Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.079.071
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

Haha, vidim u nedostatku argumenata se nazivamo trolovima, ajde bok vidim rasprava nema smisla gledaj si u tu nerealno crnu bez ikakvih  detalja i sjena. Gama je kod mene na 2.2,(mogu namjestiti od 1.8-2.4) delta e na 0.7 neznam koji dio nisi razumio. Forumas na switchu koji ima fantastican oled vidi isto, gledo sam na Sony oledu ništa se ne vidi kakva mu je kalibracija i postavke neznam. Zato sam i pitao da netko pogleda video i javi jel vidi postolje i sjene od ogrlice neznam koliko tesko to moze biti. Kad budes radio na kalibriranom monitoru onda mozemo pricati o tome sto ti vidis a drugi ne.

 Kao sto sam mislio u biti nemas pojma o cemu pricamo i sto se tu desava. Objasnio sam ti u postu iznad.

 

EDIT:

 

Koji OLED sa nativnom crnom prikazuje ove plave nijanse u tamnoj pa onda svijetloj sobi, a da ih vidi prosjecno ljudsko oko? Daj pokazi mi taj jer onda nije OLED ili je krivo setiran. Te nijanse ne smiju biti vidljive niti na dobrom VA panelu a kamoli na OLED panelu. Tj. moras razumjeti da oled ispravno pokaze tu nijansu, tj. ako je izmjeris uredjajem vrlo je precizna ali tvoje oko ju nece prepoznati bas upravo zbog toga. Ako ju pokazes na nekakvom IPS panelu i jos dignes brightness te nijanse nece biti ono sto su one u izvoru, dakle nekakav near black rgb 4,4,4 nego ono sto ce uredjaj mjeriti je negdje 15,15,15.

 

Jeli sad ovo jasno kad objasnim kao za osnovnu skolu?

 

Drugo zanima me tvoja kalibrirani monitor na delta 0.7 je verificiran sa kojim uredjajem i mozes li pokazati screenshot rgb raposdjele po 20 tocaka?

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 12:41 (vRay).
3 godine
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Monitor je va, crna izgleda fantazija na tim postavkama. Zivio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

Haha, vidim u nedostatku argumenata se nazivamo trolovima, ajde bok vidim rasprava nema smisla gledaj si u tu nerealno crnu bez ikakvih  detalja i sjena. 

 Kako drugačije da te ljudi nazivaju kad negiraš činjenice i praviš se mutav? Jedna od posebnosti OLED-a je upravo u tome da vidiš više detalja u tamnijim dijelovima slike. Znači to je činjenica, to nije moje ili tvoje mišljenje. O čemu ti pričaš?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antimadridista kaže...
Boris grozni kaže...

Haha, vidim u nedostatku argumenata se nazivamo trolovima, ajde bok vidim rasprava nema smisla gledaj si u tu nerealno crnu bez ikakvih  detalja i sjena. 

 Kako drugačije da te ljudi nazivaju kad negiraš činjenice i praviš se mutav? Jedna od posebnosti OLED-a je upravo u tome da vidiš više detalja u tamnijim dijelovima slike. Znači to je činjenica, to nije moje ili tvoje mišljenje. O čemu ti pričaš?

On ne kuzi da to sto se na oledu te nijanse ne vide, tj. ne vidi ih ljudsko oko je zapravo pokazatelj da taj panel to ispravno pokazuje. :)

 

Postoji i slucaj kad bi recimo tamne detalje bile neispravno prikazane sa greskom. To je kod dinamickog kontrasta gdje dolazi do gubitka detalja kompresiranjem pa tv tipa rgb 15,15,15 pretvori u rgb 1,1,1 i pokaze neispravno. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

Monitor je va, crna izgleda fantazija na tim postavkama. Zivio.

Daj screenshot rgb raspodjele sa gamom i opis uredjaja koji je to izmjerio.

 

Ako to nemas sve ostaje na tvojoj subjektivnoj procjeni koja se cini bas i nije nesto pametno.

 

EDIT:

 

Ako si kupio one "tvornicke kalibrirane monitore" tipa dell i slicno?

 

Ovo je zapravo moguce da si napravio, jer prateci tvoj modus operandi do sada ovo bi licilo na tebe. Dakle kupis "kalibriran" monitor i onda kazes da ti ga je netko kalibrirao.

 

Ti monitori su po mojem mjerenju stvarno bolji od "obicnih" i vecinom budu na otprilike delta 3 do delta 3.5.

 

No, ne vjerujte tim reklamama od delti ispod 1, nitko ne moze napraviti takvu tvornicku kalibraciju bez da posebno spektrom svaki panel posebno podesi, a to nitko ne radi jer kosta trilijun love, nego imaju generalno matrice koje u odredjenim slucajevima mogu biti fino podesene kao u ovom slucaju kod "tvornicki kalibriranih" panela.

 

Nije to prava kalibracija i pravi rezultati znaju dosta varirati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 12:50 (vRay).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

Našao sam model koji sam imao: QLED TV Samsung QE55Q6F Flat 2018

 OK, sličan u 65" bi bio Samsung QE65Q70A (VA na 120Hz), cca 7700kn:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+65q70&cod=&cdo=

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 12:50 (Mad Ant).
3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antimadridista kaže...
Boris grozni kaže...

Haha, vidim u nedostatku argumenata se nazivamo trolovima, ajde bok vidim rasprava nema smisla gledaj si u tu nerealno crnu bez ikakvih  detalja i sjena. 

 Kako drugačije da te ljudi nazivaju kad negiraš činjenice i praviš se mutav? Jedna od posebnosti OLED-a je upravo u tome da vidiš više detalja u tamnijim dijelovima slike. Znači to je činjenica, to nije moje ili tvoje mišljenje. O čemu ti pričaš?

 Pokreni video i reci jel vidis plavo postolje i sjene od ogrlice od svijetla koje dolazi iz gornjeg coska? Mislim da nisi dobro shvatio tko sta nevidi?!

3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Boris grozni kaže...

Monitor je va, crna izgleda fantazija na tim postavkama. Zivio.

Daj screenshot rgb raspodjele sa gamom i opis uredjaja koji je to izmjerio.

 

Ako to nemas sve ostaje na tvojoj subjektivnoj procjeni koja se cini bas i nije nesto pametno.

 

EDIT:

 

Ako si kupio one "tvornicke kalibrirane monitore" tipa dell i slicno?

 

Ovo je zapravo moguce da si napravio, jer prateci tvoj modus operandi do sada ovo bi licilo na tebe. Dakle kupis "kalibriran" monitor i onda kazes da ti ga je netko kalibrirao.

 

Ti monitori su po mojem mjerenju stvarno bolji od "obicnih" i vecinom budu na otprilike delta 3 do delta 3.5.

 

No, ne vjerujte tim reklamama od delti ispod 1, nitko ne moze napraviti takvu tvornicku kalibraciju bez da posebno spektrom svaki panel posebno podesi, a to nitko ne radi jer kosta trilijun love, nego imaju generalno matrice koje u odredjenim slucajevima mogu biti fino podesene kao u ovom slucaju kod "tvornicki kalibriranih" panela.

 

Nije to prava kalibracija i pravi rezultati znaju dosta varirati.

 Prijatelju monitor je za foto i video obradu, dolazi kalibriran iz tvornice s svojim papirom o njegovoj izmjerenoj kalibracij. Sta još oces? da ti juhu ohladim. Nhf Moze još jedno pitanje jer vidim ti nesto i znas, oledu je najmanji peak brightness na koliko  tocno "nita"? 3?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
vRay kaže...
Boris grozni kaže...

Monitor je va, crna izgleda fantazija na tim postavkama. Zivio.

Daj screenshot rgb raspodjele sa gamom i opis uredjaja koji je to izmjerio.

 

Ako to nemas sve ostaje na tvojoj subjektivnoj procjeni koja se cini bas i nije nesto pametno.

 

EDIT:

 

Ako si kupio one "tvornicke kalibrirane monitore" tipa dell i slicno?

 

Ovo je zapravo moguce da si napravio, jer prateci tvoj modus operandi do sada ovo bi licilo na tebe. Dakle kupis "kalibriran" monitor i onda kazes da ti ga je netko kalibrirao.

 

Ti monitori su po mojem mjerenju stvarno bolji od "obicnih" i vecinom budu na otprilike delta 3 do delta 3.5.

 

No, ne vjerujte tim reklamama od delti ispod 1, nitko ne moze napraviti takvu tvornicku kalibraciju bez da posebno spektrom svaki panel posebno podesi, a to nitko ne radi jer kosta trilijun love, nego imaju generalno matrice koje u odredjenim slucajevima mogu biti fino podesene kao u ovom slucaju kod "tvornicki kalibriranih" panela.

 

Nije to prava kalibracija i pravi rezultati znaju dosta varirati.

 Prijatelju monitor je za foto i video obradu, dolazi kalibriran iz tvornice s svojim papirom o njegovoj izmjerenoj kalibracij. Sta još oces? da ti juhu ohladim. Nhf Moze još jedno pitanje jer vidim ti nesto i znas, oledu je najmanji peak brightness na koliko  tocno "nita"? 3?

Aha, znaci ipak imas neki od onih tvornickih kalibriranih monitora. Dobro, bar znamo o cemu se radi. To ti nije prava kalibracija i rezultati znaju dosta varirati.

 

"Najmanji peak brigthness"? 

Nemoj pricati bedastoce, to zoves minimalni non-full field brightness (recimo), komercijalni odgovor je 0 nita,a zapravo je negdje blizu 0.0005 nita za OLED (naravno u zamracenoj prostoriji).

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 13:28 (vRay).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

Dolazi mi uskoro kalibrator pa cemo izmjeriti i color gamut na Grundigu 55GFU7900B 55" IPS. Da onom s prezelenim gusterom

Iako sam ga vec na oko usporedio s kalibriranim monitorom koji ima Delta E od 0,7 i kontrastom od skoro 2600:1 onome sto u crnoj reproducira moj monitor se ovaj Grundig nemoze niti pribliziti!

No boje su mi na oko super pa ocekujem i solidne rezultate stay tuned!

 

Mene zanima kolko valja Grundig jer je podataka o njemu skoro ništa na netu. Umjesto toga smo dobili rapravu o OLED-ima koju je tražio doslovce nitko. Ja sam gledao Grundig 50GFU7900 jer je navodno VA, ali mi se Edge pozadinsko ne sviđa. Čini mi se da je na svim Grundig TV-ima u to seriji Edge varijanta pozadinskog.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 13:38 (hudibitek).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
Boris grozni kaže...

Dolazi mi uskoro kalibrator pa cemo izmjeriti i color gamut na Grundigu 55GFU7900B 55" IPS. Da onom s prezelenim gusterom

Iako sam ga vec na oko usporedio s kalibriranim monitorom koji ima Delta E od 0,7 i kontrastom od skoro 2600:1 onome sto u crnoj reproducira moj monitor se ovaj Grundig nemoze niti pribliziti!

No boje su mi na oko super pa ocekujem i solidne rezultate stay tuned!

 

Mene zanima kolko valja Grundig jer je podataka o njemu skoro ništa na netu. Umjesto toga smo dobili rapravu o OLED-ima koju je tražio doslovce nitko. Ja sam gledao Grundig 50GFU7900 jer je navodno VA, ali mi se Edge pozadinsko ne sviđa. Čini mi se da je na svim Grundig TV-ima u to seriji Edge varijanta pozadinskog.

 TV je direct led

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesi siguran? Na ekupi i npr. svijet medija piše u opisu Edge LED. Na službenim stranicama piše Direct LED, ali piše tamo svašta. Švabe imaju na svojoj stranici skroz druge modele (ne samo oznake) što mi isto ne ulijeva povjerenje. A baš me zasvrbio taj Grundig šteta što se o tim lijevim televizorima može naći tako malo podataka.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigo tv jos cekam samo da edifieri stignu...

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...

Jesi siguran? Na ekupi i npr. svijet medija piše u opisu Edge LED. Na službenim stranicama piše Direct LED, ali piše tamo svašta. Švabe imaju na svojoj stranici skroz druge modele (ne samo oznake) što mi isto ne ulijeva povjerenje. A baš me zasvrbio taj Grundig šteta što se o tim lijevim televizorima može naći tako malo podataka.

Sav taj low end segment trzista je podjednako los,nema tu nekakvih spektakularnih iznenadjenja,skrivenih FALD mehanizama koji se otkljucavaju unosenjem kombo niza tipki na daljinskom.

Sa razlogom nema recenzija,dojmova,testova...takvi televizori su namjenjeni krugu korisnika koji nikad nije cuo za internet forum a kamoli fald,oled itd.

Moj savjet je da ne dajes novce za takve modele,koliko uopce kosta taj koji te zanima?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 17:07 (MEGATAMA).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
elvis again kaže...

Stigo tv jos cekam samo da edifieri stignu...

 

Vidim, taman mjesta kasnije za 65"

 

I kako ti se čini na prvu?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni se cini da mu bolje pase onaj s crnim stalkom 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo ste Zagadili temu svojim retardacijama na pune 4 strane.. 

Boli nas qur kom je od vas dvojice kakva crna na oled vs lcd.. 

R33mba#2892
Moj PC  
6 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na prvu je velika razlika u kontrastu, crnoj boji, kutevima gledanja. Zasad samo gledamo sdr i tu je ocita razlika ali to je u odnosu na stari panasonic lcd cx700.

Slika je out of the box i sviđa mi se.

 

Iskreno ovaj mi vise odgovara da jos ima malo kontrasta u odnosu ca crno staklo na komodi.

 

Malo neugodno iskustvo s ekupi:

Kutija dosla bez poklopca, sa par udubina ali na kraju saržaj je bio original zapakiran i zapecacen u vrecicama i folijama.

 

Tv je proizveden 01/22, jel mislite da sam dobil evo panel?

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 18:23 (elvis again).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma znam da ne može biti neko čudo. GRUNDIG 50GFU7900B je oko 3000kn i vjerojatno ima VA panel. Gledao sam i LG 50UP77003LB (treba bi biti VA) koji je oko 3700kn i vjerojatno je za koplje kvalitetniji, ako ništa drugo konstrukcijski. Dao sam si vremena i proučio sve živo, počevši do starih stranica ove teme do rtings.com i dalje. Slinim za LG C1, a opet mi je žao dati tolke pare jer pogledam tu i tamo neki film. FALD mi ne treba jer mi je blooming na titlovima nešto odvratno. :D

Nekak si mislim možda bolje upiknuti LG-a za tu i tamo koju filmsku večer pa za par godina upiknuti OLED kad mu još više cijena padne.

 

Imam u dnevnom Panasonic tx32le60p iz 2008. i ak mi je na tom TV-u slika sasvim ok za filmove kolko može na LG-u biti lošija? :D LG UP7000 serija ima na rtings.com 5.4 za filmove (doduše IPS panel). Na prvu užas, al koju bi ocjenu imao stari Panasonic prema tim standardima? Možda dvojčicu, hehe. Stari Panasonic ima već takve flekurine po ekranu da je to nešto užasno, al to se u filmovima rijetko kuži.

 

I tak svaki dan čitam ovu temu, gledam review-e, cijene... već jedno par mjeseci Btw, šteta kaj si pomalo odustao od ove teme, imao si dosta zanimljive postove.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
elvis again kaže...

Na prvu je velika razlika u kontrastu, crnoj boji, kutevima gledanja. Zasad samo gledamo sdr i tu je ocita razlika ali to je u odnosu na stari panasonic lcd cx700.

Slika je out of the box i sviđa mi se.

 

Iskreno ovaj mi vise odgovara da jos ima malo kontrasta u odnosu ca crno staklo na komodi.

 

Malo neugodno iskustvo s ekupi:

Kutija dosla bez poklopca, sa par udubina ali na kraju saržaj je bio original zapakiran i zapecacen u vrecicama i folijama.

 

Tv je proizveden 01/22, jel mislite da sam dobil evo panel?

 Lako moguće da je EVO panel.

 

Samo si pogasi eco/power saving/eye care opcije koje smanjuju svjetlinu. Sa njima isključenim za HDR u Filmmaker modu imaš najtočniju sliku što se boja tiče (za HDR/DV modove trebaš postavit OLED brightness i Contrast na 100, Peak brightness na High). Za SDR su to zadnja dva Bright i Dark room. Ako je slika malo "prežuta" u svakom modu pod Advanced/Color imaš White balance kojeg pomakneš sa Warm 50 na recimo 30. Ako imaš neki BR player ili konzolu, upali HDMI deep color za taj input...

 

 

Ako ćeš imati vremena, pogledaj ovaj obavezno u potpunom mraku:

 

4K HDR Fireworks Sony Oled TV Demo

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 18:58 (Mad Ant).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na savjetima. 

Budem to sutra postavil kak se spada. 

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
elvis again kaže...

Hvala na savjetima. 

Budem to sutra postavil kak se spada. 

 Evo ti za pomoć

 

Three LG C1 Settings You Should Turn Off after Unboxing + Bonus Tip

 

Kraće - LG C1 OLED TV (2021) Unboxing, Setup & Picture Settings (od 12:20)

 

Duže - LG 2021 OLED TV (C1, G1) Picture Settings Explained - Big Changes!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 19:15 (Mad Ant).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa

situacija je ovakva 

Model televizora je samsung qe55q80t ,želim kao sav svijet normalno gledati filmove sa usb-a(bez da moram titlove "ugraditi" u film preko nekog programa(format factory),znači lijepo film prebacim na usb stick,skinem titlove(i stavim u sve moguće formate(čak i u neki smi.) i pokrenem film,i želim si upaliti tilove,nula bodova,nemam niti opcije titlovi(film  pokrećem preko samsung media player ili kako se to već zovi sa čime dolazi  instaliranim televizor),molim za bilo kakvu pomoć,jer mi se neda čekati 3 sata u format factory da bih imao titlove),hvala na svakoj pomoći :) 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...

Ma znam da ne može biti neko čudo. GRUNDIG 50GFU7900B je oko 3000kn i vjerojatno ima VA panel. Gledao sam i LG 50UP77003LB (treba bi biti VA) koji je oko 3700kn i vjerojatno je za koplje kvalitetniji, ako ništa drugo konstrukcijski. Dao sam si vremena i proučio sve živo, počevši do starih stranica ove teme do rtings.com i dalje. Slinim za LG C1, a opet mi je žao dati tolke pare jer pogledam tu i tamo neki film. FALD mi ne treba jer mi je blooming na titlovima nešto odvratno. :D

Nekak si mislim možda bolje upiknuti LG-a za tu i tamo koju filmsku večer pa za par godina upiknuti OLED kad mu još više cijena padne.

 

Imam u dnevnom Panasonic tx32le60p iz 2008. i ak mi je na tom TV-u slika sasvim ok za filmove kolko može na LG-u biti lošija? :D LG UP7000 serija ima na rtings.com 5.4 za filmove (doduše IPS panel). Na prvu užas, al koju bi ocjenu imao stari Panasonic prema tim standardima? Možda dvojčicu, hehe. Stari Panasonic ima već takve flekurine po ekranu da je to nešto užasno, al to se u filmovima rijetko kuži.

 

I tak svaki dan čitam ovu temu, gledam review-e, cijene... već jedno par mjeseci Btw, šteta kaj si pomalo odustao od ove teme, imao si dosta zanimljive postove.

 Ma kako da sudjelujem ovdje kad je konstantno kaos....

Budzet ti je 3500kn i zelis 55inch ako sam dobro skuzio?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...

Ma znam da ne može biti neko čudo. GRUNDIG 50GFU7900B je oko 3000kn i vjerojatno ima VA panel. Gledao sam i LG 50UP77003LB (treba bi biti VA) koji je oko 3700kn i vjerojatno je za koplje kvalitetniji, ako ništa drugo konstrukcijski. Dao sam si vremena i proučio sve živo, počevši do starih stranica ove teme do rtings.com i dalje. Slinim za LG C1, a opet mi je žao dati tolke pare jer pogledam tu i tamo neki film. FALD mi ne treba jer mi je blooming na titlovima nešto odvratno. :D

Nekak si mislim možda bolje upiknuti LG-a za tu i tamo koju filmsku večer pa za par godina upiknuti OLED kad mu još više cijena padne.

 

Imam u dnevnom Panasonic tx32le60p iz 2008. i ak mi je na tom TV-u slika sasvim ok za filmove kolko može na LG-u biti lošija? :D LG UP7000 serija ima na rtings.com 5.4 za filmove (doduše IPS panel). Na prvu užas, al koju bi ocjenu imao stari Panasonic prema tim standardima? Možda dvojčicu, hehe. Stari Panasonic ima već takve flekurine po ekranu da je to nešto užasno, al to se u filmovima rijetko kuži.

 

I tak svaki dan čitam ovu temu, gledam review-e, cijene... već jedno par mjeseci Btw, šteta kaj si pomalo odustao od ove teme, imao si dosta zanimljive postove.

 

LG 50nano753 je skoro ista cijena:

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-50nano753pr-televizor-cijena-50-127-cm-nanocell-led-ultra-hd-153051461

 

Evo i (približna) usporedba, ne baš najbolja, ali da se vidjeti razlika, tj. malo manje light bleeda na Nano od UP modela (upali titlove):

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 19:56 (Mad Ant).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tenet kaže...

Pozdrav ekipa

situacija je ovakva 

Model televizora je samsung qe55q80t ,želim kao sav svijet normalno gledati filmove sa usb-a(bez da moram titlove "ugraditi" u film preko nekog programa(format factory),znači lijepo film prebacim na usb stick,skinem titlove(i stavim u sve moguće formate(čak i u neki smi.) i pokrenem film,i želim si upaliti tilove,nula bodova,nemam niti opcije titlovi(film  pokrećem preko samsung media player ili kako se to već zovi sa čime dolazi  instaliranim televizor),molim za bilo kakvu pomoć,jer mi se neda čekati 3 sata u format factory da bih imao titlove),hvala na svakoj pomoći :) 

 Meni uvijek radi ovo: film i .srt datoteka moraju imati isti naziv. nazivfilma.mkv i nazivfilma.srt i onda radi automatski. 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
hudibitek kaže...

Ma znam da ne može biti neko čudo. GRUNDIG 50GFU7900B je oko 3000kn i vjerojatno ima VA panel. Gledao sam i LG 50UP77003LB (treba bi biti VA) koji je oko 3700kn i vjerojatno je za koplje kvalitetniji, ako ništa drugo konstrukcijski. Dao sam si vremena i proučio sve živo, počevši do starih stranica ove teme do rtings.com i dalje. Slinim za LG C1, a opet mi je žao dati tolke pare jer pogledam tu i tamo neki film. FALD mi ne treba jer mi je blooming na titlovima nešto odvratno. :D

Nekak si mislim možda bolje upiknuti LG-a za tu i tamo koju filmsku večer pa za par godina upiknuti OLED kad mu još više cijena padne.

 

Imam u dnevnom Panasonic tx32le60p iz 2008. i ak mi je na tom TV-u slika sasvim ok za filmove kolko može na LG-u biti lošija? :D LG UP7000 serija ima na rtings.com 5.4 za filmove (doduše IPS panel). Na prvu užas, al koju bi ocjenu imao stari Panasonic prema tim standardima? Možda dvojčicu, hehe. Stari Panasonic ima već takve flekurine po ekranu da je to nešto užasno, al to se u filmovima rijetko kuži.

 

I tak svaki dan čitam ovu temu, gledam review-e, cijene... već jedno par mjeseci Btw, šteta kaj si pomalo odustao od ove teme, imao si dosta zanimljive postove.

 Ma kako da sudjelujem ovdje kad je konstantno kaos....

Budzet ti je 3500kn i zelis 55inch ako sam dobro skuzio?

 A jebiga forum - definicija kaosa. :D Budžet je oko 3500kn. Htio bih da bude VA panel i <= 50 incha - ne volim vježbat vrat dok gledam TV. 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali mi netko moze objasniti imao sam na samsungu placenu app smartiptv, tv-e mi bio blokiro, morao sam ga resetirat i sad vise nemam tu app za skinit? Pa koje su to fore platis nekom app i nemos ju vise skinit???

 
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
hudibitek kaže...

Ma znam da ne može biti neko čudo. GRUNDIG 50GFU7900B je oko 3000kn i vjerojatno ima VA panel. Gledao sam i LG 50UP77003LB (treba bi biti VA) koji je oko 3700kn i vjerojatno je za koplje kvalitetniji, ako ništa drugo konstrukcijski. Dao sam si vremena i proučio sve živo, počevši do starih stranica ove teme do rtings.com i dalje. Slinim za LG C1, a opet mi je žao dati tolke pare jer pogledam tu i tamo neki film. FALD mi ne treba jer mi je blooming na titlovima nešto odvratno. :D

Nekak si mislim možda bolje upiknuti LG-a za tu i tamo koju filmsku večer pa za par godina upiknuti OLED kad mu još više cijena padne.

 

Imam u dnevnom Panasonic tx32le60p iz 2008. i ak mi je na tom TV-u slika sasvim ok za filmove kolko može na LG-u biti lošija? :D LG UP7000 serija ima na rtings.com 5.4 za filmove (doduše IPS panel). Na prvu užas, al koju bi ocjenu imao stari Panasonic prema tim standardima? Možda dvojčicu, hehe. Stari Panasonic ima već takve flekurine po ekranu da je to nešto užasno, al to se u filmovima rijetko kuži.

 

I tak svaki dan čitam ovu temu, gledam review-e, cijene... već jedno par mjeseci Btw, šteta kaj si pomalo odustao od ove teme, imao si dosta zanimljive postove.

 

LG 50nano753 je skoro ista cijena:

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-50nano753pr-televizor-cijena-50-127-cm-nanocell-led-ultra-hd-153051461

 

Evo i (približna) usporedba, ne baš najbolja, ali da se vidjeti razlika, tj. malo manje light bleeda na Nano od UP modela (upali titlove):

 

 Druze na mom Grundigu 55GEU7900B  bleed je zanemariv, blooming nepostojeci znaci 0, boje su fantazija! Crna je crna koliko moze ici na IPs-u ja sam preeeezadovoljan, brzina odaziva instantna barem dok je spojen na Pc! Prije ovoga sam imao Sony od 20000kn i Samsung Plazmu ovaj Grundig je za njih znanstvena fantastika, ok Sony je zaista u igrama bio extremno respozivan koda igras na 144hz monitoru s 2ms odazivom! Sad dali je panel u tom Grundigu odlican ili sam naletio neznam a i izmjerit cu s kalibratorom, no takav sam dojam imao i u ducanu naspram manjeg modela od 50" gdje je 55" imao znacajno bolji kontrast pa sam uzeo veci model a i zbog tog malo boljeg zvuka na tom 55" modelu. ODes u ducan i spoji se s mobitelo, trazi daljinski i igraj se s telkom, vjerujem da ti novci nisu pali s neba :)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
MEGATAMA kaže...
hudibitek kaže...

Ma znam da ne može biti neko čudo. GRUNDIG 50GFU7900B je oko 3000kn i vjerojatno ima VA panel. Gledao sam i LG 50UP77003LB (treba bi biti VA) koji je oko 3700kn i vjerojatno je za koplje kvalitetniji, ako ništa drugo konstrukcijski. Dao sam si vremena i proučio sve živo, počevši do starih stranica ove teme do rtings.com i dalje. Slinim za LG C1, a opet mi je žao dati tolke pare jer pogledam tu i tamo neki film. FALD mi ne treba jer mi je blooming na titlovima nešto odvratno. :D

Nekak si mislim možda bolje upiknuti LG-a za tu i tamo koju filmsku večer pa za par godina upiknuti OLED kad mu još više cijena padne.

 

Imam u dnevnom Panasonic tx32le60p iz 2008. i ak mi je na tom TV-u slika sasvim ok za filmove kolko može na LG-u biti lošija? :D LG UP7000 serija ima na rtings.com 5.4 za filmove (doduše IPS panel). Na prvu užas, al koju bi ocjenu imao stari Panasonic prema tim standardima? Možda dvojčicu, hehe. Stari Panasonic ima već takve flekurine po ekranu da je to nešto užasno, al to se u filmovima rijetko kuži.

 

I tak svaki dan čitam ovu temu, gledam review-e, cijene... već jedno par mjeseci Btw, šteta kaj si pomalo odustao od ove teme, imao si dosta zanimljive postove.

 Ma kako da sudjelujem ovdje kad je konstantno kaos....

Budzet ti je 3500kn i zelis 55inch ako sam dobro skuzio?

 A jebiga forum - definicija kaosa. :D Budžet je oko 3500kn. Htio bih da bude VA panel i <= 50 incha - ne volim vježbat vrat dok gledam TV. 

 Ovaj bi ti mogao bit zanimljiv ako je raspoloziv u Hr.

Hisense 50U6G

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice