Greška prilikom kreiranja particije

poruka: 6
|
čitano: 4.835
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Greška prilikom kreiranja particije

Pokušavam instalirati desetku preko usba, i kad napravim kreiranje particije javi mi grešku: Nismo uspjeli stvoriti novu particiju (Pogreška: 0xcdf11b00). U čemu bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Greška prilikom kreiranja particije

Riješeno, problem je radila ona particija što dolazi s laptopom, obrisao sam ju i poslije toga sam mogao napraviti windows particiju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Greška prilikom kreiranja particije

Možeš objasniti šta si točno napravio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Greška prilikom kreiranja particije

-obrisao postojeću particiju.. pravilo/rutina .. prvo clean pa kreiranje po potrebi svaki os za sebe, fs, boot .. povezano s postavkama biosa/uefi, secboot itd..

ili pojednostavljeno, ne možeš kreirati potrebne particije ako je disk već particioniran, jer tad nema neparticioniranog-slobodnog mjesta za particije koje traži installer.. + razlika MBR/GPT tj sam standard, primarna boot particija i ogrnaičenje na do max 4 primarne (dok se ne nudi extended i mora se kreirati ručno u diskpartu, forsira se gpt shema a to ovisi o uefiju itd.. pa i winver, jer je gpt isključivo za x64bitni os pa ako instaliraš 32bitni..) itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Greška prilikom kreiranja particije

pozdrav svima..naletio sam na istu gresku ali sam malo jaci pocetnik pa sad sve ovo navedeno sto bih trebao napraviti i ne shvacam bas..jednostavno mi ta greska pojavila se i imam samo jedan pogon 0 particija 1 koja je primarna i na koju sam pokusao instalirati win10

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Greška prilikom kreiranja particije

diskovi se broje od nule, prvi disk = 0

particije se broje od jedan, .. imaš jednu particiju, nebootabilan disk ili os ne vidi slobodno mjesto (jer ga nema).

-obriši, nakon tog nextaš ..

kako? ako si u installeru (bootao stikić-installer) nakon prvih par klikova, stisni SHIFT + F10, u tom CMDu natipkaj diskpart (+enter), kad se učita, list disk, select disk 0 .. ako je nulti-prvi, ako imaš više, isključi računalo odspoji i ponovi.. nakon tog, selektiranja, clean.. i disk je prazan, zatvoriš cmd i nastaviš klikanjem-installom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice