Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.091.570
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nezz meni se ovaj novi daljinac na C1 ne pali kao stsri debeljuca od B8.
Tako da sam zadovoljan..po menu skrolam s njim puno lakse..a kod upisivanja slova da ne govorim!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Već postajem dosadan ali bez vaše pomoći se možda ne mogu niti odlučiti. Nakon dugog vijećanja odluka je pala na jedan od ova dva 65 inch-na modela

 

 - Samsung QD-OLED 65S95B

 

 ili

 

 - LG OLED 65C2

 

 

Koliko sam razumio Samsung nema Dolby Vision dok LG ima. E sad, koliki je to deal breaker? Da li se to jako vidi na filmovima koji podržavaju Dolby Vision? Koliko bi slika bila "lošija" u odnosu na LG.

Ima li još kakvih prednosti/mana u korist nekog od modela?

 

 

Oba TV-a su na nekakvim "akcijama" i Samsung je skuplji za nekih cca 400kn što je nebitno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
izzy007 kaže...

Već postajem dosadan ali bez vaše pomoći se možda ne mogu niti odlučiti. Nakon dugog vijećanja odluka je pala na jedan od ova dva 65 inch-na modela

 

 - Samsung QD-OLED 65S95B

 

 ili

 

 - LG OLED 65C2

 

 

Koliko sam razumio Samsung nema Dolby Vision dok LG ima. E sad, koliki je to deal breaker? Da li se to jako vidi na filmovima koji podržavaju Dolby Vision? Koliko bi slika bila "lošija" u odnosu na LG.

Ima li još kakvih prednosti/mana u korist nekog od modela?

 

 

Oba TV-a su na nekakvim "akcijama" i Samsung je skuplji za nekih cca 400kn što je nebitno.

Evo jednog vlasnika S95b i njega sam, na temelju odusevljenja QD-OLED panelom svih na youtubeu, odabrao i platio cca 8k, umjesto 6,7k koliko je C2 bio u tom trenutku (55" modeli).

Jedan od faktora kod mene je bila činjenica što sam naviknut na Tizen pa mi se nije dalo na webOS navikavat. I taj peak brigthness te činjenica da se pisalo da je G2 njegova konkurencija, a ne C2. 

 

Što se tiče razlika, nemoguće da ćeš ih vidjeti bez direktne usporedbe, tako da teško da ti itko može precizno reći što je za tebe bolji izbor. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
izzy007 kaže...

Već postajem dosadan ali bez vaše pomoći se možda ne mogu niti odlučiti. Nakon dugog vijećanja odluka je pala na jedan od ova dva 65 inch-na modela

 

 - Samsung QD-OLED 65S95B

 

 ili

 

 - LG OLED 65C2

 

 

Koliko sam razumio Samsung nema Dolby Vision dok LG ima. E sad, koliki je to deal breaker? Da li se to jako vidi na filmovima koji podržavaju Dolby Vision? Koliko bi slika bila "lošija" u odnosu na LG.

Ima li još kakvih prednosti/mana u korist nekog od modela?

 

 

Oba TV-a su na nekakvim "akcijama" i Samsung je skuplji za nekih cca 400kn što je nebitno.

Dolby Vision je HDR gdje postoji informacija o optimalnim postavkama slike za svaki frame filma (za razliku od klasičnog HDR10 gdje su podaci statični za cijeli film).

S95B podržava HDR10+ koji je u principu isto što i DV, samo free verzija. Glavni problem je što jedini streaming servis koji to trenutno podržava je Prime Video.

Ali untaoč tome S95B je sposoban za višu vršnu svjetlinu i intenzivnije boje generalno će usporedivi HDR sadržaj izgledati bolje na S95B.

 

Mislim da je Rtings verdict dovoljan da se odlučiš.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c2-oled-vs-samsung-s95b-oled/31229/32382?usage=1&threshold=0.10

 

Još jedna važna stavka su problemi s novim firmwareima na S95B, pa proguglaj i to.

 

Al na kraju nećeš puno fulati što god odabrao.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja ne kuzim taj je*eni samsung .
Da imaju DV popisali bi konkurenciju .
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 18:53 (R3nchi).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nixass kaže...

ja sam pak prelomio i uzeo B2 55".

da ga jebes nemrem si opravdat 70% vecu cijenu za istu dijagonalu za C2 (877 Eur vs 1489 Eur).

 

A gdje je to toliko velika razlika u cijeni između 55B2 i 55C2? U većini naših shopova razlika je ovisna o trenutačnim akcijama, načinu plaćanja itd. Npr. u svijetu medija razlika B2-C2 je 1000 kn, mislim da tolika velika razlika koja se navodi nije čak niti između B2 i G2:)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 16:31 (Flagship).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
nixass kaže...

ja sam pak prelomio i uzeo B2 55".

da ga jebes nemrem si opravdat 70% vecu cijenu za istu dijagonalu za C2 (877 Eur vs 1489 Eur).

 

A gdje je to toliko velika razlika u cijeni između 55B2 i 55C2? U većini naših shopova razlika je ovisna o trenutačnim akcijama, načinu plaćanja itd. Npr. u svijetu medija razlika B2-C2 je 1000 kn, mislim da tolika velika razlika koja se navodi nije čak niti između B2 i G2:)

mediamartk/saturn/amazon.de

 

isprike kaj nisam napisao da je njemacka u pitanju mada su Euri dali naslutit :D

 

C2 55" - 1389 Eur (pala cijena 100 Eur u medjuvremenu)

https://geizhals.de/lg-oled-55c27la-a2684763.html

 

B2 55" - 877 Eur

https://geizhals.de/lg-oled-55b29la-a2684826.html

 

recimo G2 je samo 150 Eur skuplji od C2 (plus stalak) - 1529 Eur

https://geizhals.de/lg-oled-55g29la-a2685028.html

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 17:19 (nixass).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam danas 30minuta pokusavao skuziti razliku na samsungu s95b netflix hdr i na lg G2 nettflix dv..nisam uspio
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 18:09 (ivoforum).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivoforum kaže...
Ja sam danas 30minuta pokusavao skuziti razliku na samsungu s95b netflix hdr i na lg G2 nettflix dv..nisam uspio

 Imas doma S95B i LG G2,bome nice 🥂

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sto bi rekli nasi,sve se nema a u lidlu se oblaci...
R33mba#2892
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nemam doma već mi prijatelj radi u dućanu pa spojili netflix za probu
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 19:03 (ivoforum).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivoforum kaže...
Nemam doma već mi prijatelj radi u dućanu pa spojili netflix za probu

  A već im slina počela curit 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Ja ne mogu zamislit daljinac bez kursora..doma koristim dva..starog od B8 i novog od C1..uvik ih trazim po kuc pa jedno uvjek brzo nađem 😜

 Pozz, ima li razlike u kvalitetu slike, primecuje li to tvoje oko izmedjuj B8 i C1, hvala

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pokušavam poznaniku pomoć oko kupovine 65” LG oleda. Opcija kupovine u njemačkoj je moguća, ciljana cjena oko/do 1500€ i minimalno C2.
Pratim mydealz.de ali vidim da i na ovoj temi kolege znaju podvalit dobar link pa bi bio zahvalan ako netko naleti na akciju kojih u zadnjih dana i nema baš na vidiku, da mi pošalje PP.
Hvala!
P.S.
Cashback i CB koji su dostupni u DE su nam ostvarivi
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nixass kaže...

mediamartk/saturn/amazon.de

 

isprike kaj nisam napisao da je njemacka u pitanju mada su Euri dali naslutit :D

 

 

Naravno, takve cijene su kod nas nezamislive

 

Cashback ne vrijedi za A i B seriju, počinje s 55C2 150€ do 55G2 250€.

 

 

 

nani kaže...
Pokušavam poznaniku pomoć oko kupovine 65” LG oleda. Opcija kupovine u njemačkoj je moguća, ciljana cjena oko/do 1500€ i minimalno C2.
Pratim mydealz.de ali vidim da i na ovoj temi kolege znaju podvalit dobar link pa bi bio zahvalan ako netko naleti na akciju kojih u zadnjih dana i nema baš na vidiku, da mi pošalje PP.
Hvala!
P.S.
Cashback i CB koji su dostupni u DE su nam ostvarivi

 

Cashback vrijedi još 6 dana znači do 13.12.2022. Najbolje bi bilo kupiti 65G2, u ovom shopu je odlična cijena 1699€ (300 CB)

 

https://www.city-tv-hifi.de/tv-geraete/oled/ab-65-165-cm/1601-lg-oled65g29la

 

Za sada nije dostupan međutim do 13.12. treba vidjeti, isplati se za samo 200€ više ići na G2. Možda imaju 65" u nekom drugom shopu, cashback za 65G2 je 300€. 65C2 je cca 1450-1500€ uz CB.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hm 1700€ bi joj bilo ipak previše jer nije mislila potrošit toliko para na TV (i 1500 je nevoljko prihvaćeno 😄)
Zato nekako i mislim da će na kraju bit C2 samo da ga nađemo u tom cjenovnom rangu (ako imaš kakav link za to bilo bi super)
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 8:09 (nani).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@levac5
Ne ne primjecujem razliku osim sto je webOS malo drugciji i brži!
E da i nema vise podrsku za DTS bilo na TV ili passtrue..samo Dolby Digital i Atmos..to mi malo smeta..B8 je imao!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.vidilab.com/teme/usporedni-test/6329-usporedni-test-televizora-velikog-formata?start=4

Najbolji oled za Vidilab 2022godine je Samsung s95B a nista onda cu uloziti koju kunu vise i ci na ovaj model ipak.
 
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav 

kupio bih novi tv pa imam dvojbu koji

SAMSUNG UE55AU7172 ili TCL55P731 po cijeni su tu negdje oko 3000 kn s tim da tcl ima 2+3 god jamstva i android je, nerazumijem se puno oko toga koji je kvalitetniji po karakteristikama (slika itd) služio bi u dnevnom za gledanje tv programa

ima i QLED TCL55C635  - 3500 kn 

ili ako neko ima neki prijedlog za drugi tv u tom iznosu 

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 15:43 (cibalia).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Staaaaniiii  Ivooooo,pročitaj na drugom forumu mišljenja, nemoj se zaletit... Ivooooooo

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cibalia kaže...

pozdrav 

kupio bih novi tv pa imam dvojbu koji

SAMSUNG UE55AU7172 ili TCL55P731 po cijeni su tu negdje oko 3000 kn s tim da tcl ima 2+3 god jamstva i android je, nerazumijem se puno oko toga koji je kvalitetniji po karakteristikama (slika itd) služio bi u dnevnom za gledanje tv programa

ima i QLED TCL55C635  - 3500 kn 

ili ako neko ima neki prijedlog za drugi tv u tom iznosu 

 

lp

 Sve od reda teski low budget VA paneli, u pravilu imaju dobar kontrast no ako mene pitas u svemu ostalome su katastrofalni, imas drasticno bolji IPS https://www.hgspot.hr/led-tv-grundig-55gfu7900b-55-140cm-ultra-hd-4k-smart-tv-android-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

boje solidne odma u startu jer ipak je rijec o IPS panelu, ako ces ga kalibrirati postaje fantazija! Odlicna telka za i po najvecem suncu, boje se ne mijenjaju ako vas sjedi ispred vise od 1 kao na VA panelima, odaziv fantastican, nema ghostinga i slicnih bugova kao na 99% Va tv-ima!

Android 9, 3xhdmi..Bolju telku od ovoga ces naci mozda tek iznad 5000+kn! E i 5g garancije!

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 16:54 (Boris grozni).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zgadit ćeš i onim mali broj potencijalnih kupaca Grundig kao jednom onaj lik Philips...
Moj PC  
11 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Zgadit ćeš i onim mali broj potencijalnih kupaca Grundig kao jednom onaj lik Philips...

 šta ja tu mogu kad je telka teski best-buy, tko to hoce prihvatiti vjerujem da nebude pogrijesio. Ako netko misli da ima bolji svakako nek predlozi ja u ovom cijenovnom rangu do čak cca 5000kn nisam vidio da ima jer su sve prespori  i tromi Va paneli, nastranu bolji kontrast koji ima visestruke probleme poradi istog.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sarevok kaže...

Zanimljivo štivo - HDR10 vs HDR10+ vs Dolby Vision

 

https://www.rtings.com/tv/learn/hdr10-vs-dolby-vision

 

 Za ove "nove" koji se pitaju "koji tv da uzmem i što mi treba od formata.

 

Nakon pračenja ovog foruma pa jedno 6-8 tjedana da vidim "što u stvari meni treba" , sam pročitao ovaj članak (stavio ga u favorite ali zaboravio) i ovaj članak mi je laički i slikovno objasnio što je što od formata treba , ili si mogu priuštiti.

 

Još jedna stvar mi je u linku "best TV s 55" " članku isto zapela za oko je , da kažu da je i dan danas za većinu dnevnih soba 55" optimalno a za spavaće sobe 43-48"...

Tako da ne treba dodavati " samo zato jer na zidu ima mjesta već što je kome ugodno.

Evo ja kupio nov dnevni boravak, namještaj, i TV stolić od cca 195 cm.

Samo za probu sam stavio stari 50" na stolić i vidim wtf pa gdje bi mi stao 65" , a trosjed ima oko cca 2-2,10 ?!? Stan je 88 m2, nije garsonjera.

 

Tako da sam se spasio kaj mi je majstor došao smontirati namještaj prije nego sam otišao po TV a već sam se odlučio za 65", biti će 55" više nego dovoljan.

A za spavaću, stavit ću prvo taj 55" nov, iza 43" staroga i pitat ženu jeli imam dozvolu da kupim i za spavaću 55" .

Odluka je pala na S95b

 

Ty

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crotiger kaže...
Sar....

 

Tako da sam se spasio kaj mi je majstor došao smontirati namještaj prije nego sam otišao po TV a već sam se odlučio za 65", biti će 55" više nego dovoljan.

A za spavaću, stavit ću prvo taj 55" nov, iza 43" staroga i pitat ženu jeli imam dozvolu da kupim i za spavaću 55" .

Odluka je pala na S95b

 

Ty

 

 

 Ocekujes da zena kaze prevelik je ;)

16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IvanIvic kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Evo i ja, kao valjda velika većina ljudi, jedan od lurkera po forumima ove tematike, pa sam odlučio se registrirati da podijelim neka svoja mišljenja.

 

Odlučio sam se tražiti samo 55" verzije, jer mislim da je to optimalno za udaljenost manju od tri metra, s koliko gledam TV.
A ako vam još kažem da trenutno gledam CRT TV od kojih 70-80cm dijagonale s pravom će te reći da sam lud i da će mi svaki LED TV, pa bio to i neki Elit bit nebo i zemlja razlika, s čime se slažem.

 

Moram reći da sam iznenađen kako se o nekim TVima uopće ne priča, tj. ako se i spomenu većinom se ne komentiraju ili se samo usputno spomenu, dok se u isto vrijeme nekim TVima možda previše pažnje pridaje.

Vjerojatno je to jer ili nisu razvikane marke ili nemaju baš YouTube recenzija ili tema na stranim forumima.

 

Naravno da kad sam krenuo tražiti TV se krenulo od neke zamišljene okvirne cifre oko 3000 kuna, da bi se do danas nakon mjesec dana to ustalilo na 5000 i mislim da mi i to prelazi nekakav mentalni plafon za TV.

Nemam baš puno prilika da isprobam TVe, pa je tako moje jedino iskustvo s LED TVom zapravo jedan Hisense QLED pa sam tako krenuo od njih kao neke baze.

Vodio sam se logikom da je Edge LED slabiji od Direct LED koji je slabiji od QLED koji je slabiji od Mini LED koji je slabiji od OLED. OLED EVO i QD-OLED (valjda sam to dobro pohvatao, naravno razlika između tehnologija nije jednaka),

tako da sam već u startu odbacio TVe koji nisu QLED iako zapravo možda tu griješim jer može neki Direct LED sa dobrim brojem local dimming zona biti bolji od QLEDa koji ih nema.

 

Tako su prvi izbor bili Hisense i TCL QLED od 3000 do 3500 kuna kao npr:
HISENSE 55E7HQ UHD DVB-T2/S2 SMART QLED TV | Pevex
HISENSE-55E77HQ

TCL QLED TV 55“ 55C635 - 55- | Abrakadabra web shop

i tu je zapravo prevagnuo TCL zbog Androida i 5 godina garancije, iako sam tek naknadno saznao da za 150ak kuna se u Elipsu dobije produljenje garancije, samo se mora odradit to u poslovnici.

 

E onda su počeli crni petci, crni vikendi, crni tjedni i crni mjeseci pa je izronio i ovaj Hisense OLED za samo 5000 kuna (i još 150 kuna dodatne 3 godine garancije)

HISENSE-55A8G

Moram reć da mi se čini da na našem tržištu Hisense očajno loše radi i marketing i promociju i propagandu i jako je čudno zapravo da se o Hisense OLEDima jako malo priča online (ne samo kod nas) nego u cijeloj Europi, odakle se valjda ovi TVi iz Slovenije distribuiraju. Čudno je da u vrijeme Svjetskog prvenstva gdje su glavni sponzor da oni nisu odlučili imati nekakve akcije s garancijama ili cashbackom kao u Njemačkoj, posebno kad mogu prodati priču ljudima da je TV iz Slovenije i da će biti dijelova za njega (ova priča prolazi kod starijih ljudi kad kupuju Gorenje npr., ali i ima donekle smisla).

OK ima ovaj OLED svoja ograničenja u Hz, portovima, OSu i slično, ali ipak OLED za 5000 kuna, trebali su svi navaliti na njega.

 

No meni se u glavu uvukao TCL Mini LED C822

TCL 55C822 UHD DVB-T2/S2 ANDROID MINI LED QLED TV | Pevex

Već mi je privukao pažnju kad je bio 6300, pa na -10% za 5670, a sad je na 5000.

Ok, to je prošlogodišnji model, ali nije da je to toliko ni davno, a niti da je korišten pa sad ta jedna godina nešto znači, jer ionako za par mjeseci je 2023 pa će "ostariti" i ovi iz 2022.

Meni je označio nekoliko kvačica: QLED (znači nešto življe boje), Android (i to 3GB RAM i 32GB pohrane), ugrađeni soundbar (s pozadinskim subwooferom, sveukupno kojih 50W snage), dobar broj HDMI 2.1 portova sa svim njihovim tehnologijama, 120 Hz panel (valjda pomaže u boljoj slici pri gledanju utakmica) i na kraju famozni Mini LED (za bolji kontrast, osvjetljenje i uniformnost panela), te local dimming od kojih 120ak zona.

Izgleda da mi je i prevagnulo to što se TV 50:50 gleda po danu i noći i to u dosta osvjetljenoj prostoji, pa to daje određenu prednost MINI LEDu nad OLEDom, iako to neću nikad znati dok ne budem imao i jednu i drugu tehnologiju u isto vrijeme, ali kako stvari stoje mislim da uzimam njega iz gorenavedenih razloga.

EDIT: zaboravio sam napisati da pored dodatne 3 godine garancije, TCL nudi za ovaj model i 2 godine kasko garancije, a kako imam malo dijete koje jako voli tipke, ekrane te svoju ljubav izražava udarcima, moglo bi ovo dobro doći.

 

I eto da ne bi samo pričao o svom izboru, iako mislim da ima još likova poput mene koji ovo čitaju i još važu pa vole čut različita mišljenja, dat ću jednu black friday ponudu za koji nisam vidio da itko spominje iako se model, no ne i ta veličina spominju, a to je Samsungov S95B QD-OLED u 55" veličini. Vidio sam da dosta ljudi žali što nije u TehnoMagu uspjelo kupiti 65" za 10ak tisuća kuna, pa evo možda netko želi 55" za 7500 kuna?

Samsung qe55s95batxxh 55 konzum

Mislim da za 7500 kuna (ok s Dinersom, ali ako nemate posudite) ovo čini jednu od best-buy black friday ponuda, pa čak i izvan Hrvatske. Za mene ipak malo previše, ali možda nekoga ovo uveseli. Neka svakako javi ako kupi i kakvi su dojmovi kad instalira.

 

 

p.s. da li da ipak kupim Elit 50" QLED, za samo 1900 kuna i uštedim si 3100 za budućnost?

 

 Evo citiram samog sebe, ali možda nekome pomogne ili ja mogu nekako pomoći odgovoriti na neka pitanja.

 

Iako mi je promaknuo Cyber Monday popust od 15% s Diners karticom u Pevexu, što bi mi uštedilo kojih 100injak eura, ipak sam prelomio u glavi i uzeo TCL 55C822, što je zapravo negdje drugo 55C825, ali koliko sam uspio saznati, nema razlike u modelima.

Ja sam još uvijek stava da je svaki TV za mene overkill, jer nemam iskustva u tome, ali kad sam prvi put upalio neka demo videa nisam požalio.

Ne mogu reć da je TV kao OLED, ali u svjetlim scenama stvarno nemam nikakve zamjerke, bole oči (doslovno) koliko može blještit.

Naravno, gdje je OLED najjači, a to su tamne scene, ovaj TCL pokušava izvuć local dimming zonama i tom Mini-LED tehnologijom. Bez direktne usporedbe ne znam je li ta kombinacija bolja, jednaka ili slabija "običnom" LEDu s FALD tehnologijom, ali u svakom slučaju bloominga ima, to se ne može izbjeć ako nije OLED, možda jedino sa par tisuća zona u Mini-LED, pa da se onda stvarno ne primjećuje.

No pitanje je u kolikom postotku ću imati nekakve scene gdje će se taj blooming vidjeti? Ja koliko sam uspio testirati, vidim da nema bloominga oko titlova, ali ima u nekim tamnim scenama, ali ono baš crnim, tipa par zvijezda na nebu ili scena oko 20-minute u Revenantu (to specifično navodim jer sam vidio u jednom testu, pa eto netko može isprobati kako kod njega izgleda, ovako to radi npr. Sony) dok TCL nema ovu promjenu ali imate dojam da gledate crno sa ponekim slabo osvjetljenim dijelovima.

 

Uglavom, ja zadovoljan, minusa ima ali su očekivani za ovu tehnologiju i za 5000kn mislim da nema boljeg 55" TV-a koji nije OLED.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, jeli Sony TV LED Xr65x93jaep dobra kupovina za nekih 8000 ili se moze nac nesto bolje za tu cijenu. Vecinom cu gledat maxtv filmovi i utakmice. Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2022 9:59 (Joker160).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
zuper kaže...
Zgadit ćeš i onim mali broj potencijalnih kupaca Grundig kao jednom onaj lik Philips...

 šta ja tu mogu kad je telka teski best-buy, tko to hoce prihvatiti vjerujem da nebude pogrijesio. Ako netko misli da ima bolji svakako nek predlozi ja u ovom cijenovnom rangu do čak cca 5000kn nisam vidio da ima jer su sve prespori  i tromi Va paneli, nastranu bolji kontrast koji ima visestruke probleme poradi istog.

Best buy za ~5k kuna je 55" hisense oled. Alternativa je LG 75" IPS ili SAMSUNG 75" VA. Ovo je stvar preferencije IPS vs VA. Oba panela su dobra i imaju znacajnu bolju sliku nego isti modeli manjih dimenzija.

 

Ovi tvoji drugi komentari su bezveze i nemaju nikakvu podlogu u stvarnosti. Za budget od 3k kuna je diskutabilan odabir, ali ja bi ciljao na neki VA panel radije nego IPS, jer u ovom rangu cijene IPS paneli nisu bas dobri.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači ljudi moji, ovo jednostavno moram ispričat... Kao što sam rekao gore, kupio sam konačno LG C2 65 u pevexu... Pazi sad ovo... TV je dostupan na Jankomiru u Škorpikovoj, oni TV povlače iz Osijeka, a ja živim doslovno 3km dalje u Gajnicama (praktički kvart do Jankomira)... ide preko dostavne službe In Time... Naravno, oni grcaju s paketima (znam kako je to jer radim u Overseasu)... Sad se snalazim kako da mi bivši kolega dopelja TV čim prije jer ga ne bude inače do kraja idućeg tjedna... Da sam znao da to tak bedasto ide, sredio bi si prijevoz nekako i sam došao po TV u poslovnicu. Sad me baš zanima zašto ga povlače iz Osijeka ako ga je bilo u Škorpikovoj, netko je spominjao da se može provjeriti negdje koliko sati je TV radio...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2022 14:02 (bore1989).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ja smontirao jedno pol čuke prije tekme Tv, S95B u spavaćoj , zamjena za 43" 4k Samsung star 4 godine.

Upalim ja Tv , gledam , wtf šta je sve tako mutno , dresovi brazilaca niš se ne kuži sve mi je nekako vodene bojice , katastrofffaaaaa , rekoh jebo te onaj ko ti dade danas pare sa bankomata da ju kupiš ....

 

Prošlo pol sata, malo prčkanja...

Aha, hmm, dali ovo , ono , ahm, gle, pa nije to tako ni loše, ali moj stari Tv je još 5 klasa bolji ...

Prošlo još 45 min u poluvremenu instalirao i ulogirao se na Netflix , HBOMax, stavio USb sadržaj ...

Pogledao drugo poluvrijeme...

Pitam ženu, kaj veliš , nije to mutno a ni zrnasto jel tako ?

Uglavnom završila tekma, malo opet Netflix, Disney i sada ja vidim da je razlika između starog sadržaja tipa taman na Tv u Dune , stara verzija, i prebacim na tekmu.

Može pričat ko kaj hoće ali upscale nemre to ni blizu dignut da se ne vidi zrnasto i prelazi , čak zgleda lošije nego na mom starom 4k od 43".

 

Tako , da, da, shvatio sam.

Ovaj Tv je za "novije " sadržaje koji se daju ispolirati , a novi sadržaji?

Izgledaju jebeno !

 

P.S. nemam opciju kao u starom samsungu u setings opcije slike uključivati HDR mod. Pretpostavljam da on to prepoznaje kada recimo uključim Netflix 4 k HDR naslov? Provjerio sam brzinu koju dobiva, 100/20 mbps.

 

Uglavnom....

Nisam pogriješio kaj sam toliko čitao, pitao i pratio ovaj dio foruma, dobio sam vrijedne podatke, na kojima zahvaljujem, tako da sam sada miran.

Lp

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice