Pitanja u vezi RAID 0

poruka: 6
|
čitano: 3.371
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pitanja u vezi RAID 0

Trenutno imam vec SSD + 3 diska, svaki zasebno. Planiram dodat 2 diska koja bi stavio u raid 0. Oce to radit bez da mi se nesto dogodi sa drugim diskovima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanja u vezi RAID 0

kad već imas ssd, čemu raid 0? samo gubiš prostor a dobivas poboljsanje brzina rada na disku koji ces koristiti za storage?

Mislim da je RAID kakav god recept za katastrofu sa kontrolerima integriranim na ploče. Cijeli taj koncept nije zamisljen za pojedinačnog krajnjeg korisnika nego za neke servere koji drže velike baze podatatka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 9:20 (Glamdring).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanja u vezi RAID 0
Glamdring kaže...

kad već imas ssd, čemu raid 0? samo gubiš prostor a dobivas poboljsanje brzina rada na disku koji ces koristiti za storage?

Mislim da je RAID kakav god recept za katastrofu sa kontrolerima integriranim na ploče. Cijeli taj koncept nije zamisljen za pojedinačnog krajnjeg korisnika nego za neke servere koji drže velike baze podatatka.

ssd je 120gb i OS je na njemu, imam mjesta za 1 postenu igru instalirat i to je to. Imam vec 2 Caviar blacka od 1.5tb zasebno i oba 2 su puna. Stavio bi dodatna 2 u RAID 0 i koristio bi ih za snimanje u 60fps. 

12 godina
neaktivan
offline
Pitanja u vezi RAID 0

Pozdrav, imam laptop hp pavilion 15-bc001nm, u njemu se nalazi m.2 sdd 125gb i 1tb hdd. E sad ja bi zamjenio hdd s ssd-om samaung 850 evo 250gb, dali je moguce m.2 i sata ssd spojiti u RAID 0? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pitanja u vezi RAID 0

Crkla mi je ASUS-ova matična i pokušavam nabaviti polovnu.

Može li mi tko potvrditi da će postojeće RAID 0 polje sa podacima

biti ispravno viđeno/interpretirano od strane nekog drugog chipset-a,

ako matična bude od nekog drugog proizvođača MSI, Gigabyte, ASRock, EVGA...?

Mislim, može li postojeće RAID polje koje je kreirano na jednom chipset-u (Intel Z68)

biti ispravno prepoznato na nekom drugom chipset-ima (Intel/Marvell/JMicron...)?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pitanja u vezi RAID 0
Matozan kaže...

Crkla mi je ASUS-ova matična i pokušavam nabaviti polovnu.

Može li mi tko potvrditi da će postojeće RAID 0 polje sa podacima

biti ispravno viđeno/interpretirano od strane nekog drugog chipset-a,

ako matična bude od nekog drugog proizvođača MSI, Gigabyte, ASRock, EVGA...?

Mislim, može li postojeće RAID polje koje je kreirano na jednom chipset-u (Intel Z68)

biti ispravno prepoznato na nekom drugom chipset-ima (Intel/Marvell/JMicron...)?

U pravilu je odgovor ne.

Ono što je potrebno jest imati identičan ili kompatibilan RAID kontroler, baziraj se na tome kod traženja i dobro prouči svaki (od modela, FW verzije, specifične implementacije itd.).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice