A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

poruka: 248
|
čitano: 227.542
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

neće slike uploadati

javlja bug greska posluzitelja

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 12:02 (valisaurea).
12 godina
neaktivan
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Mi koristimo 9 vec mjeseci, presli s t-coma gdje smo imali 4/0.2, sad je 65/25 Mbit/s mjereno kablom, wifi naravno ovisi o svacemu, a kad stavim ruter do prozora zna biti 85/30, ali ne moze tamo biti stalno pa je na pogodnijoj lokaciji i ovih 65/25 je super, nikad ne pada ispod 40/15, a i 100 kn jeftinije nego kod t-coma. Kod nas je relativno novi repetitor u selu (tj. star 4 godine, na super poziciji), i nema vjerojatno puno pretplatnika. Nitko ne skida torrente, a spojeno je 8 uređaja i rijetko pređemo 60GB dan+noć, a po samo po danu jos i duplo manje. 

 

Sad ako se stvarno ne mozete suzdrzavati od skidanja po danu ili patite za optikom onda to nije za vas, ali u selima gdje nema boljeg od ovog svakako preporucam.

 

Jedina zamjerka je ruter ZTE MF283+ koji je malo slabiji ko i svi koje operateri daju besplatno, ali ovaj je posebno los i iz neutvrđenih razloga zajebava, sve spojeno, ima interneta, ali ne zeli nista ucitati ponekad, sad se to malo smirilo, ali pred koji mjesec bilo je razdoblje da svaki dan treba restartati. Cak ni na ovom ni na vipovim forumima nitko ne zna dati adekvatno objasnjeje sto je tocno za problem s tim i kako rijesiti.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Nabavite cat6 routere i imat ćete duplo veće brzine pošto rade na dvije frekvencije!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET, pitanje

Dakle koliko vidim u homeboxu Vip još uvijek nudi roter s cat4 brzinom, zar ne? Mjerio sam  brzinu mobitelom, više puta, koji ima cat6 i ona mi navečer, kad je najveću promet, uvijek iznosi oko 70Mbs. Sad, jel bi brzina na tom vipovom roteru bila manja obziro da je cat4?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 22:46 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET, pitanje
tomislav10 kaže...

Da i ne ako na tvom području vip odašilje LTE na 800 i 1800 Mhz biti će ti manja sa cat4 routerom a ako odašilje samo na 1800 ili samo na 800 Mhz biti će ti ista možda nešto veća pošto router lovi bolje signal. Neće ni ponuditi cat6 routere jer na ovaj način štite mrežu od preopterečenja

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 11:07 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET, pitanje
DDavorin kaže...
tomislav10 kaže...

Da i ne ako na tvom području vip odašilje LTE na 800 i 1800 Mhz biti će ti manja sa cat4 routerom a ako odašilje samo na 1800 ili samo na 800 Mhz biti će ti ista možda nešto veća pošto router lovi bolje signal. Neće ni ponuditi cat6 routere jer na ovaj način štite mrežu od preopterečenja

 

 Kako mogu znati? Ima li negdje popis baznih stanica VIP-a?

12 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

probaj sa cellmaperom https://www.cellmapper.net/map?MCC=219&MNC=10&type=LTE&latitude=46.21383492478838&longitude=16.465086084407858&zoom=12&showTowers=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&heatMapEnabled=false&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=Last&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showBand=0&mapType=custom_map&showSectorColours=true   ili sa mobilnom aplikacijom 
Network Cell Info Lite  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite&hl=hr ili ako imaš na mobu da isključiš pojedine frekvencije možeš vidjeti dali je prisutna ona koju ostaviš uključenu mislim da i ima neka aplikacija za to na app store

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 12:17 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Jel ova karta točna? Ne mogu vjerovati da nema VIP-ove nazne stanice na Resničkom putu kad ju vidim golim očima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

nije baš točna jer korisnici kreiraju mapu. Najbolje bi bilo ako nekog znaš da ima huawei5186 router ili koji drugi koji ima ove postavke pa vrlo lako možeš vidjeti dali imaš obje frekvencije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 21:30 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Ovisno o pokrivenosti, ali meni se čini da je tele2 pokućni internet bolji od vip homeboxa, ali nema fiksne linije (voip) kao homebox duo i trio.

 

s njihove stranice

"...Svim korisnicima BEZBROJ GB interneta dodijeljeno je gotovo nedostižnih 1 TB podatkovnog prometa mjesečno. Nakon potrošenih 1 TB zadržavamo pravo smanjivanja brzine na 1 Mbps samo u periodu od 18-23 h u danu, do isteka tog mjeseca. 1 Mbps i dalje osigurava odlično korisničko iskustvo u tom periodu najvećeg opterećenja mreže, a u ostatku dana slobodno surfaj po redovnim brzinama, i gomilaj terabajte koliko ti srce želi."

 

 

"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Kao što si i rekao ovisi o pokrivenosti. Meni je tele2 pokućni tijekom dana 8-10 u dowloadu,. a navečer padne na 3-5 što je, barem meni, vrlo loš rezultat.

15 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

razmisljam si da uzmem homebox uz prva tri mjeseca besplatno. jeste zadovoljni vip-ovom uslugom?

Nalazim se u splitu blizu odasiljaca pa nebi trebalo bit problema s brzinom

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Kako misliš prva tri mjeseca besplatno? To je nešto novo?

15 godina
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

ma to ti je preko prodajnih predstavnika. ne preko njih direktno.

12 godina
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Meni ni prodajni predstavnik nije ponudio 3 mj gratis

12 godina
neaktivan
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Bok, 

 

Nemam iskustva sa "pokućnim" kombinacijama jer osobno koristim sve fiksno, al za stariju osobu (penzija) tražim neku opciju pristupa interneta (nikakav gaming ni streamovi, znači bitno samo da interneta ima). Sad me zanima da li je ovaj homebox prenosan? Točnije osoba malo živi na lokaciji A (nazovimo grad) a malo na lokaciji B (recimo selo) pa me zanima ako je sve kupljeno i namješteno na lokaciju A, da li se može sve ponijeti sa sobom i uključiti na lokaciju B? Znači i telefon i internet da funkcionira na obje lokacije?

 

Hvala

 

Pitanje je možda glupo a možda i nije ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

najbolje se raspitaj u tele 2 , njihov je prenosan , a za vip nisam siguran. LP

14 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Ne razumijem jedino ovu njihovu ugovornu obvezu.

 

Po chatu sa korisničkom, ako potpišeš na 24 mj. i nakon mjesec dana želiš raskinuti ugovor plaćaš sve pogodnosti do kraja ugovora 23x70 kn + router 799 kn= 2.609 kn

 

Pa to je ugovor sa vragom. Može li netko ovo potvrditi? Sutra ću dobiti odgovor njihove pravne.

 

lp

D

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Pozdrav, do sada sam imao Internet s brzinom do 4mbit/s (što je bio max na mojoj lokaciji) i telefon (1000 minuta) kod HT za 260-270 kn/mj uskoro 3.12 mi istiće ugovor te mislim da bi mi bolje bilo da se prebacim kod A1 ili Tele2.

 

Kod A1 bih mogao uzeti Homebox Internet + telefon

Dobije se ruter Alcatel HH41v za 9kn jednokratno

I mogu još uzeti telefon Panasonic DECT KX-TG 1611 H za 49kn jednokratno

Koliko vidim u tarifi je uključeno 100GB no s dodatnim opcijama mogu povećati do 300GB što mislim da bi bilo dovoljno te bi to iznosilo 215kn/mj te se od 00:00-08:00 ima neograničeno

 

Kod Tele2 bih mogao uzeti neograničeni Internet i u A1 Homebox telefon jer ga u Tele2 nemaju

Koliko vidim oni u ponudi imaju Huawei B525 4G WiFi CAT6 router za 25kn/mj

A kod A1 isto taj Panasonic DECT KX-TG 1611 H za 99kn jednokratno

Koliko vidim u tarifi je uključeno 1TB te nakon potrošnje smanjuju brzinu od 18-23h do isteka mjeseca te bi to iznosilo 254kn/mj uz taj ruter i A1 telefon

 

Sada me zanima kakvo je stanje, tko bi mogao imati veće brzine? Trenutno na mobu Nokia 7 Plus kada sam kod kuće hvatam od oko 10/1mbps do oko 40/20mbps kod A1 ovisno u koje doba dana.

 

Vidim da postavljate LTE antene pa može li neki savjet što od tih antena i uređaja mi sve treba kako bih izvukao max brzinu, ne razumijem se u to baš najbolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Koristim vip homebox vec skoro god dana i mogu reci da su brzine super 60/30.Meno full dpbro.No ako ste streamer i sl,bolje mozda zaobici vip homebox.Jer 100giga ode dok kazes cookie...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET
mijanB kaže...

Bok, 

 

Nemam iskustva sa "pokućnim" kombinacijama jer osobno koristim sve fiksno, al za stariju osobu (penzija) tražim neku opciju pristupa interneta (nikakav gaming ni streamovi, znači bitno samo da interneta ima). Sad me zanima da li je ovaj homebox prenosan? Točnije osoba malo živi na lokaciji A (nazovimo grad) a malo na lokaciji B (recimo selo) pa me zanima ako je sve kupljeno i namješteno na lokaciju A, da li se može sve ponijeti sa sobom i uključiti na lokaciju B? Znači i telefon i internet da funkcionira na obje lokacije?

 

Hvala

 

Pitanje je možda glupo a možda i nije ;)

 a1 Homebox nije prijenosan ne smiješ ga prenositi na drugu lokaciju. Dok tele2 ako uzmeš opciju za mobitel tarifu raspali i uz to bezbroj giga imaš sve neograničeno minuta i sms i 1TB interneta i možeš na bilo koju lokaciju

12 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Nestalo

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 22:29 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Stigao stvarni flat u ponudi A1 cijena uz UO i tarifu Mobilni Net L 209kn(bez UO 269kn)  i Mobilna M  209kn uz UO i bez UO 269kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vip HomeBox TELEFON+INTERNET
DDavorin kaže...

Stigao stvarni flat u ponudi A1 cijena uz UO i tarifu Mobilni Net L 209kn(bez UO 269kn)  i Mobilna M  209kn uz UO i bez UO 269kn

 "Nakon potrošenih 100 GB prometa po maksimalno dostupnoj brzini, brzina se spušta na 2 Mbps što je i dalje dovoljno za svakodnevno surfanje."

btw vidim da su Noćnu opciju (potpuni Flat bez limita) podebljali satnicom od Ponoći do 10 u jutro. (bilo od 00-08).

 

Sa ovim kombinacijama su najjači na sceni,ako se traži koliko-toliko mobilni Flat KOJI RADI!!!!  ( a ne onaj zagušeni Tele2 flat)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 14:21 (torrente).
12 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

 "Nakon potrošenih 100 GB prometa po maksimalno dostupnoj brzini, brzina se spušta na 2 Mbps što je i dalje dovoljno za svakodnevno surfanje."  To ne vrijedi ako aktiviraš opciju Neograničeni net. Nema ograničenja GB ili smanjenja brzine kod te opcije. Bio u poslovnici i zvao SZK i tako je kako kazem ako oni mene lažu lažem i ja vas. Zovni besplatni 0800091091. Na stranicam im još piše i Carnet opcija Koje već nema duže vrijeme nisam ni ja znao ali lik u poslovnici A1 mi je to rekao

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Sve je "prosto ko pasulj" u točki 11.

 

Preko telefona su ti mogli reć ta opcija uključuje tri klasne prostitutke sa neograničenim nastranostima.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 15:38 (torrente).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vip HomeBox TELEFON+INTERNET

Papir ti svašta trpi to je bilo 1.4 danas je 6.4 idi u poslovnicuA1 oni imaju novi update uvjeta korištenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

Ne vidim neku relevantniju temu od ove za pitanje, pa da ne otvaram novu:

Zivkaju me stalno iz tog A1 za neki trio paket, telefon, internet i satelitski A1 TV valjda. Spominje ova teta na telefonu da je to kao 4g internet, do 100tinjak Mb/s down i malo manje up, i kaže da je flat. Nisam imao vremena s njom raspravljat o pingu pa nisam ni pitao. 

Uglavnom: da li je taj njihov flat - flat? Ili je to ona verzija flat s punom brzinom nepuna 3 dana i onda kad potrošiš limit (1gb lol) ide na brzinu sporiju od bakra? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: A1 HomeBox TELEFON+INTERNET
footballer kaže...

Ne vidim neku relevantniju temu od ove za pitanje, pa da ne otvaram novu:

Zivkaju me stalno iz tog A1 za neki trio paket, telefon, internet i satelitski A1 TV valjda. Spominje ova teta na telefonu da je to kao 4g internet, do 100tinjak Mb/s down i malo manje up, i kaže da je flat. Nisam imao vremena s njom raspravljat o pingu pa nisam ni pitao. 

Uglavnom: da li je taj njihov flat - flat? Ili je to ona verzija flat s punom brzinom nepuna 3 dana i onda kad potrošiš limit (1gb lol) ide na brzinu sporiju od bakra? 

 ovo ti je ponudila

 

 ..tu imaš 100GB prometa...

odmah uključiš dodatnu opciju +novih 100GB za 15kn

 

...pored tih 200Gb imaš Noćnu Opciju uključeno od 00h-10h. Tada ih ubij sa prometom. To se ne dotiče onih 200GB.

Ako slučajno izmrviš 200GB tokom dana, brzina ti pada na ovaj copy/paste

 

* Nakon potrošenih 100GB podatkovnog prometa, brzina se spušta na 2 Mbit/s što je i dalje dovoljno za svakodnevno surfanje. U slučaju potrebe za većim brzinama, preporučamo neku od dodatnih opcija. U periodu između 00 i 10 sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine. Maksimalna brzina interneta ovisi o razini 4G signala, trenutnoj opterećenosti mreže i modelu uređaja.

 

Taj TV je satelitski. Sve u svemu solidna ponuda tko ne koristi telefonsku paricu ili je loša. Samo provjeri kakav ti je A1 prijem 4G mreže.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 13:13 (torrente).
12 godina
offline
A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

Homebox Duo bez ugovorne obveze dali si obavezan uzeti i router i dali je prenosiv tj nije vezan za lokaciju na kojoj si prijavljen?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice