Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

poruka: 1.001
|
čitano: 245.262
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

imam toshiba hdwd120 2TB i neki dan mi se upalila obavijest napravi back up, pogledam sa crystaldiskinfo i kaze health status - BAD, dolje se crveni SPIN RETRY COUNT

 

e sad, da li je to znak da ce disk brzo krepat i da stvarno radim backup?

kako se i ako moze rijesiti taj problem ili mora na servis?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Striko2009 kaže...

imam toshiba hdwd120 2TB i neki dan mi se upalila obavijest napravi back up, pogledam sa crystaldiskinfo i kaze health status - BAD, dolje se crveni SPIN RETRY COUNT

 

e sad, da li je to znak da ce disk brzo krepat i da stvarno radim backup?

kako se i ako moze rijesiti taj problem ili mora na servis?

 Što točno kaže Hard Disk Sentinel? Kako ti izgleda S.M.A.R.T. status?

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Failure Predicted - Attribute: 10 Spin Retry Count, Retry count of spin start attempts. Indicate problem with motor, bearings or power supply.
Problems occurred during the spin up of the disk 10 times. This can be caused by the disk itself or huge power load (weak power supply).
Replace hard disk immediately.

It is recommended to backup immediately to prevent data loss.

 

Health: Failure predicted 

 

upravo radim backup i u pon ide na reklamaciju, obzirom da ima jos godinu gare.... nadam se da nece praviti probleme... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno

Smart kaze isto kao i crystaldiskinfo...

 

Spin retry count 

Status: Pre-Failure: Data Loss Predicted

 

Retry count of spin start attempts. Indicate problem with motor, bearings or power supply.

 

disk je kupljen 5.12 prosle godine i nema sve skupa niti 32 dana rada, a inace ovo je drugi jer prvog original nisam mogao ni pokrenuti pa sam dobio ovaj zamjenski....  

I believe Wi can Fi...
10 godina
neaktivan
offline
Load/Unload Cycle Count

Pozdrav,

zanima me slijedeće. Load/Unload Cycle Count mi prikazuje visoke vrijednosti (blizu 600k) i predviđeno vrijeme dostizanja kritične vrijednosti je oko tri tjedna. Cjelokupno stanje diska je ocijenjeno kao savršeno, a program koji koristim je Hard Disk Sentinel.

Ako sam dobro shvatio, ovo mjerenje prati koliko podataka je disk prebacio preko sebe pa me zanima što mogu očekivati kada dosegnem kritičnu vrijednost. Hoće li novi podaci prebrisati stare, hoće li se početi pojavljivati bad sectori ili pak nešto treće? Je li vrijeme za zamjenu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Što koristite za test SSD-a? Imam Crystal Disk info i piše da je stanje "Good" ali htio bih neki bench odvrtit i tako to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2019 11:15 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Može pomoc,baca mi blue screen mislim da kad zastekam prijenosni disk nakon par min mi baci bs,pise ntfs.sys

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Iskljuci PC, spoji vanjski disk, ukljuci PC - ako PC zablokira pri POST-u, ili je elektronika ladice diska,

ili sam disk papa. Ako ne, moze biti nesto logicke prirode, neispravna MFT ili malware, cak i kompatibilnost AV softwarea

sa odredjenom elktronikom vanjskog diska to moze uzrokovati.

 

To mozes vidjeti u logu BSOD-a, jer nije svaki BSOD isti - tocno ti pise razlog zasto.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Da li je temperatura diska zabrinjavajuca? Inace surfam samo na laptopu youtube i surfanje, disk je u laptopu T440p malo je blizu cpu-a mozda je to ili je ovo normalna temp. 46c ???

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 0:45 (Biscan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Biscan kaže...

Da li je temperatura diska zabrinjavajuca? Inace surfam samo na laptopu youtube i surfanje, disk je u laptopu T440p malo je blizu cpu-a mozda je to ili je ovo normalna temp. 46c ???

Mozda je ovisno o disku ali ja bih rekao da nije nimalo zabrinjavajuca. Moj 970 Evo Plus je redovno na iznad 50 nikad mu nista nije bilo :D

14 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Synthium kaže...
Biscan kaže...

Da li je temperatura diska zabrinjavajuca? Inace surfam samo na laptopu youtube i surfanje, disk je u laptopu T440p malo je blizu cpu-a mozda je to ili je ovo normalna temp. 46c ???

Mozda je ovisno o disku ali ja bih rekao da nije nimalo zabrinjavajuca. Moj 970 Evo Plus je redovno na iznad 50 nikad mu nista nije bilo :D

 Opet mi je nekako puno 46c ali mislim da je od cpu-a kao sto vidis na slici disk je bas blizu.

Bišć@n
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice