Optički hard disk, problem formatiranja

poruka: 4
|
čitano: 1.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Eksterni hard disk, problem formatiranja

Pozdrav,

 

ako vec postoji slicna otvorena tema ispricavam se jer nisam nasao :) ovako danas mi je hard disk samo odjednom prestao raditi, pojavi se u my computer i pise Local Disc G, ali da ga je prvo potrebno formatirati, nije ni to problem jer imam programe kojima cu vratit podatke nakon formatiranja, ali kada krenem formatiranje, samo mi odjednom izbaci da windowsi nisu u mogucnosti zavrsiti formatiranje, sad ne znam u cemu je problem, pa ako netko ima neki koristan savjet bio bi zahvalan. 

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 15:55 (Schindler23).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Eksterni hard disk, problem formatiranja

Malo mi nestvarno zvuči  ta "logika", ......za spasit podatke da prije formatiraš disk ...kod tih softwera kažu  da  " .. i sa formatiranih hdd mogu vraćat ispravne podatke".

 

Normalno ako nije formatirano lakše bi trebao doć do podataka koji nisu oštećeni , a oni koji jesu oštećeni nikakvi softwer ni formatiranje neće vratiti.

 

evo možda ti pomogne...

http://www.tomshardware.co.uk/forum/285339-32-repair-data-loss

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 20:15 (AF139).
8 godina
neaktivan
offline
Optički hard disk, problem formatiranja

rijesio sam nakon sto sam formatirao, bez ikakvih problema. ionako nisam prepisivao podatke tako da kod tih softvera uopce nije bitno jeli formatiran ili ne, ali programi lakse detekciraju podatke koji su bili na disku, mislim ovi programi koje sam ja koristio. tako da, hvala u svakom slucaju ;) jedini mi je problem bio sto ga nisam mogao formatirat, ali preko jednog programa sam uspio i problem rijesen ;) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Optički hard disk, problem formatiranja

Ako ti je cilj doći do podataka, prvo i najvažnije pravilo je da na taj disk više apsolutno ništa ne zapisuješ. To uključuje i formatiranje. Brzo formatiranje još i može proći, ali puno formatiranje znači gubitak svih podataka, jer puno formatiranje prepiše cijelu particiju nulama!

 

BTW koje Windowse koristiš?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice