Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.778.549
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

SSD se isplati za svaku konfu, velika razlika u radu između HDD-a i SSD-a čak ako imaš samo SATA I... Budžet?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Nisam baš s cijenama upoznat, ali dao bih nekih 300-350kn :)

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Klik brz, kvalitetan sa 5 godina jamstva 

12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Momci gledam upgrade-at rig koji samo povremeno koristim u Splitu. Lagano će se gejmat i to je više manje to. Jel ovo ok za taj pc?

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Je

11 godina
online
Re: Koji SSD?
cecenac kaže...

Momci gledam upgrade-at rig koji samo povremeno koristim u Splitu. Lagano će se gejmat i to je više manje to. Jel ovo ok za taj pc?

 za doslovce par kuna više imaš crucial bx500 u istoj trgovini, ujedno i najjeftiniji na nabava.hr

 

crucial je jednostavno bolji u perfomansama, što je i očekivano obzirom da je riječ o 3d v-nand memoriji u odnosu na obični tlc kod kingstona

također ta 3d v-nand bi trebala biti izdržljivija od obične tcl memorije

ovdje imaš usporedni test - link

13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav, 

 

ako može mala pomoć, imam stari komp (Intel Core 2 Duo E6600 @ 2.40GHz, 3,00GB Dual-Channel DDR2 @ 333MHz, Gigabyte Technology Co., Ltd. 965P-S3 (Socket 775), Win 7 (64)) jel se isplati uzet neki jeftiniji SSD i na njega prebaciti windowse, i ako da ak može neka preporuka koji (cca 350 kn za SSD). Komp je isključivo internet, muzika, nešto sitno photoshop... word. Probao bih sam to ugradit, pa ako uz SSD ne dolaze svi kablovi, ak može info i za to. Mislim da moje napajanje to može pokrit, ako je to uopće bitno.

Thx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Imas Crucial MX500 250gb 5god gare za 360kn

11 godina
online
Re: Koji SSD?

isplati se, nećeš koristiti njegovu punu brzinu, ali će biti svakako brži od hdd u pisanju i čitanju

najbitnije je pak da će ti biti puno responzivniji rad u windowsima i programima koje staviš na ssd

od običnog podizanja sustava do otvaranja internet preglednika, neusporedivo iskustvo - nekidan sam punici stavio jednog jeftinog bx-a od 120gb i preporodila se (skupa s menom koji sam svako malo morao drkenjati nešto po tom usporenom govnetu)

 

uglavnom kolega ibme74 je malo više predložio odličan crucial mx500 u tom cjenovnom rangu - link

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

I ja sam bas nedavno zetu ubacio Kingston A400 u starudiju sa x2 athlonom i 4gb RAM-a, razlika nebo i zemlja, kad da si sastavio novo racunala u usporedbi kako je bilo kad je bio na HDD-u.

10 godina
offline
Koji SSD?

Bog,
molim savjet oko mog slučaja. Imam MBO sa samo dva sata2 konektora a tri sata uređaja (ssd, hdd i dvd) pa sam si kupio pcie sata kontroler za treći uređaj.
Kada spojim ssd na kojem su mi windows 10 na pcie sata kontrole ssd disk se prikazuje kao vanjska memorija (slika 1).

Kad spojim na sata2 konektor na MBO toga normalno nema.
Na drugoj i trećoj slici cu brzine čitanja i pisanja kad je ssd spojen na sata2 (mbo) i na sata3 (pcie kontroler).
Pitanje prvo: da li postoji način kako sakriti ssd sa popisa vanjskih memorija
Pitanje drugo: da li se puno gubi na performansama ako ssd spojim na sata2 (mbo), odnosno da li su razlike u performansama vidljive u svakodnevnom radu?
PC se uglavnom koristi za surfanje i rad u uredskim alatima.

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
na SATA3 bi brzine trebale bit oko 500/h
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Koji SSD?
djigibao kaže...
na SATA3 bi brzine trebale bit oko 500/h

 Da, bi ali nisu.

Možda je do kontrolera ili pcie slota. Ili mbo.

Ili su u šumi 😁!

Pomalo, šegavo i vajka!
7 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav, planiram ubaciti ssd u laptop pa me zanima koji od ovih je najbolji omjer cijene i kvaliteta?

 

Samsung

Crucial

WD

Kingston

 

Vrijedi li dati tih 8e vise za neki od ova dva skuplja?

Ako da, koji od ta dva... Ako ne koji od ova jeftinija dva?

 

Hvala

21 Samsung 860 EVO
11 Crucial MX500
0 WD Blue
1 Kingston UV500
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Truljo kaže...
djigibao kaže...
na SATA3 bi brzine trebale bit oko 500/h

 Da, bi ali nisu.

Možda je do kontrolera ili pcie slota. Ili mbo.

Ili su u šumi 😁!

 brzine na sata3 ti jesu preko 500 samo što tvoj ssd ide do nekih 420. kad spojiš na pcie sata kontroler prikazije ti se kao vanjski usb zato jer ti ahci driveri nisu dobri ili taj kontroler treba vlastite driver-e

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 18:39 (DDavorin).
11 godina
offline
Koji SSD?

decki, sto je bolje? crucial bx500 120gb ili patriot burst 120gb?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Patriot ni u ludilu uzimat...

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

Patriot ni u ludilu uzimat...

 slaba kvaliteta ili? 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

crkavaju kao mušice na vjetrobranskom staklu

5 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Razmisljam o kupnji kingstona A400 od 480gb

Jeli to dobar ssd?

Ima netko iskustva s ovim ssdom?

lp :)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

crkavaju kao mušice na vjetrobranskom staklu

 Ja baš imam taj Patriot Burst 120GB u jednom PC-u i evo radi već više od pola godine odlično.

Nije vrag da će mi brzo krepat, sad dok sam ga pohvalio.

8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav ekipa. Imam pitanje vezano za kupovinu SSD-a, uzeo bih nešto, ništa specijalno, ništa skupo, čisto da stavim sustav na njega, eventualno BF3, nisam nikakav performance phreak.

 

ADATA 240GB R520/W450 - 300kn

 

Ovaj SSD mi je zapeo za oko, pošto je među najjeftinijima u Linksu od 240GB, ima li netko iskustva sa ADATA SSD-ima? Preporučate mi možda neki drugi ili?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 14:44 (andrejjj567).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

SU650 je entry model njih, i baš je ono što si rekao da trebaš, jeftin je, solidan je.

Sad su cijene svega relativno pale, pa ćeš vjerojatno za malo više nać neki sa 5 godina jamstva, pa za malo više neki brži i tako...

ali SU 650 je skroz ok, puno ih se prodalo, ljudi zadovoljni, 3d nand je, 3 godine jamstva jesu, jeftin je...skroz ok uređaj

8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Dobra vecer zelio bih staviti napokon SSD u laptop. Laptop je Asus GL552VW. Mogu li ja u njega staviti 970evo m.2 ili adata 8200 . Tj oce li laptop moci iskoristiti 3k read . Nisan bas strucnjak jel.

Koji bi preporucili do 500 600kn?

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Bakini kaže...

Dobra vecer zelio bih staviti napokon SSD u laptop. Laptop je Asus GL552VW. Mogu li ja u njega staviti 970evo m.2 ili adata 8200 . Tj oce li laptop moci iskoristiti 3k read . Nisan bas strucnjak jel.

Koji bi preporucili do 500 600kn?

 Vidim nije nitko još odgovorio, pa iako je s puno kašnjenja - niti jedan od ta dva ne možeš korisiti u tom Asusu. Koliko vidim on ima sata3 m.2 port, a ne pciex. ako da moraš tražit m.2 sata ssdove.

11 godina
offline
Koji SSD?

Planiram uzet neki jeftin ssd od 240 gb min. pa su mi ovi u izboru: 

Kingston

Crucial

Adata

WD

Gigabyte

 

Koji bi najbolji izbor?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 19:15 (ZooZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Ak vec mora biti links produzi se jos 90 kn k uzmi crucial mx 500..5 god gare i uzivaj

razorblade
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji SSD?

Koja je razlika između ova dva SSD-a:

 

A400 - 240GB klik

 

UV500 - 240GB klik

 

Prije sam kupovao 120GB i preporučili ste mi UV500 jer ima veću garanciju, a pošto su cjene bile li-la , uveo sam UV500, ali sada evo vidim da je razlika oko 130kn

 

EDIT: Uzet ću ovaj crucial što ste kolegi poviše preporučili 

 

A sada ako može preporuka za jedan SSD do 250€ za moj main PC

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 19:15 (Mr.ddevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji SSD?

UV500 je bolji i brži, veća garancija, nebi uzimo ak nema 5 god gare.

 

Uzmi Samsung 970EVO.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 19:17 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji SSD?

Pozz, treba mi SSD, kupio bi u eurima. Pa mozda Alza ili nešto do ~1000 KN. Ali da mogu kasnije kad upgradeam PC prebaciti ga naravno.
Sad neznam NVM, ako kupim, jer mi je ploca stara?
Zato molim preporuku :)!

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice