Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV film

poruka: 23
|
čitano: 5.647
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV film

Pozdrav,

 

imam Samsung MU6300 4K HDR TV. TV radi kao zvijer, osim u jednom sitnom dijelu, a to je pokretanje nekih "pravih" 4K filmova.

 

Spojim USB disk (WD elements portable) na kojem se nalaze 4K ripovi od 60-90 Gb (dakle "kao pravi" 4K) koji su vecinom HDR.

Te filmove ima problema prikazivati, glitcha svakih nekoliko sekundi, kao da ima "buffering" ili nesto slicno.

Interesantno je da sam skinuo neke "demo" filmice od Samsunga, LGa, Sony itd. (https://4kmedia.org/) i oni rade savrseno dobro.

 

 

Ako isti taj disk spojim na komp pa u VLC playeru pustim, sve radi savrseno. Znaci nije do brzine citanja diska.

 

Problem mi je sada jer komp bih mogao HDMIjem spojiti na TV ali tu gubim HDR mogucnost, jednostavno mi ne dozvoljava HDR, i mos se slikati.

 

Ako ste imali slicne probleme molio bih za savjet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav,

 

imam Samsung MU6300 4K HDR TV. TV radi kao zvijer, osim u jednom sitnom dijelu, a to je pokretanje nekih "pravih" 4K filmova.

 

Spojim USB disk (WD elements portable) na kojem se nalaze 4K ripovi od 60-90 Gb (dakle "kao pravi" 4K) koji su vecinom HDR.

Te filmove ima problema prikazivati, glitcha svakih nekoliko sekundi, kao da ima "buffering" ili nesto slicno.

Interesantno je da sam skinuo neke "demo" filmice od Samsunga, LGa, Sony itd. (https://4kmedia.org/) i oni rade savrseno dobro.

 

 

Ako isti taj disk spojim na komp pa u VLC playeru pustim, sve radi savrseno. Znaci nije do brzine citanja diska.

 

Problem mi je sada jer komp bih mogao HDMIjem spojiti na TV ali tu gubim HDR mogucnost, jednostavno mi ne dozvoljava HDR, i mos se slikati.

 

Ako ste imali slicne probleme molio bih za savjet.

 Skini filmove u manje bitrateu....

12 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav,

 

imam Samsung MU6300 4K HDR TV. TV radi kao zvijer, osim u jednom sitnom dijelu, a to je pokretanje nekih "pravih" 4K filmova.

 

Spojim USB disk (WD elements portable) na kojem se nalaze 4K ripovi od 60-90 Gb (dakle "kao pravi" 4K) koji su vecinom HDR.

Te filmove ima problema prikazivati, glitcha svakih nekoliko sekundi, kao da ima "buffering" ili nesto slicno.

Interesantno je da sam skinuo neke "demo" filmice od Samsunga, LGa, Sony itd. (https://4kmedia.org/) i oni rade savrseno dobro.

 

 

Ako isti taj disk spojim na komp pa u VLC playeru pustim, sve radi savrseno. Znaci nije do brzine citanja diska.

 

Problem mi je sada jer komp bih mogao HDMIjem spojiti na TV ali tu gubim HDR mogucnost, jednostavno mi ne dozvoljava HDR, i mos se slikati.

 

Ako ste imali slicne probleme molio bih za savjet.

 ocito ima problem s citanjem velikih fajlova , sto mi je iskreno malo i čudno  . Imam LG iz 2016 koji guta doslovno  sve sto mu serviram ,pa i te gigantske uhd HDR filmove sa bitrateom i 80 90 Mbps i to preko wi-fi lokalno .Nikad ni stucn`o nije . 

A u vezi reprodukcije sa PC-a daj malo vise informacija ,koju graficku imas za pocetak  ? Moze i sa kompa ici HDR 

Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
error_666 kaže...
ocito ima problem s citanjem velikih fajlova , sto mi je iskreno malo i čudno  . Imam LG iz 2016 koji guta doslovno  sve sto mu serviram ,pa i te gigantske uhd HDR filmove sa bitrateom i 80 90 Mbps i to preko wi-fi lokalno .Nikad ni stucn`o nije . 

A u vezi reprodukcije sa PC-a daj malo vise informacija ,koju graficku imas za pocetak  ? Moze i sa kompa ici HDR 

 

Imam Intelovu UHD 620 integriranu koja podrzava i 4K@60 i HDR. Procesor i5 8200.  Medjutim ne radi mi. Instalirani zadnji driveri (od prije 10ak dana), zadnji updateovi i na TV i na komp.  Komp i TV restartani vise puta, hdmi kabel isteko/usteko nekoliko puta. HDR jednostavno ne prepoznaje na eksternom zaslonu (dakle TV mi je kao eksterni zaslon).

 

Imam HDMI 2.0 certified kabel, dolazi s XBOX ONE X (isprobano radi 4K@60 i HDR). U windowsima ne radi, cak kad odem u "windows HD colour settings" javlja mi da zaslon ne podrzava HDR.

 

Probao smanjiti rezoluciju na 1080p, i dalje HDR ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 21:43 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV film

OP! Ako je ovo točno onda sam se zajeba.

 

https://denon.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/192/~/differences-between-hdmi-versions-1.1%2C-1.2%2C-1.3a%2C-1.4-and-2.0%3F

 

 

Uglavnom, i5 8250U podržava jedino HDMI 1.4

 

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/124967/intel-core-i5-8250u-processor-6m-cache-up-to-3-40-ghz.html

 

 

Znači, zbog ovog razloga ja ne mogu vidjeti HDR niti 4k@60, mislim laptop mi je novi došao blizu 7000kn, a iako tehnički može, on zapravo nemože.

 

 

Znači sada mi treba govno od Androida za 300kn kako bih mogao to puštati. Jebem ti sve...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
Ne treba; instaliraj plex na tv.u i PC.u i odradivat ce ti posao vrhunski bez štekanja. Za HDR ne znam..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV film

... ili serviio . radi sve za pet , od titlova do HDR-a . Preporuka . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
2fast4u kaže...
Ne treba; instaliraj plex na tv.u i PC.u i odradivat ce ti posao vrhunski bez štekanja. Za HDR ne znam..

 

error_666 kaže...

... ili serviio . radi sve za pet , od titlova do HDR-a . Preporuka . 

 

 

dečki, ne skidam filmove od 80 Gb kako bi ih streamao visoko kompresirane. Za tako nešto mogu koristiti i Popcorn Time ili KODI, ili jednostavno spojiti laptop i imati 1080p u SDR formatu.

 

Ne želim, skinem 4K HDR i želim upravo to. Uostalom, PLEX ne radi najbolje s tako velikim filmovima.

 

 

Idem danas pogledati za "usb-c to hdmi", jer mi laptop dozvoljava "alt mode" na USB-C priključku. To bi riješilo problem.

 

12 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
Ne znam za plex, davno sam ga koristio I nije mi se svidio. Serviiio ih kako rekoh stream-a bez greske , pa i te od 70+ GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
2fast4u kaže...
Ne treba; instaliraj plex na tv.u i PC.u i odradivat ce ti posao vrhunski bez štekanja. Za HDR ne znam..

 

error_666 kaže...

... ili serviio . radi sve za pet , od titlova do HDR-a . Preporuka . 

 

 

dečki, ne skidam filmove od 80 Gb kako bi ih streamao visoko kompresirane. Za tako nešto mogu koristiti i Popcorn Time ili KODI, ili jednostavno spojiti laptop i imati 1080p u SDR formatu.

 

Ne želim, skinem 4K HDR i želim upravo to. Uostalom, PLEX ne radi najbolje s tako velikim filmovima.

 

 

Idem danas pogledati za "usb-c to hdmi", jer mi laptop dozvoljava "alt mode" na USB-C priključku. To bi riješilo problem.

 

 Plex streama i bez kompresije ako tako zelis.... 

Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
error_666 kaže...
Ne znam za plex, davno sam ga koristio I nije mi se svidio. Serviiio ih kako rekoh stream-a bez greske , pa i te od 70+ GB

 

Posmatrač kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
2fast4u kaže...
Ne treba; instaliraj plex na tv.u i PC.u i odradivat ce ti posao vrhunski bez štekanja. Za HDR ne znam..

 

error_666 kaže...

... ili serviio . radi sve za pet , od titlova do HDR-a . Preporuka . 

 

 

dečki, ne skidam filmove od 80 Gb kako bi ih streamao visoko kompresirane. Za tako nešto mogu koristiti i Popcorn Time ili KODI, ili jednostavno spojiti laptop i imati 1080p u SDR formatu.

 

Ne želim, skinem 4K HDR i želim upravo to. Uostalom, PLEX ne radi najbolje s tako velikim filmovima.

 

 

Idem danas pogledati za "usb-c to hdmi", jer mi laptop dozvoljava "alt mode" na USB-C priključku. To bi riješilo problem.

 

 Plex streama i bez kompresije ako tako zelis.... 

 

 

Neće. Isprobao sve moguće kombinacije

 

1. Kupio usb-c -> HDMI adapter za 200kn, jer mi laptop podržava "alt mode" (ispred usb-c utora nalazi se "D" slovo)

 

https://www.howtogeek.com/303561/what-does-the-d-shaped-icon-next-to-my-usb-c-port-mean/

 

Ne radi. USB-C to HDMI ne radi ničemu, piše da podržava ali baš i ne podržava. Ne mogu dobiti drugi zaslon.

 

2. Instalirao SERVIIO. Spojio gigabitnom mrežom (gigabitni kabeli i gigabitni switch). Kod transkodiranja šteka svakih 5-6 sekundi, odnosno radi buffering. Kada isključim transkodiranje tada radi kao da uštekam stick direktno u TV. Dakle glitcha.

 

3. PLEX bi moglo biti rješenje, ali to bi značilo da ću morati raditi kompresiju ako želim streamati bez problema. Ja to ne želim. Ja želim pustiti film bez kompresije, u punom 4K i s HDR slikom.

 

 

Preostaje mi još jedino kupiti 4K media player za oko 2500 kn (Zappiti Pro 4K ), ali to mi trenutačno nije u budžetu.

 

Ili da se okanim svega i uključim Netflix 4K jer ja se već 3 dana zajebavam s ovim sranjima a nisam niti jedan jedini 4K film pogledao. A potrošio cca 300kn u 3 dana (200kn adapter i 10 USD pretplata na premiumize s kojim sam skinuo film, te nakon 10 punih sati downloadao na USB disk)

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi

A jesi razmislio o opciji ž koja je besplatna, a temelji se na tomu da skineš neki normalniji RIP, a ne ove koji su veći nego pola interneta?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
Posmatrač kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav,

 

imam Samsung MU6300 4K HDR TV. TV radi kao zvijer, osim u jednom sitnom dijelu, a to je pokretanje nekih "pravih" 4K filmova.

 

Spojim USB disk (WD elements portable) na kojem se nalaze 4K ripovi od 60-90 Gb (dakle "kao pravi" 4K) koji su vecinom HDR.

Te filmove ima problema prikazivati, glitcha svakih nekoliko sekundi, kao da ima "buffering" ili nesto slicno.

Interesantno je da sam skinuo neke "demo" filmice od Samsunga, LGa, Sony itd. (https://4kmedia.org/) i oni rade savrseno dobro.

 

 

Ako isti taj disk spojim na komp pa u VLC playeru pustim, sve radi savrseno. Znaci nije do brzine citanja diska.

 

Problem mi je sada jer komp bih mogao HDMIjem spojiti na TV ali tu gubim HDR mogucnost, jednostavno mi ne dozvoljava HDR, i mos se slikati.

 

Ako ste imali slicne probleme molio bih za savjet.

 Skini filmove u manje bitrateu....

 

JozoBozo121 kaže...

A jesi razmislio o opciji ž koja je besplatna, a temelji se na tomu da skineš neki normalniji RIP, a ne ove koji su veći nego pola interneta?

 Sto mu ja predlozix u drugom postu ;)

Al to je ocigledno prekomplikovano ;)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi

Mislim okej, možda čovjek želi iskusiti sve čari 4K HDR, ali realno ne znam tko može primijetiti razliku između ripa od 25-30GB i onog od 60GB. Ja sam godinama gledao 1080p RIP-ove od 4-5GB i bio sam sasvim zadovoljan kvalitetom slike, kad sam kasnije skinuo blu ray verziju bio sam razočaran razlikom u odnosu na veličinu i vrijeme koje mi je trebalo da skinem, da bolje je, ali da se sad sekiram oko toga jel su vlati trave malo mutne na vjetru ili nisu bome nije vrijedno.

 

Mislim da je Samsungovom dekoderu limit 50mbps na h.264 i nekih 70-ak na HEVC-u.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 21:32 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
Ja sam imao iste probleme kad sam uzeo tv, nisam uspio naći hdmi s kojim bi mi radio hdr, pa sam se patio s plexom, i uspio sam ga podesiti na kraju. Moraš u plex postavkama isključiti transcoding i uvijek učitavati samo eksterne titlove jel ako nisu eksterni onda on uvijek radi transcoding. Još sam na tv (LG C8) instalirao Xplay klijent za plex, on se plaća jednokratno nekih 50 kn i po meni puno bolje radi od službenog plexovog. Sad streamam sve fajlove bez problema 4k HDR, imam neke i od 80 gb i rade bez greške.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 5:55 (Darian).
5 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
JozoBozo121 kaže...

Mislim okej, možda čovjek želi iskusiti sve čari 4K HDR, ali realno ne znam tko može primijetiti razliku između ripa od 25-30GB i onog od 60GB. Ja sam godinama gledao 1080p RIP-ove od 4-5GB i bio sam sasvim zadovoljan kvalitetom slike, kad sam kasnije skinuo blu ray verziju bio sam razočaran razlikom u odnosu na veličinu i vrijeme koje mi je trebalo da skinem, da bolje je, ali da se sad sekiram oko toga jel su vlati trave malo mutne na vjetru ili nisu bome nije vrijedno.

 

Mislim da je Samsungovom dekoderu limit 50mbps na h.264 i nekih 70-ak na HEVC-u.

 Ja skidam oko 10 gb fileove kodiranih u h264 i ac-3 zvuku da bih imao dolbi na Logitech Z-5500.... Skinuo sam par puta neke BR ripove od nekih 30 ili 40 gb i sa 4 metra nikakve razlike na 42" FHD tvu....

Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
Darian kaže...
Ja sam imao iste probleme kad sam uzeo tv, nisam uspio naći hdmi s kojim bi mi radio hdr, pa sam se patio s plexom, i uspio sam ga podesiti na kraju. Moraš u plex postavkama isključiti transcoding i uvijek učitavati samo eksterne titlove jel ako nisu eksterni onda on uvijek radi transcoding. Još sam na tv (LG C8) instalirao Xplay klijent za plex, on se plaća jednokratno nekih 50 kn i po meni puno bolje radi od službenog plexovog. Sad streamam sve fajlove bez problema 4k HDR, imam neke i od 80 gb i rade bez greške.

 

Isprobao jučer navečer. Jesam, isključio sam transcoding na Samsung PLEX klijentu, spojeno mi je gigabitnom mrežom sve, no nažalost i dalje se radi buffering za filmove od cca 70 gigabajta.

 

Odustajem, nemam više volje. Potrošio sam previše i novaca i vremena da bih na kraju dobio drek.

 

10 godina
offline
Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV film

Ja sam to rijesio tako da imam Synology NAS na kojem su filmovi,serije,glazba i slike...na tv je Kodi koji je povezan na NAS u kucnoj mrezi i sve vrtim tako od filmova 50gb do 100mb.

Iskreno nisam imao problema tako nikad pa nisam detaljno ni provjeravao dali mu Kodi ista radi,ali mislim da na ovaj nacin vrti film onakav kakav je,mozda sam i u krivu ne znam ali razlika se vidi kad pokrenem film od 50gb i obicni od 3,4gb to sam bas probao sa Bohemian rhapsody filmom.

Sve skidam u full hdu,ali ovo sam cisto iz gusta sebi skinio da probam,tv je sony 55xe8505.

 

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
hrka11 kaže...

Ja sam to rijesio tako da imam Synology NAS na kojem su filmovi,serije,glazba i slike...na tv je Kodi koji je povezan na NAS u kucnoj mrezi i sve vrtim tako od filmova 50gb do 100mb.

Iskreno nisam imao problema tako nikad pa nisam detaljno ni provjeravao dali mu Kodi ista radi,ali mislim da na ovaj nacin vrti film onakav kakav je,mozda sam i u krivu ne znam ali razlika se vidi kad pokrenem film od 50gb i obicni od 3,4gb to sam bas probao sa Bohemian rhapsody filmom.

Sve skidam u full hdu,ali ovo sam cisto iz gusta sebi skinio da probam,tv je sony 55xe8505.

 

 Ako nisi nista dirao kodi ne rekodira nista....

10 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
Posmatrač kaže...

 

 Ako nisi nista dirao kodi ne rekodira nista....

 Pa nisam zelio to tvrdit 100%,ali isto mislim da je tako...mogu pogledat detaljno ako nekog zanima nesto.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
Cudno mi pravo da kod Samsung-a ima problema sa reprodukcijom tezih filmova. Covjek sve probao, ocito je u TVu problem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
hrka11 kaže...
Posmatrač kaže...

 

 Ako nisi nista dirao kodi ne rekodira nista....

 Pa nisam zelio to tvrdit 100%,ali isto mislim da je tako...mogu pogledat detaljno ako nekog zanima nesto.

 Ja znam da ne rekodira a i nema svrhe ako ti je kodi na tvu.....

error_666 kaže...
Cudno mi pravo da kod Samsung-a ima problema sa reprodukcijom tezih filmova. Covjek sve probao, ocito je u TVu problem.

 Zavisi sta smatras pod problemom... Ako ne moze prikazivati filmove u visokom bitrate to je tako. Nije to problem u smislu da tv ne radi kako treba. Jednostavno nema procesorske snage za to..... 

 

Ni moj tv ne pusta h265 filmove....

14 godina
offline
Re: Samsung TV (4K) "glitcha" dok puštam 4K MKV fi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav,

 

imam Samsung MU6300 4K HDR TV. TV radi kao zvijer, osim u jednom sitnom dijelu, a to je pokretanje nekih "pravih" 4K filmova.

 

Spojim USB disk (WD elements portable) na kojem se nalaze 4K ripovi od 60-90 Gb (dakle "kao pravi" 4K) koji su vecinom HDR.

Te filmove ima problema prikazivati, glitcha svakih nekoliko sekundi, kao da ima "buffering" ili nesto slicno.

Interesantno je da sam skinuo neke "demo" filmice od Samsunga, LGa, Sony itd. (https://4kmedia.org/) i oni rade savrseno dobro.

 

 

Ako isti taj disk spojim na komp pa u VLC playeru pustim, sve radi savrseno. Znaci nije do brzine citanja diska.

 

Problem mi je sada jer komp bih mogao HDMIjem spojiti na TV ali tu gubim HDR mogucnost, jednostavno mi ne dozvoljava HDR, i mos se slikati.

 

Ako ste imali slicne probleme molio bih za savjet.

 Da radi kao zvjer ne bi imao tih problema

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice