Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.766.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

Eh sad nisam sto posto siguran koji je tocno utor... ali znam da ssd izgleda ko ram plocica koja ide u njega.

Budzet do 600 kn.

12 godina
offline
Koji SSD?

Bok

Planiram uzet SSD da malo osvjezim komp, prije nekog veceg upgradea, pa me zanima koji je bolji od ova dva:  Kingston A400 ili Patriot Burst. Ne treba mi nista posebno, samo me zanima je li i ovaj Patriot medu onom serijom sto crkava dosta.

 

EDIT: Koliko sam nasao na netu, Patriot ima brzi write speed, samo me brine kod njega crkavanje

Hvala

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 13:31 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
mazy651 kaže...
Pozdrav
Moze preporuka SSD-a za laptop Lenovo legion y520. Gledao sam neke Intel 600 series i ne cine se losima, dal se moze naci nesto bolje za tu cijenu ?

 ide ti M.2 PCIE x4 SSD unutra, a onda udri po najboljem iz testova:

 

Samsung 970 Evo ili WD Black, samo pazi kod WDa, uzimaj 250/500 GB a ne 256/512 !

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Tony1999 kaže...

Bok

Planiram uzet SSD da malo osvjezim komp, prije nekog veceg upgradea, pa me zanima koji je bolji od ova dva:  Kingston A400 ili Patriot Burst. Ne treba mi nista posebno, samo me zanima je li i ovaj Patriot medu onom serijom sto crkava dosta.

 

EDIT: Koliko sam nasao na netu, Patriot ima brzi write speed, samo me brine kod njega crkavanje

Hvala

Bjezi od tog Ptriota.

Odi na newegg pa citaj iskustva ljudi koji su ih koristili par mjeseci prije nego su odapeli.

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...
Tony1999 kaže...

Bok

Planiram uzet SSD da malo osvjezim komp, prije nekog veceg upgradea, pa me zanima koji je bolji od ova dva:  Kingston A400 ili Patriot Burst. Ne treba mi nista posebno, samo me zanima je li i ovaj Patriot medu onom serijom sto crkava dosta.

 

EDIT: Koliko sam nasao na netu, Patriot ima brzi write speed, samo me brine kod njega crkavanje

Hvala

Bjezi od tog Ptriota.

Odi na newegg pa citaj iskustva ljudi koji su ih koristili par mjeseci prije nego su odapeli.

 Onda da idem na Kingstone? ili ima koji bolji za te pare?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Stric_Jura kaže...

 

Samsung 970 Evo ili WD Black, samo pazi kod WDa, uzimaj 250/500 GB a ne 256/512!

 Znaš možda koja ja rezila? Samo brzina, ili ima nešto drugo?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

250 ili 500gb je 2018 godina, noviji sa vlastitim in house kontrolerom i poboljsanim 64layer Nandom, puno bolji od onog drloga iz 2017 godine po svemu a jos i jeftiniji. 

 

U rivalu je sa 970 Evo i prema aktualnom Bug testu u časopisu je bolji u sustained brzinama preko nekoliko stotina gigabajta pisanja, ali to se odnosi na 500gb modele.

 

Dok je 970 PRO očekivano rasturio sve radi MLC nand-a. 

 

https://www.centro.hr/ssd-wd-black-m-2-250gb-pcie-gen3-8-gb-s.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

imas i sandisk extreme pro nvme koji je identican kao i wd black 2018 jer je wd kupio sandisk.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Tony1999 kaže...

 Onda da idem na Kingstone? ili ima koji bolji za te pare?

 https://www.links.hr/hr/ssd-240-0-gb-crucial-bx500-ct240bx500ssd1-sata3-2-5-maks-do-540-500-mb-s-051400593

7 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Molio bih nekoga ako ima koji minut odvojiti da mi kaže koja je preporuka. 

 

SSD disk 120 GB, KINGSTON UV500, 2.5", SATA III               (5 godina jamstva) 270kn

SSD disk 128 GB, A-DATA Ultimate SU800, 2.5", SATA III, 3D NAND  (3 godine jamstva)  310kn

SSD disk 120 GB, A-DATA Premier SP580, 2.5", SATA III           (3 godine jamstva)  315kn

SSD disk 128 GB, INTEL 545s Series, 2.5", SATA III, 3D2, TLC      (5 godina jamstva)  370kn

 

Ograničen sam i trebao bih se odlučiti za jedan od navedenih. 

Hvala!

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

UV500

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

UV500

 Ako su ostali puno bolji, nije mi problem dati malo više. Ako si uopće uzimao cijenu u okvir.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
zicer1101 kaže...
ibme74 kaže...

UV500

 Ako su ostali puno bolji, nije mi problem dati malo više. Ako si uopće uzimao cijenu u okvir.

 Gledajući garanciju i cijenu, UV500 svakako, 2 godine dulja garancija, a od Intelovog ti je 100kn jeftiniji. 

Kovačić
15 godina
offline
Koji SSD?

Tko želi jeftin M.2 NVMe   ocjena techpowerup  bug recenzija

ima ga od 240gb za 450kn

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 14:06 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
dery kaže...

Tko želi jeftin M.2 NVMe evo ga skroz dobar

ima ga od 240gb za 450kn

 Ograničen sam prika, osim toga treba mi sata 3 

13 godina
offline
Koji SSD?

Onda uzmeš UV500 240GB za 427,40kn i svi zadovoljni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...
Tony1999 kaže...

Bok

Planiram uzet SSD da malo osvjezim komp, prije nekog veceg upgradea, pa me zanima koji je bolji od ova dva:  Kingston A400 ili Patriot Burst. Ne treba mi nista posebno, samo me zanima je li i ovaj Patriot medu onom serijom sto crkava dosta.

 

EDIT: Koliko sam nasao na netu, Patriot ima brzi write speed, samo me brine kod njega crkavanje

Hvala

Bjezi od tog Ptriota.

Odi na newegg pa citaj iskustva ljudi koji su ih koristili par mjeseci prije nego su odapeli.

 Dakle javim ti se kroz par mjeseci vezano za ovo..

ja sam citao reviewe i na temelju njih uzeo disk..

za sada zadovoljan..

btw cijena 960gb istog 1100kn

 

https://www.centro.hr/patriot-ssd-burst-r555-w500-960gb-7mm-2-5.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

15 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Koji bi mi bilo bolje SSD 240GB uzet, Adata SU650 ili Kingston A400.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
-Wolf- kaže...

Koji bi mi bilo bolje SSD 240GB uzet, Adata SU650 ili Kingston A400.

Između ta dva modela - Adata SU650

14 godina
offline
Koji SSD?

vidim neki novi se pojavio, ima li tko kakvo iskustvo sa ovim obzirom da je cijena ok...

 

Crucial BX500 240GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD, CT240BX500SSD1

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Striko2009 kaže...

vidim neki novi se pojavio, ima li tko kakvo iskustvo sa ovim obzirom da je cijena ok...

 

Crucial BX500 240GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD, CT240BX500SSD1

 taman danas izašla recenzija za 480gb verziju - link

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Striko2009 kaže...

vidim neki novi se pojavio, ima li tko kakvo iskustvo sa ovim obzirom da je cijena ok...

 

Crucial BX500 240GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD, CT240BX500SSD1

 idem sutra po jedan, napisi sto te zanima pa javim

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
13 godina
online
Koji SSD?

uzeo bi ovaj ssd i ugradio u acer v3-771g, laptop je 17" i vec ima hdd, ja bi ovdje s lijeve strane trebao sam nataknut ssd i to je sve ili ima jos nekih komplikacija? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 14:05 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
domac5 kaže...

uzeo bi ovaj ssd i ugradio u acer v3-771g, laptop je 17" i vec ima hdd, ja bi ovdje s lijeve strane trebao sam nataknut ssd i to je sve ili ima jos nekih komplikacija? 

 Idealno bi bilo kad bi imao i ladicu u koju ćeš ga stavit...caddy za taj model laptopa...jer ona ne dolazi sa laptopom. Znači kao onaj metalni dio u kojem se nalazi HDD. Moguće da može i bez toga, ali provjeri malo kako stoji na mjestu, tj da li ima išta na poklopcu da drži SSD na mjestu. SSD sam po sebi nije težak, nit ima pokretnih djelova, ali bilo bi dobro da ga nešto bar malo drži unutra dok se laptop koristi.

Isto tako preporučam da, s obzirom da ćeš vjerojatno SSD stavit kao boot disk, da makneš HDD van dok radiš instalaciju na SSD pa onda kasnije kad je sve gotovo vratiš HDD natrag.

13 godina
online
Koji SSD?

znaci 2,5" ladica? dobro ili to ili cu sfusat nes unutra tek tolko da drzi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
domac5 kaže...

znaci 2,5" ladica? dobro ili to ili cu sfusat nes unutra tek tolko da drzi 

 natuftaš silikona okolo naokolo, taman fino imaš zaštitu od padova

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Tony1999 kaže...
Striko2009 kaže...

 

Crucial BX500 240GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD, CT240BX500SSD1

 idem sutra po jedan, napisi sto te zanima pa javim

 

Kako ti se cini BX? jesi ga provukao kroz neki bench? 

mozda sutra odem po jedan za komp...

I believe Wi can Fi...
15 godina
offline
Koji SSD?

Vjerojatno je ovo ispravna tema za pitanje:

 

Dakle htio bih optimalnu konfu sa 2 SSD-a (bit ce i HDD za slike, filmove i ostala sr*nja), samo ne znam kako ih uzet, po pitanju brzine itd.

 

Ideja je manje SSD za windoze (cca 120 GB) gdje bi bili iskljucivo windows, office, chrome i slicni alati. Steam bi bio mozda tamo, mozda na slijedecem disku, ali igre sa njega definitivno na ovom drugom. 

 

Dakle ideja je sto vise stvari imat na SSD-u (igre recimo, radi brzeg ucitavanja) a opet imat razdvojen system od njih.

 

Znam da mogu particionirat jedan SSD, al ovo mi se cini prakticnije.

 

Taj drugi pretpostavljam da bi bio 480-560GB i da je vrlo bitno da bude nvme i vrlo brz, dok za Windoze nisam siguran sto uzet.

 

Ima netko kakav prijedlog? Slicnu konfiguraciju? Kako stavit i i sam save games na D recimo? Ovo zadnje je mozda krivo mjesto za pitat.

 

Dakle zelim to dvoje razdvojeno i optimalne ssd-ve i rraspodjelu gdje sta imat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji SSD?

Uzmi si za winse 120GB UV500 i za igrice 500GB 970EVO. Možda se još nađe negdje jeftinije, al eto, ta 2 su moj izbor kad bi ja sebi uzimo, drugo nebi, a i jamstvo 5 god.

 

EDIT: Al bi ja rađe 240GB UV500 jer je mrvicu brži, nije tolko skup.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 12:49 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Rhodin kaže...

Vjerojatno je ovo ispravna tema za pitanje:

 

Dakle htio bih optimalnu konfu sa 2 SSD-a (bit ce i HDD za slike, filmove i ostala sr*nja), samo ne znam kako ih uzet, po pitanju brzine itd.

 

Ideja je manje SSD za windoze (cca 120 GB) gdje bi bili iskljucivo windows, office, chrome i slicni alati. Steam bi bio mozda tamo, mozda na slijedecem disku, ali igre sa njega definitivno na ovom drugom. 

 

Dakle ideja je sto vise stvari imat na SSD-u (igre recimo, radi brzeg ucitavanja) a opet imat razdvojen system od njih.

 

Znam da mogu particionirat jedan SSD, al ovo mi se cini prakticnije.

 

Taj drugi pretpostavljam da bi bio 480-560GB i da je vrlo bitno da bude nvme i vrlo brz, dok za Windoze nisam siguran sto uzet.

 

Ima netko kakav prijedlog? Slicnu konfiguraciju? Kako stavit i i sam save games na D recimo? Ovo zadnje je mozda krivo mjesto za pitat.

 

Dakle zelim to dvoje razdvojeno i optimalne ssd-ve i rraspodjelu gdje sta imat.

 ne znam jel misliš to stavljati na matičnu iz potpisa, na nju ionako nemereš stavljati nvme ssd jer nemaš m.2 utora

na mojoj asusici h97m ima m.2 utor i podrška za nvme je dodana updejtom biosa, ali svejedno ga nisam uzimao jer je svojevremeno razlika u cijeni bila neopravdano visoka

 

mislim da ti nvme ionako nije bitan za igre, malo njih uopće ima ikakve koristi od običnog sata ssd-a, a kamo li od nvme

zasad jedina na koju sam naletio da se vidi razlika u odnosu na hdd je fallout 4, gdje su drastično smanjena učitavanja i jedan ženin mmo 

 

ja recimo imam već godinama intelov 520 ssd od 120gb za windowse, a prije skoro godinu dana dodao sam i crucial mx300 od 275 giga za igre

zasad se pokazalo kao ok kombinacija, redovito instaliram igre na ssd, pogotovo ženine mmo pizdarije gdje je navodno ssd krucijalan  - na nekom mmorpgu se to pokazalo točnim, ne znam točno kojem - možda black desrt, no prestala je trzati igra i ženica je zadovoljna

tako da mislim da ti je dovoljno staviti obične sata ssdove, jedan za windoze, drugi za igre i da sa nvme realno nećeš vidjeti neklu razliku, osim u ssd benčevima 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 12:48 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Rhodin kaže...

Vjerojatno je ovo ispravna tema za pitanje:

 

Dakle htio bih optimalnu konfu sa 2 SSD-a (bit ce i HDD za slike, filmove i ostala sr*nja), samo ne znam kako ih uzet, po pitanju brzine itd.

 

Ideja je manje SSD za windoze (cca 120 GB) gdje bi bili iskljucivo windows, office, chrome i slicni alati. Steam bi bio mozda tamo, mozda na slijedecem disku, ali igre sa njega definitivno na ovom drugom. 

 

Dakle ideja je sto vise stvari imat na SSD-u (igre recimo, radi brzeg ucitavanja) a opet imat razdvojen system od njih.

 

Znam da mogu particionirat jedan SSD, al ovo mi se cini prakticnije.

 

Taj drugi pretpostavljam da bi bio 480-560GB i da je vrlo bitno da bude nvme i vrlo brz, dok za Windoze nisam siguran sto uzet.

 

Ima netko kakav prijedlog? Slicnu konfiguraciju? Kako stavit i i sam save games na D recimo? Ovo zadnje je mozda krivo mjesto za pitat.

 

Dakle zelim to dvoje razdvojeno i optimalne ssd-ve i rraspodjelu gdje sta imat.

 evo kako se radi sve po PSu...:

 

Seljenje profila pod Windowsima

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice