SSD Health

poruka: 1
|
čitano: 986
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
SSD Health

Kupljen novi Kingston UV500 240 star mjesec dana, srušio sustav. 

 

Provjerio uređaj sa HD Sentinel Health mu je na 30% i debelo u crvenom, u HD Tune Health status "warning" a error scan ne može ni završiti posao od silnih crvenih blokova.

 

Probao ubaciti neke druge programe kao CrystalDiskInfo, SSDLife Pro i javljaju da je Health OK, pa čak i Kingston SSD Manager (javlja da je SSD Spare Blocks na 89% ali je sve na zelenom). Kingston SSD Toolbox uopće ne prepoznaje disk, probao sam u device manageru prebaciti na defaultni standard controller kako savjetuju  na nekim stranicama ali nije bilo pomoći. Inače podatke na disku vidim, bar foldere i strukturu, no podaci su uglavnom nečitljivi čim probam nešto kopirati copy/paste. Srećom, podaci mi nisu bitni pa ovo samo radi statistike.

 

Reklamirat ću ga, u računalu već radi drugi SSD no kako objasniti ove razlike u detektiranju "zdravlja" diska.

 

Drugo, kad mi bude bilo bitno do podataka, postoji li kakav program kao npr. HDD regenerator ili HDAT2 koji mogu ispeglati nečitljive sektore ili zbog razlike u tehnologiji kod SSD-ova nema nade?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 8:20 (vedri2).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice