Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.765.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Koji SSD?

Narucen jedan komad :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

u IQ Centru sam uzeo Patriot Burst 240gb za 314 kn 

evo test, pa vidite mozda vam je zgodno

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.9.2018 20:01 (toxic).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
...na amazonu Samsung EVO 860 500gb sad 75 eura...naručen upravo jedan...link je gore na ridealong postu..
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 13:07 (lion002).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
lion002 kaže...
...na amazonu Samsung EVO 860 500gb sad 75 eura...naručen upravo jedan...link je gore na ridealong postu..

 

 Naručen za koju adresu? U Hrvatskoj?

 

Sorry, this item can't be sent to your selected address

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 15:23 (ridealong).
5 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Jel' ima negdje podatak (u)koliko se a400 više kvari od uv500 ?

Trebao bi nabaviti SSD za 'Katicu', a gore bi bio OS, word, excel, powerpoint i još neke 'uredske' sitnice.

Sve u svemu ne bi zauzelo niti pola SSD-a. Čisto pitam da vidim ima li smisla davati tih 70-80ak kuna više za 5 godina garancije, ako se neće nešto posebno 'jahati' na njemu.

Eto. Ako netko ima podatak, bio bi zahvalan.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ja bi nadoplatio tih 70kn za 2 godine duze jamstvo.

5 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

Ja bi nadoplatio tih 70kn za 2 godine duze jamstvo.

 Da. I ja bi, ali 'Katici' je bitnija nova obleka nego 2 godine dodatnog jamstva za SSD.

To kao i kada bi lokalnom alkosu rekao da je to samo nekoliko litara gemišteka koji će već isti dan ispišati.

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
toxic kaže...

u IQ Centru sam uzeo Patriot Burst 240gb za 314 kn 

evo test, pa vidite mozda vam je zgodno

 Samsung EVO 860 ga prilično dere.

16 godina
odjavljen
offline
Koji SSD?

A pet godina stari EVO 840 u rapid modu i dalje rastura

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
XXX kaže...

A pet godina stari EVO 840 u rapid modu i dalje rastura

Strasno spor ram 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
ansha kaže...
XXX kaže...

A pet godina stari EVO 840 u rapid modu i dalje rastura

Strasno spor ram 

 S obzirom da me 16 gb koštalo 800 kn jedan je od najbržih na svijetu trenutno uloženo/dobiveno

8 godina
offline
Koji SSD?

850 EVO nakon 3 godine i dalje udara na najjace. power on time 270 dana 8.49TB zapisano (malo mi je jedino to cudno sve spremam na mehanicki disk).98% health  i perf 100% .  Preporuka eto i moja za samsung evo 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Pozz ekipa!

 

Kolegi treba komp koji će koristit kao centar za livestream sa 4 kamere. U tom slučaju kroz SSD konstantno prolaze 4 streama u 4K kvaliteti, a SSD od 1TB je, ovisno o postavkama, dovoljan za oko 2 sata materijala. Znači svaka dva sata jedan full write cycle :) 

Sad mene zanima koji SSD od 1TB slovi kao najizdržljiviji, ili to i nije toliko bitno?

 

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
hellblade kaže...

Pozz ekipa!

 

Kolegi treba komp koji će koristit kao centar za livestream sa 4 kamere. U tom slučaju kroz SSD konstantno prolaze 4 streama u 4K kvaliteti, a SSD od 1TB je, ovisno o postavkama, dovoljan za oko 2 sata materijala. Znači svaka dva sata jedan full write cycle :) 

Sad mene zanima koji SSD od 1TB slovi kao najizdržljiviji, ili to i nije toliko bitno?

 

Tnx

 Pro serija od Samsunga. Imaju najizdrzljivije nand cipove i neces imati problema

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Almin94 kaže...

 Pro serija od Samsunga. Imaju najizdrzljivije nand cipove i neces imati problema

Ni blizu nije dovoljan endurance od bilo kojeg samsung pro-a za ovo izdrzat. To je 12TB DNEVNO!!!

 

Treba ici na velike x-point bazirane diskove a to je ekstremno skupo. 

12 godina
offline
Re: Koji SSD?

https://techreport.com/review/27909/the-ssd-endurance-experiment-theyre-all-dead

 

Istina, test je star 3 godine, ali ubili su sve testirane SSD-e, pa si pogledaj broj zapisivanja, koji su naj izdržljiviji..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ansha kaže...
Almin94 kaže...

 Pro serija od Samsunga. Imaju najizdrzljivije nand cipove i neces imati problema

Ni blizu nije dovoljan endurance od bilo kojeg samsung pro-a za ovo izdrzat. To je 12TB DNEVNO!!!

 

Treba ici na velike x-point bazirane diskove a to je ekstremno skupo. 

 Sistem neće raditi 24/7, samo kod nekih događaja koje treba prenositi.

 

Koliko se ciklusa može očekivati od Samsung pro serije?

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
CyberDemonVZ kaže...

https://techreport.com/review/27909/the-ssd-endurance-experiment-theyre-all-dead

 

Istina, test je star 3 godine, ali ubili su sve testirane SSD-e, pa si pogledaj broj zapisivanja, koji su naj izdržljiviji..

Samo intel-ovi x-point based Optane diskovi mogu izdrzat tolko zapisivanja. Najeftiniji od 960GB kosta 9000-10000kn....

 

Ostalo sve ce prdnut u max pola godine, a neki ni blizu toliko...

11 godina
offline
Koji SSD?

Danas uzeo Crucial mx500 500gb.
Slika brzine sa mojom konfom, bez optimizacije ssda.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Skinuo sam si ja sada taj program i napravio test sa svojim 1,5 godinu starim SSD-om Kingston UV400.

Ja mislim da ili je to prevara neka ili je moj disk drasticno sporiji od tvog. Pa sistem mi se usporio opet, pali se i gasi sporije, sporije se otvaraju programi...

Evo slike sa brzinom, konfa u MOJ PC.

 

Ima li kakve pomoci za ovo?

Kovačić
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
acmilan2 kaže...

Skinuo sam si ja sada taj program i napravio test sa svojim 1,5 godinu starim SSD-om Kingston UV400.

Ja mislim da ili je to prevara neka ili je moj disk drasticno sporiji od tvog. Pa sistem mi se usporio opet, pali se i gasi sporije, sporije se otvaraju programi...

Evo slike sa brzinom, konfa u MOJ PC.

 

Ima li kakve pomoci za ovo?

 Koji je kapacitet tvog diska, i koliko si ga popunio?

Diskovi manjeg kapaciteta su uglavnom sporiji iz više razloga...., a kad se popune kontroler nema više toliko mjesta za razmještanje podataka. EDIT: sad vidim da je popunjen 75%, to bi mu trebalo biti dosta, ne znam

Inače taj kingston je low end, pitanje dal ima brzi slc cache i koliko skrivenog prostora...

 

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 19:48 (pamark).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ansha kaže...
CyberDemonVZ kaže...

https://techreport.com/review/27909/the-ssd-endurance-experiment-theyre-all-dead

 

Istina, test je star 3 godine, ali ubili su sve testirane SSD-e, pa si pogledaj broj zapisivanja, koji su naj izdržljiviji..

Samo intel-ovi x-point based Optane diskovi mogu izdrzat tolko zapisivanja. Najeftiniji od 960GB kosta 9000-10000kn....

 

Ostalo sve ce prdnut u max pola godine, a neki ni blizu toliko...

 Evo kaže ovdje da Samsung tek iza 600 TB radi probleme, a za 960 Pro Samsung navodi 800 TBW. To bi bilo dovoljno i za 4-5 godina korištenja. Do tada će već na tržištu biti svakakvih drugih čuda. A i treba vidjeti, možda se više isplati mijenjati jeftinije diskove nego kupiti najskuplji.

Čime se može pratiti stanje diska?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 19:46 (hellblade).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
hellblade kaže...

 Evo kaže ovdje da Samsung tek iza 600 TB radi probleme, a za 960 Pro Samsung navodi 800 TBW. To bi bilo dovoljno i za 4-5 godina korištenja. Do tada će već na tržištu biti svakakvih drugih čuda. A i treba vidjeti, možda se više isplati mijenjati jeftinije diskove nego kupiti najskuplji.

Čime se može pratiti stanje diska?

Ne pratis razgovor, covjek zapisuje 12TB dnevno, dakle 960 Pro ce mu trajat manje od 3 mjeseca. Samo Optane to moze izdrzat...

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Bit će da ti ne pratiš :)
Ja sam i postavio pitanje, a poslije dodao da se ne radi o svakodnevnom radu, već o snimanjima po potrebi.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
hellblade kaže...

Bit će da ti ne pratiš :)
Ja sam i postavio pitanje, a poslije dodao da se ne radi o svakodnevnom radu, već o snimanjima po potrebi.

Uuups, to si ti bio 

 

Iz onoga sta si napisao zakljucio sam da to ide 24/7... 

 

 

12 godina
online
Re: Koji SSD?
pamark kaže...
acmilan2 kaže...

Skinuo sam si ja sada taj program i napravio test sa svojim 1,5 godinu starim SSD-om Kingston UV400.

Ja mislim da ili je to prevara neka ili je moj disk drasticno sporiji od tvog. Pa sistem mi se usporio opet, pali se i gasi sporije, sporije se otvaraju programi...

Evo slike sa brzinom, konfa u MOJ PC.

 

Ima li kakve pomoci za ovo?

 Koji je kapacitet tvog diska, i koliko si ga popunio?

Diskovi manjeg kapaciteta su uglavnom sporiji iz više razloga...., a kad se popune kontroler nema više toliko mjesta za razmještanje podataka. EDIT: sad vidim da je popunjen 75%, to bi mu trebalo biti dosta, ne znam

Inače taj kingston je low end, pitanje dal ima brzi slc cache i koliko skrivenog prostora...

 

 Opet nebi trebao biti tako spor, evo moj UV400 skoro ista mjerenja kao na početku i sad kad je popunjen 77%, 2120h rada i 98% life remaining.

 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pitao sam u drugoj temi, tokom sljedecih par dana cu si windowse instalirat na novo. Imam spojen SSD na SATA II port, a ne SATA III tako da se nadam da ce se brzina dici kad jednom to slozim.

Kovačić
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Sata 2 i jos ako je los kontroler nista cudno za taj disk. Pogledaj jer si uopce instalirao drivere za chipset
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Koji SSD?
Pozdrav
Moze preporuka SSD-a za laptop Lenovo legion y520. Gledao sam neke Intel 600 series i ne cine se losima, dal se moze naci nesto bolje za tu cijenu ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Koji kapacitet trebas i koji je zadani budzet?

 

Y520 prima m2 pci-e i sata ili samo pci-e m key utor?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice