Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.794
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ipak odluka da neću popravljat svoj Grundig , popravak je 1000kn, problem je bija da pokazuje samo plavu boju i triba bi se cili ekran skidat i minjat..sad pod hiitno odabir nove TV jer ovo bole oči..

55incha minimum, 4,5k-5 k maksimalno budget..ne triba smart

Najbolje za te novce mi treba..da li uzet ovo i bit miran ?? https://www.links.hr/hr/led-tv-55-lg-55nano773pa-4k-hdr-nanocell-dvb-t2-c-s2-smart-hdmi-usb-lan-energetska-klasa-g-7501001126 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glupasto kaže...

Evo ipak odluka da neću popravljat svoj Grundig , popravak je 1000kn, problem je bija da pokazuje samo plavu boju i triba bi se cili ekran skidat i minjat..sad pod hiitno odabir nove TV jer ovo bole oči..

55incha minimum, 4,5k-5 k maksimalno budget..ne triba smart

Najbolje za te novce mi treba..da li uzet ovo i bit miran ?? https://www.links.hr/hr/led-tv-55-lg-55nano773pa-4k-hdr-nanocell-dvb-t2-c-s2-smart-hdmi-usb-lan-energetska-klasa-g-7501001126 

 

Zavisi koji panel trebaš (VA bolji po noći, IPS bolji po danu), taj 55nano773 (4400kn) je IPS na 60Hz. Bolji od njega bi bio 55nano893PC koji je IPS na 120Hz (cca 4900kn - Protis, Instar).

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+55nano

 

 

Od LG sa VA postoji 60UP80003LR:

 

https://www.altirand.com/asortiman/proizvod-2804-lg-led-tv-60up80003lr-uhd-smart?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili čak LG 70UP77003LB:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-70up77003lb-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/105035?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Inače, danas su svi TV-i "smart" na neki način.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 18:56 (Mad Ant).
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A i po danu i po mraku..Maxtv se gleda, petero nas je u kućanstvu, stariji u podne već obavezno pale TV...jel ovaj Nanocell dosta veća razlika od npr. Običnih ultrahd led šta su Grundig, Tesle, hisensi i slični jeftiniji

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glupasto kaže...

A i po danu i po mraku..Maxtv se gleda, petero nas je u kućanstvu, stariji u podne već obavezno pale TV...jel ovaj Nanocell dosta veća razlika od npr. Običnih ultrahd led šta su Grundig, Tesle, hisensi i slični jeftiniji

 

Pitanje je gdje ti je TV, tj. da li se gleda direkno ispred njega ili i sastrane od npr 30° i više? Jer VA je bolji po mraku (veći kontrast i crnija crna) ali ima manji kut gledanja prije nego se promijene boje/svjetlina (cca 25°), a IPS je bolji po danu (manji kontrast, sivija crna po mraku) i ima veći kut gledanja (cca 35-40°). To trebaš razmisliti.

 

LG sam po sebi je bolji općenito od ovih jefinijih, da. Hisense je ipak iznad Grundinga, Vivaxa, Tesle... Nanocell znači da ima dodani filter za pročišćavanje boja, slično kao QLED kod Samsunga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 18:26 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

glupasto

 

I moj favorit za IPS (ako je stvarno IPS...) bi bio 55NANO893 jer ima bolji procesor od NANO7 serije i podržava Dolby, ali ako bi ti 65" možda više odgovaralo, probaj pronaći trgovinu u kojoj bi mogao usporediti Nanocell i primjerice Grundig 65GFU8960 (od 4800 kn). Na Grundig opet imaju pogodnost s 5 godina jamstva, a možda su i unutra one kvalitetne komponente što sam spominjao prije nekoliko tjedana. Što se tiče prikaza slike, trebao bi biti lošiji TV od LG-a jer nema 120 Hz panel, nije Nanocell, QLED ili sa sl. poboljšanjem panela, procesiranje vjerojatno nije na razini LG-a, ne podržava Dolby, VRR i ostale napredne značajke te nema Smart značajke i podršku kao što ih ima LG.

 

Od VA panela bih možda pogledao 60 Hz Samsung 55Q60A (od 4800 kn (4500 kn s kodom DODATNIH10 na Ekupi) ili 120 Hz s potencijalno "boljim od prosjeka" Onkyo zvukom, TCL 55C815 (od 5000 kn). Ako ti je bitna dugotrajnost i kvaliteta komponenti, nekako bih ipak zaobišao TCL.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče gledanja tv stoji u jednom kutu , nasuprot je L kauč..TV ravno gleda samo onaj koji sjedi doslovno u kutu kauča , a u kutu se ne sidi nikako tako da je većinom pod kutem hah udaljenost je nekih 3.5 maks

65 inch je puno jer ne stane u taj kut jer bi udara u zidove ili bi ga morao povuć prema naprid a to ne mogu jer je na komodi, 55 inch je taman

 

Edit. To je glavni TV tako da je bitna dugotrajnost

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 19:08 (glupasto).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji TV za udaljenost cca 3,5-4m? 

 

Gledam na ekupi:

 

1. LG OLED TV OLED55C11LB  7740kn

 

ili

 

2. PHILIPS OLED TV 65OLED705  8100kn

 

ili  ..... nešto 3. u tom cjenovnom rangu ?

 

Hvala na preporukama!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glupasto kaže...

Što se tiče gledanja tv stoji u jednom kutu , nasuprot je L kauč..TV ravno gleda samo onaj koji sjedi doslovno u kutu kauča , a u kutu se ne sidi nikako tako da je većinom pod kutem hah udaljenost je nekih 3.5 maks

65 inch je puno jer ne stane u taj kut jer bi udara u zidove ili bi ga morao povuć prema naprid a to ne mogu jer je na komodi, 55 inch je taman

 

Edit. To je glavni TV tako da je bitna dugotrajnost

 

Onda je preporuka LG 55nano893PC, IPS na 120Hz, cca 4900kn. Jedino se sjeti doći pitati za generalne postavke, ima nekih stvari koje treba pogasiti/upaliti nakon vađenja iz kutije (poput Eco opcija koje uglavnom smanje svjetlinu).

 

Samo pripazi da ti stane na komodu, ima dosta široko postavljene "nogice":

 

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55nano893pc

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 21:08 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crni_007 kaže...

Koji TV za udaljenost cca 3,5-4m? 

 

Gledam na ekupi:

 

1. LG OLED TV OLED55C11LB  7740kn

 

ili

 

2. PHILIPS OLED TV 65OLED705  8100kn

 

ili  ..... nešto 3. u tom cjenovnom rangu ?

 

Hvala na preporukama!

 

Na toj udaljenosti si kandidat za 75 incha. Definitivno odi na 65". Ja gledam na 2,8 metara i 65" mi je idealno.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
S obzirom na nedavne ali česte rasprave oko high-end tv-a i signala mislim da bi moglo biti zanimljivo entuzijastima kojih ovdje ima dosta

https://hd-report.com/2022/01/13/dune-2021-4k-blu-ray-vs-streaming-4k-video-comparison/
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Vidim da dosta ljudi ovdje već zna ovo, ali bi bilo dobro da svi znaju, pogotovo friški vlasnici novih TVa

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ovo stavrno bilo na prodaju po toj cijeni?

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Da se pohvalim :)

Kupio sam LG-75UP77003LB.AE za 7k u Elipsu (upgrade sa LG 50") -> trebao mi je veći ekran radi velike udaljenosti kauča od TV-a (4,5m), bonus je lg magic remote.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-75UP77003LB.AEU/

 

Prodavač mi je preporučio da smanjim svjetlinu na 70% i da se time produžuje radni vijek za duplo.

Ima li to smisla i koliki je prosječni vijek trajanja TV-a?

 

Inače pazim na tehnikaliju i svi moji uređaji još uvijek rade (Grunding TV 32" iz 2012 i LG 50"UP6300 iz 2018/19).

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Da se pohvalim :)

Kupio sam LG-75UP77003LB.AE za 7k u Elipsu (upgrade sa LG 50") -> trebao mi je veći ekran radi velike udaljenosti kauča od TV-a (4,5m), bonus je lg magic remote.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-75UP77003LB.AEU/

 

Prodavač mi je preporučio da smanjim svjetlinu na 70% i da se time produžuje radni vijek za duplo.

Ima li to smisla i koliki je prosječni vijek trajanja TV-a?

 

Inače pazim na tehnikaliju i svi moji uređaji još uvijek rade (Grunding TV 32" iz 2012 i LG 50"UP6300 iz 2018/19).

 Ja svoju tehnikaliju gazim nemilice... Zato sam je kupio....;)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Udes, osobno si ne bi unistavao iskustvo gledanja samo da bi produzio zivotni vijek. Bolje da 5 godina daje odlicnu sliku nego da imas 10 godina lose slike. Inace zivotni vijek LCD panela je oko 60 000 sati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 20:46 (greysaint0).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Da se pohvalim :)

Kupio sam LG-75UP77003LB.AE za 7k u Elipsu (upgrade sa LG 50") -> trebao mi je veći ekran radi velike udaljenosti kauča od TV-a (4,5m), bonus je lg magic remote.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-75UP77003LB.AEU/

 

Prodavač mi je preporučio da smanjim svjetlinu na 70% i da se time produžuje radni vijek za duplo.

Ima li to smisla i koliki je prosječni vijek trajanja TV-a?

 

Inače pazim na tehnikaliju i svi moji uređaji još uvijek rade (Grunding TV 32" iz 2012 i LG 50"UP6300 iz 2018/19).

Ako se dobro sjecam LCD paneli se deklariraju na 100 tisuca sati.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Da se pohvalim :)

Kupio sam LG-75UP77003LB.AE za 7k u Elipsu (upgrade sa LG 50") -> trebao mi je veći ekran radi velike udaljenosti kauča od TV-a (4,5m), bonus je lg magic remote.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-75UP77003LB.AEU/

 

Prodavač mi je preporučio da smanjim svjetlinu na 70% i da se time produžuje radni vijek za duplo.

Ima li to smisla i koliki je prosječni vijek trajanja TV-a?

 

Inače pazim na tehnikaliju i svi moji uređaji još uvijek rade (Grunding TV 32" iz 2012 i LG 50"UP6300 iz 2018/19).

 

Nećeš dobiti neki isplativi učinak po pitanju dugotrajnosti, jedino će se blooming manje vidjeti (crnija slika) po noći pošto je 75" IPS. Po danu možeš slobodno 100%, pogotovo u HDR modu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 21:42 (Mad Ant).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG OLED 48C11 ili 48A13LA, osim 2.1 HDMI-a, odnosno 120Hz te nesto manje svjetline na A modelu, ima li jos PRIMJETNIH razlika?

 

Razlika u cijeni je trenutno 900kn. Ne mislim na stand kaj se razlike tice, nego na sliku, ako je tko u praksi primjetio ili ima savjet..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 22:16 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
The_Fichek kaže...

LG OLED 48C11 ili 48A13LA, osim 2.1 HDMI-a, odnosno 120Hz te nesto manje svjetline na A modelu, ima li jos PRIMJETNIH razlika?

 

Razlika u cijeni je trenutno 900kn. Ne mislim na stand kaj se razlike tice, nego na sliku, ako je tko u praksi primjetio ili ima savjet..

 

 

 

Zavisi što ti je bitno, to su solidno velike razlike zapravo (120Hz, pravilni pulldown za filmove, VRR (Freesync, G-sync), 650+ nita svjetline, 4x HDMI 2.1 porta, sama izrada).

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TV ce bit za gledanje filmova uglavnom, graficku sam prodao, sad bi je nazad, al otom potom, prvo namjestit cijeli stan, sumnjam da cu ista igrat ove godine na TV-u...

 

Kaj ti znaci pravilni pulldown za filmove?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
The_Fichek kaže...

TV ce bit za gledanje filmova uglavnom, graficku sam prodao, sad bi je nazad, al otom potom, prvo namjestit cijeli stan, sumnjam da cu ista igrat ove godine na TV-u...

 

Kaj ti znaci pravilni pulldown za filmove?

 

Filmovi su inače u cca 24 frejma, što inače zna biti trzavo (telecine judder) i nije lijepo djeljivo sa 50 ili 100Hz, ali TV sa 120Hz (100Hz u EU) ima više mjesta za popeglati taj efekt (bez dodavanja sapunica efekta). Zato u recenzijama kažu da TV sa nativnim 100Hz panelom uspjeva maknuti trzanje iz 24p izvora. Tako da 100Hz ekran nije samo za igranje.

 

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 12:23 (Mad Ant).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izgleda da su OLED-i u Italiji poceli sa snizenjima:

https://www.idealo.it/cat/4012F7945841oE0oJ4/televisori.html

 

Mozda i kod nas onda krenu snizenja.

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Udes, osobno si ne bi unistavao iskustvo gledanja samo da bi produzio zivotni vijek. Bolje da 5 godina daje odlicnu sliku nego da imas 10 godina lose slike. Inace zivotni vijek LCD panela je oko 60 000 sati.

Slažem se, do sada sam držao TV-e na postavkama maksimalne kvalitete slike i google-anjem (https://www.reviewed.com/televisions/features/how-long-should-a-tv-last) sam došao do te brojke 60-100 k ali me iznenadio taj prijedlog pa sam odlučio provjeriti sa vama za svaki slučaj.

 

Hvala na odgovoru.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lijep pozdrav.

 

Zamolio bih vas za preporuku koji tv kupiti.

 

Išao bi na 5000 max 5500kn

 

udaljenost gledanja je 2,5 do 3 metara

50 ili 55?

 

Ima li netko iskustva možda sa Samsungovom AU9000 serijom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Da se pohvalim :)

Kupio sam LG-75UP77003LB.AE za 7k u Elipsu (upgrade sa LG 50") -> trebao mi je veći ekran radi velike udaljenosti kauča od TV-a (4,5m), bonus je lg magic remote.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-75UP77003LB.AEU/

 

Prodavač mi je preporučio da smanjim svjetlinu na 70% i da se time produžuje radni vijek za duplo.

Ima li to smisla i koliki je prosječni vijek trajanja TV-a?

 

Inače pazim na tehnikaliju i svi moji uređaji još uvijek rade (Grunding TV 32" iz 2012 i LG 50"UP6300 iz 2018/19).

 

Nećeš dobiti neki isplativi učinak po pitanju dugotrajnosti, jedino će se blooming manje vidjeti (crnija slika) po noći pošto je 75" IPS. Po danu možeš slobodno 100%, pogotovo u HDR modu.

Po mom promatranju led paneli brze "izgore" kad rade na vividu. Mislim da je objasnjenje zapravo dosta jednostavno, back light na 100%, grijanje komponenti, maximalna struja kroz sustav. HDR se ne racuna jer kod HDR-a 99% vremena je slika na relativno malom luminancu jedino highlightu idu visoko. Kad u SDR sadrzaju dignes svjetlo onda je clijeli panel na maksimumu cijelo vrijeme.

 

Ukratko, po danu panel drzati na maksimalno 200 niti, a po noci od 100-150. Relativno dobra taktika je podesiti na recimo 150 niti i upaliti ambientalni senzor jer ce onda tv moci setati gore dolje sa otprilike 30% luminansa.

 

Zasto ljudi misle ako je slika svijetlija da to znaci da je bolja? Vecinu vremena to znaci upravo suprotno. Razina svjetla na televizija mora pratiti razinu svjetla okoline, osim u HDR-u gdje su samo highlighti na maksimumu cijelo vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 9:42 (vRay).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Mad Ant kaže...
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Da se pohvalim :)

Kupio sam LG-75UP77003LB.AE za 7k u Elipsu (upgrade sa LG 50") -> trebao mi je veći ekran radi velike udaljenosti kauča od TV-a (4,5m), bonus je lg magic remote.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-75UP77003LB.AEU/

 

Prodavač mi je preporučio da smanjim svjetlinu na 70% i da se time produžuje radni vijek za duplo.

Ima li to smisla i koliki je prosječni vijek trajanja TV-a?

 

Inače pazim na tehnikaliju i svi moji uređaji još uvijek rade (Grunding TV 32" iz 2012 i LG 50"UP6300 iz 2018/19).

 

Nećeš dobiti neki isplativi učinak po pitanju dugotrajnosti, jedino će se blooming manje vidjeti (crnija slika) po noći pošto je 75" IPS. Po danu možeš slobodno 100%, pogotovo u HDR modu.

Po mom promatranju led paneli brze "izgore" kad rade na vividu. Mislim da je objasnjenje zapravo dosta jednostavno, back light na 100%, grijanje komponenti, maximalna struja kroz sustav. HDR se ne racuna jer kod HDR-a 99% vremena je slika na relativno malom luminancu jedino highlightu idu visoko. Kad u SDR sadrzaju dignes svjetlo onda je clijeli panel na maksimumu cijelo vrijeme.

 

Ukratko, po danu panel drzati na maksimalno 200 niti, a po noci od 100-150. Relativno dobra taktika je podesiti na recimo 150 niti i upaliti ambientalni senzor jer ce onda tv moci setati gore dolje sa otprilike 30% luminansa.

 

Zasto ljudi misle ako je slika svijetlija da to znaci da je bolja? Vecinu vremena to znaci upravo suprotno. Razina svjetla na televizija mora pratiti razinu svjetla okoline, osim u HDR-u gdje su samo highlighti na maksimumu cijelo vrijeme.

 

Teoretski da, ali znamo što većina radi većinu vremena, drži postavke na ili blizu maksimuma, a to znaju i proizvođači. Pogotovo po danu u svijetloj prostoriji, po noći se baš vidi pretjerivanje na "slabijim" TV-ima, ali ima i takovih. Zato sam i rekao da je OK po noći smanjiti, pogotovo na IPS-u

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 12:26 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
R3nchi kaže...

Lik danas na reditu stavio sliku bloomiga il kojeg vec qrca (probija mu bijela boja na dijelu ekrana) i to na hebb Q80 

A to je tv od kolko tisuca kn? 

ispada da ako nemas 1k ojra za oled sve je smece.

jebb ih tehnologija.

 Samsung je otišao kompletno kvragu što se tiče kvalitete. Ja sam promijenio u garantnom roku 2 komada u 5 mjeseci. Q80T i QN90A. Na kraju sam uzeo C1 koji radi savršeno. Čisto za info, QN90A kojeg sam platio 10 000 kn (snižen sa 20 000) je crko nakon 4 dana. To mi je dovoljno da Samsung kao brend za TV prekrižim na sljedećih 5 godina.

 

Da se razumijemo Samsung je za mene uvjek bio goli qurac od branda.Pogotovo Tvi.Jos od doba crta.

Priznam samo sony i panasonic u tim vremenima..

 

Posto mi ne gori za tv , vidit sta ce ova q oled tehnologija donjet, al definitivno ispod oleda se ne isplati ici..

Kolko kontam oled je nasljednik plazme..Evo je jos fercera viera iz 200x godine. 

 

Mad Ant Taj 60up800 vise nemaju.nece ga ni imat.A ja ga u cjeloj Eu nisam uspio nac.. A baas se nabrio bio imat 60" tv

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 14:42 (R3nchi).
2 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam Sony HX900 TV, pa me zanima ima li mi smisla ovaj soundbar?

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/denon-dht-s316-soundbar/

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
 

Posto mi ne gori za tv , vidit sta ce ova q oled tehnologija donjet, al definitivno ispod oleda se ne isplati ici..

Kolko kontam oled je nasljednik plazme..Evo je jos fercera viera iz 200x godine. 

 

Mad Ant Taj 60up800 vise nemaju.nece ga ni imat.A ja ga u cjeloj Eu nisam uspio nac.. A baas se nabrio bio imat 60" tv

 

Ebat ga, u takvom smo dijelu godine, lagana priprema za slijedeću generaciju. S obzirom da nije baš isto svake godine, tek trebamo vidjeti u koje modele će stavljati VA (od mogućih veličina 50, 60, 70, 80, 82).

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 15:09 (Mad Ant).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 

Filmovi su inače u cca 24 frejma, što inače zna biti trzavo (telecine judder) i nije lijepo djeljivo sa 50 ili 100Hz, ali TV sa 120Hz (100Hz u EU) ima više mjesta za popeglati taj efekt (bez dodavanja sapunica efekta). Zato u recenzijama kažu da TV sa nativnim 100Hz panelom uspjeva maknuti trzanje iz 24p izvora. Tako da 100Hz ekran nije samo za igranje.

 

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p

 

 

 Nema to uvijek veze na koliko je hz panel. Tv spusti refresh rate panela na 48hz kod gledanja 24hz sadržaja ako nije 120hz. Tako da je i 60hz panel dovoljan za judder free iskustvo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice