Postavljanje diskova u raid?

poruka: 10
|
čitano: 8.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Postavljanje diskova u raid?

znaci nabavio sam dva ssd-a corsair 60 gb koja sad hocu stavit u raid polje. trebam nekog da mi kaze kako se to radi. trenutno je jedan ssd u pc-u a drugi ceka vani, sto treba napravit da rade u raidu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postavljanje diskova u raid?
mar123 kaže...

znaci nabavio sam dva ssd-a corsair 60 gb koja sad hocu stavit u raid polje. trebam nekog da mi kaze kako se to radi. trenutno je jedan ssd u pc-u a drugi ceka vani, sto treba napravit da rade u raidu?

Spojiti oba SSD-a i postaviti u biosu da rade u RAID-u.

15 godina
offline
Postavljanje diskova u raid?

pojasni malo, kako spojit oba? moras u detalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postavljanje diskova u raid?
mar123 kaže...

pojasni malo, kako spojit oba? moras u detalje.

LINK.

14 godina
protjeran
offline
Re: Postavljanje diskova u raid?
mar123 kaže...

pojasni malo, kako spojit oba? moras u detalje.

  Trebalo bi biti pravo jednostavno.

 

Skini si uputstvo matične ploče, tu će sve biti objašnjeno. Najčešće je ovako.

  • Na mjestu gdje stoje SATA port-ovi bit će 2 drugačije boje od ostalih, tu ubaci 2 SSD-a
  • Otiđi u BIOS, uključi si RAID controller
  • Izaberi koji RAID želiš (mirroring ili stripping) i to bi trebalo biti to 
Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
14 godina
offline
Postavljanje diskova u raid?

Step by step video.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Postavljanje diskova u raid?

Tako je. Spoji oba diska na crne portove (ako je podatak o modelu MB u "Moj PC" točan) i podesi RAID polje u BIOS-u.

Detaljnije o tome ovdje, da sad ne opisujem na dugo i na široko.

 

Kod instalacije Windowsa ćeš vjerojatno trebati loadati drivere (kada dođeš do dijela gdje treba izabrati gdje instalirati Windowse, ubaciš CD od matične, stisneš na "Load drivers" i pronađeš RAID drivere (opet, detaljnije u manualu od ploče).

 

To je ukratko to...sve se svodi na čitanje manuala..{#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Postavljanje diskova u raid?

da podaci o maticnoj su tocni. spoji sam diskove na crne sata 3 portove i kad uđem u uefi i na opcije za diskove imam za izabrat neki mod rada, na izboru imam ahci, ide i raid. meni je trenutno na ide. tu da stavim raid? kako ce onda radit ovaj disk od 500 gb koji imam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Postavljanje diskova u raid?
mar123 kaže...

da podaci o maticnoj su tocni. spoji sam diskove na crne sata 3 portove i kad uđem u uefi i na opcije za diskove imam za izabrat neki mod rada, na izboru imam ahci, ide i raid. meni je trenutno na ide. tu da stavim raid? kako ce onda radit ovaj disk od 500 gb koji imam?

Da,tu stavi RAID a disk od 500GB spoji na neki drugi sata ulaz i raditi ce normalno.

15 godina
offline
Postavljanje diskova u raid?

evo sad problema. imam win 7 instaliran na ssd-u i tom disku od 500 gb i dosad je tu bio dual boot no kad sam spojio drugi ssd i odspojio ovaj 500 gb vise se nista nemoze dic. i ja kad stavim na tu opciju raid, niti me pita koji raid zelim niti koje diskove spojit niti nista? jel trebam to preko drivera od maticne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice