Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.765.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Dovoljno je samo sto BX500 ima 3 godine garancije, a MX500 5 godina. Meni dovoljno.

Kovačić
14 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
rambox kaže...

Bolje pitaj kolko ti se zapravo žuri, i jel nekome na zelenašu 2 sekunde sporije dizanje Windowsa presporo.Recimo Photoshop editiranje, 3 sekunde sporije na zelenašu uh teška banana itd.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Crucial/BX500_480_GB/16.html

 

Danas uglavnom pravilo ide, "šta su ljudi više pod stresom ili žurbom to im treba brži SSD".

 

Profi/poslovni korisnici, tu je sve jasno i razumljivo ili vrjeme je lova=treba mišto brži/kontinuirana brzina zapisivanja SSD-a. 

 

 

Ali obični kučni PC korisnici, pa kud se njima zapravo žuri pa je eto nekoliko sekundi jako bitna razlika.Kolko ima prosječnih PC korisnika, koji eto svaki dan(pa ne instaliraš svaki dan igrice od recimo 15gb) na disk nabace ili zapisuju velike količine podataka? Realno takvi ljudi su u vrlo sitnoj manjini, pa iz tog kuta zelenaš je "obično sranje na kvadrat".

 Preporučio sam MX500 zbog bolje tehnologije i dužeg jamstva, ne zbog brzine.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
15 godina
offline
Koji SSD?

Kupio sam Crucial MX500, zahvaljujem na preporuci. Računalo je staro 5 godina. Mogu li ja samo SATA kabel koji je bio u tvrdom disku prebaciti u SSD?? Ili moram paziti na još nešto? Kupiti neki novi SATA kabel?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
Samo ti treba kabel biti ukopcan u SATA III utor ako slucajno nije.
Vidi u manualu od MBO.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
barisic_sb kaže...

Kupio sam Crucial MX500, zahvaljujem na preporuci. Računalo je staro 5 godina. Mogu li ja samo SATA kabel koji je bio u tvrdom disku prebaciti u SSD?? Ili moram paziti na još nešto? Kupiti neki novi SATA kabel?

 Bilo koji ispravan SATA kabel će raditi, možeš prebaciti taj sa starog HDD-a. I da kako kaže kolega, obavezno u SATA 3 konektor na matičnoj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 9:35 (Paolo Maldini).
16 godina
online
Re: Koji SSD?
rambox kaže...
 

Profi/poslovni korisnici, tu je sve jasno i razumljivo ili vrjeme je lova=treba mišto brži/kontinuirana brzina zapisivanja SSD-a. 

 

 

U cijeloj priči to je najmanje bitno. Razlike su mizerne i teško mjerljive u realnom (ne sintetičkom) životu.

Ni 99% privatnih ni poslovnih korisnika diskove ne koristi na taj način.

15 godina
offline
Koji SSD?

Postoji li neki programcic da izmjerim brzinu SSD-a?? Da vidim da li su te brzine onakve kakve su deklarirane??

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Crystal Disk Mark

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
barisic_sb kaže...

Postoji li neki programcic da izmjerim brzinu SSD-a?? Da vidim da li su te brzine onakve kakve su deklarirane??

ibme74 kaže...

Crystal Disk Mark

 s tim da niti taj programčić neće pokazati baš pravu brzinu cijelog ssda

primjerice, kod mojeg cruciala mx300 od 275 giga brzine značajno padnu kad barata s fajlom većim od 30gb koliko mu je slc keš

15 godina
offline
Koji SSD?

OK, napravio je mjerenja. U četiri reda on to nešto mjeri. U prvom redu su brzine kakve bi trebale biti. U ovim redovima ispod su brzine manje. Jel to tako normalno ili bi svuda trebale bit iste brzine??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Govorim generalno, što nije baš najbolje, ali sve je vjerojatno ok. To da je ona prva brzina u rangu reklamirane i da su ostale niže, to je ok.

Uvijek se ističe maksimalna, a ove ostale su mjerene pod drukčijim uvjetima, zato i jesu manje.

16 godina
offline
Re: Koji SSD?
barisic_sb kaže...

OK, napravio je mjerenja. U četiri reda on to nešto mjeri. U prvom redu su brzine kakve bi trebale biti. U ovim redovima ispod su brzine manje. Jel to tako normalno ili bi svuda trebale bit iste brzine??

 Bilo bi lijepo da su stavio sliku... Nije teško

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Koji SSD?

Evo znači, slika s tim rezultatima mjerenja na mom novom SSD-u. Da li je to sve u granicama normale?? Da znam da li sam sve dobro spojio i povezao??

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji SSD?
barisic_sb kaže...

Evo znači, slika s tim rezultatima mjerenja na mom novom SSD-u. Da li je to sve u granicama normale?? Da znam da li sam sve dobro spojio i povezao??

OK je.

9 godina
offline
Koji SSD?

Bok svima

tražim preporuku nekog ssd-a od 240GB da zamijeni hdd na laptopu hp 250 g5, mislim da koristi SATA sućelje. 

Ne tražim neke lude perfomanse, glavno da je neka ok cijena ispod 400kn, ionako bi i to trebalo biti napredak prema hardu od 5400rpma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 12:05 (Razorman).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
MX500 ili ako želiš uštediti koju kunu onda BX500.
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Crucial MX500 250gb 5god jamstva - best buy

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Razorman kaže...

Bok svima

tražim preporuku nekog ssd-a od 240GB da zamijeni hdd na laptopu hp 250 g5, mislim da koristi SATA sućelje. 

Ne tražim neke lude perfomanse, glavno da je neka ok cijena ispod 400kn, ionako bi i to trebalo biti napredak prema hardu od 5400rpma.

Hehe...G5ica je zanimljiva biljka...ima ih i sa HDDom i sa m.2 SSDom, ali nažalost ne može oboje u isto vrijeme.

Ako si je kupio sa SSDom pa ga mijenjaš, onda mora biti m.2 konektor ali sata.

Ako si kupio sa HDDom onda ga možeš zamijenit za klasični ssd sa sata konektorom. 

 

EDIT: ah...umoran, ćitam površno, vidim da si naveo da tvoj ima HDD.

U tom slučaju mijenjaš ga za neki klasični SSD sa sata konektorom, a ispod 400 kn...ovisi od dućana do dućana, ima i Adata SU800 za te novce u 256GB verziji, ima i SU650 i za puno manje novaca, Crucial BX500 isto tako...ali slažem se s kolegom malo prije, do 400 kn, Crucial MX500 je najbolji izbor.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 17:16 (miki1981).
10 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Bok, zanima me jel SSd 480GB patriot burst valja odnosno jel pouzdan, brzina mi nije toliko bitna jer sad imam HDD nego čisto trajnost i pouzdanost? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
crveni34 kaže...

Bok, zanima me jel SSd 480GB patriot burst valja odnosno jel pouzdan, brzina mi nije toliko bitna jer sad imam HDD nego čisto trajnost i pouzdanost? 

 Ne znam kakvi su, ali znam da osobno ne bi volio bit pokusni kunić, ne uz sve ove pouzdano dobre (i sve jeftinije) SSD-ove.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
crveni34 kaže...

Bok, zanima me jel SSd 480GB patriot burst valja odnosno jel pouzdan, brzina mi nije toliko bitna jer sad imam HDD nego čisto trajnost i pouzdanost? 

 

Ne, patriot diskovi su drek, dovoljno je da odes na str tipa newegg i vidjet ces da je svak idrugi komentar o tome kak je disk krepao u roku odmah...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...
crveni34 kaže...

Bok, zanima me jel SSd 480GB patriot burst valja odnosno jel pouzdan, brzina mi nije toliko bitna jer sad imam HDD nego čisto trajnost i pouzdanost? 

 

Ne, patriot diskovi su drek, dovoljno je da odes na str tipa newegg i vidjet ces da je svak idrugi komentar o tome kak je disk krepao u roku odmah...

 Ah baš šeta, ma u mikronisu je snižen na 399kn pa reko možda dobra prilika da ugrabim, hvala na info.

16 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

to je ono što sam pisao... slučajnog prolaznika bode u oči primamljiva cijena.

ovdje dobiješ vrhunskih 480gb smeća za 320kn...al jbga... 320kn je 320kn... i tako gomile ljudi teških na potezanju novčanika, zajebu sami sebe i kupe neke patriote i sličan otpad.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

 

Ne, patriot diskovi su drek, dovoljno je da odes na str tipa newegg i vidjet ces da je svak idrugi komentar o tome kak je disk krepao u roku odmah...

 Evo ja sam sad otišao na newegg, 12 ljudi mu je dalo ocjenu 1, a dvojica ocjenu 2, njih 19 mu je dalo max. 5.

Jel to za tebe relevantan uzorak? 14 ljudi koji su dali lošu ocjenu? A prodano je koliko milijuna?

Daj se nemoj sramotiti.

 

Pa jedan Samsung 860 EVO na tom istom sajtu ima 30 negativnih ocjena, ako ćeš se tim glupostima voditi onda nemoj ništa ni kupovati od hardvera.

 

Taj Burst je SSD kao i svaki drugi, šanse da će te potrefiti loš primjerak su jako male, ima solidne brzine i prilično povoljnu cijenu.

Imaš jamstvo 3 godine i uopće ne vidim problem u bilo čemu.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
bill_jobs kaže...
ibme74 kaže...

 

Ne, patriot diskovi su drek, dovoljno je da odes na str tipa newegg i vidjet ces da je svak idrugi komentar o tome kak je disk krepao u roku odmah...

 Evo ja sam sad otišao na newegg, 12 ljudi mu je dalo ocjenu 1, a dvojica ocjenu 2, njih 19 mu je dalo max. 5.

Jel to za tebe relevantan uzorak? 14 ljudi koji su dali lošu ocjenu? A prodano je koliko milijuna?

Daj se nemoj sramotiti.

 

Pa jedan Samsung 860 EVO na tom istom sajtu ima 30 negativnih ocjena, ako ćeš se tim glupostima voditi onda nemoj ništa ni kupovati od hardvera.

 

Taj Burst je SSD kao i svaki drugi, šanse da će te potrefiti loš primjerak su jako male, ima solidne brzine i prilično povoljnu cijenu.

Imaš jamstvo 3 godine i uopće ne vidim problem u bilo čemu.

 

Ajde ne pametuj, svaki Patriotov SSD ima iste komentare i pun klinac reklamacija. Sjećam se kad je masa ljudi prije 5-6 godina navalila na te partiot SSD-ove od 120gb jer su svud bili na akciji pa kad je krenila kiša žalopojki kroz 3-6 mjesci kako krepaju.
Eto neka tebe sluša poa neka kupi ili neka razmisli zašto se disk od 480gb prodaje za 399kn 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

 

Ajde ne pametuj, svaki Patriotov SSD ima iste komentare i pun klinac reklamacija. Sjećam se kad je masa ljudi prije 5-6 godina navalila na te partiot SSD-ove od 120gb jer su svud bili na akciji pa kad je krenila kiša žalopojki kroz 3-6 mjesci kako krepaju.
Eto neka tebe sluša poa neka kupi ili neka razmisli zašto se disk od 480gb prodaje za 399kn 

 Vidi se da uopće nisi upućen u ništa ali bitno da djeliš savjete po forumu.

Problem je bio samo Blast model i to prve verzije, kasnije je ispravljen firmware i nikakvih problema nije bilo, a i kod njega ništa više kvarova nije bilo nego kod drugih, samo što je bio jeftin pa se prodavao mnogo više nego recimo Adata ili Kingston.

Burst nema veze s tim modelom koji je uostalom povučen odavno, Burst ima drugi firmware i kontroler.

Trkeljaš bezveze, i ti i još neki pojedinci koji kao papige ponavljate tu mantru da Patriot ne valja.

 

I opet ponavljam? Jel imaš jamstvo?? U čemu je onda problem?

Može ti krepati i Samsung ili Intel, a plaćaš ih 2x više.

 

Evo, ovo su ocjene za Adata 650SU:

https://abload.de/img/capturei3kg4.jpg

Šta imaš reći na to? Hoćemo i njega zaobići?

 

Ili recimo toliko hvaljeni Crucial MX500, jedan od najboljih SSD-ova:

https://abload.de/img/capture2efkmg.jpg

Znači, 20% loših ocjena, šta to znači?

 

Nema garancije da ti bilo kakva elektronika neće crknuti, tako da ne znam gdje je problem kupiti taj Patriot za male pare?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 19:47 (bill_jobs).
6 godina
offline
Re: Koji SSD?
Kod mene u htpc-u Blast radi već 2.5g bez problema. Možda krepa sutra ...
Zdravlje na 90 %
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji SSD?

Hvala svima na odgovorima, malo sam bio zauzet pa sad javljam. Ovaj su650 mi izgleda ok ili mozda bx500, oba su po 300kn. Vidim da kritiziraju ove dram-less diskove zbog kraceg vijeka i trajanja garancije, nesto sporijem pristupu podacima ali za jedan budget laptop mislim da nece trebati više, glavno da sve radi brže.

 

miki1981 kaže...

Hehe...G5ica je zanimljiva biljka...ima ih i sa HDDom i sa m.2 SSDom, ali nažalost ne može oboje u isto vrijeme.

 Uh i ja sam ga izabrao. Ali vidim da se hdd iz laptopa moze srediti u vanjski disk pa bude nešto.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 21:42 (Razorman).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Da vidimo listu, nije ovaj na drugom mjestu bezveze.

 

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji SSD?

Pored MX500 koji je u linksa 620kn za 500GB, ne vidim razloga zasto bi netko uzimao neke Patriote..

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice