Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.765.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
bill_jobs kaže...

 Vidi se da uopće nisi upućen u ništa ali bitno da djeliš savjete po forumu.

Problem je bio samo Blast model i to prve verzije, kasnije je ispravljen firmware i nikakvih problema nije bilo, a i kod njega ništa više kvarova nije bilo nego kod drugih, samo što je bio jeftin pa se prodavao mnogo više nego recimo Adata ili Kingston.

Burst nema veze s tim modelom koji je uostalom povučen odavno, Burst ima drugi firmware i kontroler.

Trkeljaš bezveze, i ti i još neki pojedinci koji kao papige ponavljate tu mantru da Patriot ne valja.

 

I opet ponavljam? Jel imaš jamstvo?? U čemu je onda problem?

Može ti krepati i Samsung ili Intel, a plaćaš ih 2x više.

 

Evo, ovo su ocjene za Adata 650SU:

https://abload.de/img/capturei3kg4.jpg

Šta imaš reći na to? Hoćemo i njega zaobići?

 

Ili recimo toliko hvaljeni Crucial MX500, jedan od najboljih SSD-ova:

https://abload.de/img/capture2efkmg.jpg

Znači, 20% loših ocjena, šta to znači?

 

Nema garancije da ti bilo kakva elektronika neće crknuti, tako da ne znam gdje je problem kupiti taj Patriot za male pare?

 

 

Eto bitno da si ti upućen, jedan od dežurni "bitno da pričam uz ku*ac svima drugima" forumaša.

Hajde sad uzmi te usporedbe pa usporedi sa ostalim Patriot recenzijama korisnika.

MX500 140 recenzija (5)98 (4)18 (3)3 (2)3 (1)18 (5 godina jamstva) klik 

Samsung EVO850 2.128 recenzija (5)1673 (4)175 (3)75 (2)57 (1)148 (5 godina jamstva) klik 

Samsung EVO860 291 (5)216 (4)32 (3)13 (2)14 (1)16 (5 godina jamstva) klik 

 

Ako odeš na ove loše ocjene vidjet ćeš i puno loši ocjena na račun dostave, odnosno da su paketi došli oštećeni, da su čekali po 20+ dana i slično ali anravno da je bilo i D.O.A (što nije čudno za masovnu proizvodnju) te naravno da su crkavali i kroz rad što niko ne demantira).

Sad se bacimo na ove Patriot škarteve:

Tvoj hvaljeni "Burst" 43 recenzije (5)19 (4)8 (3)2 (2)2 (1)12 (3 godine jamstvo) - evo sve recenzije sa 1 zvjezdicom, većini pokrepavali u roku 2-6mj a nekima odmah nakon instalacije widnowsa klik

Kupili 100 Patriot diskova 38 crknulo u roku 2mj



update na video:

"We even sent the failed drives to the US to be tested by the Patriot team and they told us the firmware was "outdated"...and provided us a toolbox to run on the computers that have the drives in. So we ran the toolbox on a IT Suite of 30 computers and guess what? It caused all the drives to FAIL! The tool they distributed...Stay away from Patriot SSD's"

 

Slobodno ti sebi kupuj Patriot SSD-ove ali ne navodi druge da rade istu glupost.

 

EDIT: o Blastu neću ni pričati, odi nađi na PC Ekspertu nađi stare postove iz razdoblje kada je bila rasprodaja tog diska, kad su nakon 2-4mj krenili redom pisati kako im krepaju diskovi da nije bilo žalosno bilo bi smiješno.

EDIT2: što se jamstva tiče - šta mi vrijedi jamstvo od 3 godine ako ću svakih par mj gubit podatke i vraćat disk na reklamaciju radi toga što sam uštedio 100-150kn i uzeo to nepouzdano smeće?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 11:37 (ibme74).
7 godina
offline
Koji SSD?

Poz ekipa, planiram uzeti novi SSD nekako mi je za oko zapeo Samsung 860 Evo uzeo bih 500gb s obzirom da 99% vremena ili igram WOT ili BF1 mene zanima kolika je durabilnost tih diskova ne znam koliko prosjecan user dnevno napravi prometa zanima me cisto informativno ako mi moze tko reci bio bih zahvalan...

 

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
lndestructible kaže...

Poz ekipa, planiram uzeti novi SSD nekako mi je za oko zapeo Samsung 860 Evo uzeo bih 500gb s obzirom da 99% vremena ili igram WOT ili BF1 mene zanima kolika je durabilnost tih diskova ne znam koliko prosjecan user dnevno napravi prometa zanima me cisto informativno ako mi moze tko reci bio bih zahvalan...

 

 Ako ne planiraš da ti SSD traje baš 15 godina onda je sigurno više nego dovoljno, a čak i tad je vjerojatno više nego dovoljno. Ali ne, ne znam brojke.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
lndestructible kaže...

Poz ekipa, planiram uzeti novi SSD nekako mi je za oko zapeo Samsung 860 Evo uzeo bih 500gb s obzirom da 99% vremena ili igram WOT ili BF1 mene zanima kolika je durabilnost tih diskova ne znam koliko prosjecan user dnevno napravi prometa zanima me cisto informativno ako mi moze tko reci bio bih zahvalan...

 

 Imam jedan evo preko pet godina...ne brini.

10 godina
offline
Koji SSD?

Ja sad uzeo crucial mx 500 m.2 za 52 eura.  Cinilo mi se kao vrhunska cijena.

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji SSD?

POZ OPET JA :)

OPet jedno pitanje imam odlucih uzeti samsung evo 860 i vidim da ima onaj mali software za migraciju windowsa,, kako je moj disk particioniran i na jednoj particiji su Windowsi volio bih samo njih migrirati na SSD dali je to moguce sa tim programom ili ne? ili se bas mora cijeli disk? to je jedno pitanje a drugo ukoliko mogu migrirati windowse na SSD dakle samo jednu particiju volio bih ostaviti stari HDD za pohranu podataka e sad posto je na starom takodje OS jel dovoljno samo u BIOS-u postaviti da se boota samo sa SSD-a ili ce doci do krkljanca izmedju particije od HDD-a sa os-om i SSD diska ?

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Evo malo da vidimo usporedbu tek nabavljenog cruciala bx500 240gb sa starim isluženim mushkin cronosom i ocz vertex4 koji se još dobro drži i ima najbolji rezultat.

crucial+bx crucial+bx
mushkin mushkin
ocz ocz
kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 16:11 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Imam već par godina samsungov 850Evo u Pc-u.

Uključio sam onaj rapid mode i daje nenormalne brzine od 2k+ R/W u svim benchmarkcima.

Vidim da je 860Evo dosta jeftiniji od ostalih samsung NVme.(ne hvatajte me za riječ jedan od m.2 diskova je)

 Zanima me bi li moguće bilo upaliti rapid mode na tom m.2 sata disku i dobiti na m.2 NVme kontroleru u laptopu te brzine od 2k+.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
CROGamerJosip kaže...

Imam već par godina samsungov 850Evo u Pc-u.

Uključio sam onaj rapid mode i daje nenormalne brzine od 2k+ R/W u svim benchmarkcima.

Vidim da je 860Evo dosta jeftiniji od ostalih samsung NVme.(ne hvatajte me za riječ jedan od m.2 diskova je)

 Zanima me bi li moguće bilo upaliti rapid mode na tom m.2 sata disku i dobiti na m.2 NVme kontroleru u laptopu te brzine od 2k+.

 Taj rapid mode je gimmick inace.. Nije dostupan uopste ukoliko imas m.2 disk

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

šteta

8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Imam problem sa kingstonovim a400 ssd-om u laptopu.

Star je 40dana i dosad je radio normalno. Danas idem upalit laptop kad ono nema slike(naravno zadnje sam provjerio ssd ).

Sa starim hdd-om laptop radi normalno. Stavio sam taj kingstonov ssd u PC i ne nudi mi ga u boot menu-u, ali mogu s njega najnormalnije premještati podatke na ostale diskove.

Moje pitanje je vrijedi li garancija za njega jer ne boota windowse(imam svu ambalažu).

 

EDIT:ISPRIKE NA OFFTOPICU stvarno ne mogu pronaći temu za ssd kvarove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pa čekiraj ga sa nekim softwerom da vidis zdravlje diska.

Ako je sve ok probaj ga formatirati pa ona vidi jel se pojavljuje u boot menuu.

12 godina
offline
Koji SSD?

99.9% da ti je ssd dobar. Disk ti je izgubio svoj format sad dali treba biti gpt ili mbr ovisi o tvom laptopu i windows-ima koje koristiš. Staviti nanovo čistu instalaciju windowsa i vjerujem da će biti ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Dvoumim se između navedena 2 modela,nije mi toliko bitna brzina nego kapacitet a za količinu prostora koju nude, ova 2 modela su koliko sam gledao najpovoljnija.

Da ne pišem koji su modeli,postavit ću slike pa mi recite koji model mi savjetujete?

Cijenom su tu negdje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Zelja kaže...

Dvoumim se između navedena 2 modela,nije mi toliko bitna brzina nego kapacitet a za količinu prostora koju nude, ova 2 modela su koliko sam gledao najpovoljnija.

Da ne pišem koji su modeli,postavit ću slike pa mi recite koji model mi savjetujete?

Cijenom su tu negdje.

 SSD Crucial 1TB, MX500 šta nema ovog u Mađarskoj? Gledam tu kod nas Samsung EVO 860 1tb skuplji od SSD Crucial 1TB 45kn. A EVO je ipak kvaliteta koja traje godinama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 22:45 (mislioc).
5 godina
offline
Koji SSD?

A vidis da ide na neku jeftinjariju. Usput se izgleda i pogubio u tome gdje je sve postavio to pitanje, pa je opet postavio isto i u zasebnoj temi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2019 22:53 (SamoPitam3).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji SSD?

Može preporuka za SSD 240GB do 400 kn? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 18:54 (Kiky877).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?

Kingston A400 ili Crucial BX500

Ili dodas jos 100kn pa imas duplo veci SSD od 480G istih marki.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Koji SSD?

Mogu li se SATA based M.2 ssd i obican sata ssd staviti u raid? Znam da NVMe based M.2 nece ici u raid sa sata, ali ne vidim zašto SATA M.2 i obicni SATA ssdovi ne bi mogli u raid jer ako se ne varam je razlika samo u konektoru i dimenzijama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
mislioc kaže...
Zelja kaže...

Dvoumim se između navedena 2 modela,nije mi toliko bitna brzina nego kapacitet a za količinu prostora koju nude, ova 2 modela su koliko sam gledao najpovoljnija.

Da ne pišem koji su modeli,postavit ću slike pa mi recite koji model mi savjetujete?

Cijenom su tu negdje.

 SSD Crucial 1TB, MX500 šta nema ovog u Mađarskoj? Gledam tu kod nas Samsung EVO 860 1tb skuplji od SSD Crucial 1TB 45kn. A EVO je ipak kvaliteta koja traje godinama.

 znači vredi dati tih nekih 50 eur više za recimo 860 evo 1TB u odnosu na dva koja sam spomenuo?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Apsolutno da.

S tim da ako se ipak odlučiš ne nadoplatit onda svakako i bez imalo dvojbe SU650 daleko ispred A400.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 20:57 (miki1981).
15 godina
offline
Koji SSD?

Oba koriste TLC,ne znam zašto onda vredi dati 50 eur više,gledao sam i komparaciju performansi  čak Crucial ima bolje performanse a jeftniji je.

Tako da reci mi zašto je Evo bolji?

Odustao sam od Adata SU modela.čitao sam na amazonu,dosta korisnika se žali na crkavanje nakon par mjeseci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Zelja kaže...

Oba koriste TLC,ne znam zašto onda vredi dati 50 eur više,gledao sam i komparaciju performansi  čak Crucial ima bolje performanse a jeftniji je.

Tako da reci mi zašto je Evo bolji?

Odustao sam od Adata SU modela.čitao sam na amazonu,dosta korisnika se žali na crkavanje nakon par mjeseci.

 Ja imam samo pohvale za njih...izuzetno puno ih je prošlo u zadnjih 2 godine i bilo je 2-3 DOA (ništa više ni manje nego nekih razvikanijih modela, i unutar te cca 2 godine mi se vratilo još dodatnih 2-3 komada na jamstvo. Stvarno prilično dobra statistika, pogotovo što se velikom većinom radilo o najjeftinijim modelima iz serije 6.

Ali, da, moguće i da je moj uzorak kolio god meni bio velik opet mali, i da sam imao sreće s primjercima.

 

A što se tiče Crucial MX vs Samsung...pitao si da li se isplati nadoplatiti 50 EUR za Samsung u odnosu na ona dva koja si naveo u prvom postu, a to su SU650 i A400. U odnosu na njih se isplati, u svakom pogledu.

Dok dati 50 EUR više za taj Samsung u odnosu na MX je više stvar osobne preferencije ali i neke dodatne sigurnosti, jer su se u raznim testovima izdržljivosti Samsunzi pokazali najizdržljivijma, i preživljavaju debelo iznad specificiranog broja zapisivanja. Pa ako ti je način korištenja izuzetno zahtjevan onda se vjerojatno isplati dati 50 eur više za taj Samsung, ako je način korištenja "uobičajen" onda po meni ne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 7:44 (miki1981).
15 godina
offline
Koji SSD?

MIslio sam u odnosu na Crucial MX500 da li vredi dati dodatno ne znam kolika je sad razlika u cijeni ali je Evo skuplji.

Običan sam korisnik,ne znam šta podrazumijevaš pod zahtjevan korisnik?

Planiram taj SSD koristiti za instalaciju igrica i s njega ih pokretati.

Pogledat ću par testova između ta 2 modela ima ih na youtube i vidjeti koji cu uzeti.Nešto ne vjerujem u Adata seriju ne nakon brojnih pritužbi baš na taj model na amazon.com.

A sa Samsung-om ipak nema greške.

Koliko vidim razlika između MX i Evo je u TBW broju zapisivanja što je meni toliko i nebitno,Evo ih ima više čini mi se ako se dobro sjećam 600 TBW za 1 TB model a MX 500 480.

Ili možda da sačekam da 860 Evo još opadne cijena,ako će opasti jer je jako spala u posljednih par mjeseci?

Nije mi sad hitno potreban SSD od 1 TB.

Razlika u cijeni između MX 500 i 860 EVO je 50 eur tačno kad govorimo o 1 TB modelu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 14:56 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji SSD?
djigibao kaže...

Kingston A400 ili Crucial BX500

Ili dodas jos 100kn pa imas duplo veci SSD od 480G istih marki.

S obzirom kakav ili koji kontroler ima Kingston model, u ovom izboru u obzir dolazi samo i jedino zelenaš.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver-po/147743.aspx?page=229&jumpto=5834750&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Koji SSD?

evo ovako kontaktirao sam svog dobavljača razlika u cijeni je samo 20 eur.

da uzmem onda 860 evo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

Oba su dobra..ali ak je razlika samo 150kn uzmi evo onda

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Da,poručio sam ipak 860 EVO.Hvala.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji SSD?

Je li adata sx8200 best buy M.2 nvme od 256 gb? Na papiru su brzine i više nego dobre, 3500/3000. Cijenom je ipak 150 kn jeftiniji od Samsunga i WD Blacka. 483 kn se čini kao dobra cijena. 

 

Ima li ga tko, bude li kad na akciji? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 22:20 (DeeKay).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji SSD?

Bok svima,

 

izgleda da mi je crko SSD (ocrz 120gb)...komp ne prepoznaje opce hard i nemrem ga naci u boot menu. ne kuzim se opce u hardove, da li da probam hard na drugom kompu ili se mogu pozdraviti s njime? isplati li se nositi nekom na pregled(sluzio samo za OS i programe)? drugi hard koji imam u kompu je vidiljiv u boot menu

 

ako je gecrk, molim vas neku preporuku za kvaliteta i pouzdan SSD 240+ GB. cijena 400-700kn

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice