Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.778.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
11 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav, da li mi možete netko pomoći i reći zašto mi je write niži nego što proizvođač propisuje? Ssd je Wd green 120 gb

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
hrčak kaže...

Pozdrav, da li mi možete netko pomoći i reći zašto mi je write niži nego što proizvođač propisuje? Ssd je Wd green 120 gb

 

 

 

Odi u device manageri za ssd postavi ovako. KLIK

Ja sam nekad bio naivan pa drkao po postavkama jer su tako neki pametni savjetovali u tutorialima pa sam tako i izgasio tu opciju i dobio takve brzine kao ti.

Trebalo mi je sat vremena da skužim zašto je to tako.

 

Ako nije do toga onda ti ne mogu pomoć :)

 

Evo test.

 

write caching IZGAŠEN  (nije mi se dalo čekat 5 minuta da  uopće odvrti test)

SLIKA

 

write caching UPALJEN

SLIKA

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 18:14 (Silent horror1992).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
hrčak kaže...

Pozdrav, da li mi možete netko pomoći i reći zašto mi je write niži nego što proizvođač propisuje? Ssd je Wd green 120 gb 

 

Jel ti u BIOS-u za diskove postavljeno na AHCI?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
hrčak kaže...

Pozdrav, da li mi možete netko pomoći i reći zašto mi je write niži nego što proizvođač propisuje? Ssd je Wd green 120 gb

 

 

Pa u 95% slučajeva te brzine koje proizvođač navede ne bude točne, nije tu ništa čudno pogotovo za prosječne SSD-ove kao taj WD Green.

Svejedno to u svakodnevnom radnu nećeš ni sojetiti.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

 

Pa u 95% slučajeva te brzine koje proizvođač navede ne bude točne, nije tu ništa čudno pogotovo za prosječne SSD-ove kao taj WD Green.

Svejedno to u svakodnevnom radnu nećeš ni sojetiti.

 

To stoji.

Ali baš toliko ispod deklarirane je jasno da nešto nije u redu, a da li je do diska, nekih postavki, matične ploče, kabela itd. zna Bog dragi dok sve jedno po jedno ne istestiraš.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Da, tek sam sada vidio ove slike, neka provjeri ovo što mu je djigibao rekao.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
djigibao kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, da li mi možete netko pomoći i reći zašto mi je write niži nego što proizvođač propisuje? Ssd je Wd green 120 gb 

 

Jel ti u BIOS-u za diskove postavljeno na AHCI?

 Da

 

Write caching mi je upaljen

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 18:27 (hrčak).
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
To nije ono sto sam ti ja predlozio.
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Koji SSD?

Da mu nije u ahci ne bi imao ni read brzinu toliku.

Al svakako nije zgoreg provjerit.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Komp meni dobro radi, dosta brzo se upali i svakako se vidi upgrade naspram hdd-a

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
hrčak kaže...

Komp meni dobro radi, dosta brzo se upali i svakako se vidi upgrade naspram hdd-a

 

 

 

Ček nisi radio clean install nego migraciju sa hdd-a na taj ssd ?

 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Silent horror1992 kaže...
hrčak kaže...

Komp meni dobro radi, dosta brzo se upali i svakako se vidi upgrade naspram hdd-a

 

 

 

Ček nisi radio clean install nego migraciju sa hdd-a na taj ssd ?

 

 Clean install jer mi hdd nije u tome kompu sada, već u drugom, znači ovdje je samo ssd disk

 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

realno taj ssd je los ali jesi skinuo WD SSD Dashboard softver pa provjerio s njim zadnji firmware i status health i brzine?

 

https://support.wdc.com/product.aspx?ID=1801&lang=en#WD_downloads

11 godina
offline
Koji SSD?

Dobio sam ga uz komp, da sam ga kupovao ne bi ga sigurno uzeo. Budem proucio ovo sta ste mi rekli

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Ne znam da li se preko toga programa mogu testirati brzine

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

vjerojatno tab performance jesi probao?

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

vjerojatno tab performance jesi probao?

 Kontaktirao sam ADM i rekli su da donesem u njihov servis da oni testiraju i kontaktirao sam WD i moram njima poslati ssd sik, ako oni utvrde da ssd nije dobar, neću dobiti novi već popravljeni drugi ssd disk. Tak da ne znam šta da sada radim, mislio sam ako postoji još neki program za testiranje ili ću ga dati u ADM u servis

 

 

9 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

 

 

uzeo ga,tj stari ga pobrao i dopeljao,i sad gledam garancija:36 mjeseci.

 

šta sad? mater spominjat i to,jer na webu piše 60 mjeseci.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Mora biti 60mj, na stranicama proizvodjaca je takoder navedeno 60mj. Kontaktiraj ih da imas crno na bijelo potvrdu da je 60mj u slucaju kvara tokom tih 5 god

14 godina
offline
Koji SSD?

SSD Kingston A400, R500/W350,240GB

 

vidim ovaj je sad na akciji, jel dobar taj za te pare ili se moze naci bolji?

razlika je skoro 100kn naspram UV400 ...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Imaš ga na uzishopu za 450 negdje ja mislim. I ja sam bas htio pitati, tražim neki od 250gb za igre.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
hrčak kaže...
roby27 kaže...

vjerojatno tab performance jesi probao?

 Kontaktirao sam ADM i rekli su da donesem u njihov servis da oni testiraju i kontaktirao sam WD i moram njima poslati ssd sik, ako oni utvrde da ssd nije dobar, neću dobiti novi već popravljeni drugi ssd disk. Tak da ne znam šta da sada radim, mislio sam ako postoji još neki program za testiranje ili ću ga dati u ADM u servis

 

 

 Prema ovoj stranici to su normalne brzine za taj SSD:

 

http://ssd.userbenchmark.com/SpeedTest/411798/WDC-WDS120G2G0A-00JH

 

 

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
12 godina
offline
Koji SSD?

Dali su ova očitanja ok na dva različita software razlike su među njima kojem vjerovati?

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Samsung’s flagship 970 Pro and Evo NVMe solid state drives are built for speed dolaze 7.5, imat ce 5g garancije, performanse pisanja oko 30% brze spram 960 serije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

je je ak si oko skopaš 30% brže, jedino sto su jamstvo podigli jer su morali radi konkurencije koja ih sustize

 

https://www.anandtech.com/show/12670/the-samsung-970-evo-ssd-review/9

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
hrčak kaže...
roby27 kaže...

vjerojatno tab performance jesi probao?

 Kontaktirao sam ADM i rekli su da donesem u njihov servis da oni testiraju i kontaktirao sam WD i moram njima poslati ssd sik, ako oni utvrde da ssd nije dobar, neću dobiti novi već popravljeni drugi ssd disk. Tak da ne znam šta da sada radim, mislio sam ako postoji još neki program za testiranje ili ću ga dati u ADM u servis

 

 

 bok,

što si riješio sa diskom ?

 

moj ima isti problem, osim čitanja sve druge vrijednosti su za kuac, duplo sporije zapisuje od 8god starog hdd-a . 

kad kopiram file zapisuje ca. 80mb/s (oni navode da ide do 430MB/s da je u pola toliko nebi se bunio), a stari hdd 150MB/s ...

as ssd bmark traje cijelu viječnost

vraćam ga sutra.

da sam znao da je takvo govno ostao bi na hdd-u

 

isprobao na dva pc-a . sa raznim kablovima i slotovima ali poboljšanja nema. 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Yam kaže...
hrčak kaže...
roby27 kaže...

vjerojatno tab performance jesi probao?

 Kontaktirao sam ADM i rekli su da donesem u njihov servis da oni testiraju i kontaktirao sam WD i moram njima poslati ssd sik, ako oni utvrde da ssd nije dobar, neću dobiti novi već popravljeni drugi ssd disk. Tak da ne znam šta da sada radim, mislio sam ako postoji još neki program za testiranje ili ću ga dati u ADM u servis

 

 

 bok,

što si riješio sa diskom ?

 

moj ima isti problem, osim čitanja sve druge vrijednosti su za kuac, duplo sporije zapisuje od 8god starog hdd-a . 

kad kopiram file zapisuje ca. 80mb/s (oni navode da ide do 430MB/s da je u pola toliko nebi se bunio), a stari hdd 150MB/s ...

as ssd bmark traje cijelu viječnost

vraćam ga sutra.

da sam znao da je takvo govno ostao bi na hdd-u

 

isprobao na dva pc-a . sa raznim kablovima i slotovima ali poboljšanja nema. 

 Nažalost nisam, javio se WD-u, oni su rekli da ako je neispravan da neću dobiti drugi novi već popravljeni (refurbished), onda sam se javio dućanu gdje sam kupio (ADM), oni su rekli da moram testirat sa više programa ali da to nije baš valjani razlog za reklamaciju, kada sam ih pitao koji programi postoje za testiranje, više mi nisu odgovarali na mail.

9 godina
offline
Re: Koji SSD?
Morate znati razliku između ATTO i CMD očitanja brzina, pogotovo kod 120gb ssda. Kad napišu 550/500 to se odnosi na ATTO brzinu i mjerite ju ATTO benčem (i dobit ćete, zaista, tu max brzinu), brzine koje dobivate kod većine ostalih benčeva (as ssd, crystalmark...) su CMD brzine i one su manje kod 120gb modela. Pazite što i kako mjerite.
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice