Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.083.001
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, imam budget od 5000kn i htio bi qled 65incha. Našao sam tcl c815 za tu lovu ili 65U8QF Hisense? Što bi mi bi preporučili?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 16:21 (TomiES).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...

Da ja malo uletim s televizorom koji ne treba kupiti - Philips 43PUS8506. Uz krckanje televizora ko da netko tu plastiku razapinje svako malo, sad se pojavila i tanka horizintalna linija na sredini ekrana. Ne vidi se uvijek, ali dovoljno često da smeta. TV je star pola godine i jako se malo koristio (3-4h tjedno). Svi su mi govorili da je šrot TV ovdje na forumu, al ja sam morao biti pametan.  Živjeli

 To svakako reklamiraj - neispravan je panel.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
hudibitek kaže...

Da ja malo uletim s televizorom koji ne treba kupiti - Philips 43PUS8506. Uz krckanje televizora ko da netko tu plastiku razapinje svako malo, sad se pojavila i tanka horizintalna linija na sredini ekrana. Ne vidi se uvijek, ali dovoljno često da smeta. TV je star pola godine i jako se malo koristio (3-4h tjedno). Svi su mi govorili da je šrot TV ovdje na forumu, al ja sam morao biti pametan.  Živjeli

 To svakako reklamiraj - neispravan je panel.

 Za sad se još ta linije ne primijeti toliko jako. Budem preselio TV u dnevni boravak pa nek rikne kak spada. Ionako imam još godinu i pol garancije.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Odakle je najsigurnije uzet tv? bazzar? mall? elipso? Emmezeta?santa D?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Odakle je najsigurnije uzet tv? bazzar? mall? elipso? Emmezeta?santa D?

 Jedino ne znam za Bazzar, ostali su OK. Ako uzimaš preko neta možeš vratiti ionako... Šta gledaš na kraju?

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 22:31 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iako mi je daljina sjedenja nekih 2.5-3m od tv. (ovisno dal ce bit na zidu (3m) il ce bit na komodi i dal mjerim pocetak trosjeda il kao di je naslon..

Ugl mislim da nemam sta razmisljat...55" c1 lg oled.. Mozda je malo skuplji al iovako kupujem tv svakih 10+ godina.. :) 

 

A i rtings i tvfindr su mi isto predlozili...

 

 

R33mba#2892
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sa C1 ne možeš fulat. Ja sam imao ogromna očekivanja od TV-a kad sam ga naručio, ali čak i s tim u vidu me TV oduševio. Kad prvi put pokreneš neki 4k materijal u HDR-u znati ćeš da je vrijedilo svake lipe.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa posto je to kao neki nasljednik Plazme a moj Panasonic me jos uvjek odlično sluzi, smatram da je ovo best buy. ne moram razmisljat o kutevima gledanja i drugim pizd . okk. dnevna preko dana ima dosta svjetla,al iovako se tad vise manhe radi, il se ne gleda tv.. osim vikendom..  vidim neko ima c1 neko c2 u ponudi pa ne znam di ne razlika..

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2022 14:34 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Odakle je najsigurnije uzet tv? bazzar? mall? elipso? Emmezeta?santa D?

 Jedino bazzar ne. Ostali ok., s tim da nisam nikada kupovao u Emmezete preko weba. Dodaj na popis svakako i e-kupi. Meni su se pokazali maksimalno korektni za bilo što mi je trebalo, pa tako i povrat.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

Pa posto je to kao neki nasljednik Plazme a moj Panasonic me jos uvjek odlično sluzi, smatram da je ovo best buy. ne morsm razmisljat o kutevima gledanja i drugim pizd . okk. dnevna preko dana ima dosta svjetla,al iovako se tad vise msnhe radi, il se ne gleda tv.. osim vikendom..  vidim neko im v1 neko c2 u ponudi pa ne znam di ne razlika..

 C2 je malo veća svjetlina i noviji panel/napajanje/firmware (iako i zadnje verzije C1 imaju sličan panel), nije neka razlika, tako da gledaš koji manje košta. Ako je slučajno C2 na akciji pa je blizu C1 onda njega naravno.

 

 

Vidim u Svijet Medija je trenutno C1 7300kn, a C2 najjeftiniji 8900kn u Sancti (sa dodatnim kodom):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+oled55c&cod=&cdo=

 

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bazzar je "online platforma shping centar" koji se sastoji od puno nezavisnih trgovaca koji su otvorili svoju trgovinu kod njih. Znaci kada kupujes ne kupujes od Bazzara nego od neke trgovine/trgovaca i to ti pise kod svakog proizvoda i mozes odmah "uci" u trgovinu tog trgovaca da vidis tko je i sto jos prodaje. Vecina tih trgovina su no name nikad cuo za njih, odnosno ima dosta trgovina s jednim zaposlenim koji prodaje iz garaze odnosno direktno narucuje proizvode za tebe od uvoznika i slicno.

 

Slicno tako funkcionira i ekupi s time da on ipak u vecini prodaje direktno razno razne proizvode i po meni (i mojem iskustvu) je daleko provjerenija online platrofma. (cesto kupujem kod njih)

 

Imam pozitivna iskustva sa trgovinama koje su vec godinama prisutne kod nas i imao sam prilike kupovati kod njih i  dosta ljudi oko mene: Elipso, Santa Domenica, Svijet Medija, Ekupi, Harvey Norman, Emmezeta, Centar Tehnike, Mall.hr, Žuti Klik,

Zero Waste * Minimalizam * Veganizam
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2022 16:26 (Zero Waste).
 
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel se isplati ovaj Hisense za ove novce? Ako ne zašto ne?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

Pa posto je to kao neki nasljednik Plazme a moj Panasonic me jos uvjek odlično sluzi, smatram da je ovo best buy. ne morsm razmisljat o kutevima gledanja i drugim pizd . okk. dnevna preko dana ima dosta svjetla,al iovako se tad vise msnhe radi, il se ne gleda tv.. osim vikendom..  vidim neko im v1 neko c2 u ponudi pa ne znam di ne razlika..

 Ako si dosad bio na plazmi kod OLEDa će te možda jedino razočarati motion rezolucija kod pokreta. To kaže puno ljudi koji su se prebacili sa plazme na OLED. Naravno ima i tu opcija za popraviti situaciju (black frame insertion itd). Ja sam uvijek bio na LED TV-u tako da nisam osjetio taj prijelaz sa plazme na OLED nego mi je OLED bio korak naprijed u apsolutno svakom pogledu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma brate da je nezz koju PLAZMU imao nece ga nista razocarat..pa top LCD su bomba..toliko prednosti imaju da ce te neke mane zaboravit u sekund..a tek o OLEDu da ne govorimo,koja mrtva plazma..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma naravno, OLED je generalno ogroman korak naprijed u odnosu na plazmu. Ali u tom jednom segmentu zaostaje. Dosta ljudi to ističe kao nedostatak ali ja nikad nisam imao plazmu tako da meni isto.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To sve ovisi koliko je tko osijetljiv na motion,ja naprimjer nisam ali ne mogu smislit soap opera efekt.

C1 ce bit ogroman skok sa plazme,ovih dana koristim Panasonic Viera plazmu na godisnjem dok u De imam LG G1 pa mogu usporedit.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antimadridista kaže...
R3nchi kaže...

Pa posto je to kao neki nasljednik Plazme a moj Panasonic me jos uvjek odlično sluzi, smatram da je ovo best buy. ne morsm razmisljat o kutevima gledanja i drugim pizd . okk. dnevna preko dana ima dosta svjetla,al iovako se tad vise msnhe radi, il se ne gleda tv.. osim vikendom..  vidim neko im v1 neko c2 u ponudi pa ne znam di ne razlika..

 Ako si dosad bio na plazmi kod OLEDa će te možda jedino razočarati motion rezolucija kod pokreta. To kaže puno ljudi koji su se prebacili sa plazme na OLED. Naravno ima i tu opcija za popraviti situaciju (black frame insertion itd). Ja sam uvijek bio na LED TV-u tako da nisam osjetio taj prijelaz sa plazme na OLED nego mi je OLED bio korak naprijed u apsolutno svakom pogledu.

 Os mi to malo vise objasnit? Mos u pm..

 Cuj sto se tice plazme tada sam si mogao priustiti najjadniju panasonic plazmu. Cak nije ni fhd vec je 720p..

E sad jucer sam bio malo u emmezetti.. Nekako mi je taj 55" pre mali napredak u odnosu na 42" incha plazmu...

A 65 ajme kosta, i zena ne zeili cut za toliki tv..

A meni je to nekako tek onda prava promjena i razlika.... 

 

MEGATAMA  I ja sam na soap opera efekt ajme osjetljiv.. E ad motion? pojma nemam.. Meni 90hz i 60hz osvjezavanje ekrana isti qur.

Evo imam i dell idgf pa tih 244mhz ,meni qurca ne znace..skoro me razapeli kad sam to reko u monitori sekciji..

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2022 14:41 (R3nchi).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakvi su dojmovi za Philips 706? Imam u planu do kraja godine uzeti OLED od 55 inča, te sam naletio na ovaj Philips. LG C1 mi je naravno prvi izbor ali je ovaj trenutno jeftiniji nešto više od 1000 kn, a pitanje hoće li C1 biti dostupan uopće (s obzirom da je C2 u prodaji) oko BF-a kada ću vjerojatno kupovati TV u nadi da ću uštediti koju kunu. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2022 15:24 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cito sam na forumima da Philips oledu bas motion nije nesto..
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antimadridista kaže...
R3nchi kaže...

Pa posto je to kao neki nasljednik Plazme a moj Panasonic me jos uvjek odlično sluzi, smatram da je ovo best buy. ne morsm razmisljat o kutevima gledanja i drugim pizd . okk. dnevna preko dana ima dosta svjetla,al iovako se tad vise msnhe radi, il se ne gleda tv.. osim vikendom..  vidim neko im v1 neko c2 u ponudi pa ne znam di ne razlika..

 Ako si dosad bio na plazmi kod OLEDa će te možda jedino razočarati motion rezolucija kod pokreta. To kaže puno ljudi koji su se prebacili sa plazme na OLED. Naravno ima i tu opcija za popraviti situaciju (black frame insertion itd). Ja sam uvijek bio na LED TV-u tako da nisam osjetio taj prijelaz sa plazme na OLED nego mi je OLED bio korak naprijed u apsolutno svakom pogledu.

 Ma ko istice? Isticu oni koji su gledali po 200 recenzija pa ponavljaju kao papagaj. Ja imam C1 i presao sa 10 godina starog sony lcd-a i nemam pojma o cemu uopste pricas kada spominjes to....TO je cijepanje dlake na cetvero sto bi narod rekao... Kada zanemaris sta  govore recezenti pocnes uzivati u filmovina kao nikad prije....

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antimadridista kaže...
Ma naravno, OLED je generalno ogroman korak naprijed u odnosu na plazmu. Ali u tom jednom segmentu zaostaje. Dosta ljudi to ističe kao nedostatak ali ja nikad nisam imao plazmu tako da meni isto.

 To je tocno, imao sam pioneer plazmu, najjaca serija i na oledu mi jedino motion plazme nedostaje. Nije strasno na oledu , ali ne mogu ga nikako pogoditi da bude savrsen, ili je soap efekt preizrazen ili pokretna rezolucija preniska. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Treba prvo pročitati post prije nego se krene pametovati. Kao što kažeš prešao si sa LCDa na OLED i ne osjetiš tu razliku, isto kao ni ja. LCD paneli većinom imaju loš motion resolution. Ali ljudi koji su prešli sa plazme na OLED osjete. Motion rezolucija na plazmi je puno bolja. Naravno u svemu ostalome OLED je daleko ispred.

Ali ne postoji bez razloga feature poput BFI na OLEDu kako bi se popravila situacija. Svjesni su i proizvođači da je to nekakav manji minus OLEDa u odnosu na plazmu i CRT. U svemu ostalome je OLED daleko ispred.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2022 18:19 (antimadridista).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antimadridista kaže...
Treba prvo pročitati post prije nego se krene pametovati. Kao što kažeš prešao si sa LCDa na OLED i ne osjetiš tu razliku, isto kao ni ja. LCD paneli većinom imaju loš motion resolution. Ali ljudi koji su prešli sa plazme na OLED osjete. Motion rezolucija na plazmi je puno bolja. Naravno u svemu ostalome OLED je daleko ispred.

Ali ne postoji bez razloga feature poput BFI na OLEDu kako bi se popravila situacija. Svjesni su i proizvođači da je to nekakav manji minus OLEDa u odnosu na plazmu i CRT. U svemu ostalome je OLED daleko ispred.

 Ma sve to primijetis prvih dan ili dva a poslije se opustis i uzivas u filmovima iz 90tih ;)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa neemojte me sabit od pljuvanja.. Al posto me 65" jako kopka a 11799kn mi malo UFf a nebi bas iso na b1 model, naletio sam na TX-65JZ980E na akciji za 10700kn.. E sad posto imam njihovu plazmu srce jaako vuče za Panasonic.Al je jako malo reviewa.. Vincent ga onako nahvalio. Pa me zanima vase mišljenje..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Ekipa neemojte me sabit od pljuvanja.. Al posto me 65" jako kopka a 11799kn mi malo UFf a nebi bas iso na b1 model, naletio sam na TX-65JZ980E na akciji za 10700kn.. E sad posto imam njihovu plazmu srce jaako vuče za Panasonic.Al je jako malo reviewa.. Vincent ga onako nahvalio. Pa me zanima vase mišljenje..

 

 

Meni se cini da je to ekvivalent B serije LGa i 700 serije Philipsa...  najnizi kvalitetni razred ponude

 

Moze li nam netko protumaciti razrede u Panasonica .... i kakav je taj njihov my Home Screen 6.0  prednosti / mane u odnosu na Google tv ili WebOS

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 11:14 (MarioArt).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MarioArt kaže...
R3nchi kaže...
Ekipa neemojte me sabit od pljuvanja.. Al posto me 65" jako kopka a 11799kn mi malo UFf a nebi bas iso na b1 model, naletio sam na TX-65JZ980E na akciji za 10700kn.. E sad posto imam njihovu plazmu srce jaako vuče za Panasonic.Al je jako malo reviewa.. Vincent ga onako nahvalio. Pa me zanima vase mišljenje..

 

 

Meni se cini da je to ekvivalent B serije LGa i 700 serije Philipsa...  najnizi kvalitetni razred ponude

 

Moze li nam netko protumaciti razrede u Panasonica .... i kakav je taj njihov my Home Screen 6.0  prednosti / mane u odnosu na Google tv ili WebOS

 Da, zvuči kao B serija, cca 650 nita, Vincentov primjerak iz review-a ima i "stariji" WBC panel (vidljivo na spektru separacije boja na početku (0:08), zeleni i crveni vrhovi nisu baš separirani).

 

"My Home screen" je uokolo ocijenjen kao najlošiji (WebOS, Tizen, Android, VIDAA, Roku...), ne sjećam se baš specifično, ali kao staromodan je, iako nabrzinu izgleda OK...

 

 

 

Znači ima ga Mall.hr za 10.799 Kn (2 god. gar.):

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/panasonic-tx-65jz980e-televizor?tab=description

 

LG OLED65B1 ima u Svijet Medija za 10.399,00 kn:

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-65b13la-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/104459

 

Ima čak i servisirani (promijenjen ekran) za 9500kn:

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-65b13la-uhd-4k-smart-tv-servisiran-2/111258

 

LG OLED65C1 ima u Elipsu za 11500kn:

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-OLED65C11LB.AEU/

 

Znači između njega i C je pitanje da li ti vrijedi veća svjetlina i bolji gaming/OS feature-i.

 

 

 

EDIT: naišao sam na ovaj vieo o My Home Screen 2021/22, ali na njemačkom:

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 15:09 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzmi Elipso bonove na njuškalu, tako sam i ja..
Jedini uvjet je imati cash, ali TV ispadne 10-12% jeftiniji.
Znači 65" C1 ispadne ispod 10500 kn
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa!

Pomalo smiješan upit, ali imate li kakav TV od 32" za preporučiti? I da ima naravno usađen novi DVB-T2...za obiteljske prijatelje je, a ograničeni su prostorom.
Na koji god (best buy) da naiđem je za američko tržište, ili se preporuča stariji LG 32lm6300pla (iz 2019 god) kojeg nigdje više nema na stanju...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cadus kaže...

Pozdrav ekipa!

Pomalo smiješan upit, ali imate li kakav TV od 32" za preporučiti? I da ima naravno usađen novi DVB-T2...za obiteljske prijatelje je, a ograničeni su prostorom.
Na koji god (best buy) da naiđem je za američko tržište, ili se preporuča stariji LG 32lm6300pla (iz 2019 god) kojeg nigdje više nema na stanju...

 

2022 serija tih manjih je LQ, predpostavljam da želiš FHD (1080p) verziju, a ne HD ready:

 

LG 32LQ sa FHD:

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+32lq+fhd&cod=&cdo=

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice