Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.320
|
čitano: 14.094.120
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ne znam ima li ijedna osoba da je zadovoljna Androidom na TV-u. Također Android na Philipsu 7304 "One to watch", uzeo TV između ostaloga jer je dolazio s Androidom, rekoh ma to mora da je dosta bolje od Tizena, ipak Android alooo milijuni aplikacija dostupni. Haha.

 

Jedan od onih Smart TV-a na koje automatski spajam Windows laptop (malo HDMI kabel, malo crna industrijska traka) kako bih imao zadovoljavajuće rješenje što za gledanje videa, što za gluposti.

 

Jedino što mi je na Androidu dobro jest Youtube aplikacija (okej, i emulator za Super Nintendo, ali s očajnim file browserom). Ostalo, majko mila. Koristio neko vrijeme, a onda odustao od svega i nikad više Android TV sučelje upalio nisam.

 

Još jedna grozna stvar kod Androida jest da ne želi prepoznati exFat eksterni disk, traži formatiranje ili zasebnu aplikaciju. Neprihvatljivo.

 

 Evo ja imam Android.. i Nikad ga ne bih mijenjao niti za jedan webOS..

Prvenstveno zbog KODI-ja, xplore file xplorera, mx playera, Youtube Vanceda..

Povezan je deezer sa HEOS-om i Spotify besprijekorno i linkano na DENON AV-receiver, te obrnuto, ARC ardi besprijekorno..

 

Dođeš doma pokreneš što god želiš s mreže, interneta.. i sidelodaš titlove s weba u MX-u ili KODI-ju  i vozi miško...

 

Morate shvatiti da Android TV nije za igranje.. več za gledanje...

Nadalje.. ne vidim niti jedan razlog za imati exFAT vanjski disk.. Nitko Vam nije kriv što ste kupili Philips...

Moj Sony radi i više nego dobro i sa exFATom... Jedino što nije ''snappy'' sučelje opčenito..Ali kad pokrene AP.. dalje sve piči ko beba...

I ja neznam kako se to koristi Android TV da ne upališ Android sučelje, jer čim upališ TV imaš Android.......

 

Očekivanja su vem prevelika, dok štedite pri kupnji..

 

Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

dakle TV je OK, Android je dosta dobar, traje hladni start nekih 25 sekundi, na toplo tj. iz stand-by - unutar 5 sekundi...

 

razočaran sam što na Android TV-u nemaš Gmail ???? htio sam starcima dati mogućnost gledanja slika jer nemaju smartphone, pa otpada Viber/Whatsapp...

 

instalirao sam Puffin browser, ali nije to to...upadnem u mailbox, ali je problem s D-padom pikirati točke za klikanje...

 

instalirao sam "Launch on boot" i stavio da se Live TV, tj. antenski ulaz pali uvijek s hladnog boota, jer inače na toplo, pamti zadnji izvor (tj. program)

 

stavio i VLC i MX player, ali recimo videi u Gmail koje otvorim u Puffin Browser - ne rade...

 

no uglavnom, ako imate neku preferiranu uslugu i aplikaciju za webOS, ne gledajte Android TV, njime sam prilično razočaran....

 Najprije napišeš da je Android dobar, pa kasnije da si razočaran.. i da nije..

Android je daleko od ''dobrog na telki'', ali za POWER USERA je svakako bolje od WEB-osa..

Želiš li pravu multimediju i potpuno Android iskustvo... bez TABLETA to ne ide...bilo kakovo brovsanje i ostalo..

 

Jer imam i A95X tv box i MINIX (koje ne koristim, ruše mi ARC), Nvidia shield radi dobro....Dok u kranjem slučaju niti jedno od toga nije rešenje kao tablet za yobitube i pregledavanje slikica...

Deezer i ostale apove te radio stanice su u App na mobu i tabletu..klikneš i pokreneš..

Ljeti ionak nemam vremena za gledanje osim NETFLIX gumba na daljincu.. dok zimi se nađe vremena..

 

Nije isto uložit 4kkn kn u multimediju i 15-25kkn, koju nemože ni svtako koristit, jer nije tak jednostavna..

Dodatni MAXTV prijemnik ti je 10kn.. čemu maxtv to go?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 7:22 (Zver).
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

 Najprije napišeš da je Android dobar, pa kasnije da si razočaran.. i da nije..

Android je daleko od ''dobrog na telki'', ali za POWER USERA je svakako bolje od WEB-osa..

Želiš li pravu multimediju i potpuno Android iskustvo... bez TABLETA to ne ide...bilo kakovo brovsanje i ostalo..

 

Jer imam i A95X tv box i MINIX (koje ne koristim, ruše mi ARC), Nvidia shield radi dobro....Dok u kranjem slučaju niti jedno od toga nije rešenje kao tablet za yobitube i pregledavanje slikica...

Deezer i ostale apove te radio stanice su u App na mobu i tabletu..klikneš i pokreneš..

Ljeti ionak nemam vremena za gledanje osim NETFLIX gumba na daljincu.. dok zimi se nađe vremena..

 

Nije isto uložit 4kkn kn u multimediju i 15-25kkn, koju nemože ni svtako koristit, jer nije tak jednostavna..

Dodatni MAXTV prijemnik ti je 10kn.. čemu maxtv to go?

 

Sorry što ću se ubaciti u krivi odgovor ali ... mislim nije li daleko, daleko, daleko praktičnije spojiti Raspberry PI od 300kn i imati apsolutno sve što ti srce želi u daleko ugodnijem sučelju?

Čemu forsirati i braniti Android TV, kad si ovdje već napomenuo da nije to baš tako dobro. I milijuni se slažu s tobom. Android TV je u najbolju ruku "koristljiv".

 

I kakve to veze ima proizvođač TV-a s Androidom, primjerice meni na Philipsu ne radi exFAT, tebi radi. Koliko točno pouzdan može biti taj "Android" TV OS kad više nisi siguran hoće li ti jednako raditi ovisno o stroju?

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ovo neka greska ili je ovo fakat nano cell za te pare? 

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/lg-65sm8050-televizijski-prijamnik?tab=parameters

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 


 

 

 

 Hvala ti na recenziji, ipak ću uzeti Hisense. Meni osobno je Vidaa U 3.0 super sučelje, a kako nemam potrebu za puno vanjskih aplikacija - to je to.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TV54585 kaže...

Kupovina televizora uskoro će se pretvoriti u sagu. Budžet do 6000, gledamo filmove, seriije, imamo konzolu (PS4), u biti TV nam je prilično važna stavka. Ispod 55'' ne bismo išli, a voljeli bismo dobiti 65'' za taj novac. Naravno, očarani QLED-om i OLED-om, ali izgledno je da za taj novac nećemo dobiti i željenu dijagonalu. Ciljamo na Samsung ili LG. Hisenseu je cijena pristupačna, ali kada smo gledali sliku, nije ni blizu ovima. Pravo je pitanje - vrijedi li QLED ili OLED više novca i manju dijagonalu? 
Pročitali boga oca na internetu, ali nikako do odluke. Svaka preporuka/savjet su dobrodošli. I naravno - isplati li se čekati Božić i BF ili da kupujemo kako nađemo?

 Kupi sam u zadnjih godinu i pol tri TV-a, dva Hisensa i jedan Panasonic. Sad kupujem još jednog kćeri za sobu. Mislim da ponajprije moraš gledati za što ćeš koristiti taj TV. Ja sam isto na početku bio picture-nazi, naročito jer sam prelazio sa Panasonic plazme. Ali sam s druge strane prosječan korisnik i nisam nekakav filmofil. Evo, pišem ovaj post na laptopu, a na TV-u mi se vrti Chilled Cow stream s youtube-a. Znači, jedna te ista slika koja će stajati na TV-u bar pol sata - sat vremena. Da imam OLED, tak nešto mi nebi palo na pamet, jer bih se bojao za panel. Ovak, udri brigu na veselje. Ako ćeš puno gledati filmove, ali filmove u top kvaliteti, ne nekakve jadne ripove od 1 Gb, ako ćeš za to gledanje filmova zatamniti prostoriju i to raditi bar 4-5 puta tjedno, svakako se rastegni do OLED panela, pa makar 55 umjesto 65. Ako ćeš vrtiti IPTV, ili antenske kanale, youtube, igrice i pogledati kakav Netflix na brzaka, kupi nekaj u 65" a da ti ulazi u financijsku konstrukciju i ne živciraj se. Osnovni Samsung, LG, Hisense, nema veze. Više obrati pažnju na to da je OS dobar i brz, da je TV responzivan i to je to. Prvi smart TV koji sam kupovao je bio Panasonic i smart funkcije mi nisu bile toliko bitne jer nisam želio imati "spori" TV. Sad kad vidim kak radi OS na skoro duplo jeftinijem Hisensu iste dijagonale, najrađe bi se lupio nogom u guzicu, jer kvaliteta slike nije drastično bolja na Panasonicu, a sučelje je rudimentarno i kilavo.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...

Jel ovo neka greska ili je ovo fakat nano cell za te pare? 

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/lg-65sm8050-televizijski-prijamnik?tab=parameters

 Možda zato, jer je prošlogodišnji model.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A jel vredi te novce? 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za te novce dobiti 65'' TV, sigurno vrijedi. Meni bi smetao 50/60 Hz panel.
https://www.displayspecifications.com/en/model/eed41ed9
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Za te novce dobiti 65'' TV, sigurno vrijedi. Meni bi smetao 50/60 Hz panel.
https://www.displayspecifications.com/en/model/eed41ed9

 a da ali za netflix i običan iskon tv i poneki 1080 film?

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

 Kupi sam u zadnjih godinu i pol tri TV-a, dva Hisensa i jedan Panasonic. Sad kupujem još jednog kćeri za sobu. Mislim da ponajprije moraš gledati za što ćeš koristiti taj TV. Ja sam isto na početku bio picture-nazi, naročito jer sam prelazio sa Panasonic plazme. Ali sam s druge strane prosječan korisnik i nisam nekakav filmofil. Evo, pišem ovaj post na laptopu, a na TV-u mi se vrti Chilled Cow stream s youtube-a. Znači, jedna te ista slika koja će stajati na TV-u bar pol sata - sat vremena. Da imam OLED, tak nešto mi nebi palo na pamet, jer bih se bojao za panel. Ovak, udri brigu na veselje. Ako ćeš puno gledati filmove, ali filmove u top kvaliteti, ne nekakve jadne ripove od 1 Gb, ako ćeš za to gledanje filmova zatamniti prostoriju i to raditi bar 4-5 puta tjedno, svakako se rastegni do OLED panela, pa makar 55 umjesto 65. Ako ćeš vrtiti IPTV, ili antenske kanale, youtube, igrice i pogledati kakav Netflix na brzaka, kupi nekaj u 65" a da ti ulazi u financijsku konstrukciju i ne živciraj se. Osnovni Samsung, LG, Hisense, nema veze. Više obrati pažnju na to da je OS dobar i brz, da je TV responzivan i to je to. Prvi smart TV koji sam kupovao je bio Panasonic i smart funkcije mi nisu bile toliko bitne jer nisam želio imati "spori" TV. Sad kad vidim kak radi OS na skoro duplo jeftinijem Hisensu iste dijagonale, najrađe bi se lupio nogom u guzicu, jer kvaliteta slike nije drastično bolja na Panasonicu, a sučelje je rudimentarno i kilavo.

 

Niti blizu dovoljno za bilo kakvu promjenu na OLED panelu. Ako si pacijent koji igra igre 10 sati dnevno, onda bi kroz par mjeseci mogao vidjeti minorne promjene (u praksi nevidljive, ali kod testnih uzoraka vidljive). Svi OLED TV-i imaju ugrađeni mehanizam za "čišćenje" panela tako da to nije problem.

 

 

Osobno bih, ako se baš želi maksimalna kvaliteta uvijek uzeo OLED TV, a nikakve QLED besmislice. Ako ti je stvarno bitno do maksimalne kvalitete prikaza i vjernosti boje onda se uzima OLED. Naravno on je i dalje jako skup, ako netko hoće toliko novaca dati za TV samo neka da, osobno TV ne gledam nego možda maksimalno 2 sata dnevno prije spavanja, toliko novaca za tako malo korištenja nema šanse da bih dao.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...

 

Dođeš doma pokreneš što god želiš s mreže, interneta.. i sidelodaš titlove s weba u MX-u ili KODI-ju  i vozi miško...

 

Morate shvatiti da Android TV nije za igranje.. več za gledanje...

 

 moj LG s webOS - sve pogoni, u mreži, s Interneta...znači gledanje mu je super... jesi ga kad pogledao ?!?

 

Android sam uzeo starcima jer sam se nadao da će moći koristiti Gmail, i to u Read-only načinu, da im šaljemo slike... i za MaxTV2go app

 

da ima neki manji 39-40" LG s webOS i Full HD uzeo bih ga jer imaju MaxTV2go app - koji mi treba starcima...

 

uglavnom žali bože, Android TV ima potencijala ali kaj će starci od 70+ godina sideloadat appove ??????

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 13:55 (Stric_Jura).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vezano uz Game mod i gašenje featurea pronašao sam ovaj test.


Znači Oled nema tih problema, Samsung gasi diming u Game modu , jer je takva tehnologija.
Oled nema takvih briga osim brige od burn ina. Sad treba samo vagnuti rizik.
Imam plazmu 10 god i nemam burn in....
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Vezano uz Game mod i gašenje featurea pronašao sam ovaj test.


Znači Oled nema tih problema, Samsung gasi diming u Game modu , jer je takva tehnologija.
Oled nema takvih briga osim brige od burn ina. Sad treba samo vagnuti rizik.
Imam plazmu 10 god i nemam burn in....

 

Dakle. Nećeš dobiti burn-in na zaslonu, osim u ekstremnim situcijama, a dvije od njih su:

 

1. igranje jedno te iste igre svakodnevno po 10 sati na dan, bez prestanka

2. gledanje TV-a 16ak sati dnevno

 

 

Ako si prosječna osoba koja na normalan način koristi TV onda se burn-in neće desiti.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema ovdje veze da li si ti prosječna osoba ili nisi. Nedavno sam dobio privatnu poruku u vezi kupnje OLEDa. Čisti copy-paste te komunikacije.


Leon4rdo
 kaže...
Belick1 kaže...
Pozdrav, ako moze jedna informacija, zanima me na koji nacin se trosi svjetlina na Oledu pri gledanju HDR i sdr.
Dali je rok od 100.000h tocan da se tek tada gubi 50% svjetline?

Tv bi radio 3h dnevno... HDR mozda par h tjedno pa bi volio znati otprilike trajnost panela jer nebi minjao TV narednih 10god i vise..

Zahvaljujem.

 Pretpostavljam da to pitaš radi ovog posta.


onom testiranju su korišteni LG C7 OLEDi koji su postavljeni na nekih 718 cd/m2 kada se gleda HDR. U ovom postu imaš linkove na testirane vrijednosti B7/B8/B9/BX koji su 670/548/526/454 cd/m². Čisto matematički gledano BX bi trebao treajati ~1,58x duže. Budući da na B8/C8 je uveden ovaj novi povećan crveni podpixel optimistično na ovo dodaš još 20% i imaš nekih 1.9x duži vijek trajanja za BX u odnosu na C7. Dakle brojeve koje okvirno vidiš u onoj tablici za ovaj model pomnožiš sa ugrubo 2. Neznam kakve su tvoje navike gledanja, ali u budućnosti ćeš u ponudi imati više HDR materijala nego što je to danas. 10 godina da nećeš vidjeti nikakve obrise na ekranu uz HDR. Teško.


Leon4rdo
 kaže...
Belick1 kaže...
Ma razumjem da je to takva tehnologija di ce se to kad tad pokazati, u tehnologiju se ne razumjem previse pa neznam na koji nacin gledat te tablice ali recimo u prosjeku koji je broj sati HDR potreban da se pocme primjecivati nesto ili da svjetlina Oled panela padne na 50%, isto tako broj sati gledanja obicnih kabelskih programa sto prepostavljam nije od neke vaznosti za trosenje panela..

 U onom testu su C7 koji su kalibrirani na 200 cd/m2. 200 je standardna vrijednost kada se televizor kalibrira za gledanje nevečer, netko će možda kalibrirati i niže, mada ja osobno ne vidim smisla u tome. Tako da je ta brojka u redu. Problem potrošnje OLEDa nije da će jačina fiksnog pozadinskog osvjetljenja opasti za 50% (pozadinskog osvjetljenja nema) tako da televizor više neće moći prikazivati 454 (primjer BX) nego samo 225 cd/m2 što je kao što sam napisao za gledanje televizora sasvim dovoljno. Problem OLEDa je da se troše oni djelovi ekrana koji se najviše koriste i to za svaku boju posebno, a najčešće je to sredina i logoi po rubovima ekrana. Tako kada na jednom djelu ekrana često prikazuje isti logo (čovjek je u naravi posebno osjetljiv i najprije zapaža promjene na crvenoj boji koja u fauni obično označava ne diraj) ili je logo u svjetlijoj boji od ostatka ekrana ti pikseli izgube da kažem snagu i nakon nekog vremena se vide kao tamniji obrisi u odnosu na okolinu koja je isto oslabila ali ne toliko koliko ova područja. Nitko ne kaže da s tim obrisima slika na televizoru neće biti negledljiva, ali stvar je u tome da će ti to s vremenom sve više ići na živce. Na onom testiranju nakon 20h dnevno rada i 90 tjedana ti obrisi se po meni vide. Možda ćeš ti držati televizor kada će se obrisi vidjeti kao na do 120-tom ili 180-tom tjednu kao u tom testiranje. Uopće ne ulazim u to. Uglavnom ako se zadržimo na onoj slici od 90-tog tjedna. matematički je to: (90 tjedana x 7 dana ÷ 365) dobiješ godine koje množiš sa 20÷3 zato jer televizor gledaš dosta malo odnosno vremenski to je samo 15% od onog vremena na testu.

 

U tvom konkrentno slučaju da uzmeš bilo koji OLED i da ga kalibriraš na 200 cd/m2 i kada gledaš samo običan program to bi bilo 11,5 godina. Izračun se sa HDR-om se malo komplicira. Jednako kao što je to bio slučaj sa 3D televizorima u 3D modu kod novijih televizora upotreba HDRa napumpa osvjetljenje. Matematički. Dvostruko jače svjetlo, dvostruko viša potrošnja. No dobra stvar je to što si s novijim televizorima čak i u dosta boljoj poziciji nego sa tim C7 iz 2017. godine iz razloga što je kod C7 'Real Scene Peak Brightness' 718 cd/m2 dok je to kod npr. 2017 B7, 2018 B8, 2019 B9 i 2020 BX slabije tj. 670/548/526/454 cd/m². Negativna stvar kod ovih promjena je naravno to što slika više može biti svjetla kao kod C7. Treba napomenuti i to da je u televizorima od 2018 nadalje nešto povećan crveni piksel tako da im ja po nekoj slobodnoj procjeni dajem još 20% duži vijek barem što se tiče crvene nijense na kojoj se kao što sam već rekao promjene nabrže vide.


Vratimo se na tebe. Na C7 odnosno bilo kojem OLEDu si imao 11,5 godina gledanja standardnog programa, međutim to je na C7 samo 3,205251 godine (200/718) kada bi tih 3 sata gledao samo HDR. Za B7 tih 3,2 godine za HDR množiš sa 1.07 (718/670) i dobiješ 3,4 godine, za B8 (718/548), B9 (718/526), BX (718/454) s time da njima dodaš onih 20% od ranije i dobiješ 5,04 / 5,25 / 6,08 godina kada bi dnevno 3h gledao samo HDR. Da ne računam sve moguće omjere računaj da na BX imaš raspon od 6.08 do 11,5 godina. Realno je brojka negdje u sredini tj. nekih 8,5 godina uz napomenu ti televizor gledaš stvarno malo i da su sve ove brojke idealan slučaj, odnosnu realno su još nešto lošije. Kao što sam već rekao na početku za osnovu je uzet 90-ti tjedan onog testiranja. Da je uzet 80 ili npr. 100 ili 120-ti ili bilo što drugo i brojke bi bile drugačije.

Treba li te sve ovo plašiti. Naravno da ne. Slika na OLEDu će i nakon 8,5 godina vjerojatno biti bolja nego na običnom televizoru. Hoće li te vidljive promjene na slici tada ili prije ili kasnije smetati, to ćeš ti procjeniti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 20:52 (Leon4rdo).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji je onda tvoj zaključak, nakon svega, u vezi OLED-a ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

OLED je namjenjen za pogledati film/seriju/dokumentarac kao ili npr. kada dođeš doma naveče za možda sat-dva neke igre. I tu stvarno dobiješ vrhunsku sliku, cjenovno gledajući u najboljem omjeru uloženo-dobiveno. Televizor će ti sigurno trajati dovoljno dugo dok se ne pojavi pristojna konkurencija po prihvatljivoj cijeni. Ukoliko ga koristiš za nešto drugo, ili ga koristiš krivo ili imaš money to burn - catch it ;). Ekstremno je govoriti da na nekim LCD modelima sa VA panelom, pa rekao bih čak i IPS sa Quantum Dot tehnologijom SDR / HDR slika neće izgledati sasvim pristojno. Desilo sa da sam isti film pogledao na C8, LH8500 u 3D i na laptopu na putu i niti jedna tehnologija nije napravila to da je sam film izgledao bolje :). Ono što želim reći je da ukoliko kod tebe televizor dnevno radi više od 5h, nebitno da li se igraš ili gledaš nešto sa HDR-om, a pretpostavljam da televizor nisi kupio da na njemu gledaš dnevnik zato jer si u tom slučaju uz rekao bih ne baš toliko bitnu razliku mogao proći dosta jeftinije, preporučio bih ti da uzmeš televizior s kojim ćeš dobiti lošiju sliku ali i manje stresa kada ćeš ti ili netko drugi u obitelji, što i koliko gledati na tom televizoru. Nekoliko postova iznad onog što sam linkao bilo je govora o tome kako je čovjek u četiri godine tri puta promjenio OLED zato jer je televizor tu da se podredi njemu, a ne on televizoru. Nažalost, OLED je po tom pitanju koliko sam vidio dosta tvrdoglav.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Sorry što ću se ubaciti u krivi odgovor ali ... mislim nije li daleko, daleko, daleko praktičnije spojiti Raspberry PI od 300kn i imati apsolutno sve što ti srce želi u daleko ugodnijem sučelju?

Čemu forsirati i braniti Android TV, kad si ovdje već napomenuo da nije to baš tako dobro. I milijuni se slažu s tobom. Android TV je u najbolju ruku "koristljiv".

 

I kakve to veze ima proizvođač TV-a s Androidom, primjerice meni na Philipsu ne radi exFAT, tebi radi. Koliko točno pouzdan može biti taj "Android" TV OS kad više nisi siguran hoće li ti jednako raditi ovisno o stroju?

 

 

Raspberry PI gura 4k na 60Hz? 1gb/s mreža? DTS audio pass? eARC? ako je tako nije problem dat i 1000 za PI 4.. samo se meni neda konfiguriarti ručno postavke u fajlovima...i tražit iste po netu... nisam Linuxaš..

 

Napomenuh da nije Android dobar, ali za ono što treba, radi savršeno...Barem na Soniju...

Što se tiče proizvožača, na njemu je da implementira tehnologije, podršku, eto kod mene je slučaj da je Sony štedio pa stavio 100mb/s mrežu, i ARC.. a ne eARC... AF9 Oled mi je bio preeeeskup... nudio je eARC i bolji SOC...

Prilikom kupnje televizora ja čitam specifikacije...

 

Treba još minimalno 5+ godina da dođe u prodaju telka sa dobrim OS-om(i SOC-om) i kompletnom podrškom optimiziranom za multimediju... ekranom 75-85'' i cijenom ispod 10kkn...

Tad ču možda več bit i deda... pa mi bude svejedno..

 

Uglavnom, meni je najbitnije da u što manje klikova dođem do željenog sadržaja(bio on na stiku, disku, internetu, AV receiveru, lokalnoj mreži(NAS, PC), tabletu, mobitelu ili lapu).

Ono što sam još u postu prije htio napomenuti... jedan daljinski je meni dosta...a ne njih nekoliko...

 

Ionak Philips kupuju zbog ambilighta... tako da prilikom instalacije WOW efekt ljudima daje ambilight a ne mogučnosti telke i šaltanja kanala..

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 5:08 (Zver).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kakav Samsung uzimaj OLED i uzivaj u najboljoj slici brzini odaziva i kutu gledanja i ja sam imao 6 godina panasonic plasmu i nema burn in a bila je 5x gora od danasnjih oleda sto se tice toga
U sobi 65C9 vrh
SAMSUNG NOTE 10+
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,trebam savjet za kupnju televizora,ne kužim se baš previše,trebam nešto oko 3000,00 kuna da je i smart tv. Ne igram igrice na istome,veličina ekrana od 80-120 cm otprilike?

Hvala. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pasko kaže...
Kakav Samsung uzimaj OLED i uzivaj u najboljoj slici brzini odaziva i kutu gledanja i ja sam imao 6 godina panasonic plasmu i nema burn in a bila je 5x gora od danasnjih oleda sto se tice toga
U sobi 65C9 vrh

Visestruko puta sam objasnio razliku izmedju klasicnog burn ina i degradacije piksela na oledima,jedno nema veze sa drugim.

Vidim imas pc,skini FF14 ili WOW imas free trial za obje,odigraj 200-300h jedne od te dvije i nakon toga baci oled u smece.

Niti jedan oled nece prezivjet UI tih igara,ikone ce potrosit piksele brze nego se trose pikseli na ostatku panela.

Eto ako si voljan testirat koliko je tvoj panel izdrzljiv dao sam ti savrsen primjer.

Potrosit ce se oled paneli i sa drugim sadrzajem ali sporije,trebat ce ti 2-3 godine i 10000+ sati ja sam ponudio turbo demonstraciju za manke od 300 sati.

I da se ne krene kako oled nije namjenjen za PC upotrebu....LG cx48inch se reklamira kao savrsen pc monitor.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MEGATAMA 

Koja je to razlika izmedu drgradacije pixela i onog sto se na oledu snatra burn in ? Meni i dalje nije jasno  pa mom te razjasni.

Vec ko papige ponavljamo da oled nije za onog tko dnevno igra istu igru 10 sati. 
A da oled nece izdrzati 2-3 godine su totalne gluposti.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

MEGATAMA 

Koja je to razlika izmedu drgradacije pixela i onog sto se na oledu snatra burn in ? Meni i dalje nije jasno  pa mom te razjasni.

Vec ko papige ponavljamo da oled nije za onog tko dnevno igra istu igru 10 sati. 
A da oled nece izdrzati 2-3 godine su totalne gluposti.

 

Dao sam primjere igara koje ce radi svojih ikona na ekranu unistit bilo koji oled nakon samo par stotina sati pa mozes testirat.

I ne igra ne mora bit par sati na ekranu dovoljno je da ju pokrenes vise puta dnevno i drzis na ekranu po par minuta,time se automatski mice mogucnost burn ina sa plazmi za koje trebaju sati na panelu da se ikone upeku.

Na oledima se pikseli trose i vrijeme na panelu se stacka i to je LG sam potvrdio imas na rtings.com.

Zato sam napisao pokreni igru vise puta dnevno po par minuta jer ce se sve te minute zbrojit i pikseli gdje su ikone ce se brze potrosit i taj dio panela ce imat drukciji kontrast i boje i ekipa koja se ne kuzi misli da je prouzrokovala burn in LG to koristi da ne pokrije garanciju jer oni ne pokrivaju burn in istom.

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa valjda neko ima oled već par godina i da na njemu gleda i dnevnik i filmove i igra po par sati nešto.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Pa valjda neko ima oled već par godina i da na njemu gleda i dnevnik i filmove i igra po par sati nešto.

Naravno da ima,par sati upotrebe je nista.

Na AVforums ekipa ima olede da gledaju 2-3 sata filmova dnevno i tako cuvaju panele ali oni imaju i jos jedan tv za normalnu upotrebu.

Ako mislis gledat samo par sati filmove na oledu imat ces ga godinama i godinama,ja sam dao scenarij koji ce ga unistit za parsto sati.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Radio je Darco sa HD televiziji dugoročni test OLED-a i to prvog modela. Pitao sam ga i evo njegovog odgovora:'' Sto se 55EA980V modela tice, maratonski test je zavrsio. Zadnje sto sam provjerio (mozda je tad imao i preko 6000 sati), karakteristike su bile iste kao i prije.''
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Radio je Darco sa HD televiziji dugoročni test OLED-a i to prvog modela. Pitao sam ga i evo njegovog odgovora:'' Sto se 55EA980V modela tice, maratonski test je zavrsio. Zadnje sto sam provjerio (mozda je tad imao i preko 6000 sati), karakteristike su bile iste kao i prije.''

Da radio je test SDR modela,kasniji od 2016 su HDR,svijetlina piksela ubrzava potrosnju istih.

Niti jedan oled koji su testirali na rtings mislim da nije dozivio 10000 sati sa ispravnim panelom.

I kao sto rekoh....ima savrsen nacin da se testira koliko su oled paneli izdrzljivi unutar samo par stotina sati.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da sam si našao tv koji sam tražio

https://www.nabava.net/search.php?q=49NANO863NA

Da li ga je netko isprobao i da li stvarno ima 120Hz (svaka trgovina ima navedeno drugačije,od 50 do 120 sam vidio)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2020 12:45 (stipest).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
stipest kaže...
Radio je Darco sa HD televiziji dugoročni test OLED-a i to prvog modela. Pitao sam ga i evo njegovog odgovora:'' Sto se 55EA980V modela tice, maratonski test je zavrsio. Zadnje sto sam provjerio (mozda je tad imao i preko 6000 sati), karakteristike su bile iste kao i prije.''

Da radio je test SDR modela,kasniji od 2016 su HDR,svijetlina piksela ubrzava potrosnju istih.

Niti jedan oled koji su testirali na rtings mislim da nije dozivio 10000 sati sa ispravnim panelom.

I kao sto rekoh....ima savrsen nacin da se testira koliko su oled paneli izdrzljivi unutar samo par stotina sati.

 Znaći, ako ne gledam HDR i igram igre 20 sati dnevno, sve OK?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice