Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?

poruka: 10
|
čitano: 3.547
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?

Da li je netko možda već imao sličan problem ili zna o čemu se radi?

Neki dan sam se prebacio sa XP-a na win 7 i većinu stvari koje su mi bile potrebne sam prebacio na externi HDD (WD My Book Essential, 1,5 TB)

Sad kad hoću otvoriti neke stvari sa HDD-a windowsi mi kažu da trebam dozvolu od nekog računa S-1-5-21-8429529.......

Svi ti fileovi koje ne mogu otvoriti bez dozvole tog računa su zelene boje a ostali podatci koje mogu otvoriti su crni.

Ne razumijem zašto za neke stvari kaže da trebam dozvolu a za neke ne a prebacivani su u isto vrijeme i na isti način tj. bez ikakve dodatne zaštite?

Unaprijed hvala na bilo kakvom savjetu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?

Zeleni fileovi su kriptirani ,i na njih možeš zaboraviti ,osim ako imaš image backup XP-a. Jel možeš ih otvoriti samo u XP-u i samo na accountu na kojem su kriptirani.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2011 22:23 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?

-zato jer si kopirao 'userske' foldere (umjesto sadržaja..). Sitnica.

-preuzmi vlasništvo i rješeno.

 

.. desni klik, properties, security.. take ownership.. odaberi trenutnog (admin) usera i preuzmi-zamjeni vlasništvo nad svim folderima i njihovom djecom do koljena sedmog (i dalje).

btw S-1-5-21 je Sys-Acc-Domain SID...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2011 22:35 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?

Ne znam baš dal će mu uspjeti ,ali dobro. Par puta mi se to dogodilo i ni ''Take Ownership'' nije pomogao!

 

Ali OK ,nek proba!

 

Edit: Ne ,ne postoji način da se nakon preuzimanja vlasništva ni ''do koljena sedmog'' otvore fileovi kriptirani na drugom OS-u (ili PC-u ,svejedno).

 

Baš isprobal i na slikama su rezultati:

Svi fileovi se uredno otvaraju u XP-u ,u kojem su napravljeni ... Svi fileovi se uredno otvaraju u XP-u ,u kojem su napravljeni ...
 
... i gdje je folder kriptiran ... ... i gdje je folder kriptiran ...
 
...te stavljen na usb ,koji je premješten na Sedmicu ... ...te stavljen na usb ,koji je premješten na Sedmicu ...
 
...tu je preuzeto vlasništvo ,ali se ništa ... ...tu je preuzeto vlasništvo ,ali se ništa ...
 
...više ne može .... ...više ne može ....
 
...otvoriti! ...otvoriti!
 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2011 1:50 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?

Ma kakvi, nema šanse da mi da dozvolu??

Stvarno ne razumijem zašto. Ostao sam bez lozinki sa starog kompa i hrpe podataka!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?
kizo2703 kaže...

Zeleni fileovi su kriptirani ,i na njih možeš zaboraviti ,osim ako imaš image backup XP-a. Jel možeš ih otvoriti samo u XP-u i samo na accountu na kojem su kriptirani.

 

Nemam backup xp-a jer nisam očekivao da će mi se dogoditi ovo sa ekst. HD-om?!
Ne razumijem samo zašto su neki podatci kriptirani a neki ne. Npr. ima stvari koje sam kopirao u isto vrijeme jedno za drugim u isti file i neki su zeleni i ne mogu do njih a drugi su crni i njih mogu otvoriti??

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?

Očito da si neke kriptirao ,jel fileovi i folderi se ne mogu sami kriptirati!

 

Vjerojatno si kod postavljanja lozinke na svoj account na XP-u ,kad te je OS pitao ''Encrypt my files?'' kliknuo na Yes!

 

Sada ti više ne pomaže ni lozinka ,jel to više nije isti sistem!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2011 12:06 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?

koristiti enkripciju kod privremenog backupiranja podataka kako bi ih vratio na novi sistem je totalno nepotrebno.

Pokušaj s ovim.. http://www.easeus.com/datarecoverywizard/recover-encrypted-data.htm

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?
kizo2703 kaže...

..Edit: Ne ,ne postoji način da se nakon preuzimanja vlasništva ni ''do koljena sedmog'' otvore fileovi kriptirani na drugom OS-u (ili PC-u ,svejedno).

 

..

 -naravno. Nije ni bilo spomena o enkripciji (koju si ti naknadno primjetio.. dok sam pisao post-odgovor) govorim isključivo o ownershipu. Kriptirano je  ... -pametni znaju čemu služi pojas.

 

@ autor, kriptirane fileove možeš otvoriti na OSu/Useru koji ih je kriptirao, tamo su ključevi, upravo to je smisao.

Čupanje podataka iz enkripcije je dug posao, radi se samo ako moraš, sretno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu do podataka na ekst. HDD-u?

Upravo skidam ovaj program pa ću pokušati.

Što se kriptiranja tiče, nisam ja podatke namjerno kriptirao nego sam neko vrijeme imao uključen locker na HDD-u pa je pretpostavljam automatski zaključavao podatke??

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice