Ne prepoznaje mi eksterni disk

poruka: 20
|
čitano: 9.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Pozdrav!

 

Koristio sam jedan 2.5" hdd koji sam izvadio iz laptopa kao eksterni disk.

Kupio sam kuciste i kabel - LINK te je to radilo do sada sasvim normalno. (nije iskreno radilo na USB 3.0, ali na 2.0 je imalo brzine izmedju 25-30MB/s sto je meni bilo dovoljno)

Sad odjednom, kada ustekam taj disk komp (kao i laptop) se izblesiraju i na my computer taj disk pokazuju ne imenom (label je EXTERN HDD) vec pise local disk - slika

 

Imam 600GB podataka gore od kojih su naravno i vazni neki, a ne samo gluposti pa ako postoji nacin da to osposobim nazad, bilo bi mi drago.

Moram naglasiti jos kako sam disk izvadio iz kucista tog te spojio sa SATA kabelom na maticnu direktno te ga takodjer ne prepoznaje.

 

A recimo sa programom EaseUS nakon par pokusaja ga prepoznaje i pronalazi neke podatke, ali samo izvlacenje je previse dugotrajno i mukotrpno.

 

Kad upalim disk managment kao administrator, cijelo vrijeme pise samo connecting to virtual disk service - slika2

 

Eto, zato trenutno sam u potrazi za nekim ok, dobrim i kolko tolko kvalitetnim prijenosnim hdd-om od 2tb ako ovo ne uspijem osposobiti, samo bilo bi lijepo da si barem ovo mogu spasiti prvo jer sa ovim programom mi pise da ce deep scan trajati 2 sata, a nakon punih 6 sati pise jos 1 sat i 40 minuta...

 

Zahvaljujem unaprijed!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Ne prepoznaje mi eksterni disk

UPDATE: sad je nakon nekog vremena u disk managmentu se promijenilo stanje - slika3

 

Pise RAW pored tog diska.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Nitko nema nikakvo rjesenje? 

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje mi eksterni disk

Desni klik - Format - obrisat ce sve s njega, ako je disk ispravan, a ako ne ce baciti gresku.

 

Sto se tice podataka, probaj sa Recuva-om provjeriti dali ista vidi.

Ali sto vise petljas po disku su manje sanse.

 

Najbolje u servis koji to rade, da ti spase podatke.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 7:46 (Čitatelj).
11 godina
online
Re: Ne prepoznaje mi eksterni disk

Sa EaseUS Data Recoveryom sam pronasao 102Gb podataka.

Ako ga formatirati uspijem, oce li i dalje pronaci te podatke? Tada ce bar raditi normalno, kazem ako uspijem, pa da probam recovery kad bude u NTFS formatu. Jer ovo sada ce trajati danima da spasi ako ce uspjeti izvuci to.

Kovačić
7 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje mi eksterni disk

EaseUS vidi podatke ako je disk ispravan, nebitno jel formatiran ili ne.

Kad ga "Quick Format" formatiras, onda Windowsi vide disk kao prazan, al sve je jos na njemu.

 

Osim ako su se tabele skrsile, onda disk tesko radi i sporo se ucitava, pa kad se formatira ga brze prepoznaje,

i lakse je odraditi recovery.

11 godina
online
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Jucer sam sa tim diskom napravio ovo - LINK

Od onda mi prikazuje u my computeru Local Disk E u velicini 1,00Gb i Local Disk F kao nepoznati i dalje, kao sto je i prije.

 

 

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Samo sto kad je doslo do write partition table, njemu pise ovdje bad sector i backup boot sector. Mene je odmah prebacilo na you need to restart computer.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Za mene je HDD regenerator napravio čudo, disk je ponovo bio čitljiv i čak nakon šest mjeseci još je ispravan, naravno kao vanjski.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Ne prepoznaje mi eksterni disk

U redu, imam ga i ja, onu 2011v pa cu pokusat i s njim.

Kovačić
11 godina
online
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Na 32472mb mi je preko 1200 bad sectora trenutno regeneriralo i u porastu je dalje. :(

Da svejedno ostavim da ga muci i dalje?

 

Update: preko 2000 i dalje na istom megabajtu.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 10:11 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje mi eksterni disk

Jel tebi nesto taj disk streslo, udarilo ili sam disk pao na pod? Ako da, moguce je da je glava nastradala.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje mi eksterni disk
acmilan2 kaže...

Na 32472mb mi je preko 1200 bad sectora trenutno regeneriralo i u porastu je dalje. :(

Da svejedno ostavim da ga muci i dalje?

 Želiš li ti spasiti stvari s tog diska ili ne?

 

Da, bolesno dugo mogu trajati ti postupci i pitanje je koliko će uspjeti, ali nema ti druge baš. Nemoj ništa zapisivati na disk, formatirati ga ni slično, ostavi recovery softver da radi preko noći i usput se prije spavanja pomoli bogu za spasenje umjesto da satima gledaš u countere 😄 Od toga ćeš se samo nanervirati 😄

 

I probaj s par različitih alata i ubuduće radi backupe bitnih stvari. Jbg, nema se drugo puno šta pametno reći ovdje.

11 godina
online
Re: Ne prepoznaje mi eksterni disk

Nije, taj disk stoji na istom mjestu, tu i tamo sam ga znao nositi u ruksaku, ali ruuksak nisam na pod bacao ili nesto bas zbog diska. Jer to je bilo odjednom kad sam stavljao podatke na njega s laptopa da si prebacim na PC.

Kad sam ga u PC zastekao - gotovo, vise ga ne prepoznaje.

Kovačić
14 godina
offline
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Ostavi to, kako ti Mirko reče do kraja, mislim da to nisu mehanički bad sektori, odnosno oštećenja. Potrajat će dugo, ali ništa te ne košta, malo struje.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Moze, izgleda da ce potrajati malo duze od 1 dana, ali pricekat cu pa cu vidjeti hoce li ga izvuci ili ne.

Hvala svima na pomoci, javljam se cim rijesi ovo do kraja!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Potrajalo je duze, nije bas do danas, ali mogu reci da sa hdd regeneratorom je recoveralo vise od 100 000 bad sectora i bacilo mi ga je iz RAW nazad u NTFS, kompjuter ga je prepoznao.

od nekih 600-tinjak GB podataka, spasio sam 595GB i ovo ostalo sa EaseUS Data Recovery vratio tako da imam 100% podataka nazad.

Hvala svima na pomoci, kupio sam si novi prijenosni hard disk - LINK te sve na njega prebacio.

Kovačić
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje mi eksterni disk
acmilan2 kaže...

Potrajalo je duze, nije bas do danas, ali mogu reci da sa hdd regeneratorom je recoveralo vise od 100 000 bad sectora i bacilo mi ga je iz RAW nazad u NTFS, kompjuter ga je prepoznao.

od nekih 600-tinjak GB podataka, spasio sam 595GB i ovo ostalo sa EaseUS Data Recovery vratio tako da imam 100% podataka nazad.

Hvala svima na pomoci, kupio sam si novi prijenosni hard disk - LINK te sve na njega prebacio.

Prošao si bolje nego sam očekivao... Možeš biti sretan

 

A moguće i da će ti sad raditi normalno dalje. Naravno, ne preporučujem da koristiš taj disk za nešto ekstra bitno, ali meni je tako na burazovom netbooku disk imao hrpu loših sektora, sav usporio, jad i bijeda, Win se dizali jedno 15 min, i nakon što sam ga pokušao spasiti (isto s HDD regeneratorom ili nečim sličnim, ne mogu se točno sjetiti, to je bilo 2009.) je nastavio raditi normalno, mislim da dan danas još radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 7:13 (Mirko935).
11 godina
online
Ne prepoznaje mi eksterni disk

A eto, sad kad sam sve prebacio, mogu ga lijepo formatirati ( ne sa quick nego bas pravi) i onda pokusati vidjeti sa hdd regeneratorom sto ce naci nakon toga na njemu.

Neke mape i dalje ne zeli otvarati, ali kazem, ne moram nista skidati niti traziti jer imam sve sad.

Kovačić
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne prepoznaje mi eksterni disk

Formatiraj sa LLF klik, isto će malo duže potrajati.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice