Solid State Drive pitanja

poruka: 3
|
čitano: 1.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Solid State Drive pitanja

Imam maticnu Asrock g31m-gs r2.0 na maticnoj imam sata hdd od 250gb pentium e5700 i jos neke komponente.

Mene zanima mogu li ja staviti bilo koji SSD u ASROCK G31M-GS R2.0 ili postoje samo neki određeni SSD-ovi koji mogu u tu maticnu. Planiram kupiti neki SSD od Kingstona 500gb tako nes.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 14:06 (BRKO1KROZ0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Solid State Drive pitanja

Zbunio si me s ovim "staviti u matičnu". Koliko vidim, ta matična nema M.2 konektor, znači ne možeš M.2 SSD staviti u matičnu.

 

A ako pitaš za SATA SSD-ove, čim imaš SATA konketore znači da u matičnu ploču možeš spojiti SATA SSD-ove, isto kao što imaš spojen SATA HDD. Imaj u vidu da ti matična ploča ima samo SATA2 kontroler, odnosno SATA 3 GB/s, što znači da će ti SATA kontroler na matičnoj ploči usporavati SSD-ove. Drugim riječima, SSD-ovi ti neće imati brzine čitanja/zapisivanja od 400-500+ MB/s, nego oko 250 MB/s. I dalje brže od tipičnih HDD-ova, uz daleko bolju brzinu pristupa, no nećeš moći iskoristiti puni potencijal SSD-a.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Solid State Drive pitanja
BRKO1KROZ0 kaže...

Imam maticnu Asrock g31m-gs r2.0 na maticnoj imam sata hdd od 250gb pentium e5700 i jos neke komponente.

Mene zanima mogu li ja staviti bilo koji SSD u ASROCK G31M-GS R2.0 ili postoje samo neki određeni SSD-ovi koji mogu u tu maticnu. Planiram kupiti neki SSD od Kingstona 500gb tako nes.

Bolje da moderniziras komp, novi proc, matična i rami + ssd  a opčenito nemoj kupovati ako ti bude matična ograničavala tj usporavala ssd.

Ionako imas zastarjeli procesor i trebao bi sada imati minimalno 8 giga rama za uobičajeno koristenje :)

 

Ja sam nedavno složio komp tj stara matična mi je postala defektna a novi dijelovi nekompatiblni i onda sam uzimao nove komponente za unutra tj proc, matična, rami + ssd i uzeo kvalitetnije napajanje da nebi on bio uzrok kvara na matičnoj. Mogu reći da sam se preporodio :D radi bolje nego čista instalacija. evo inače mi je logiranje preko fingerprinta trajalo par sec a sada to radi u trenu, možda zbog ssd ili drugih komponenti :) 

 

kupio sam sata ssd iako sammogao za 200kuna više uzeti NVME ali odustao, to čuvam za iduću priliku kada cijene M2 NVME ssd-a opadnu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice