7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

poruka: 50
|
čitano: 9.052
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
Zelja kaže...
Ma slabo sam ja taj laptop palio skroz.uglavnom kažem ti sporije mi radi HDD nego inače na ostalim laptopima.Bez obzira koji laptop je u pitanju HDD je sigurno mjenjan ali evo da znaš da je Lenovo ThinkPad X230 u pitanju.

Pogledat ću sutra kako je podešen u BIOS-u,ali evo momci kažu da su mu performanse OK,mada se meni čini da nije OK,jer recimo otvara mi fajl veličine 500 MB 15 sekundi.

Nisi obavio ključni Benchmark - Benchmark (u HD Tuneu).  Priložio sam benchmark identičnog modela. Pa da vidimo ima li tu kakvih drastičnih padova brzine. Po svemu što si dosad stavio s tim diskom je sve u redu pa se postavlja pitanje ne štima li nešto s njim, sa samim računalom ili samo imaš prevelika očekivanja od tog diska. Trebao bi ga izvaditi i testirati u drugom računalu, po mogućnosti u stolnom računalu.

 

Što konkretno znači "otvara mi fajl veličine 500 MB 15 sekundi."? Koji OS je na računalu, o kojoj aplikaciji pričaš, koliko RAM-a ima računalo, jesi li provjerio da je RAM 100% ispravan? Bez stavljanja u drugo računalo nećeš znati uzrokuje li ti probleme baš disk ili je uzrok u laptopu, bilo njegovom hardveru, bilo operacijskom sustavu ili (namjerno ili po skrivečki) instaliranim aplikacijama.

16 godina
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
Patrick_cro kaže...
Brat pisao ali svejedno. https://en.m.wikipedia.org/wiki/UDMA

Patriče, nisam htio biti zločest i dao sam ti priliku da se izvučeš, al kad me baš potežeš za jezik, to jest za kabel od tipkovnice, molim te da na toj istoj stranici pročitaš sve relevantne informacije te odgovoriš na slijedeća pitanja:

 

1. UDMA standard je relevantan za diskove slijedećeg tipa:

 

a) SCSI

b) PATA

c) SATA

d) SAS

 

2. Na prvoj slici koju je OP poslao, vidljiv je interface kojim je disk povezan. Navedi koji.

 

Da ne ostane da baš nisi bio u bravu, bio bi u pravu u smjeru troubleshootinga, ali najranije prije jedno 15 godina. No onda biš gledao da nije CD/DVD na slaveu pao u PIO mod te time usporio HDD koji je bio na masteru... što se često dešavalo na w2k i wxp, jer su idiotski spuštali UDMA4 mod odmah na PIO čim bi se pojavila neka greška u čitanju CDa... umjesto da spušta na UDMA3, pa 2... :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

Evo perfromansi drugog HDD-a sa drugog laptopa,koliko vidim tu je to negde:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
mbaksa kaže...

Meni pak smeta što moram ulagati mentalni napor zbog ljudi koji ne razlikuju "jel" i "jer". Čovjek priča i priča i dođe do "jel", znači tu traži od mene potvrdu "je li tako" i dok si ja razmišljam je li doista tako, dalje nastavlja verglati svoje. Tada shvatim da je zapravo htio reći "jer". Ovaj tvoj slučaj je suprotan (i puno rjeđi u praksi), ali se isto susreće - ja si sad tu razmišljam zbog čega ću vidjeti, kad li ono - neću to vidjeti. Jer uopće nisi namjeravao dati razlog, nego si tražio da čovjek kimne glavom i kaže "da brate mili, tako je".

 

Ne kužim što je to s ljudima da ne razlikuju to dvoje. Nekad toga nije bilo. Ljude treba upozoriti na to jer vjerojatno ni sami nisu svjesni što/kako govore i kad ih upozoriš, razmislit će i, nadajmo se, početi pisati/ispravno. Ak ih ne upozoriš, onda ćeš se samo svaki put živcirati kad ti netko tako nešto kaže.  Vama kojima je pun klinac lektora na forumu - pišite ispravno (ili barem bez takvih ozbiljnih grešaka) pa se "lektori" neće imati opravdanja javljati - kolektivno, promjenom ponašanja, potjerajte lektore s foruma. Što lošega je ovo iskustvo tebi donijelo? Ništa. Odsad ćeš više paziti hoćeš li upotrijebiti "jel" ili "jer" i s vremenom će ti ispravna riječ ući u naviku i nećeš više griješiti ni kad ne razmišljaš o tome koju upotrijebiti. 

 

Znaš kaj je najgore?

Kad netko brka bih i bi.

Instant mi se povraća, naježim se i dobijem proljev.

Jedan poznanik (inače glumi pametnjakovića a mentalno zaostao) tak jednom meni priča kak je plaćao priključak za vodu, kakve su komplikacije bile s papirima.

I kaže on meni: da si bio sa mnom ti ne bih vjerovao kolike komplikacije s birokracijom.

Mislio sam da se slučajno zeznuo.

Ali ne, on tak konstantno.

I drugim ljudima smeta, skužim da kad on tak izvali svi se šokiraju, ja kad čujem da govori mentalno odlutam nekam i ne slušam, samo govorim: da, da...

A sad ovi debili koji se  druže s njim upili to i oni isto.

A sumljam obožavaju još i više...

Srećom sam se odselio daleko od njih prije par mjeseci.

Ubili su mi mozak, više nikad ne budem normalan.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 11:23 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
Mr.ddevil kaže...
Luka123 kaže...

 Tebra naporan si. Ko žiku, žiku. Nepridosiš mite komni ispravljanjem. Gumo ja i čatipri šatru, tnobi je da se razumimo ;)

 Kritika je bila dobronamjerna, način izražavanja odražava osobnost, odgoj se stječe u djetinjstvu, znanje tokom života, pametnom dosta

 

A dijalekt? Pametnjakoviću... Isto tako svojim kritikama nepridonosiš ništa nikom, nego vlastitom egu koji te vuče kroz život. Misliš da si iznad svih kad nekog ispraviš? 90% ljudi misli u sebi "koja bud***", i jedan emoji sa facepalmom ti pristaje. Ali ako je to ono što te gura u životu samo izvoli... Radi ono što te čini sretnim.

Siguran sam da ćeš naći puno grešaka u mojem pravopisu sa svojim dobronamjernim kritikama.

Znam da si pun adrenalina, a nemaš ga gdje istrošiti samo izvoli :)

 

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

Ma ako ce ispravljati neka ispravlja moje greske ako mu tako raste ego, ali brate mili dok dodje i samo to radi i ne pridonosi da se pokusa rijesiti problem koji forumas ima i tako stalno to mi ide na klinac, i nije to prvi puta. dodjes u temu i tamo se 5 forumasa trudi da rijese problem i onda ti dodje netko i kaze pogrijesio si slovo,a da nije napisao nista korisno. A mbaksa kad te vec toliko smetaju gramaticke greske onda ih prvi potrazi na bug.hr jer ih je bilo dosta i vjerojatno ce ih jos biti dosta. Ja kad vidim neki novi post od forumasa ili na bugu uopce se ne zamaram jer je ispravno napisano ili nije, a znalo je biti podosta gramatickih gresaka ali kad bih trazio dlaku u jajetu i gledao samo kako je netko pogrijesio i zivcirao se radi neke sitne greske umjesto da cijenim sta je autor prenio neku vijest i sta si je dao truda neznam gdje bih zavrsio.

Evo slika samo za tebe marry

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
Luka123 kaže...
Mr.ddevil kaže...
Luka123 kaže...

 Tebra naporan si. Ko žiku, žiku. Nepridosiš mite komni ispravljanjem. Gumo ja i čatipri šatru, tnobi je da se razumimo ;)

 Kritika je bila dobronamjerna, način izražavanja odražava osobnost, odgoj se stječe u djetinjstvu, znanje tokom života, pametnom dosta

 

A dijalekt? Pametnjakoviću... Isto tako svojim kritikama nepridonosiš ništa nikom, nego vlastitom egu koji te vuče kroz život. Misliš da si iznad svih kad nekog ispraviš? 90% ljudi misli u sebi "koja bud***", i jedan emoji sa facepalmom ti pristaje. Ali ako je to ono što te gura u životu samo izvoli... Radi ono što te čini sretnim.

Siguran sam da ćeš naći puno grešaka u mojem pravopisu sa svojim dobronamjernim kritikama.

Znam da si pun adrenalina, a nemaš ga gdje istrošiti samo izvoli :)

 

 U našoj državi koja i nije toliko prekrasna govori se štokavskim narječjem, kajkavsko i čakavsko govoriš u svome mjestu.

Patrick_cro kaže...

Ma ako ce ispravljati neka ispravlja moje greske ako mu tako raste ego, ali brate mili dok dodje i samo to radi i ne pridonosi da se pokusa rijesiti problem koji forumas ima i tako stalno to mi ide na klinac, i nije to prvi puta. dodjes u temu i tamo se 5 forumasa trudi da rijese problem i onda ti dodje netko i kaze pogrijesio si slovo,a da nije napisao nista korisno. A mbaksa kad te vec toliko smetaju gramaticke greske onda ih prvi potrazi na bug.hr jer ih je bilo dosta i vjerojatno ce ih jos biti dosta. Ja kad vidim neki novi post od forumasa ili na bugu uopce se ne zamaram jer je ispravno napisano ili nije, a znalo je biti podosta gramatickih gresaka ali kad bih trazio dlaku u jajetu i gledao samo kako je netko pogrijesio i zivcirao se radi neke sitne greske umjesto da cijenim sta je autor prenio neku vijest i sta si je dao truda neznam gdje bih zavrsio.

Evo slika samo za tebe marry

 

 Određenim gramatičkim pogreškama rečenica gubi svoj smisao i poantu te se zbog takvih grešaka ne zna što je pjesnik htio reći ("ali brate mili dok dodje i samo to radi" - ili izbaciti "dok" ili zamijeniti sa "kada"), a u komentaru prije si omalovažavao znanja i sposobnosti drugih osoba radi svog ega, misliš da si jedina osoba koja ovdje nešto zna, svi ovdje imaju znanje iz nekog područja, neki i više, ali omalovažavati i prozivati nekoga nije u redu, a sada jedna latinska poslovica za kraj "Nec Hercules contra duos"

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

Pa nisam rekao narječjem, već dijalektom...?
Evo ti sa wikipedije, pošto vidim da si ultra poseban:
Dijalekt (grč.διάλεκτος, dialektos) je govor nekoga mjesta, kraja, pokrajine za razliku od književnoga, službenoga i standardnoga jezika

everyday i'm shuffling...
6 godina
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

Pa sam sebi kazes, dijalekt je govor nekog mjesta, ako misliš da su svi forumaši s tobom ovce čuvali, da su svi iz tvoga mjesta, pričaj slobodno svojim dijalektom lp &poslovica

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

Opaaa,šta je ovo??

Ovo mi je izbacio na trenutnom laptopu nije X230.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
fer-de-lance kaže...
Znaš kaj je najgore?

Kad netko brka bih i bi.

Instant mi se povraća, naježim se i dobijem proljev.

Jedan poznanik (inače glumi pametnjakovića a mentalno zaostao) tak jednom meni priča kak je plaćao priključak za vodu, kakve su komplikacije bile s papirima.

I kaže on meni: da si bio sa mnom ti ne bih vjerovao kolike komplikacije s birokracijom.

LOL nisam to još čuo. Mislio sam da ciljaš na obrnuto, kad umjesto bih kaže bi, što zapravo ne bi bilo ništa čudno jer tako mi kajkavci govorimo (Ja bi si ve štel zeti pivu. ).

 

Patrick_cro kaže...

Ma ako ce ispravljati neka ispravlja moje greske ako mu tako raste ego,

Nije to stvar greške. Nije da je to bio zatipak, da si slučajno stisnuo krivo slovo, nego si se pogrešno naučio. Kako si se pogrešno naučio, tako se možeš i odučiti. Ali ego je tu u pitanju, ne? Optužuješ druge za egoizam, a zapravo je tebi povrijeđen ego - sad te tu neki "lektori" na forumu ispravljaju, ko su oni da tebe ispravljaju?!

 

Ako nešto krivo radiš i netko ti kaže kako se ispravno radi, a ti onda kritiziraš tog nekog i odbijaš raditi ispravno, onda se nemaš pravo žaliti da taj netko kritizira to što radiš. Ako te smeta da drugi to kod tebe kritiziraju - prestani to raditiSimple as that. Zaista ne razumijem zašto ljudi odbijaju mijenjati ono što rade pogrešno. Uh, zapravo razumijem - ego. 

 

Patrick_cro kaže...

A mbaksa kad te vec toliko smetaju gramaticke greske

Ne smetaju me (toliko) gramatičke greške, nego me smeta, kao što sam već napisao, to što se zbog nečijeg pogrešnog pisanja ili govorenja moram opterećivati s tim što pjesnik govori. Lako za č i ć, ije i je. Jer i jel su problematični jer to nije sitna greškica u krivom slovu nego se korištenjem drugog slova mijenja značenje riječi, odnosno izrečenog, odnosno rečenice. Dakle, nepotrebno se otežava komunikacija. Zbog čega se to ne bi promijenilo? Zašto ne bi počeo koristiti ispravnu riječ za određeni kontekst? Ah, opet pitam bedastoće... Zbog ega, ne? Šta će tebe netko na forumu "učiti gramatiku", ne?

16 godina
moderator
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
Zelja kaže...

Opaaa,šta je ovo??

Ovo mi je izbacio na trenutnom laptopu nije X230.

Provjeri nekim drugim programom. Recimo programom Speedfan ili HWiNFO64. Moguće je da si je HD Tune pogrešno protumačio podatak, odnosno da ga ne zna protumačiti.

15 godina
offline
7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

Nešto se očito dešava sa ovim HDD.Krenuo sam error scan i pao je sistem tj prikazao mi ovaj HDD kao nebootabilan.Nakon toga sma ga restartovao i digao je sistem.

Za svaki slučaj bekapujem podatke jer ne vjerujem da će ovaj HDD dugo izdržati.

Kako pokazuje da je trenutna temperatura 40 C a ovamo na drugom mjestu 60 C.Hmmm...sad ću da vidim sa HWInfo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 16:00 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

evo rezultata:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

Kako si zagriza "lipo" :).

Neznaš ni razliku između dijalekta i narječja, toliko o tvom visokom intelektu.

Imaš bogat riječnik, to je lijepo, ali drži se topic-a.

Ne pomažeš kolegi koji ima problema sa hard diskom, oprosti "tvrdim/krutim/čvrstim diskom".

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
Zelja kaže...

Za svaki slučaj bekapujem podatke jer ne vjerujem da će ovaj HDD dugo izdržati.

  Ja bih isto učinio, gore sam napisao isti simptomi bili. Doduše u to vrijeme cca 2012 početak 2013, nisam provjeravao temp. Ali izgubio sam toliko podataka... Samo je počeo umirati polako.

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

Sad meni ništa nije jasno SpeedFan prijavljuje temperaturu ovog diska 45 C.I piše prema slici performance ok,fitness OK,ni jedan parametar nije crven.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
Zelja kaže...

Sad meni ništa nije jasno SpeedFan prijavljuje temperaturu ovog diska 45 C.I piše prema slici performance ok,fitness OK,ni jedan parametar nije crven.

SMART podaci nisu nužno univerzalnog formata - svaki proizvođač može dati podatke u obliku koji njemu paše, a onda je na autoru softvera da iz tako formatiranih podataka izvuče prave podatke. Tako da je lako moguće da su svi ti parametri ispravni.

 

Luka123 kaže...
Zelja kaže...

Za svaki slučaj bekapujem podatke jer ne vjerujem da će ovaj HDD dugo izdržati.

  Ja bih isto učinio, gore sam napisao isti simptomi bili. Doduše u to vrijeme cca 2012 početak 2013, nisam provjeravao temp. Ali izgubio sam toliko podataka... Samo je počeo umirati polako.

Za vas obojicu, a i sve ostale koji čitaju - backup se radi stalno - uvijek kad imaš nešto bez čega ne smiješ ostati, a da to nemaš na barem još jednom mjestu (ja bih rekao na barem još dva mjesta).

 

Ako ti ideš backupirat podatke tek kad primijetiš da ti se disk čudno ponaša ili kad je već počeo umirati - zakasnio si. Ako ne stvarno, onda barem u principu. Pa osnovna svrha backupa je da imaš rezervne kopije za slučaj da se disku nešto dogodi. A ti ne možeš znati kad će se disku nešto dogoditi. Dakle, backup moraš imati uvijek, a ne tek kad se počnu nazirati mogući problemi ili kad je do problema već došlo.

 

6 godina
offline
Re: 7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?
Luka123 kaže...

Kako si zagriza "lipo" :).

Neznaš ni razliku između dijalekta i narječja, toliko o tvom visokom intelektu.

Imaš bogat riječnik, to je lijepo, ali drži se topic-a.

Ne pomažeš kolegi koji ima problema sa hard diskom, oprosti "tvrdim/krutim/čvrstim diskom".

 Nisam ni rekao da sam intelektualac i lingvist, na greškama se uči, hvala što si me ispravio sve 5, ne vidim potrebu da te počnem uvjeravati kako su to dvoje ista stvar :)

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
7200 rpm a kao da je 100 rpm,problem?

Ovo moje pitanje je završilo u novom broju BUG-a pa ga pročitajte.Baš sam se nasmijao :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice