Vertikalne linije na ekranu

poruka: 13
|
čitano: 13.320
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Vertikalne linije na ekranu

Na samsung nu7192 su mi se pojavile zasad 3 tanke linije na kraju desne strane ekrana. 2 jace vidljive,  jedna crna druga zelena. Treca se slabije vidi. Jos imam pola godine garanciju. Jel mi to ide pod garanciju, jel popravljivo? Kakve su sanse za novim tv-om?  Predpostavljam nikakve al se potajno nadam 

 

Nije ocito do kablova nest jer mi je isto i na tvu i na android boxu

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Vertikalne linije na ekranu

To ide pod garanciju, nosi u ovlašteni servis. Tebe kao kupca s garancijom nije briga je li popravljivo - ako ga ne mogu popraviti (mada ne vidim razloga zašto ne bi mogli), dobit ćeš drugi ili povrat novca u dućanu u kojem si ga kupio.

15 godina
online
Re: Vertikalne linije na ekranu

-reklamiraj, tome služi jamstvo.

-nosti trgovcu (po zakonu on to mora, s njim sve rješavaš tj ako nema popravka izdaje novi ili povrat, servis s tim nema ništa tj servis je samo servis i ti kao kupac biraš što ti je bliže-lakše za reklamaciju + poželjno zbog zakona sve natovariti trgovcu koji to mora obaviti i jedino njega možeš gnjaviti, tražiti nešto jer imaš ugovorni odnos, ili nazoveš i pitaš ali ti biraš-odlučuješ, ne oni).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 11:51 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Vertikalne linije na ekranu

Otisao display. Prvo je serviser rekao da se to ne isplati popravljat a onda poslije da ce slozit to. Sad cekam da vidim sta ce bit na kraju

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vertikalne linije na ekranu
danijel00 kaže...

Otisao display. Prvo je serviser rekao da se to ne isplati popravljat a onda poslije da ce slozit to. Sad cekam da vidim sta ce bit na kraju

 -traži novo-zamjenu (ili povrat..) ovlašteni servis nema što 'slagati'.. tj klasična naša praksa, nisu 'pravi' servis, nego kao fušeri naruče s ebaya pa dok stigne itd.. -zato to rješavaš s trgovcem.

-servis utvrđuje stanje i ako može otklanja kvar, popravlja. Ako ne može popraviti, tad daje nalog za zamjenu (novo, + novi račun-jamstvo) ili povrat. Ovlašteni servis ne može nešto složiti, tj može samo reći rok kad stiže potreban dio ako je to ono što se čeka. Ako je bilo što drugo, ne čekaj, traži.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Vertikalne linije na ekranu

Nadam se da si otišao u ovlašteni servis?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalne linije na ekranu
ihush kaže...
danijel00 kaže...

Otisao display. Prvo je serviser rekao da se to ne isplati popravljat a onda poslije da ce slozit to. Sad cekam da vidim sta ce bit na kraju

 -traži novo-zamjenu (ili povrat..) ovlašteni servis nema što 'slagati'.. tj klasična naša praksa, nisu 'pravi' servis, nego kao fušeri naruče s ebaya pa dok stigne itd.. -zato to rješavaš s trgovcem.

-servis utvrđuje stanje i ako može otklanja kvar, popravlja. Ako ne može popraviti, tad daje nalog za zamjenu (novo, + novi račun-jamstvo) ili povrat. Ovlašteni servis ne može nešto složiti, tj može samo reći rok kad stiže potreban dio ako je to ono što se čeka. Ako je bilo što drugo, ne čekaj, traži.

 Isao sam prvo u ducan gdje sam kupio oni su me poslali tom serviseru. On je izvadio taj dio i poslao nekome(valjda tom ducanu gdje sam kupio). I valjda sad ceka taj dio da mu posalju. Ima jedna stvar koju nisam rekao al to cu reci dok vidim sta ce izac iz ovog. Nekako me brine da netko ne cita ovaj forum xD

16 godina
offline
Vertikalne linije na ekranu

Nema on šta dućanu slat dijelove, vjerojatno je naručio novi dio iz tvornice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vertikalne linije na ekranu
tiki kaže...

Nema on šta dućanu slat dijelove, vjerojatno je naručio novi dio iz tvornice.

 -vjerojatnije s ebaya ..tj pravi ovlašteni servis ima lager ili je lager negdje u razumnom radijusu.

-distributer za tržište osigurava sve, servis, dijelove.. a trgovac je zakonom obavezan obaviti sve u vezi robe-kupca.

-kad nešto stigne u servis, tad serviser provjeri-utvrdi i da odgovor, prihvaća ili odbija jamstvo, ispravno-neispravno .. i popravak, tj ako se nešto čeka tad se točno zna rok dostave dijela kao što se za sve ostalo zna i sve unutar eu je dostupno unutar par dana. Tad serviser može reći, dođite za 5 dana ili javit ćemo vam. Ako nema dijelova, ako nema popravka tad se ništa ne treba čekati niti će se samo od sebe popraviti. Tad se izdaje nalog za zamjenu ili povrat novca, opet nema čekanja.. dok je ovo stara rutina 'sveto trojstvo' gdje trgovac-servis-distributer pingpongaju kupca koji čeka, čeka, čeka.. to nije trgovina i ovlašteni servis, to je besmisleno.

-žalba + mingo.hr, tad sve riješe u razumnom roku, tj u ovakvom slučaju odmah.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Vertikalne linije na ekranu

zar bi me ducan u kojem sam kupio poslao u neovlasten servis? mislim, rekli su mi u ducanu(Elipso) da ce tu brze ic nego da tv salju u Zagreb. Zar nema elipso svoje servisere u svakom gradu?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vertikalne linije na ekranu

Ne mora biti da nije sluzbeni, dosta se outsourcea kooperanata po gadovima,

tipa Soric d.o.o u Sisku je sluzbeni za odredjene uredjaje - ali dijelove dobija

sa centralnog skladista od MR Servisa (a dio i on sam "pokrpa", dobije dijelove i dodatno zaradi).

 

Al nebitno, to ti mogu i u sluzbenom napraviti, nikad ne znas sto je radjeno dok ne provjeris unutar uredjaja.

I hej - nekad je "krpanje" puno bolja opcija od same zamjene - primjerice kod Samsung LCD TV-a

unazad par godina, kojima su curili kondezatori, sluzbeni servis je samo mijenjao dio MBO

sa napajanjem, pa opet dobijes iste srot kondezatore, koji ti isto tako iscure, al tad nakon jamstva.

A Soric fino zalemi Rubycone, koji ce nadzivjeti Capxone i ostalo smece sto Samsung gura u svoje TV-e.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vertikalne linije na ekranu

Da sad tocno kazem sta je bilo posto je tv popravljen. Ili mozda ''popravljen''. Ugl nakon sta sam ga odnio u servis vec nakon 5min nas je serviser zvao da se macak popisao na tv tj onako oznacio mjesto dok se gone. I prvo je rekao da ce nazvat nekog da vidi dal ce to proc pod garanciju. Ja sam se pomirio vec da nece al onda drugi put dok je zvao je rekao da ce vjerojatno proc i da ce on probat ocistit taj smrad kako netko nebi primjetio(onom kome je navodno slao taj dio) da je bilo popisano.

 

Primjetio sam odmah da je drukcije to sto sad na crnom ekranu vidim svijetlost bijelkastu. Na desnoj strani tv-a vise nego na lijevoj. Ovako od oka ta svijetlost zauzima oko 60% ekrana. MOzda i vise. I to se najvise vidi kod mijenjanja programa na receiveru od evo tv-a. Na android boxu sam probao malo film stavit al nije se toliko jako vidjelo dok je slika cijela bila crna. Vazno je napomenut da je to samo vidljivo dok stojim, a dok mi je glava u ravnini s tv-om ne vidi se to tako da nebi trebalo smetat.

Jel to neki problem ili nebi trebao bit zabrinut? Ili nakon svega mogu bit sretan sta sam uopce dobio novi display na ovaj nacin? Moguce da je neko jeftino sranje stavio, sve se bojim. al opet je valjda i to bolje nego nista

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Vertikalne linije na ekranu

Bravo mačak.

A kaj se fleke svjetlosti tiče, to ti je normalno, malo neujednačeno pozadinsko osvjetljenje, obično kak imaš sreće, nekad samo disbalans ledica, a nekad zbog difuzora, ali ništa ozbiljno, tak je to uvijek na LED televizorima, samo na skupljim modelima je osvjetljenje kak treba bit, a često ni na njima.

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice