjerojatno bi i tamo našao da ne opravdava cijenu...to vridi i za OLED...ima i on tvorničkih mana

Svi oni od nas prave budale... kontrola kvalitete ne opravdava cijenu...u 2020 godini se očekuje da nema neispravnih pixela..da je uniformiranost savršena i ostalo

Ustvari postoje tragovi na ekranu koji su krivi za ne uniformiranost... hebiga prvih 14 dana mi je OKP malo podivljao...u mraku kad je tv ugašen...pod svitlom led lampe se vide kao neke fleke skroz tamno ljubičaste boje i upravo na tih par mista kad se tv upali se vidi...uz uvjet da je local dimming of...a on je uvijek of ako je na Tv-u njegov desktop

Da sam uzeo OLED bilo bi mi još gore...i za istu cijenu bi dobio 55' a sad ovih 65' je postalo malo

Svakom TV-u ću ja naći nedostatak...to garantiram...pa makar on imao cijenu od koje boli glava

nedostaci koji su eventualno primjetni kad gledaš 21:9 format...u 16:9 formatu postaju nevidljivi...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 0:56 (HCMAA).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...
R4zOR229 kaže...

Imas samsung RU71xx i RU74xx otprilike u tom cjenovnom rangu, oko toga i tog hisensa se jos dvojim tj. cekam da nes bude na popustu.

 Ček šta nije Hisene već sad na popustu ili su ovo napuhane cijene i lažni popusti u Elipsa? Također na koje točno modele Samsunga misliš?

Hvala na odgovoru.

 Ma to su regularne cijene, kad završi vrate onu punu cijenu na dan dva i onda opet ovu vrate poslje. Pravi popust je ova cijena 300-400kn dolje. Samsungi su oni kaj sam ti gore napiso ovo umjesto x nije bitno koji brojevi pisu bitna su ova prva dva broja 71/74 oni odreduju seriju.

user2206 kaže...

Elipso ima dva Hisene modela slične cijene i istih gabarita (55 inča tj. 138 cm)

H55U7B

55A7500F

 

Ili čak ovaj iz Mall.hr - jel ovo novija verzija VIDAA U 4.0 dok ovi iz Elipsa imaju verzije 3.0

Koja je bolja?

 f verzije bi morale imati vidaa 4 ako nema updejtas doma tak da je to nebitno.

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci trenutno do 3500kn nema nikakvih značajnih popusta za 55" i veće TVe? 

Moram čekati...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa nzn, ja pratim samo ova 3 modela buduci da mi imaju niski input lag. Ak ti treba tv kupi ga, veci popust od 400kn tesko da ces docekat, sad ak ti se isplati cekat za tu cifru cekaj ak ne kupi sad. Meni uopce sad netreba tv tak da mi nije nikakav problem cekat neki popust. Doduse da nadodam ono gore o cijeni u elipsu sam pratio za b7500 model i 7100 sam vidio da se stavila cijena na onu orginalnu na dan i vratila pa predpostavljam da ce tako bit i za ovaj, jel je 3200kn neka realna cijena tog modela, za 5k kn bi neko bio lud da to kupi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 11:54 (R4zOR229).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoć oko izbora TVa, dilema je između Sony 55xf9005 i Samsunga 55q70r. 

 

Bitna mi je kvaliteta slike, ne igram se na TVu pa mi taj dio nije bitan i zvuk mi je nebitan jer imam spojen receiver i zvučnike. 

 

Brine me blooming titlova, jeli to poboljšnao jer recenzije koje gledam su katastrofa po tom pitanju za oba modela.

I bitna stavka mi je čistoća pokreta (sport).

 

 

6 Sony 55xf9005
9 Samsung 55q70r
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sokios kaže...

Molim pomoć oko izbora TVa, dilema je između Sony 55xf9005 i Samsunga 55q70r. 

 

Bitna mi je kvaliteta slike, ne igram se na TVu pa mi taj dio nije bitan i zvuk mi je nebitan jer imam spojen receiver i zvučnike. 

 

Brine me blooming titlova, jeli to poboljšnao jer recenzije koje gledam su katastrofa po tom pitanju za oba modela.

I bitna stavka mi je čistoća pokreta (sport).

 

 

 Niti s jednim nećeš fulat. Ako netrebaš Android i njegove sitnice, te nemas AVR onda svakako uzmi Samsunga. Za gledanje Iptva i slično bitne razlike nema. Ja bi ih gledao cjenovno...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sokios kaže...

Molim pomoć oko izbora TVa, dilema je između Sony 55xf9005 i Samsunga 55q70r. 

 

Bitna mi je kvaliteta slike, ne igram se na TVu pa mi taj dio nije bitan i zvuk mi je nebitan jer imam spojen receiver i zvučnike. 

 

Brine me blooming titlova, jeli to poboljšnao jer recenzije koje gledam su katastrofa po tom pitanju za oba modela.

I bitna stavka mi je čistoća pokreta (sport).

 

 

U globalu promjene dimming algoritma na TVu od pocetka prodaje pa do kraja podrske nisu bas ceste.

Sto znaci ako si citao u recenzijama da je blooming subtitlova izrazen onda je izgledno da je tako i dalje. 

 

Od ova dva modela obadva su dobra ali ako zelis zero bloominga uzmi OLED. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...

Elipso ima dva Hisene modela slične cijene i istih gabarita (55 inča tj. 138 cm)

H55U7B

55A7500F

 

Ili čak ovaj iz Mall.hr - jel ovo novija verzija VIDAA U 4.0 dok ovi iz Elipsa imaju verzije 3.0

Koja je bolja?

Elipso Hisense ponuda, uz njih ide garancija+osiguranje paket 2+3 a to je bitna prednost.

 

Hisense A7000F serija, 90% modela ima najnoviji VIDAA U 4.0 OS dakle ima i 55A7500F.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1041&jumpto=6168681&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=925&jumpto=6021056&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
black bars na Samsung je crni jerbo algoritam za local dimming je agresivniji...i onda detalji na slici koji su u tami se izgube

Sony algoritam dopušta veće detalje a cijena toga je da crna nije 100% crna

Jel ovaj moj Tv opravdava cijenu... definitivno ne...moje OKP oko je našlo mana...ali hebiga...nemam izbora...ili ovaj Sony ili OLED...ali s obzirom na način uporabe meni ne gine burn in...i vjerojatno bi i tamo našao da ne opravdava cijenu...to vridi i za OLED...ima i on tvorničkih mana

Svi oni od nas prave budale... kontrola kvalitete ne opravdava cijenu...u 2020 godini se očekuje da nema neispravnih pixela..da je uniformiranost savršena i ostalo

Ustvari postoje tragovi na ekranu koji su krivi za ne uniformiranost... hebiga prvih 14 dana mi je OKP malo podivljao...u mraku kad je tv ugašen...pod svitlom led lampe se vide kao neke fleke skroz tamno ljubičaste boje i upravo na tih par mista kad se tv upali se vidi...uz uvjet da je local dimming of...a on je uvijek of ako je na Tv-u njegov desktop

Da sam uzeo OLED bilo bi mi još gore...i za istu cijenu bi dobio 55' a sad ovih 65' je postalo malo

Svakom TV-u ću ja naći nedostatak...to garantiram...pa makar on imao cijenu od koje boli glava

nedostaci koji su eventualno primjetni kad gledaš 21:9 format...u 16:9 formatu postaju nevidljivi...

Panel lutrija, LG B6 mi je imao primjetan banding dok je B7 bio savrsen po uniformiranosti panela, Sony xd80 je imao izrazene nedostatke poput lose uniformirsnosti crne i laganog light bleeda, Q90R je po uniformiranosti fantastican sa nula bandinga, neprimjetan dse, nula light bleed.

Bas sve ovisi o sreci i to je naravno katastrofa, ima ekipe na AVforums koja je vracala i po 5 TVa dok nisu dobili dobar panel a tv kosta par tisuca eura.

Nadam se da ce jednog dana micro led donjet nekakvu univerzalnu kvalitetnu uniformiranost panela. 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li se isplati kupiti LG Nano cell UHD TV 55NANO863NA sa 5 godina gare za 7.200 kn? Ili ima boljih televizora za te pare?

just when i thought i got out they pull me back in
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markez_cro kaže...

Da li se isplati kupiti LG Nano cell UHD TV 55NANO863NA sa 5 godina gare za 7.200 kn? Ili ima boljih televizora za te pare?

Apsolutno se ne isplati.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-sony-bravia-kd-55xf9005-4k.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 15:41 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što kupiti za 6-7 k kuna? Treba mi wide angle.

just when i thought i got out they pull me back in
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markez_cro kaže...

Što kupiti za 6-7 k kuna? Treba mi wide angle.

Sad sam malo pogledao ponudu u Hr i ti nemas nikakvog izbora za te novce sto se tice sirokog kuta gledanja osim IPSa.

Samsung Q80R ima siroki kut gledanja na VA panelu ali ne vidim ih u ponudi vise.

 

EDIT:

https://www.makspro.hr/qled-tv-samsung-qe55q80r.html

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 15:51 (MEGATAMA).
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
markez_cro kaže...

Što kupiti za 6-7 k kuna? Treba mi wide angle.

Sad sam malo pogledao ponudu u Hr i ti nemas nikakvog izbora za te novce sto se tice sirokog kuta gledanja osim IPSa.

Samsung Q80R ima siroki kut gledanja na VA panelu ali ne vidim ih u ponudi vise.

 

EDIT:

https://www.makspro.hr/qled-tv-samsung-qe55q80r.html

 

 Ima li tko iskustva s tim dućanom MAKSPRO?

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 15:57 (user2206).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo ti upada u te kriterije

LG 65SM8500

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naručio sam Bravia KD55XF9005 za 5.900 kn. Izmjerio sam kuteve gledanja, ne prelaze 10-15 stupnjeva. Hvala na preporuci, svi review-ovi ovog tv-a izgledaju super, iako je 2018. model.

just when i thought i got out they pull me back in
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 18:19 (markez_cro).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markez_cro kaže...

Naručio sam Bravia KD55XF9005 za 5.900 kn. Izmjerio sam kuteve gledanja, ne prelaze 10-15 stupnjeva. Hvala na preporuci, svi review-ovi ovog tv-a izgledaju super, iako je 2018. model.

Ekipa na AVforums je u globalu zadovoljna ovim TVom pa vjerujem da ces bit i ti 🥂🥂🥂🥂

12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bi ga sutra uzeo samo da ima manji input lag. Odličan tv.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...

Ja bi ga sutra uzeo samo da ima manji input lag. Odličan tv.

23-24ms ovisi o rezoluciji itd....

Tebi treba za pc gaming? 

12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja bi ga sutra uzeo samo da ima manji input lag. Odličan tv.

23-24ms ovisi o rezoluciji itd....

Tebi treba za pc gaming? 

Za razliku od Samsunga koji ima 9-15 i freesync.

 

Ne, ali generalno volim spojit na tv i opičit Total War.

 

Input lag mi je jedan od uvjeta, pored FALDA kod kupovine.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja bi ga sutra uzeo samo da ima manji input lag. Odličan tv.

23-24ms ovisi o rezoluciji itd....

Tebi treba za pc gaming? 

Za razliku od Samsunga koji ima 9-15 i freesync.

 

Ne, ali generalno volim spojit na tv i opičit Total War.

 

Input lag mi je jedan od uvjeta, pored FALDA kod kupovine.

Q80R koji sam linkao prije je izvrstan tv ali ne znam kakva je to trgovina niti koliki si budzet zacrtao. 

12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...

Ja bi ga sutra uzeo samo da ima manji input lag. Odličan tv.

23-24ms ovisi o rezoluciji itd....

Tebi treba za pc gaming? 

Za razliku od Samsunga koji ima 9-15 i freesync.

 

Ne, ali generalno volim spojit na tv i opičit Total War.

 

Input lag mi je jedan od uvjeta, pored FALDA kod kupovine.

Q80R koji sam linkao prije je izvrstan tv ali ne znam kakva je to trgovina niti koliki si budzet zacrtao. 

 Q70 mi se čini još bolji trenutno. 

 

Što se tiče budžeta, prvo proc, ploča i grafa u 9.tom. Onda TV pred Božić ako ostane šta.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa srezao sam izbor na ova 4 pa evo anketa, radije nemojte glasati ako niste sigurni/upućeni 

 

1. LG 55UM7050

2. HISENSE 55A7500F

3. HISENSE H55B7500

4. HISENSE 58A7100F

 

Škrt sam i naradije bih dao novce za ovaj zadnji jer je najveći a najeftinji ali naglašam ako su ova prva dva modela kvalitetnija da se to vidi golim okom uzet ću njih. Hvala 

10 LG 55UM7050
3 HISENSE 55A7500F
0 HISENSE H55B7500
0 HISENSE 58A7100F
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 21:33 (user2206).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
black bars na Samsung je crni jerbo algoritam za local dimming je agresivniji...i onda detalji na slici koji su u tami se izgube

Sony algoritam dopušta veće detalje a cijena toga je da crna nije 100% crna

 Evo neznam kak tvoji nisu crni... Moji su sa KODI.jem apsolutno crni. Dok drugi playeri imaju sive i izljevanje Falda na te sive..naravno govorim o HDR.u... ako ne pišeš o hdru.. tada malo bolje kalibriraj telku i podesi all aeround postavke, posebno za filmove.. pogasi vecinu dodataka za sliku.. sve što pegla sliku je loše..i nekoj imat preagresivni local dimming..ugasi black adjust..

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze mi neko od ovih kaj su glasali za taj lg rec zbog cega je bolji jel ja ocito ne vidim? btw imas na na mallu za 2900kn

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice