Kako se služiti Photoshopom?

poruka: 19
|
čitano: 8.620
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Kako se služiti s Photoshopom?

Imam Adobe Photoshop CS2 i zanimama me kako mogu uvećati neku sliku zatim je izoštriti npr. imam neku malu sliku, želim uvećati jedan dio slike ali kad ga uvećam slika je mutna...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti s Photoshopom?

Pročitaj malo po netu o pikselima. O razlici između digitalne i analogne fotografije itd. Ako ti ni onda ne bude jasno zašto to baš i ne ide tako kako si zamislio javi se ponovo pa ćemo ti mi objasniti. ( kako CSI dovede ljude u zabludu...)


www.suvenirshop.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti s Photoshopom?
Vuce kaže...

 ( kako CSI dovede ljude u zabludu...)


 Belji se Osmijeh

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti s Photoshopom?
Radeon PRO kaže...

Imam Adobe Photoshop CS2 i zanimama me kako mogu uvećati neku sliku zatim je izoštriti npr. imam neku malu sliku, želim uvećati jedan dio slike ali kad ga uvećam slika je mutna...

 Prvo: ako je slika 5 kb ili oko toga - zaboravi..
Drugo: možeš joj umjetno podići dpi
-> selektiraj sliku, ctrl+c, ctrl+n (sad dolje odaberi npr. 300 dpi) OK
Treće: ctrl+v
Četvrto: mutnjikavost možeš ispraviti izoštravanjem - Effects -> Sharpen -> Sharpen (ne sharpen more)
...igraj se..

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti s Photoshopom?

nedgi sam cuja da pripremaju CSI Advanced Image Soft V.1 , tako da cemo i mi smrtnici moci zumirati i izostravati slike 200x200px do nevjerovatnih rezolucija 5000x5000px na 300dpi-a.

Ja se iskreno najvise radujem onoj alatki koja covjeku moze iz oka refleksiju pretvoriti u sliku, tako da cu na svim svojim slikama znati tko ih je slikao. Cool

 

Naravno, takvo nesto jos ne postoji pa ces jako tesko uvecati neku mali sliku i izostriti je da bude pristojne kvalitete, no tu je photoshop (navodno nece biti ni sjena CSI AIS).

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Kako se služiti s Photoshopom?

mene zanima kako mogu uvećati neku sliku ali naravno onda gubim na kvaliteti slike i zanimame kako da onda vratim tu kvalitetu??

I ne da bude kao u CSI nego samo malo ili koliko mogu najviše vratiti kvalitetu slike?? recite mi samo postupak kako to mogu napraviti...i zanimame kako mogu jedan detalj uvećati i isto tako da vratim kvalitetu slike...naravno koliko mogu....i nemojte rećid da se nemože....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti s Photoshopom?
Radeon PRO kaže...

....i nemojte rećid da se nemože....

 ali u istinu se ne moze. :D

gledaj, postoje nacini na koje to mozes malo ljepse upakirat.
npr, otvori sliku u photoshopu, povecaj je koliko hoces ( image size ) , prepostavljam da ces onda dobiti nesto sto ne zelis, a to je jako ruzna slika.
mozes dodati nekakav blur efekt kako bi omeksao ostre zavrsetke pixela ali u teoriji to je stvarno nemoguce kod rastera, dok za vectore vaze druga pravila.

Raster graphics are resolution dependent. They cannot scale to an arbitrary resolution without loss of apparent quality.


nemoguce je sliku od 100x100 pixela postaviti na jumbo plakat.

btw, postoji google i tisuce rezultata na njemu vezanu uz ovu temu, ako ne vjerujes uvjeri se sam



Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
Kako se služiti s Photoshopom?

Mozda ti ekipa iz CSIa moze pomoci sa tim pikselima, njima uvijek upali!!


BUGjunkie
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako se služiti s Photoshopom?

znači ne može se niti malo poboljšati slika...ja imam slike sa ljetovanja i sad neki su mi djelovi mutni i htio bih ih se riješiti ili mi je lice mutno...tako te stvari ili su neke sitnice koje mene užasno žderu... a tebe koji si reko za CSI možda mogu otkriti ko te je ubio na spavanju...?? šta misliš....

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti s Photoshopom?
Radeon PRO kaže...

znači ne može se niti malo poboljšati slika...ja imam slike sa ljetovanja i sad neki su mi djelovi mutni i htio bih ih se riješiti ili mi je lice mutno...tako te stvari ili su neke sitnice koje mene užasno žderu... a tebe koji si reko za CSI možda mogu otkriti ko te je ubio na spavanju...?? šta misliš....

 

 
gledaj, termin CSI se ovde koristi samo iz razloga sto rade cuda s obicnom rasterskom slikom iz nekakve crno-bijele kamere za nadzor, nikakve rezolucije.
oni mogu otklonit blur, oni mogu zumirati, oni cak mogu i odzumirati u jednoj epizodi... ekipa je premocna, a ja se uvik uzasno dobro nasmijem kada ih vidim kako to rade.

JPG (i kao drugi raster formate) mozes usporedit s 'zidom od cigla', u ovom slucaju od pixela. Pixeli koji nedostaju, nikako se ne mogu nadomjestit.
Programi kao photoshop i drugi koriste razne metode kako bi pri povecanju slike pogodili koji pixeli nedostaju.
Prilikom smanjivanja slike, koristi se slicna metoda, u svakom slucaju gubis nesto jer on mora neke pixele izbaciti.

Vezano za mutnu sliku, postoje u PS-u nekakvi alati koji ti mozda mogu pomoci, ali sve to zavisi o tome koliko je slika izvorno mutna.

Nadam se da si dobro procitao ono sto ti pise na wikipediji, a ako se stvarno zelis sam poigrat i dokazat svima ostalima da grjese, tu ti je
i google.

Sretno.

Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
odjavljen
offline
Kako se služiti s Photoshopom?

ey hvala na otvaranju očiju...thx

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti s Photoshopom?

pozdrav svima!

tek sam dobila adobe photoshop i htjela bih ga naučit koristit.

ali nemam pojma odkud da počnem.

jel bi neko bio tako dobar da mi objasni?

Cool

unaprijed hvala

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti s Photoshopom?
tweety 25 kaže...

pozdrav svima!

tek sam dobila adobe photoshop i htjela bih ga naučit koristit.

ali nemam pojma odkud da počnem.

jel bi neko bio tako dobar da mi objasni?

Cool

unaprijed hvala

 nadi neki tutorial na netu. uzmi neku sliku i igraj se. mislim da nitko nema 3 dana pisanja da te nauci.
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti s Photoshopom?
tweety 25 kaže...

pozdrav svima!

tek sam dobila adobe photoshop i htjela bih ga naučit koristit.

ali nemam pojma odkud da počnem.

jel bi neko bio tako dobar da mi objasni?

Cool

unaprijed hvala

 evo meni ok tutorijali


:D
E4600@3360MHz,8600GTS,2GB DDR2@840MHz
16 godina
neaktivan
offline
Kako se služiti s Photoshopom?

uf ovaj program me izludio....ako ste pocetnici uzmite si 10 slika i probavajte efekte boje, crno bjelo, napisat nesto...napisite na youtube: you suck at photoshop...lik ce vas nasmijat a jos cete za to vrijeme nesto naucit....nema boljeg Cool

AMD Athlon 64 X2 5600+ AM2 BOX, ATI Radeon HD 2900 Pro 512 MB, Transcent DDR 2 2x2GB, MSI K9N NEO F, WDC 500GB 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. add me xfire-----> leolabin8
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako se služiti s Photoshopom?

ps je stvarno dobar program radim u njemu vec 2-3 god,naravno niste preozbiljno ,znam i naucio sam ono sto me prvo zanimalo,,imate po raznim stranicama mali milijun tutoriala i na youtubu i sve se da...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako se služiti Photoshopom?

Jao jao...gleda se malo previše serija tipa CSI...kak vam nejde u glavu da ako imate sliku reda veličine 200x200 pixela da je nemoguće iz nje dobiti sliku rezulucije recimo 1600x1200 pixela...to bi značilo da bi se svaki pixel morao djeliti na više njih i sve informacije vezane uz njega također...dobili bi nešto sasvim besmisleno i s rasterskom grafikom je to nemoguće...

 

Naravno s vektorskom grafikom je stvar sasvim suprotna...Cool

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti Photoshopom?
Jerkenovski kaže...

Jao jao...gleda se malo previše serija tipa CSI...kak vam nejde u glavu da ako imate sliku reda veličine 200x200 pixela da je nemoguće iz nje dobiti sliku rezulucije recimo 1600x1200 pixela...to bi značilo da bi se svaki pixel morao djeliti na više njih i sve informacije vezane uz njega također...dobili bi nešto sasvim besmisleno i s rasterskom grafikom je to nemoguće...

 

Naravno s vektorskom grafikom je stvar sasvim suprotna...Cool

 Covjek se vjerovatno nakon 7 mj. ipak uvjerio u to, cemu ozivljavanje ove teme ...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako se služiti Photoshopom?
Maximus kaže...
Jerkenovski kaže...

Jao jao...gleda se malo previše serija tipa CSI...kak vam nejde u glavu da ako imate sliku reda veličine 200x200 pixela da je nemoguće iz nje dobiti sliku rezulucije recimo 1600x1200 pixela...to bi značilo da bi se svaki pixel morao djeliti na više njih i sve informacije vezane uz njega također...dobili bi nešto sasvim besmisleno i s rasterskom grafikom je to nemoguće...

 

Naravno s vektorskom grafikom je stvar sasvim suprotna...Cool

 Covjek se vjerovatno nakon 7 mj. ipak uvjerio u to, cemu ozivljavanje ove teme ...
 Iz principa.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice