Tih Hard Disk

poruka: 19
|
čitano: 6.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Tih Hard Disk

Imam pitanje, ima li netko za predložit neki tih HDD, znači za pohranu podataka i par igrica na njemu, 1TB ili 2 TB, trenutno imam WD Blue koji dosta vibrira i njega sam se odlučio riješit kao i Seagatea Barracude (DM003 verzije) koji je dosta glasan doč očitava, nema vibracije kao WD ali je glasan dok čita, razmišljao sam o WD Red-u koji je navodno jako tih ali je i sporiji od ostalih, ima li netko iskustva s njim u normalnom korištenju pošto je on specijaliziran za NAS, ili neki drugi prijedlog. Tišina mi je jako bitna, gotovo cijelo računalo mi je nečujno osim tog nesretnog diska, zadnji koji mi je bio nečujan je bio Samsung ali njih na žalost više nema.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Tih Hard Disk

WD Red

16 godina
moderator
online
Re: Tih Hard Disk

Uzmi u obzir i to da različiti primjerci istog modela diska mogu biti različito glasni.

 

Također, nadam se da imaš nekakve gumene/silikonske ublaživače vibracija koji će smanjiti prijenos vibracija na kućište.

15 godina
online
Tih Hard Disk

Baš čitam i nove generacije WD Red su navodno bučnije. 

 

WD Green/Blue

 

Ima mbaksa pravo. Teško je pogoditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tih Hard Disk

Moguće da imam loš primjerak, hard mi inače nije izravno na limu nego ima ladicu (Coolermaster Masterbox 5) i pričvršećeni su za ladicu gumenim šarafima. Seagate nema nikakve vibracije, i nečujan je sve dok ne počne kopat po disku onda je bučan, a WD čujem čak i vrtnju samog diska, nekako je prebučan za moj pojam. Da bar imam isti takav negdje da usporedim ali nemam. Poslao bih ga i na garanciju ali vjerovatno će ga vratit i reći da je sve u redu jer prolazi testove.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Tih Hard Disk
PlayMaker10 kaže...

Poslao bih ga i na garanciju ali vjerovatno će ga vratit i reći da je sve u redu jer prolazi testove.

Još bi ti možda naplatili i dijagnostiku. 

 

Čak i da imaš drugi za usporediti, to ti ništa ne znači, osim ako za taj disk nije specificirana razina buke i ako disk stvarno značajno odstupa od specifikacije.

14 godina
online
Tih Hard Disk

Ja godinama koristim isključivo WD i nikad problema, a i tihi su mi, ili sam ja oguglao na njihov zvuk. 3 Blacka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tih Hard Disk
softwaremaniac kaže...

Ja godinama koristim isključivo WD i nikad problema, a i tihi su mi, ili sam ja oguglao na njihov zvuk. 3 Blacka.

 Mislim da si otupio na njihov zvuk, to je daleko najbučniji disk, koji god primjerak dobio :D A vidjet ću malo ili Red ili Blue 2TB (nekad je to bio Green). Ne znam kakve su ove nove Barracude, ima li netko taj model?

12 godina
offline
Tih Hard Disk

Imam SSHD Seagate FireCude 2TB i dosta je nečujan disk.

Toplo preporučujem.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Tih Hard Disk

Hvala vam na pomoći, odlučio sam na kraju ostavit diskove ali ću uzet Fractal R5 i to bez prozirne stranice kućište. Definitnivno je top i ima odlično izvedeno to za vibracije diska.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 22:50 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tih Hard Disk
PlayMaker10 kaže...

Hvala vam na pomoći, odlučio sam na kraju ostavit diskove ali ću uzet Fractal R5 i to bez prozirne stranice kućište. Definitnivno je top i ima odlično izvedeno to za vibracije diska.

Ništa od toga, ja imam R5 i opet čujem HDD.

Ako je disk stariji, moguće je da je u njemu problem.

Ne znam čemu ti težiš, ali apsolutnu tišinu nećeš sa HDD 3.5" na 7200 okretaja dobiti nikada,

možda ti nije loša opcija neki 3.5" HDD na 5400 okretaja, bit će sporiji, ali i tih (tiši).

Npr. ja imam plan u budućnosti sve HDDove zamjeniti SSDovima, ali jebga, trebam 2500 ili 3000 kn za 1 TB SSD, za sada.

absolon kaže...

Imam SSHD Seagate FireCude 2TB i dosta je nečujan disk.

Slažem se.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2017 8:04 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tih Hard Disk
Valentin17 kaže...
PlayMaker10 kaže...

Hvala vam na pomoći, odlučio sam na kraju ostavit diskove ali ću uzet Fractal R5 i to bez prozirne stranice kućište. Definitnivno je top i ima odlično izvedeno to za vibracije diska.

Ništa od toga, ja imam R5 i opet čujem HDD.

Ako je disk stariji, moguće je da je u njemu problem.

Ne znam čemu ti težiš, ali apsolutnu tišinu nećeš sa HDD 3.5" na 7200 okretaja dobiti nikada,

možda ti nije loša opcija neki 3.5" HDD na 5400 okretaja, bit će sporiji, ali i tih (tiši).

Npr. ja imam plan u budućnosti sve HDDove zamjeniti SSDovima, ali jebga, trebam 2500 ili 3000 kn za 1 TB SSD, za sada.

absolon kaže...

Imam SSHD Seagate FireCude 2TB i dosta je nečujan disk.

Slažem se.

 Uletila mi kombinacija tako da sam dao 2 diska od 1TB za jedan novi od 2TB, i uzeo sam Seagate ST2000DM006 (obična verzija ne Firecuda) i zaista, disk je nečujan, vibracije se i dalje malo prenose na kućište ali riješit ću to nekako, bitno mi je da nema buke kod čitanja, ljudi nikome ne preporučam Cooler Master Masterbox 5 kućište, prostrano je i sve to stoji ali ovaj dio gdje su diskovi je očaj živi, kvaliteta tog dijela je daleko ispod plaćenog, ja sam imao sreću da sam ga nabavio po nabavnoj cca 500 kn, prodajna je bila skoro 700 kn, ne vrijedi niti blizu tih novaca. Zašto sam pitao za tih disk, pitao sam jer više nisam u tim igricama toliko i tišina samo računala mi je trenutno najbitnija te sam na kraju odlučio nakon što sam vidio da je cijena R5 kućišta porasla (ne pada mi na pamet dat gotovo 1000 kn za kućište), prebacit se na mATX verziju Fractal Mini C, prodat ću Kućište, memoriju i matičnu ploču za manju verziju. Ovo što sad kućište što imam mi je ogromno a trenutno nepotrebno tako da mi je postalo višak.

11 godina
offline
Tih Hard Disk

Zanima me da li ima tko sada nekih iskustava sto se tice tih tihih hdd-ova, cuo sam da je wd purple koji je na 5400rpm relativno tih, zapravo ako vec zelim nesto tise u kucistu, svakako bih trebao disk od 5400 rpm.

Bio bi mi dosta i 1TB. Ima tko kakve preporuke, da li je tko sta isprobao ili ima neka iskustva?

 

Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Tih Hard Disk

Nitko nista?

Je li dovoljno samo da je 5400 RPM?

Koliko se tu gubi na brzini (buffer 64mb) ?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Tih Hard Disk

Što se tiče brzine - vidi recimo ovo - oba su od 2 TB, Seagateov je star 2 i pol godine, WD-ov Red pola godine.

Seagate 7200 Seagate 7200
 
WD 5400 WD 5400
 

Razlika u benchmarku je značajna, ali je razlika u stvarnom radu još značajnija - WD Red je daleko inertniji.

 

Sad ovisi za što konkretno ti disk treba. Za sistemski disk - nikako 5400 (u današnje vrijeme za sistemski disk bi ionako trebalo imati SSD, pa makar i neki jeftin od 120 GB)! Za storage - može. Iako će se u mnogim situacijama osjetiti razlika. Ali to prolazi.

11 godina
offline
Re: Tih Hard Disk

Ma imat cu ja SSD za sistemski, to svakako.
Nego htio bih da meni vise manje bude tih disk.
Kad budem uzimao novi komp, da mozda tu i tamo moze ostat i upaljen kroz noc da ga ne cujem. Znam da ce dosta veliku ulogu igrati i kuciste koje cu odabrati pa sam stoga jos i za kuciste veoma veoma neodlucan.

Zadnji izbor koji sam razmisljao je bio fractal meshify C, ali vidjet cemo. Zato pitam jer ce mi onda disk biti najbucnija komponenta pa da to spustimna neku nizu razinu buke ako cu vec uzimati novi komp. (kad budem)

Kovačić
16 godina
moderator
online
Re: Tih Hard Disk

Disk na 5400 će vrlo vjerojatno biti tiši od diska na 7200, s tim da tu postoje i varijacije među primjercima. A ako već tako ideš, onda možeš razmisliti i o 2,5-inčnom disku, dakle disku za prijenosnik, koji bi trebao biti još tiši (ali imati i još dosta lošije performanse).

11 godina
offline
Re: Tih Hard Disk

Hvala, vidjet cu sto cu i kako jos s vremenom.

Kovačić
16 godina
offline
Tih Hard Disk

Ima li tko da je našao dobar HDD na popustu od 1 do 2 TB?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice