Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.773.856
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji SSD?

Veseli se narode, stižu Gen5 NVME SSD-ovi sa sitnim ventilatorima pa nek zuji kad zatreba.

 

https://twitter.com/hms1193/status/1635272477390807040

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Koji SSD?

Ako im uspije ispuniti planirano/obećano, možda više i neće trebati ventilatori ...

 

https://www.pcmag.com/news/better-than-fans-new-airjet-chip-promises-to-overhaul-laptop-cooling

https://www.froresystems.com/

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
Koji SSD?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji SSD?

kak ne valja?

 

u odnosu na prvu generaciju dosta poboljšan - link

 

uzeo sam takav od 1tb za dječji komp, sasvim ok za svakodnevnu upotrebu, gdje ne vidim vidljive razlike u odnosu na moj renegade 1tb, koji je kao top model pcie 4.0

3 godine
online
Re: Koji SSD?
picajzla0707 kaže...

kak ne valja?

 

u odnosu na prvu generaciju dosta poboljšan - link

 

uzeo sam takav od 1tb za dječji komp, sasvim ok za svakodnevnu upotrebu, gdje ne vidim vidljive razlike u odnosu na moj renegade 1tb, koji je kao top model pcie 4.0

 https://www.tomshardware.com/reviews/kingston-nv2-ssd/2

11 godina
online
Re: Koji SSD?

možda su imali falični primjerak, mislim da je test na techpowerup realniji 

ne da sam fanboj, nego jednostavno po toms hw ispada da je skoro lošiji od starije serije, što je nemoguće

11 godina
offline
Koji SSD?

ja ga uzeo za igre u externo kuciste za backup od 1tb,meni je dobar,bolji od bilokojeg sata od 1tb za tu cijenu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji SSD?

Ovisi kakva je uloga, način korištenja NASa, može biti glavni file server pa da ti treba i redundancija, 2 uparena kao jedan (RAID1, "mirroring") a ako je više usera istovremeno onda i brzina pristupa, tu su SSDi u prednosti.

Brzina transfera je nebitna jer je 1Gbit mreža (teoretskih 125MB/s, u praksi 100-njak MB/s) a to već ima i bilo koji današnji hard disk.

Spominješ "i" hard disk, kao jedan SSD i jedan HDD ? može i tako, sve ovisi što želiš postići.

 

SSDovi su u prednosti i zbog tišine, pa ako ti je kapacitet dovoljan, gledaj one sa DRAM cacheom i što većom izdržljivošću (brojem zapisa, TBW), generalno, veći kapacitet - veća izdržljivost.

Trenutno su cijene SSDova u padu pa više nije skupo da budu i samo SSDovi, posebno do 1TB, opet ovisi o namjeni. Npr. i dva jeftina od 2TB (uparena u RAID1) mogu biti dobra kombinacija, već ih ima po 100-120€.

 

Ovaj koji si izabrao je ok (u toj klasi su još i Crucial MX500, WB Blue, WD Red, Kingston KC600 ...), ali bitnije pitanje mi se čini kako to funkcionira kao cjelina.

Da ne offtopičarim, postoji "best practice" upravljanja backupom, "3-2-1", a mnogi nisu ni na 1. koraku :)

 

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
Hvala na info. Naručeno je, NAS i dva SSD-a.
15 godina
offline
Koji SSD?

Može preporuka BestBuy 2,5" SSD-a, 240-256 GB bi bio dovoljan, ali ako je isplativije (za par € više) onda 480-512 GB?

Ponudite obje opcije za nezahtjevnog korisnika:

WIN, MS Offce, Youtube i Minecraft povremeno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Koji SSD?

Da li je tko upoznat sa Transcend SSD 230S 2.5" serijom diskova?
Gledam model 4TB vani se zna naći po 225€.
3D TLC NAND flash memorija
2240 TBW 5 god. garancije.
Piše DDR3 DRAM Cache ali nisam na cijelom internetu uspio pronaći koliko iznosi za tu seriju??
Da li bi to bilo u rangu sa  MX500, WD BLUE,  Kingston KC600 serijom?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji SSD?

trebao bi preporuku za ssd 2TB. htio bi nes kaj je poznato po tome da traje. bitnija mi je trajnost i sigurnst nego brzina

 

vidim da postoje ovi neki m2 ssd kaj izgledaju ko RAM memorija. vecina ih dolazi sa 60mj garancije za razliku od sata koji su vecinom 36mj, sta znaci da su m2 kvalitetniji. maticna mi je dosta stara i mislim da ne podrzava ove najnovije gen4 m2 ssdove.  ASRock Z170 EXTREME4 1 x Ultra M.2 Socket, supports M Key type 2230/2242/2260/2280/22110 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s)

 

 

ali ne kuzim zasto je na asrockovoj stranici pod compatible prikazan gen5 ssd https://i.imgur.com/pV5UDuU.png https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/asrock/z170-extreme4

 

valjda se netko tu kuzi vise pa da mi predlozi nesto, hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji SSD?

Možeš staviti Gen4 SSD u ploču sa Gen3 slotom, ali će raditi na Gen3 brzinama.

Ako nije neka razlika u cijeni uzmeš Gen4 i imaš brži disk za kasnije ako nekad u budućnosti budeš mijenjao ploču.

13 godina
offline
Koji SSD?

Nadogradio bi stari laptop koji ima hdd na ssd. Moze preporuka za ssd s 5 g garancije 250 ili 500 gb?

Na starom hddu je original windows instalacija bila vec na njemu na posebnoj particiji, hoce li kod instalacije novog ssda i windowsa proci aktivacija windowsa skidanjem istog s neta, kod za aktivaciju je na laptopu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji SSD?

npr. Crucial MX500.

Ne moraš ponovno instalirati Windowse, kloniraj postojeće stanje. Ako baš želiš, aktivacija ostaje na M$ serverima, kod instalacije preskočiš unos ključa.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Mladen kaže...

npr. Crucial MX500.

Ne moraš ponovno instalirati Windowse, kloniraj postojeće stanje. Ako baš želiš, aktivacija ostaje na M$ serverima, kod instalacije preskočiš unos ključa.

 

 

 Moze neki linkna YT ili slicno kako klonirat ?

13 godina
online
Re: Koji SSD?
16 godina
online
Re: Koji SSD?

Možeš pogledati i Macrium Reflect, također besplatan.

Nisi napisao koji su Windowsi i hard disk (veličina, particije), da li imaš pri ruci ext. kućište/dock itd.

Laptopi najčešće imaju samo jedno 2.5" mjesto za HDD/SSD, pa o tome ovisi kako to možeš izvesti, direktno ili posredno preko "image" filea (kopija hard diska kao veliki file).

Također, često je hard disk veći (500GB ili 1TB) pa najprije treba smanjiti sistemsku (C:, Windows) ako ju želiš klonirati na manji SSD (za to imaš npr. Partition Wizard).

 

15 godina
offline
Re: Koji SSD?
b00 kaže...

trebao bi preporuku za ssd 2TB. htio bi nes kaj je poznato po tome da traje. bitnija mi je trajnost i sigurnst nego brzina

 Kingston KC3000 2TB, TBW mu je 1600TB.

10 godina
online
Koji SSD?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Kile84 kaže...

Da li je tko upoznat sa Transcend SSD 230S 2.5" serijom diskova?
Gledam model 4TB vani se zna naći po 225€.
3D TLC NAND flash memorija
2240 TBW 5 god. garancije.
Piše DDR3 DRAM Cache ali nisam na cijelom internetu uspio pronaći koliko iznosi za tu seriju??
Da li bi to bilo u rangu sa  MX500, WD BLUE,  Kingston KC600 serijom?

 Za 4TB ssd sa 2240 TBW i 5 god. jamstva je best buy u toj klasi cijene, Dram keš ti je nebitan jer je ogroman kapacitet diska...

 

Mx500 4TB je deklariran na 1000TBW, KC600 ni nema u 4TB

8 godina
offline
Koji SSD?

Ljudi jel netko zna sta je ovo, izgleda kao samsung, jel to neki fake sta kruze okolo u zadnje vrijeme, jer nemogu pronac nista o njemu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?

Imao sam Crucial MX500 500GB koji je otišao pod garancijom. Reklamiran je i budući da nemaju isti na stanju da mi daju moram odabrati neki drugi(ili bilo šta drugo, ali treba mi SSD) u istoj ili većoj vrijednosti uz doplatu.
Nekako sam najviše za Samsung iako je najskuplji kada je u pitanju kapacitet od ~500GB i iako za manju cijenu mogu dobiti čak 960GB od Kingstona ali najslabiju seriju. Nije mi sve u kapacitetu, 500GB je sasvim dovoljno, više gledam taj kvalitet, a budući da imam Samsung 840 Evo 120GB koji još uvijek radi mislim da su im kvalitetni SSDovi.
M2 mi nije opcija zbog starije matične ploče koja to ne podržava, a čitao sam da nije ni opcija PCIex M2 adapter jer nebi moglo bootati preko njeg i taj bi M2 preko adaptera mogao koristiti samo kao sekundarni, a to mi nije opcija.


Ovih 5 modela su opcije sa sličnom cijenom.

 

Kingston SSD KC600 512GB TLC 3D NAND AES 256-bit, SKC600/512G

Kingston SSD A400 960GB, SA400S37/960G

ADATA SSD SU800 512GB 3D Nand, ASU800SS-512GT-C

Samsung SSD drive 500GB Evo 870 V-NAND, MZ-77E500B/EU

Crucial SSD 1TB BX500, 2.5 SATA3

 

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2023 18:33 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Haker_x kaže...
Samsung SSD drive 500GB Evo 870 V-NAND, MZ-77E500B/EU

Moj glas ide za Samsung i ako njega uzmeš svakako pogledaj da li postoji novija verzija firmwarea preko Samsung Magiciana.

ps. sretan Uskrs svima.

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Nadogradio bi stariji (ali čisto još solidan) laptop hp probook 650 g4 (i5 8. Generacije, 8 GB RAM, 256 nvme).
Dodat ću još jedan keks RAM-a od 8 GB i stavio bi veći SSD.
Može preporuka nekog best buy ssda?
Bitno da je 1 TB, poželjno i više.

Laptop će služiti za surfanje i Office.
Kada par x godišnje želim prebaciti slike s mobitela na njega, neka bude brzo.
Budući da sam do sad koristio običan m2 Kingston i dual core i bio ok zadovoljan za surfanje i Office, mislim da će mi ovo biti svemirski brod.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
x360gamer kaže...
Nadogradio bi stariji (ali čisto još solidan) laptop hp probook 650 g4 (i5 8. Generacije, 8 GB RAM, 256 nvme).
Dodat ću još jedan keks RAM-a od 8 GB i stavio bi veći SSD.
Može preporuka nekog best buy ssda?
Bitno da je 1 TB, poželjno i više.

Laptop će služiti za surfanje i Office.
Kada par x godišnje želim prebaciti slike s mobitela na njega, neka bude brzo.
Budući da sam do sad koristio običan m2 Kingston i dual core i bio ok zadovoljan za surfanje i Office, mislim da će mi ovo biti svemirski brod.

 

https://www.telebit.hr/ssd-kingston-2tb-nv2-snv2s-2000g-m2-2280-m-2-nvme-gen-4-36mj.html

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Nisu baš nešto recenzije za taj model.
Iako je cijena top
Možda se najbolje protegnuti do kc3000, iako je očito overkill za mene, ali mi se sviđa radi 5 godina jamstva i dugotrajnosti.
A i ono, 7000/7000 brzina ne može biti na odmet. Možda ga nekad samo prebacim u drugi komp ili PS5.

2 tb za 150 eura, na prvu mi se to čini kao besr buy?
13 godina
offline
Koji SSD?

Gledam uzet nvme za igre, filmove i gluposti.

 

Crucial ima dobru ponudu pa je pitanje jesu li ovo ok diskovi. Gara je 5 godina od cruciala.

 

Uzeo bi jednog od ova 2.

Zajeb
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice