Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.195
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

B6 i B7 su modeli  iz 2016, odnosno 2017 godine, tako da nije usporedivo..Samsung ih pojede jedino u peak brightnessu, iako to kod oleda nije presudno.Servis funkcionira na način kada stigne tv sa burn in greškom, mjenja se panel.Trgovac tu nema uloge,jer jamstvo spada pod proizvođača.

 Nemoj pisat o necemu u sto se ne razumijes,velika vecina kupaca u UK nije dobila zamjenu,povrat novca ili nesto trece.

Linkao sam na AVforums topic gdje se moze procitat hrpu iskustava kako su kupci prosli sa "burn inom"

Meni nisu mjenjali panel niti na jednom nego mi je MediaMarkt ponudio novac ili novi tv po izboru...kao sto rekoh,ne znas pa nemoj pisat.

Sto se tice toga da oledima nitsi nisu presudni no coment....

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Govorim ti kakva je situacija u HR sa LG servisom.Zato sam i napisao da mi je čudno da je u DE drugačije . Nakon oleda ne znam kako bi se navikao na LCD.Bio sam nekako najbliži Sony-u XH9505 ali je prevagnuo CX.

 
4 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Tascam kaže...

Kada se samo sjetim kako si hvalio svoj B7 a pljuvao po LCD-ima. 

 

Sa druge strane LG servisna podrška u HR je sjajna i sve poteškoće sa oledima riješava u jamstvu ,iako je takvih poteškoća sa novim serijama sve manje, pa mi čudno kako u jednoj uređanoj državi koju spominješ to tako ne funkcionira.

Hvalio sam i B6 za koji sam mislio...a valjda se meni desilo mozda nisam dovoljno pazio kako koristim tv...a pazio sam.

Sa B7 sam dobio jasnu sliku da je problem u samim oled panelima a ne koliko i kako korisnik pazi na njega....

Sto se tice ovog djela tvog posta o uredjenim drzavama ne kuzim tocno sto je pjesnik htio rec...

Ako se referiras na garanciju za "burn in" nju sam LG ne pruza,ostaje na prodavacu tojest trgovini da ti pomogne ako zele...meni je LG za B7 odgovorio da ne zele/ne moraju pomoc ali na svu srecu MediaMarkt se nije slagao sa tom odlukom.

Edit:da pljuvao sam po edge lit lcdovima (2 modela)koje sam imao prije B6 koji su mi bili uzasni  ali ovaj Q90R pojede B6 i B7 u svim situacijama osim najzahtjevnijima u mraku gdje je oled bolji....barem za mene.

Najbitniji je cinema dozivljaj gledanja filmu u potpunom mraku vecinom na 1.25:1 formatu sa tilovima djelomicno preko crnog dijela ekrana.

 

To je isti dozivljaj koji imas u kinu, recimo.

 

U tim situacijama bilo koji LED naprosto izgleda smijesno kraj OLED-a.

 

U drugim situacijama zbog viska svjetla LED se moze ciniti kao nesto bolji izbor ali i to je diskutabilno, jer boje na oledu su znacajno prirodnije i zivlje nego na led panelima.

 

A sto se tice trajnosti, nemoj misliti da je q90r serije napravljena da traje 10 godina. Nece ti se desiti burn in ali vrlo vjerovatno pokvarit ce se elektornika ili back-light i to vec ispod 5 godina pogotovo ako budes koristio sve te niti na maximum.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 12:46 (vRay).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao sam veliki problem sa Samsung plazmom, radilo se o "čuvenoj" seriji 8.Skupa kao sam vrag.Riknuo je panel netom nakon isteka jamstva od 2 godine .Koliko sam čitao po forumu bilo nas je poprilično sa istim problemom.

 

Nakon takvog iskustva od Samsunga koristim samo mobitele.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 12:53 (Tascam).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Kada se samo sjetim kako si hvalio svoj B7 a pljuvao po LCD-ima. 

 

Sa druge strane LG servisna podrška u HR je sjajna i sve poteškoće sa oledima riješava u jamstvu ,iako je takvih poteškoća sa novim serijama sve manje, pa mi čudno kako u jednoj uređanoj državi koju spominješ to tako ne funkcionira.

Pa mora bit dobar, s obzirom da im u zadnjih nekoliko godina televizori malo previše krepavaju prilično brzo nakon isteka garancije.Imam i ja Elđi TV, i to u službi kao PC monitor pa eto dokle izdrži.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/tajne-kvarovi-popravak-televizora/191405.aspx?page=42&jumpto=6206977&sort=asc&view=flat

Tascam kaže...

Imao sam veliki problem sa Samsung plazmom, radilo se o "čuvenoj" seriji 8.Skupa kao sam vrag.Riknuo je panel netom nakon isteka jamstva od 2 godine .Koliko sam čitao po forumu bilo nas je poprilično sa istim problemom.

 

Nakon takvog iskustva od Samsunga koristim samo mobitele.

Samsung je od milja Samshit, dakle po pitanju kvalitete ili kolko se realno i kvari.Realno bez obzira na brend, danas se sav taj razni TV hardver malo puno prebrzo pokvari.

 

Opčenito gledano, u doba dok su Plazme vladale tu je Panasonic bio glavni ili najači igrač.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2021 13:23 (rambox).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Krivo.Kod plazmi je vladar bio Pioneer.

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ej ekipa.

Zapeo sam za ovaj tv . Svida mi se prikaz slike i ambientlight , podrska za zvuk itd.. Neigra mi ulogu njegov os jer koristim nvidiu shield. 

vase misljene ??

https://www.philips.co.uk/c-p/58PUS7855_12/7800-series-4k-uhd-led-smart-tv-with-ambilight-3-sided

2 da
7 ne
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
wifizone kaže...

Ej ekipa.

Zapeo sam za ovaj tv . Svida mi se prikaz slike i ambientlight , podrska za zvuk itd.. Neigra mi ulogu njegov os jer koristim nvidiu shield. 

vase misljene ??

https://www.philips.co.uk/c-p/58PUS7855_12/7800-series-4k-uhd-led-smart-tv-with-ambilight-3-sided

 

Mislim da je to prošlogodišnji model. Sada su ti modeli 8xxx, tako da bi mogao pogledati te.

 

Ali da, dobar je izbor, imam 6xxx doma i nemam nikakvih zamjerki. Ako volis zivlje (i manje realisticne) boje preporuka je da mod stavis na "Vivid" jer ce ti slika biti puno bolja.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
 jer boje na oledu su znacajno prirodnije i zivlje nego na led panelima.

Ovo je upitno dal mozes prodat i djeci u vrticu, eventualno bakicama na placu 

 

A i 1.25:1 format koji spominjes mi je super. Bas slatko.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kojeg je kupio Panasonic, i napravio jos bolje plazme... Imao sam G20... I dan danas je slika zakon...
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobro, kakav je zaključak onda? Da li LG HR odobrava, odnosno mijenja panel u servisu u slučaju problema sa burn in? 

Odlučio sam kupiti OLED ali kada će imati 5 godina garancija jer ga ne mislim štedjeti u ni kojem pogledu.

A 5 godina je taman za promjenu na drugi novi TV.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
vRay kaže...
 jer boje na oledu su znacajno prirodnije i zivlje nego na led panelima.

Ovo je upitno dal mozes prodat i djeci u vrticu, eventualno bakicama na placu 

 

A i 1.25:1 format koji spominjes mi je super. Bas slatko.

 

Cuj, vecina ljudi vrti ledove na vividu gdje su potpuno neprecizni, cini se da si ti jedan od njih.

Ako kalibriras led tv i oled tv i stavis jednu do druge odmah su vidljive razlike u tehnologiji pri prikazu boja u korist oled-a.

Nije da sam ja nesto subjektivno vezan za oled, sutra bi uzeo led da je bolji. Samo me zanima sto je objektivno najbolje i sto mogu sam izmjeriti i probati. 

 

A ovo sa "slatkim" komentarom neznam kako da shvatim ,valjda pokusaj trolanja.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Od navedenog forumaša nikada nećeš čuti nešto konstruktivno.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jer je diskusija s fanboyima a priori ne konstruktivna... Potrosi zivotnu ustedjevinu na televiziju pa mora biti na internetskim prvim linijama obrane 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Philips TV - NE kupujte!
Nakon dvije godine i 20ak dana crknuo. Taman istekla garancija.
Rekli bi dogodi se. Ali mjesec dana kasnije crkne i drugi Philips TV, ali drugi model, koji je isto kupljen prije dvije godine. TVi su bili u apartmanima i koristili su se ukupno 4-5 mjeseci u te dvije godine. Dakle, nije greška u seriji jer su crkla dva različita modela, a oba dva su od Philipsa.
Nikad više Philips TV, a niti bilo koji drugi Philips proizvod.
 
7 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pitanje za bolje poznavatelje... Isplati li se čekati SONY TV LED XR-55X90J 2021 da mu padne cijena ili uzeti već sada XH 9096(77) za cca. 6000 kuna?
Mj
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 19:39 (Oleoqled21).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Jer je diskusija s fanboyima a priori ne konstruktivna... Potrosi zivotnu ustedjevinu na televiziju pa mora biti na internetskim prvim linijama obrane 

 Bez veze drobite. Danas svatko kupuje što želi,  90% ljudi ima za televizor koji hoće i može kupiti 5.000 kn 10.000 kn 20.000 kn. Nekada davno kad sam bio dijete kupnja televizora je bila kao danas kupnja stana...krediti obrasci pozamašne svote novca. Mnogi daju tisuću ili više eura za mobitel, a kamoli ne za televizor.

 

I u čemu je problem da se kaže da je OLED najbolji.

OLED nije jedini izbor i mnogi će biti zadovoljni i televizorom od 899 kn u supermarketu. Koliko para toliko muzike. S time da možete proći i skuplje a kupitu lošije.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Gledaj robigrg, osobno imam Philips 32PFL3606 iz 2011. godine i danas radi ko vurica, a dosta ga je jada ubilo od tada do danas hehe No očito kako se Philips od tada do danas prilično degradirao i ispao iz skupine premium brendova koju danas čine Sony, Samsung i LG.
Mj
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 8:36 (Oleoqled21).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

Dobro, kakav je zaključak onda? Da li LG HR odobrava, odnosno mijenja panel u servisu u slučaju problema sa burn in? 

Odlučio sam kupiti OLED ali kada će imati 5 godina garancija jer ga ne mislim štedjeti u ni kojem pogledu.

A 5 godina je taman za promjenu na drugi novi TV.

 Lg ovlašteni servis (Supra Mea) mijenja panel  zbog burn in tijekom garancije (meni 2x zamjenili na B7). Na zamjenjeni panel imaš dvije godine garancije.  Pošalješ fotografiju cijelog ekrana na kojem se vidi greška i ostele podatke a oni prosllijede centrali na potvrdu. Kada novi panel dođe (cca 10 dana) zovu te (brži postupak, no ima i varijanta s kurirskom službom o njihovom trošku ali traje danima) . Ostaviš TV cca 1 sat -popiješ kavu i pokupiš tv s novim panelom.  U nekim zemljama serviseri dolaze kući zamjeneniti panel.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isto vrijedi i za Mr Servis.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Gledam si za boravak novi TV i vidim da je na sva usta hvaljeni CX ovaj vikend na akciji u SD, samo ja gledam ovaj "baby" od 55". Ono što mene kod navedenog modela najviše zanima je ima li refleksije na ekranu? TV mi stoji nasuprot staklene stjene (jgb, tako je kako je) koja se nalazi na zapadnoj strani, pa tražim nešto što me neće tjerati na konstantno spuštanje roleta. Ako netko ima info koji bi mi mogao pomoći/odmoći pri kupnji? :) Zahvaljujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Posjedujem upravo taj tv i jedino sto me zivcira je upravo ta refleksija.
Prozor je tacno iza na nekih 3m udaljenosti....evo ti slike sa otvorenim i zatvorenim škurima...u oba slucaja dosta izrazeno,ja

sam stavio tamne zavjese pa navucem po potrebi 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 16:32 (LexTHE Boxer).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LexTHE Boxer kaže...

Posjedujem upravo taj tv i jedino sto me zivcira je upravo ta refleksija.
Prozor je tacno iza na nekih 3m udaljenosti....evo ti slike sa otvorenim i zatvorenim škurima...u oba slucaja dosta izrazeno,ja

sam stavio tamne zavjese pa navucem po potrebi 

Je li to serija Cursed?

PSN: Muskarcina77
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Je,al nisam gledao...stavio na netflix prvo sta mi doslo samo da covjeku docaram refleksiju,inace osim te refleksije nemam nikakve zamjerke na taj televizor i super sam zadovoljan
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ti. To je ono što i mene sada smeta pa tražim TV koji to nema/ili da ima minimalno iritirajuće. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nema na cemu...inace meni je bio prioritet kvaliteta prikaza,a tu manu refleksije rijesio sam zatamljenim zastorima koje navucem i razvucem u par sekundi......al svako bira tv prema vlastitim prioritetima
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 12:19 (LexTHE Boxer).
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni je raspored u dnevnom boravku sličan jer mi je televizija naspuprot sjedeće garniture i fotelja te mi također na telviziji tijekom dana ( u popodnevnim satima ) smeta svjetlost koja dolazi sa balkonskih vrata.

Stvar riješena sa tamnijim zastorom koji se nalazi sa vanjske strane balkonskih vrata kao i sa poteznim roletnama koji su na unutranjim staklima balkonskih vrata ( kad se spuste do cca pola, TV se može normalno gledati a ipak ima dovoljno dnevnog svjetla u dnevnom boravku.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa, ako može preporuka TV-a (32" ili 40") za vikendicu. Glavni prioritet prilikom je da ima ugrađen DVB-T2 prijemnik s podrškom za HEVC (H.265), što će reći da ima mogućnost prijema domaćih tv kanala (Htv 1-4, Nova tv, Rtl).
Mj
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2021 7:15 (Oleoqled21).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Oleoqled21 kaže...
Ekipa, ako može preporuka TV-a (32" ili 40") za vikendicu. Glavni prioritet prilikom je da ima ugrađen DVB-T2 prijemnik s podrškom za HEVC (H.265), što će reći da ima mogućnost prijema domaćih tv kanala (Htv 1-4, Nova tv, Rtl).

 Mislim da bi ti sada bilo puno teže naći prijemnik bez DVB-T2 i Hevc 265 nego sa tim.....

ovisno koliko novca želiš potrošiti, to možeš nabaviti od 1000 kuna na više.....najjeftinije možeš proći u trgovinama tipa Pevex

https://pevex.hr/elektronika/tv/led.html?&product_list_order=price&product_list_dir=asc

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2021 9:25 (Ulica Ulice).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice