Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.329
|
čitano: 14.127.470
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
a koji je to bolji tv? 🙂

Jel ovo provokacija?

17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji je najbolji zidni nosac za 65" oled tanke televizore dali za njih idu posebni nosaci ili su svi unverzalni
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
Koji je najbolji zidni nosac za 65" oled tanke televizore dali za njih idu posebni nosaci ili su svi unverzalni

Ovisi koji brand TVa,koliko znam nemaju svi utore za sarafe na jednakom mjestu,to moras provjerit za tv koji te zanima pa po tome trazit zidni nosac.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
jel 75" prevelik tv za gledanje sa 3m? recimo Samsung neo qled qn90b(otisli svi, cekam novu posiljku sad u 12mj) ? vecinom se gleda netflix, 4k torr, ps5 i sportski kanali maxtv...

Nije prevelik,naviknut ces se.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledam baš malo cijene televizora u pevexu i nekako mi je nevjerojatno da je kod njih najniža cijena praktički za S95B....9500kn za 55", 13000kn za 65" sa klub karticom ... Nekad prije, pevec bi mi bio zadnje mjesto di bi kupio tehniku... Da bar još malo snize C2 😅
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 21:09 (bore1989).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Po meni je 65" je dovoljno. Ja imam 55" na tu udaljenost i ne mogu zamisliti da mi cijeli zid bude tv.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
boravak sa blagavaonicom je 4m sa 8m, kutna je na 3m... 🙂
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
a koji je to bolji tv? 🙂

 ne obaziri se, u tijeku je inicijativa da se borisu zabrani korištenje riječi grundig, pod prijetnjom crvenog kartona, jer ovo više nije trolanje i zajebancija, nego teror

informatičari rješavaju tehničku stranu toga, tako da čim posta riječ 'grundig' momentalno pocrveni na par dana, a post bude izbrisan automatski, da se moderatori ne zajebavaju bezveze 

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hahahaha prije je bio filips fan boy, neki slovenac, a sad ovaj ive grozni il kak vec, gura grundig.. 😂
 
0 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jucer sam bio tamo sve su s95b 65" samsunge rasprodali za 13tisuca..od svih ducana jedino pevex je fer pa na svaki tv stavi hrt
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

Otvaranje tv-a pred ljudima je postala praksa u većini trgovina. Pokaže ti da je ekran cijeli i zapakira ga pred tobom natrag. Kasnije ako ga ti razbiješ u autu ili prilikom izvlačenja - sam si si kriv. Onako je bilo rekla kazala.

apsolutno podržavam takve metode prilikom kupovine tehničke opreme, pogotovo telki.

u slučaju vidljivih problema, skrati i meni i sebi muke oko rješavanja reklamacije i dokazivanja nekakvog početnog kvara/oštečenja.


danas kupio neki budget TCL 43 za sobu, prodavač uredno otvorio kutiju, upalio tv da se uvjerim da je panel ispravan, upakirao nazad, i još sam potpisao da sam preuzeo neoštećen uređaj.
kutiju pod ruku i fala lijepa, doviđenja.

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 23:24 (vrx).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To ti je najgora moguća kupnja, viđeno kupljeno, nema žalbi na kvalitetu. TV se obavezno kupuje online, dođe doma, raspakiraš vidiš, ako ima neki nedostatak poput pevelikokog pozadinskog probijanja svjetla po kutevima, neki mrtvi pixel i sl. Vratiš im nazad, hvala i doviđenja. Nemaju pravo ni pitati unutar 14 dana zašto vračaš.

Nema šanse da sve skužiš da li je OK na kratko plajenje u trgovini. To je apsolutno u nihovu korist, ne kupca.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poanta je vidjeti da je Tv neoštećen. Ne radi se o kvaliteti prikaza jer koliko znam ga sigurno ne spajaju na izvor slike kako bi ustanovili ako ima probijanje pozadinskog svjetla ili mrtve pixele npr.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
uspio nabaviti i ja 55" C2 :D

TV je bomboncic, bas super. imam LG soundbar, i zvuk je takoder odlican. puno bolji zvuk nek sto je bio kad sam imao Samsung TV.

sucelje je brzo, sve se otvara odmah. jos se borim s postavkama slike, trazim kaj ce mi odgovarat.

razlika izmedu Dolby Vision i HDR je ocigledna!

TV kupljen u Pevexu, takoder otvorena kutija pred menom. nisu ga palili, samo smo pregledali panel da nije razbijeno staklo. vele decki da je bilo puno reklamacija na razbijene panele, zato sada otvaraju kutije pred kupcem. mene to ne smeta
jesus_tm1
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
d666sermek kaže...
uspio nabaviti i ja 55" C2 :D

TV je bomboncic, bas super. imam LG soundbar, i zvuk je takoder odlican. puno bolji zvuk nek sto je bio kad sam imao Samsung TV.

sucelje je brzo, sve se otvara odmah. jos se borim s postavkama slike, trazim kaj ce mi odgovarat.

razlika izmedu Dolby Vision i HDR je ocigledna!

TV kupljen u Pevexu, takoder otvorena kutija pred menom. nisu ga palili, samo smo pregledali panel da nije razbijeno staklo. vele decki da je bilo puno reklamacija na razbijene panele, zato sada otvaraju kutije pred kupcem. mene to ne smeta

 Zato meni za G2 ni nisu radili probleme kod povrata. Očito na OLED-ima to nešto nježnije staklo.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
a gle, staklo je staklo kako Jerry veli xD

proizvodaci stanjuju te panele da budu fensy shmesy...
na C2 je panel 6mm guzica 45mm, a tocno mi je svejedno da panel bude i citavi 1cm.
ali ovih 6mm kod mene ne djeluje ko da ce se savinuti, imam ga na pokretnom/zakretnom nosacu da ga mogu okrenuti u smjeru gledanja.
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
Koji je najbolji zidni nosac za 65" oled tanke televizore dali za njih idu posebni nosaci ili su svi unverzalni

 Imas tu tri modela na testu, zadnji je najbolji

https://www.bug.hr/recenzije/sbox-plb-1246f-plb-2546f-i-plb-3646-drze-i-ne-pustaju-7453

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

To ti je najgora moguća kupnja, viđeno kupljeno, nema žalbi na kvalitetu. TV se obavezno kupuje online, dođe doma, raspakiraš vidiš, ako ima neki nedostatak poput pevelikokog pozadinskog probijanja svjetla po kutevima, neki mrtvi pixel i sl. Vratiš im nazad, hvala i doviđenja. Nemaju pravo ni pitati unutar 14 dana zašto vračaš.

Nema šanse da sve skužiš da li je OK na kratko plajenje u trgovini. To je apsolutno u nihovu korist, ne kupca.

 Da je tako onda garancija ne bi imala nikakvog smisla

17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Napokon došao samsung s95b oled 65" mogu reći samo da sam ga prvo pola sata gledao koliko je tanak i koliko dobar dizajn ima..uzeo sam ga prvenstveno jer imam jako svjetli dnevni boravak s puno prozora i mogu reći da odlično reagira pod svjetlom, dosta bolje od lg oleda koji mi je u sobi..netflix i ps5 izgledaju predivno na tom novom qd oled ekranu i za sada se sve vrti brzo i kako prilici samsungu..zvuk je iznenadujuce dobar gotovo da mi soundbar ne treba..svaka preporuka za ovaj tv pogotovo ljudima koji imaju svijetli dnevni boravak jer za razliku od vecine oleda ovaj super reagira pod dnevnim svjetlom
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2022 11:36 (ivano2000).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
jel 75" prevelik tv za gledanje sa 3m? recimo Samsung neo qled qn90b(otisli svi, cekam novu posiljku sad u 12mj) ? vecinom se gleda netflix, 4k torr, ps5 i sportski kanali maxtv...

 Po meni definitivo je, imam 55icu na 2m i to mi je na knap jer oči ne mogu obuhvatiti cijeli ekran pa se više oči naprežu, po meni svakako zdravlje očiju ispred veličine tv-a.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

stigao i meni s95 oled ali 55 inča, pa sad gledam koji cu zidni stalak.

 

Mislio sam neki poput ovog treceg sboxa iz clanka

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
forumaš kaže...

To ti je najgora moguća kupnja, viđeno kupljeno, nema žalbi na kvalitetu. TV se obavezno kupuje online, dođe doma, raspakiraš vidiš, ako ima neki nedostatak poput pevelikokog pozadinskog probijanja svjetla po kutevima, neki mrtvi pixel i sl. Vratiš im nazad, hvala i doviđenja. Nemaju pravo ni pitati unutar 14 dana zašto vračaš.

Nema šanse da sve skužiš da li je OK na kratko plajenje u trgovini. To je apsolutno u nihovu korist, ne kupca.

 Da je tako onda garancija ne bi imala nikakvog smisla

 Ima smisla ako ti pokriva manje od tri mrtva piksela ili ako je navedeno da vračaju zbog pojačanog glowa ili backlight bleeda.

Uglavnom sretno oko natezanja kod takvih problema. Ja sam sve televizore naručivao on line i da je neki bio loš vratio bi ga bez pitanja unutar dva tjedna.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...
zuper kaže...
forumaš kaže...

To ti je najgora moguća kupnja, viđeno kupljeno, nema žalbi na kvalitetu. TV se obavezno kupuje online, dođe doma, raspakiraš vidiš, ako ima neki nedostatak poput pevelikokog pozadinskog probijanja svjetla po kutevima, neki mrtvi pixel i sl. Vratiš im nazad, hvala i doviđenja. Nemaju pravo ni pitati unutar 14 dana zašto vračaš.

Nema šanse da sve skužiš da li je OK na kratko plajenje u trgovini. To je apsolutno u nihovu korist, ne kupca.

 Da je tako onda garancija ne bi imala nikakvog smisla

 Ima smisla ako ti pokriva manje od tri mrtva piksela ili ako je navedeno da vračaju zbog pojačanog glowa ili backlight bleeda.

Uglavnom sretno oko natezanja kod takvih problema. Ja sam sve televizore naručivao on line i da je neki bio loš vratio bi ga bez pitanja unutar dva tjedna.

 Slažem se, lijepo paziš s otvaranjem paketa i ako ti se ne sviđa ono što si uzeo spakiraš i vratiš natrag.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
Napokon došao samsung s95b oled 65" mogu reći samo da sam ga prvo pola sata gledao koliko je tanak i koliko dobar dizajn ima..uzeo sam ga prvenstveno jer imam jako svjetli dnevni boravak s puno prozora i mogu reći da odlično reagira pod svjetlom, dosta bolje od lg oleda koji mi je u sobi..netflix i ps5 izgledaju predivno na tom novom qd oled ekranu i za sada se sve vrti brzo i kako prilici samsungu..zvuk je iznenadujuce dobar gotovo da mi soundbar ne treba..svaka preporuka za ovaj tv pogotovo ljudima koji imaju svijetli dnevni boravak jer za razliku od vecine oleda ovaj super reagira pod dnevnim svjetlom

Nije tu u pitanju opcenito oled tech nego Samsungov nevjerovatan antireflektivni premaz koji doslovno upija ambijentalno svijetlo,taj sam imao na Q90R.

LG je u usporedbi ogledalo ako sunce udara direktno u panel...sto nije zdravo za panel ali to je prica za neku drugu raspravu.

 

Gzzz na vrhunskom TVu

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Del_Boy97 kaže...

stigao i meni s95 oled ali 55 inča, pa sad gledam koji cu zidni stalak.

 

Mislio sam neki poput ovog treceg sboxa iz clanka

Fantastican tv,nadam se da ces i igrat na njemu 🥂

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao S95B iz Tehnomaga, nov, uredno zapakiran, ispravan. Isproban i sve radi te je vracen u kutiju dok mi se stan do kraja ne sredi.

 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Del_Boy97 kaže...

stigao i meni s95 oled ali 55 inča, pa sad gledam koji cu zidni stalak.

 

Mislio sam neki poput ovog treceg sboxa iz clanka

Fantastican tv,nadam se da ces i igrat na njemu 🥂

 hocu hocu, samo ce morat past neki upgrade na series x hahahahaha

 

isprobao telku inace, odusevljen. 4k hdr kostarika u 60fps ide brrrrrrrrr

 

probao sam rub uslikat, tolko je tanak da se ne moze fokusirat

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S95B/ 55inch u Mediamarktu i Saturnu  danas 1179eu a na Cyber Monday je bilo 1299 a na Black Friday 1599eu.....

Znaci koriste te najpolularnije dane da prodaju po visim cijenama jer znaju da ce i potraznja bit enormna.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Del_Boy97 kaže...

stigao i meni s95 oled ali 55 inča, pa sad gledam koji cu zidni stalak.

 

Mislio sam neki poput ovog treceg sboxa iz clanka

 

Je li to onaj iz Konzuma? Miriše/smrdi li na kakvo voće i povrće kako su neki priželjkivali?

 

Što se tiče nosača, ovaj je dosta sličan ako ne i isti tom sbox

https://pevex.hr/okretni-nosac-za-tv-a-v-program-nosac-tecro-lpa63-466

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hahahaah ma sve 5 stvarno, dostava tocna a telka perfekt zasad koliko mi se cini

 

Mislim da mi nije nimalo savijen panel

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice