Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.577
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon par dana koristenja G1 mogu rec da situacija nije cisti win za LG naspram Q90R.....

 

Naprimjer ona igra Astro Room ili kako se zove za Ps5 je na Q90R jednostavno lljepsa jer je ta visa razina nitsa jako dobrodosla u vizualni izgled igre jer je vecina nivoa jako svijetla uz puno boja itd.

Takodjer i u Forzi Horizon 4 bas primjetim da sunce nema vise onako jak sjaj...ipak je velika razlika 1600nits naspram 800nits.

 

Sa druge strane igra koju sam vec navodio da ju nista osim oleda ne moze prikazat kako treba...Tetris Effect na G1 izgleda nenormalno dobro dok je Q90R imao vidljivu borbu i fald sistem se  nije mogao nosit sa time na ekranu.

Takodjer God of War na Ps5 izgleda puno bolje na G1 jer je na Q90R ocito isao brightness previsoko i konacni rezultat nije bio kako treba.

 

Treci dojam je u ORI and the will of the wisp gdje G1 i Q90R rade nevjerovatno dobar posao i cak cu dat malu prednost u higlightsima G1 sto me jako iznenadilo ali u pitanju su scene sa tamom i svijetlom i tu Q90R ne moze ostvarit svoj max nits potencijal ali je jako jako dobro odradio balans tame i svijetla.

 

U konacnici G1 stvara ljepsu sliku ALI uzevsi u obzir da je Q90R lcd on se nosi izuzetno dobro sa oledom izuzevsi slucajeve poput Tetris Effecta,Rezi VII,GOW i jos nekih naslova a sa druge strane ima igara gdje presisa olede prikazom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš gledam malo mall.hr i cijene oleda, baš se vidi ogroman pad cijena u odnosu na 2-3g prije,

65" oledi ispod 12000 kn, 77" ispod 22000 kn

 

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Baš gledam malo mall.hr i cijene oleda, baš se vidi ogroman pad cijena u odnosu na 2-3g prije,

65" oledi ispod 12000 kn, 77" ispod 22000 kn

 

Bolestan pad cijena...gdje si prije 3 godine mogao sanjat o modelu kao G1 za 1400eu...

A vidio sam 2020 seriju ispod 1000eu....

Bas me zanima kako se G1 nosi sa burn inom,ostala mi je paranoja od mojih prijasnjih oleda...nadam se neopravdana 🤣

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tebi se burn in zapekao u rožnice :D
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav,

jel netko možda kupio samsung qn90 ili qn95 ? zanimaju me iskustva z prve ruke, a meni u obzir dolazi dijagonala max. 55, hvala svima

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glysho kaže...

pozdrav,

jel netko možda kupio samsung qn90 ili qn95 ? zanimaju me iskustva z prve ruke, a meni u obzir dolazi dijagonala max. 55, hvala svima

Mislis novi QN95A pretpostavljam,mislim da ga jos nitko od nas nije uzeo.

 

Prije nekog vremena sam pisao da sam u zivo usporedjivao LG C1 i G1 i da mi je brightness djelovao podjednako ali da sam instant vidio razliku u bojama u korist G1.

 

Sad igram Racheta i ove boje na ekranu...nikad nisam vidio nista takvo(izuzevsi micro led) a proveo sam zadnje 2 godine na top end q90r qledu koji ima izuzetne boje.

 

Apsolutno apsolutno odusevljen ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam QN95A 65" verziju.

 

Jako dobar TV i primjetna razlika u kvaliteti slike u usporedbi sa Q9FN kojeg sam imao prije.

Kontrast je visok, crna je crna, bloominga ništa.

Tek u mračnim scenama sa žaruljama možete skužiti da nije OLED. 

Ono što je najbolje jeste svjetlina. HDR je udaran i za razliku od Q9FN ovdje nije nabijena crvena i ne blješti 

ekran, izgleda kako treba.

Response time je sveden na mininum ali također nije kao na OLEDU.

 

PS5 igre izgledaju epski i local dimming u game modeu radi isto brzo kao u ostalim predlošcima. Strani portali i forumi prenose drugačije, međutim njihov panel je drugačiji a QN95 nemaju u prodaji.

 

PAZITE- QN90A je kod nas američki QN85A, znači sa ADS panelom odnosno Samsung verzija IPS-a sa lošim kontrastom i tonom bloominga.

 

Gledajte QN91A,92,93,94 ukoliko želite VA panel.

QN95A jedini ima one connect box.

 

Loše strane, dosta mana i tehničkih problema.

Pišu i strani forumi o tome, hrpetina.

 

Dakle prvi TV mi je stigao sa pokvarenom zonom koja je titrala, izvršena je zamjena odmah.

Ovaj ima problem sa HDMI portovima odnosno gubi sliku i zvuk na sekundu, dvije, tri deset, nekad minutu.

Nekad ne prepozna uopće PS5, Series X ili PC.

Treba hard reset.

Redovno gubi wifi signal iako je blizu modem a ostali uređaji rade perfektno.

Čekam reviziju hardvera i 3. zamjena trenutno jer Samsung je svjestan zajeba u produkciji.

 

To se odnosi na verziju QN95A jer ima one connect box, u njemu je problem, loša konekcija i lem kod HDMI portova.

 

Cijene su jako pale za 65", u roku 2 mjeseca sa 21 000 koliko sam ga platio, na 14 800 sada. Danas nude i zvučnik uz njega čak.

 

Razmišljam da ga kod reklamacije zamijenim za OLED G1 ili A90J. Samsung je izvrstan ali ovakve propuste netreba tolerirati u high end segmentu.

Pa nije to Grundig.

 

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

Imam QN95A 65" verziju.

 

Jako dobar TV i primjetna razlika u kvaliteti slike u usporedbi sa Q9FN kojeg sam imao prije.

Kontrast je visok, crna je crna, bloominga ništa.

Tek u mračnim scenama sa žaruljama možete skužiti da nije OLED. 

Ono što je najbolje jeste svjetlina. HDR je udaran i za razliku od Q9FN ovdje nije nabijena crvena i ne blješti 

ekran, izgleda kako treba.

Response time je sveden na mininum ali također nije kao na OLEDU.

 

PS5 igre izgledaju epski i local dimming u game modeu radi isto brzo kao u ostalim predlošcima. Strani portali i forumi prenose drugačije, međutim njihov panel je drugačiji a QN95 nemaju u prodaji.

 

PAZITE- QN90A je kod nas američki QN85A, znači sa ADS panelom odnosno Samsung verzija IPS-a sa lošim kontrastom i tonom bloominga.

 

Gledajte QN91A,92,93,94 ukoliko želite VA panel.

QN95A jedini ima one connect box.

 

Loše strane, dosta mana i tehničkih problema.

Pišu i strani forumi o tome, hrpetina.

 

Dakle prvi TV mi je stigao sa pokvarenom zonom koja je titrala, izvršena je zamjena odmah.

Ovaj ima problem sa HDMI portovima odnosno gubi sliku i zvuk na sekundu, dvije, tri deset, nekad minutu.

Nekad ne prepozna uopće PS5, Series X ili PC.

Treba hard reset.

Redovno gubi wifi signal iako je blizu modem a ostali uređaji rade perfektno.

Čekam reviziju hardvera i 3. zamjena trenutno jer Samsung je svjestan zajeba u produkciji.

 

To se odnosi na verziju QN95A jer ima one connect box, u njemu je problem, loša konekcija i lem kod HDMI portova.

 

Cijene su jako pale za 65", u roku 2 mjeseca sa 21 000 koliko sam ga platio, na 14 800 sada. Danas nude i zvučnik uz njega čak.

 

Razmišljam da ga kod reklamacije zamijenim za OLED G1 ili A90J. Samsung je izvrstan ali ovakve propuste netreba tolerirati u high end segmentu.

Pa nije to Grundig.

 

Bas cudno da su im se desili ovakvi propusti,ja za Q90R imam samo rijeci hvale i nakon 2 godine tv je dobio noviji dimming update i jos se digla kvaliteta slike takodjer smo na q90r dobili podrsku za 4K 120fps HDR VRR 10bit....sta da kazem uopce.

Bas mi je zao sto si tako prosao,ja da nisam isao na LG G1 bih uzeo isti tv kao ti.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

to bi značilo da bih kupovinom QE55QN90A Neo QLED koji nema connect box. izbjegao ove probleme ?

barem teoretski, a mislim da je tv isti. jedino što meni ne stane dijagonala 65 nego max. 55

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glysho kaže...

to bi značilo da bih kupovinom QE55QN90A Neo QLED koji nema connect box. izbjegao ove probleme ?

barem teoretski, a mislim da je tv isti. jedino što meni ne stane dijagonala 65 nego max. 55

Nazalost ove godine situacija sa Samsung ponudom nije bas cista,kako se cini EU modeli qn90a imaju sa VA i IPS panelima pa sve ovisi sto te pogodi.Ne znam dali je ovaj info tocan ali sumnjam da zelis top model sa IPS panelom ako je istina...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glysho kaže...

to bi značilo da bih kupovinom QE55QN90A Neo QLED koji nema connect box. izbjegao ove probleme ?

barem teoretski, a mislim da je tv isti. jedino što meni ne stane dijagonala 65 nego max. 55

 

 

NE!

 

Moraš kupiti QN91,92,93,94...

Oni nemaju one connect box i VA panel su.

QN90A je ADS panel. To ne želiš.

Samsung je išao na to radi potražnje i jednostavno nemaju toliko panela pa outsourcaju.

 

Recimo moj je CSOT panel VA, Samsung China, bivši China Star Optoeletronics.

Postoje verzije sa AUO panelom i sad navodno zadnji info dolaze sa ORIGINAL SAMSUNG DISPLAY panelom.

To je i zadnja godina da bude Samsung svoje panele ugrađivao pošto su prodali tvornicu i od 2022. je primarni Q-OLED.

 

@MEGATAMA

 

Ma šteta da ima propust taj jer je slika nevjerojatna.

Brigthness na 50 bole oči.

Nisam primjetio ABL (auto brightness limiter) u igrama.

 

Veliki plus.

Što se tiče panela malo me smeta jedino smearing i duplikacija slike kod tamnih scena, vegetacije i slično prilikom igranja.

Primjetno u Miles Moralesu u parku i Ratchetu 2. i 4. level.

Jedna od stvari sa kojom oled nema problema.

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
Planiram kupovinu TV a velicine 65" te vas molim za preporuke budzet cca 700 €.

SAMSUNG LED televizor 65TU7022, Crystal Ultra HD, Smart, model 2020

https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-LED-televizor-65TU7022%2C-Crystal-Ultra-HD%2C-Smart%2C-model-2020/p/EK000365659

SAMSUNG LED televizor UE65AU8072UXXH, Crystal Ultra HD, Smart **MODEL 2021**
https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-LED-televizor-UE65AU8072UXXH%2C-Crystal-Ultra-HD%2C-Smart-MODEL-2021-/p/EK000382597

Sta mislite o ova dva navedena modela, najvise me je privukla garancija od 5 godina.

👋👋
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da su oba fantazija zato što su Crystal Ultra HD i Smart, da nisu Crystal Ultra HD, Smart ne bi bili dobri.

 

Ako si Crystal Ultra HD, Smart vrijediš, vrijediš i ako si Crystal Ultra HD, Smart, ako nisi Crystal Ultra HD, Smart ne vrijediš.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG se raspistoljio sa svojom QNED serijom tojest svojim IPS lcd modelima koji dolaze sa mini led backlightom od cak 1800 zona.

Uzevsi u obzir da se Samsung vrti na oko 800 zona sa svojom mini led serijom iznenadjen sam.

 

In other news...onaj dugo iscekivani Hisense dual led LCD stize ove godine uz cijenu oko 3500eu za 75inch model,taj tv stize sa 2 milijuna dimming zona i bit ce zanimljivo vidjet kakva ce bit crna,nitsi itd.

Koliko znam jedina druga kompanija koja ima dual led tech je Panasonic....

 

Mene osobno je jako odusevio napredak u procesiranju slike od B7 do G1,sjecam se da je na B7 near black bio dosta los uz macros blocking dok je na G1 sve cisto uz puno detalja u sjenama.

 

Inace svi koji imate LG olede serija 2019 pa noviji i Samsung QLED 2020/21 obavezno si ukljucite HGIG i postelajte si HDR na Ps5 i XsX.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sa toliko dimming zona nisu ni blizu Samsungu.

Te brojke sa zonama su tu da varaju kupce, to je tak i tak softverski sve.

Broj ledica je bitan i naravno jaki procesor uz algoritam.

 

I da, možeš staviti 10 000 zona i dalje je to IPS panel.

Ovo sa dual ledom je isto finta i marketing, panel koristi filter između kako bi simulirao zone uz pametno raspoređivanje svijetline.

Čekamo to u praksi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakvo imate mišljenje o tv-ima sa android OS-om?

Pitam zato jer imam MaxTV TO GO račun i htio bi instalirati aplikaciju na televiziju da mogu gledati MaxTV, jel netko to uopće probao da li radi ok?

 

I ako može preoruka tv-a do nekih 8000kn?

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čitam malo temu i random gledam po nabavi, nisam ni znao da ima 4K 120Hz televizora ispod 5000kn.. Ne gine mi HDMI 2.1 kabel.. 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel netko instalirao ovaj zadnji update za CX? Ide li na bolje ili ne? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
The_Fichek kaže...

Čitam malo temu i random gledam po nabavi, nisam ni znao da ima 4K 120Hz televizora ispod 5000kn.. Ne gine mi HDMI 2.1 kabel.. 

Samo pazi nije ti isto 4k 120hz i tv koji moze 4k 120fps za sto ti onda treba hdmi 2.1 izvor.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima netko Hisense UHD 65U8QF? Po specifikacijama odličan tv, frend taj planira uzeti. E sad koliko je Hisense marka pouzdana?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se točno dobije s apdejtom?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dosao je update i za G1,minor bug fix.

Mozete si pogledat na LG stranici kakve promjene donosi fw update za vase modele.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 11:51 (espltd).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bome su brzi ovi iz LG.de vec su mi uplatili na racun 200eu cashbacka.

Stvarno nevjerovatno da me G1 izasao samo 1400eu,Q90R sam prodao za 800eu.

 

Danas uzeo pretplatu i na Disney+ i hrpa sadrzaja je u DA i DV.

Sad placam Netflix,Prime i Disney.....uzasna fragmentacija trzista.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koristi li netko taj Rakuten? Jel to PPV ili ima se može uzet neka pretplata? Vidim da ima more 4K HDR filmova al su cijene fuck off

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima itko iskustva sa popustima? Nedavno sam ovdje pitao i odlučio se uzeti Braviju XH90 koja je trenutno 9000kn u Sancte, što ne izgleda kao loša cijena. Međutim, meni nije hića uzeti taj TV odmah, već bi se mogao strpiti neko vrijeme. Hoće li taj TV ikada biti na većem popustu? Što je sa crnim petkom i sličnim blagdanskim popustima? Pretpostavljam da će do tad izaći nova serija istog televizora pa se bojim da ne nakelje cijenu od 2k eura za 65 inchnu verziju i onda pojedem govno.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najniža cijena mu je bila 7.900,00 kn i to tamo u vrijeme nogometnog prvenstva. Sad se kreće od  od 8.500,00  pa nadalje. Moguće da će ga pred novu seriju spustiti, opet na tu cijenu oko 8.000,00 kn

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poceo gledat Captain Marvel koji je u 4k Dolby Vision i Dolby Atmos i izgleda apsolutno fantasticno,pogledao film do pola nakon toga otisao do buraza koji je u stanu do i ima moj bivsi Q90R i nastelam mu Disney+ i pokrenem Captain Marvel koji je u 4k HDR10 na Samsungu i mogu samo rec da ne izgleda nista losije nego na EVO oledu.....ostao sam paf koliko dobro izgleda slika i na Q90R.

Edit

Samo da naglasim da sam gledao po danu na oba TVa u dobro osvjetljenim prostorijama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 20:40 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jonja kaže...

Jel ima itko iskustva sa popustima? Nedavno sam ovdje pitao i odlučio se uzeti Braviju XH90 koja je trenutno 9000kn u Sancte, što ne izgleda kao loša cijena. Međutim, meni nije hića uzeti taj TV odmah, već bi se mogao strpiti neko vrijeme. Hoće li taj TV ikada biti na većem popustu? Što je sa crnim petkom i sličnim blagdanskim popustima? Pretpostavljam da će do tad izaći nova serija istog televizora pa se bojim da ne nakelje cijenu od 2k eura za 65 inchnu verziju i onda pojedem govno.

 Ja u Mall.hr uzeo prije nekih 2 mjeseca za 8100+5 godina garancije. Prati, bit će.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice