Dual Boot window sranje - help

poruka: 6
|
čitano: 1.840
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Dual Boot window sranje - help

Pozdrav

Na HDD u sam imao Win 10

 

Ugradio sam SSD i stavio win 7 pro na njega

 

U bios uđem i kada diže sustav biram između WIN 7 ili ispod WIN 10 biram WIN7, uđem instaliram app i ostalo i izađem.

 

Nakon 2h palim komp i sada imam Win 7 i opet Win 10 ispod, ali želim na krako u win 10 da uđem i ne mogu jer mi strelica dolje-gore ili bilo što drugo na tipkovnici kada kliknem ne radi.

Tipkovnica radi u Biosu sve, ali kod biranja OS-a WIN7 na ispod WIN10 ne želi prebaciti i moram pričekati da prođe 20sek i onda uđe u win7 i na ovaj način nikako ne mogu u windows 10

 

Izvadim ssd na kojem je win 7

 

Dižem sustam, ovaj put opet imam gore WIN7 iako diska sa win više nema u računalu i ispod je win 10 i opet NE MOGU spustit na win 10

 

Kako win 7 nema, dobivam error.

 

Otvaram pc i bacam unutra nazad ssd sa win 7 i spojim, sada opet radi, ali OPET ne mogu dolje prebacit u win 10

 

Zašto, help, ima netko savjet?

 

Tipkovnica radi u biosu sve, osim na dijelu kada moram birati OS

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dual Boot window sranje - help

Uključi u biosu legacy usb support.

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Dual Boot window sranje - help

Jesam i nije pomoglo

 

Ali evo neki indijac na youtubeu je imao isti problem haha.

 

Uglavnom, uspio sam na win 7 uc i onda u advanced settings System OS-a prebacit main sa win 7 na boot win 10 i sa onih 30sek na 5sek

Restirao i evo win 10 je prvi na listi, a sad ne mogu dolje na win 7, što mi više nije ni potrebno. Odmah sam napravio format win 7 ssda i izvadio ga

A za kaznu što me hebao ujutro ga bacim u peć! mater!

7 godina
offline
Re: Dual Boot window sranje - help

Nemoj ga bacati, bolje baci bombu u Microsoftovu središnjicu 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Dual Boot window sranje - help

Znaci imao si win10, a htio si jos i win7. Nakon svega si dosao do toga zakljucka : "Restirao i evo win 10 je prvi na listi, a sad ne mogu dolje na win 7, što mi više nije ni potrebno. ".

A zasto si uopce zelio win7 i u kojem momentu u toj proceduri ti je bio potreban ?  I da, dogodi se. Ja jednom kada sam samo spojio SSD meni je sve ruklo. Nisam mogao pokrenuti OS nakon toga niti sa HDD-a, pa taman bio sam spojen. Tako da mi je clone opcija postala proslo svrseno vrijeme

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Dual Boot window sranje - help

To je zato što ne radiš pravilno. Potrebno je da imaš jednu malu particiju primarnu i Aktivnu od 150MB na početku nekoga diska koga u biosu izabereš da ti bude boot taj disk i poslije imaš lako dual boot sistem. Alatom samo konfigurišeš boot meni. Ja sam svojevremeno držao po 4 sistema i Linux pride i sve je radilo. Sada samo dva.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice