Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.774.961
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

1. 1500 kuna

 

ili

 

2. 1000 kuna

 

 

SVRHA:

 

Gejmanje,gejmanje i samo gejmanje

0 1.
1 2.
7 3Bit ce boljih prilika u petak
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 17:25 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

Preporuka SSD-a do 500kn,imao bi gore jednu igru ili dvije i winse,ostale specofokacije kompa pod moj pc,sutra narucujem ssd hvala.

Ili da pričekam black friday?

Battlelog: LtMoNkK
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 18:49 (Doca15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

protegni još 30kn i uzmi ovo klik

ima 60mj garancije naspram većine konkurencije koja ima 36mj

15 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Dakle koji ssd od 120 gb/128 gb ili 240 gb?

 

Namjena; za instaliranje Win10, antivirus i ono standardno šta se koristi za kućno računalo kao pržilica, gledanje filmova, surfanje, slušanje muzike i sl. Bez Offica, jer mi ne treba. Ne igramo nikakve igre niti ih imam.

 

Za pohranu imam 2 harda od 1 tb i 1.5 tb. Tako da Mi treba ssd samo za Win 10 i šta ide uz njih.

 

Baš gledam Sandisk 128 gb x400 ima 5 god garancije dok za Sandisk Plus 240 gb samo 3 god garancije.

 

Ili da idem na buget ssd kao Adata 120 gb SU ili SP serija? Isto 3 god garancije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 13:39 (lady of leisure).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
lady of leisure kaže...

Dakle koji ssd od 120 gb/128 gb ili 240 gb?

 

Namjena; za instaliranje Win10, antivirus i ono standardno šta se koristi za kućno računalo kao pržilica, gledanje filmova, surfanje, slušanje muzike i sl. Bez Offica, jer mi ne treba. Ne igramo nikakve igre niti ih imam.

 Za ovo kaj si navel, 120gb bi trebalo biti čist ok.

 

Ja sam isto razmišljao o 120gb, no pošto mi je trenutno na c particiji OS i programi zauzimaju oko 90ak gb (i jer ću vjv kroz neko vrijeme trebati još par programa radi faksa), odlučio sam gledati ove od 240. Razlika u cijeni nije tolika, koliko se dobije duplo većim kapacitetom.

Al velim, za tvoj slučaj 120 je dovoljno

7 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Nabavio sam Samsung 850 EVO 250GB i evo benchmarka. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji SSD?

Evo onda i od UV400 koji je nešto jeftiniji.

 

15 godina
offline
Koji SSD?

Ni na jednom webshopu nisam nasao ssd jeftniji bar 15-20% :/
Slab crni petak

#fsb
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
sosta kaže...

Evo onda i od UV400 koji je nešto jeftiniji.

 

 Stavi video sa kopiranje od 8plus GB. Kad popuni cache ces vidjet stanje.

13 godina
online
Re: Koji SSD?

Takvih fajlova ni nemam :-)

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Khadgar kaže...

Nabavio sam Samsung 850 EVO 250GB i evo benchmarka. 

 Ima li netko bench od 960Pro?? Još sam u dilemi koji uzeti.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Patriot hellfire izbjegavaj. Gubi brzinu nakon duzeg vremena random read/write. Ja ga imam i disk je smece, a usto se grije na priko 70 stupnjeva u radu, ako su ocitanja speedfana tocna. Patriot mi je odobrio zamjenu, ali pricekat cu do pred istek gare, jer ne virujen da bi drugi takav bio ista bolji. Xpg diskovi su brzi, ali najsigurniji si sa samsungom, bar sto se tice m.2 nvme. Obican ssd mos uzet i kingston ili sandisk, ne bi smjelo bit problema, a mozda bi i adata bio dobar.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ja sam negdje okacio brzine 960pro, mislim cak u ovoj temi. Sve je to isti klinac

Edit: evo ovdje sam okacio

http://m.bug.hr/forum/topic/benchmark/top-hddssd-benchmark--bughr/82602?page=4#post5525175

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2017 8:04 (Patrick_cro).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Patrick_cro kaže...

Ja sam negdje okacio brzine 960pro, mislim cak u ovoj temi. Sve je to isti klinac

Edit: evo ovdje sam okacio

http://m.bug.hr/forum/topic/benchmark/top-hddssd-benchmark--bughr/82602?page=4#post5525175

 Koliko vidim, isti su ovim 4K datotekama, ostalo je sve višestruko na strani 960 Pro..

960 PRO je dakle brži, ali skuplji 250kn i ima 2 godine manje garancije :(

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Imas 960 evo i 960pro, najbolje gledati tocan naziv proizvoda pro verzija treba imati 5god garancije, a evo 3. Ja sam kupio u mindfactory.de a nisam ni gledao koliko je garancija.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
...sta ne bi PRO trebao imati 10god garancije'
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

To je samo na 850 seriji. Pod pretpostavkom da ne prijedes deklarirani TBW

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
honor8 kaže...
Gogy7 kaže...
Tražim povoljan SSD 240 GB.

 

KLIK

Možeš ti kupit za 70-80kn manje ali to bude krš u odnosu na ovog sa 5 godina gara i boljim performansama, svakako je taj Samsung best buy.

Ne znam što se uopće može napraviti s garancijom iliti jamstvom. Meni je jučer naprasno krepao Samsung EVO 840 250GB bez ikakvog upozorenja ili znakova da postoji neki problem s njime. Usred rada sve se smrznulo, Windowsi 10 pokazali su neku kratku poruku da traže nekakve "security options", nakon toga se ukazao još jedan blue screen s tužnim smileyem i to je bilo to. PC otišao u reset i tu je priči kraj. Na kutiji piše "3 years limited warranty". Toliko je otprilike i trajao.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
brada09 kaže...

 imao sam i u prijasnjom laptopu evo 840 i nikad ni najmanjeg problema tako da bi se slozio 

 Meni je takav jučer naprasno krepao. Nikad nikakvih problema s njim do tog trenutka. Puf i ode u vječna lovišta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2017 11:25 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
ridealong kaže...
brada09 kaže...

 imao sam i u prijasnjom laptopu evo 840 i nikad ni najmanjeg problema tako da bi se slozio 

 Meni je takav jučer naprasno krepao. Nikad nikakvih problema s njim do tog trenutka. Puf i ode u vječna lovišta.

 SSD krepaje instantno, nije to HDD da ti daje signale...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Paolo Maldini kaže...
ridealong kaže...
brada09 kaže...

 imao sam i u prijasnjom laptopu evo 840 i nikad ni najmanjeg problema tako da bi se slozio 

 Meni je takav jučer naprasno krepao. Nikad nikakvih problema s njim do tog trenutka. Puf i ode u vječna lovišta.

 SSD krepaje instantno, nije to HDD da ti daje signale...

 To je točno, ali čemu onda služi Samsung Magician i ostale srodne aplikacije ako je u njima "health" konstantno na 100% i nema nikakvih upozorenja na možebitni problem pogreške pri zapisu ili približavanja nekom plafonu u broju / količini zapisa?

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?

Mislim da se to primarno odnosi na broj sati rada i količinu zapisanih podataka.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Paolo Maldini kaže...

Mislim da se to primarno odnosi na broj sati rada i količinu zapisanih podataka.

Svejedno je trebalo postojati neko upozorenje. Ovako čovjek kupi SSD i strepi da će mu sutra krepati zbog neke karakteristike same tehnologije o kojoj je riječ, ali neće dobiti nikakvo upozorenje. Sada sam prisilno kupio novi SSD i opet je pitanje kada će taj krepati. Jamstvo na njega je 3 godine.

16 godina
offline
Koji SSD?

Badava ti alat ako ga ne upotrebljavas, a i on ti moze samo ukazati na to koliko je zapisano i koliko mu je moguc vijek trajanja ali to i dalje ne znaci da ne moze krepati sutra, nije to hdd pa da dok skeniras pa vidis bad sectore znas da je vrijeme za prebacivanje podataka ako vec nisi spremio, na ssd se iovako nebi trebale nalaziti vazne stvari, a ako se vec nalaze onda moras barem negdje drugdje imati kopiju. Eto moji ocz agility 60gb i dan danas rade makar vec dugo kazu ispod 100healtha, eto sada su na 94 i ako sutra riknu briga me jer iovako ne drzim na njima nista vazno

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

-SSD se korsiti zbog brzine. Backup! (podaci su ili važni ili izgubljeni..).

-tranzistor/žarulja, kad crkne to je to. Mehanički disk može jednako crknuti ali sam podatak ostaje na optomagnetskom mediju, može biti i oštećen pa bar nešto spašeno.. i mehanika ugl ne crkne od jednom. Flash memorije (stikići) su npr zamišljene tako da kad crknu podaci/uređaj ostane u read only modu, kao osigurač, no to je onak, kod kvara koji se ponaša pristojno-po planu (sarkazam) i tad je moguće čitanje, ništa više.. a s SSDom to znači da ne može npr bootati jer OS/sys ne može normalno raditi.

-garancija je samo garancija na uređaj, reklama, statistika. Hoće li nešto crknuti prvi dan ili nakon 10godina je više stvar sreće i garancija skoro da nema veze s tim osim kao statistika-šansa .. loto.

-garancija je super stvar, kad imaš backup, uređaj crkne i dobiješ novi (s novom garanicjom). Podaci su backupirani i veselo dalje koristiš blagodati tehnologije (brzinu) i sretan si jer opet imaš novi disk i novu garanciju (ne moraš odvojiti nekoliko/više stotina kuna). Tad je i nesretni slučaj (kvar) relativno sretan event. SSD je još uvijek dovoljno malog kapaciteta da se to može vrlo lako/jeftino (na HDD), osim kad se juzer razmazi i zaboravi na prvo pravilo o podacima, postoje podaci .. i oni koji su izgubljeni. Backup. Odnosno formula, ako sam dao 500-1000 (i više) za brzinu, tad mogu još 400 za storage disk. Ako toga nema (storage-backupa) tad se kockam brzinom, jednako kao ferrari bez kočnica/čelave gume.. + bonus, tad mi nije pretjerano važna veličina (još uvijek) skupog kapaciteta ssda, jer za storage imam mjesta, na disku koji tad zbog manje korištenja lakše traje i može stojati u ladici kao usb disk.. Daleko korisnije nego pljunuti novac na recimo veći SSD (minimum/dovoljan 120-250) i tad je jeftinije, sigurnije. Tad je korištenje gušt, ne strepnja 'kad će crknut..'.

 

backup, kratka, jednostavna riječ.. i sve je super :)

 

Kapaciteti će rasti, cijene padati (to je samo šaka pijeska, tranzistor-silicij), daleko više nego HDDu. Pripremite se, planirajte backup, dok radi, dok se ima mjesta.. ne kad je kasno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Koji SSD?

Da li je ovo dobra ponuda sa obzirom da bi se koristio za video editing i normalan rad ? Da li bi tko slučajno kupovao jedan a da je iz ZG? I sto bi bilo sa garancijom ako vrisne ? https://www.amazon.de/Crucial-BX300-CT240BX300SSD1-Internes-Solid-State-Drive/dp/B0742BC3DQ Pokušavam naci pribliznu cijenu kod nas cak i na njuskalu ali nigdje nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
I ja si mislim narucit danas jedan, samo ovaj od 120gb. Jel valja to sta, cijena za 120gb je oko 55 eur sa dostavom.
15 godina
offline
Re: Koji SSD?

-roba je roba, garancija je nešto što piše, pročitaš i znaš.

-cijena, izbor trgovine, jurisdikcija (prijava inspektoru..) je izbor kupca. Ako je kriterij cijena, tad nije garancija i sl.

.. sve može biti neispravno iz kutije, može crknuti za minutu ili raditi nedefinirano vrijeme. Kao kupac biraš a time i prihvaćaš rizik. Brand-image neke firme, uvijeti garancije, EU (odgovornost trgovca 2godine neovisno o garanciji, + 14 dana za povrat bez razloga..) .. ili ćeš istu robu kupiti u nekoj kvartovskoj trgovini i vjerojatno platiti više. Tko to treba odlučiti za tebe?

Pri tome, konkretan disk može biti isti, jednako raditi ili crknuti a kad bi to znao, tad bi bio burzovni mešetar ili igrao loto. Ni jedan kupac ne želi platiti više, ali ovisno o cijeni postoji i osiguranje-sigurnost-garancija, pa tako možeš istu stvar kupti s 2g ili 5g garancije, čak ne mora biti skuplje mada je to tad logično-opravdano, može čak biti zavaravanje (ima trgvina tkoje to rade, reklamiraju dužu garanciju a kad se pojavi kvar traže način kako odbiti..). Što je tad kriterij?

 

Što god odlučiš, sutra će neki novi disk biti brži/jeftiniji, možda i skuplji, možda s duljom garancijom, možda ti garancija nikad ne zatreba. Ako kupuješ SSD zbog brzine, tad vidi post prije, backup. Ako kupuješ zbog garancije, tad pročitaj garanciju i kupuj u trgovini gdje garanciju možeš ostvariti bez problema-dodatnog troška.. tvoj novac, tvoj kriterij, teško i novce i ovce. Online veliki su ugl galantniji nego naši trgovci. Malo ljudi se u postotku žali na takve probleme, +sve ti mora pisati prilikom kupnje (uvijeti-troškovi pa i npr trošak dostave kod kupnje ili reklamacije), čak kad se kupuje iz kine i sl.. tako da problem ne bi trebao biti, ali to moraš vidjeti za svaku kupnju-robu i stvari/zakoni se mijenjaju, možda već iduće godine uopće neće biti razlike za čitavu EU.. no to je možda a vrijedi samo ono što piše na papiru-garanciji. To čitaj, to vrijedi i tad odlučiš.

 

Garancija je također dio cijene robe kao i brand (proizvođač+trgovac i povjerenje-sigurnost koju to tad daje). Kvarovi-problemi su stvar koju je poželjno predvidjeti (prije kupnje) ali ne treba ni paničariti. Većina robe radi godinama, inače bi biz propao. Backup ili sreća.. bez bar malo sreće, bolje ništa ne kupovati a backup to amortizira :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Patrick_cro kaže...

Badava ti alat ako ga ne upotrebljavas, a i on ti moze samo ukazati na to koliko je zapisano i koliko mu je moguc vijek trajanja ali to i dalje ne znaci da ne moze krepati sutra, nije to hdd pa da dok skeniras pa vidis bad sectore znas da je vrijeme za prebacivanje podataka ako vec nisi spremio, na ssd se iovako nebi trebale nalaziti vazne stvari, a ako se vec nalaze onda moras barem negdje drugdje imati kopiju. Eto moji ocz agility 60gb i dan danas rade makar vec dugo kazu ispod 100healtha, eto sada su na 94 i ako sutra riknu briga me jer iovako ne drzim na njima nista vazno

Badava mi alat koji je niškoristi. Podatke u tom alatu sam gledao prvih par dana, a poslije rijetko. Na tom SSD-u mi je bilo 1-2% sadržaja koji mi je bio bitan jer sam na njemu upravo radio. Sve ostalo mi je backupirano, tako da je šteta manja nego što je mogla biti.

 

Uglavnom, SSD je govno od pouzdanosti, a u rangu sa svojim rođacima USB stickovima kojima znaju krepat pola sata nakon prvog korištenja (Sandisk ultrafit 64GB).

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
ihush kaže...

-SSD se korsiti ...

 Problem je u nepouzdanosti tehnologije.

 

I HDD mi je znao krepati nakon 2 godine, pa sam se u nekadašnjem Ve-milu posvađao sa serviserom jer je moj disk imao garanciju 3 godine, a on je tvrdio da je samo 2 godine. Na kraju sam bio u pravu i dobio novi i bolji disk. Ali ovo više nije to vrijeme. Ako SSD nije pouzdan, onda nema što tražiti u širokoj upotrebi. Kupio sam ga da unaprijedim PC, a ne da strahujem kad će krepati.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice