SSD na mac pro late2008 15"

poruka: 6
|
čitano: 2.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
SSD na mac pro late2008 15"

Pozdrav svima,

 

Imam jedno jednostavno pitanje na koje mi dečki iz hgshopa neznaju odgovoriti a to je... 

Mene zanima ma hoće li ovaj ssd www.hgshop.hr/proizvod/ssd-disk-120-gb-k...-2-5-sata-iii/211927 raditi na mojem macu pro late2008 15" ?

ugradio bi ga umjesto postojećeg hd-a 

 

Koliko sam skužio i nevrijede mi skuplji diskovi na starom macu kad SATA2 ima ograničenje brzine do 300MB/s ali trebali bi bez problemi biti kompaktibilni sa SATA3 te bi mogao moću ugraditi

ovaj disk.

Ispravke ako griješim.

 

Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SSD na mac pro late2008 15"

Raditi će da, ja imam ssd na mojem macbook-u pro iz 2009 (isto sata 2) i vidi se razlika u brzini naspram hdd-a, dapače ako želiš do maksimuma iskoristiti svoj stari mac preporučljivo je ugraditi maksimalno rama koliko podržava i ugraditi ssd!

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: SSD na mac pro late2008 15"

E super još bolje da sam odgovor dobio od mac-aša koji govori iz svog iskustva i koji ima isti mac :) 

Da defitivno uzimam dns SSD za njega (dosad mi nije bio prioritet jel imam drugi laptop i pc ali sad se želim služiti više s macom)

Koliko ti imaš RAM-a? zivcira me sto nmg naci dd3 na 1066 MHz, taman sam našao na njuškalu i nazovem lika kaže prodao jučer.

Jel ima gdje god nas nabaviti? (ako si u HR)

15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD na mac pro late2008 15"
direktoooR kaže...

E super još bolje da sam odgovor dobio od mac-aša koji govori iz svog iskustva i koji ima isti mac :) 

Da defitivno uzimam dns SSD za njega (dosad mi nije bio prioritet jel imam drugi laptop i pc ali sad se želim služiti više s macom)

Koliko ti imaš RAM-a? zivcira me sto nmg naci dd3 na 1066 MHz, taman sam našao na njuškalu i nazovem lika kaže prodao jučer.

Jel ima gdje god nas nabaviti? (ako si u HR)

 trenutno imam 4 gige jer mi je jedna pločica ošla kvragu, ali inače sam ga gurao na 8, a ram si pogledaj ovdje. E sad, morat ćeš malo istražiti kako da na svoj staviš 8 gigi rama jer na netu stoji napomena "*Apple officially supports a maximum of 4 GB of RAM. Originally, this model was only unofficially capable of stably supporting 6 GB of RAM, but as confirmed by site sponsor OWC, it is capable of supporting 8 GB of RAM if updated to Boot ROM Version MBP51.007E.B05 and running MacOS X 10.6 "Snow Leopard" or higher.". Po meni bi ti najbolje bilo da ako imaš kakvih pitanja o mac-u da odeš na jabučnjak (zajednica apple korisnika u hr) i tamo postaviš pitanje na forumu, ekipa je ok i netko će ti sigurno uskočiti u pomoć.

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?
10 godina
neaktivan
offline
Re: SSD na mac pro late2008 15"

Da koristim i jabučnjak forum i late2008 bez problema gura 8GB RAMA i OS Yosemite. Pogledat ću i na ovom alzashopu jel dosad sam gledao ma macupgrade pa malo skupa poštarina skoro ko pola RAMA-a.

U svakom slučaju hvala na dobrim savjerima :D 

15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD na mac pro late2008 15"
direktoooR kaže...

Da koristim i jabučnjak forum i late2008 bez problema gura 8GB RAMA i OS Yosemite. Pogledat ću i na ovom alzashopu jel dosad sam gledao ma macupgrade pa malo skupa poštarina skoro ko pola RAMA-a.

U svakom slučaju hvala na dobrim savjerima :D 

 nemaš beda, sretno s nadogradnjom!

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice