Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 634.250
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pošto sam danas napisao tutorijal za instalaciju Windows XP operativnog sustava, bio bi red da i noviji dođe na svoje a to je Windows 7.

 

Više o samom operativnom sistemu možete pročitati na službenim Microsoft stranicama.

 

Minimalni sistemski zahtjevi su slijedeći:

 

-1 GHz ili brži 32-bit (x86) or 64-bit (x64) procesor

 

-1 GB radne memorije za 32-bitnu verziju ili 2 GB radnem memorije za 64-bitnu verziju

 

-16 GB slobodnog mjesta na tvrdom disku za 32-bitnu verziju ili 20 GB za 64-bitnu verziju

 

-DirectX 9 kompatibilna grafička kartica sa WDDM 1.0

 

Ostale zahtjeve možete pronaći ovdje.

 

Ako niste sigurni da li vaše računalo zadovoljava minimalne zahtjeve, skinite Windows 7 upgrade advisor i provjerite.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Krenimo pomalo:

 

-Postavke BIOS-a za podizanje os-a su gotovo iste kao i za Windows XP uz malu razliku ako posjedujete tvrdi disk sa sata sučeljem

 Naime u biosu je potrebno prebaciti SATA AHCI mode na AHCI

 

 

Naravno možete instalirati i na disk sa PATA sučeljem ali onda nećete imati neke mogućnosti koje nudi AHCI mod kao što je hot swap.

Hot swap je koristan ako posjedujete eksterni tvrdi disk koji se na računalo spaja putem e-sata konektora. Prilikom njegovog uklanjanja dovoljno je kliknuti na Safely remove hardware i ukloniti ga.

e-sata (external sata) nudi puno brže prebacivanje podataka nego klasično putem dobrog starog usb-a.

 

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 17:18 (F1-IVO).
 
55 1 hvala 54
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-Nakon što ste konfigurirali i spremili postavke u BIOS-u (namjestili prvi boot device na cd/dvd-rom) prilikom pokretanja dočekat će vas slijedeći prozor

-Pričekajte da se fajlovi kopiraju i krenimo dalje. Slijedeće je na redu određivanje jezika i regije te postavite kao na slici (ili odaberite nešto drugo ovisno o vašoj lokaciji)
-Na slijedećem prozoru kliknite na Install now
-Prihvatite licencu tako da stavite kvačicu na predviđeno mjesto i kliknite
-Slijedeći prozor od vas trazi da odredite da li želite napraviti upgrade ili novu (prilagođenu) instalaciju.

 

NAPOMENA: upgrade je moguć samo u slučaju ako imate instaliran Windows Vista operativni sustav.

 

Savjetujem da odaberete Custom

-Slijedi odabir i upravljanje particijama. Pravilo važi isto kao i za Windows XP. Odredite barem 30GB (ukoliko imate veće diskove slobodno stavite i 50-60GB) prostora za sistemsku particiju tj. za mjesto gdje će se 7-ica instalirati.
(Windows 7 će kreirati dodatnu skrivenu particiju veličine 100MB tako da se ne brinete što i kako)

 

-Kada ste odabrali particiju gdje će te instalirati vašu 7-icu slijedi malo čekanja i restart (automatski) pa onda idemo dalje

 

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 17:55 (F1-IVO).
 
30 0 hvala 25
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-Nakon restarta instalacija podešava postavke u registryju, pokreće servise te se dovršava instalacija

-Slijedi još jedan restart
-Slijedi priprema za korištenje Windows 7-ice
-Unesite željeno korisničko ime i ime računala

-Postavite lozinku na vaš administratorski račun

-Unesite serijski ključ (možete ga i kasnije dodati)
-Podesite postavke automatskog updatea (preporučujem Use recomended settings)
 

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
 
27 0 hvala 25
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-Slijede postavke sata, datuma i vremenske zone

-Odaberite postavke mreže (ako se spajate u vlastitom stanu odaberite Home network)
-Slijedi dovršavanje instalacije
-Još malo pa gotovo. Slijedi Welcome screen pa pripremanje desktopa
-I to je to. Gospodo upravo ste uspješno instalirali Windows 7 operativni sustav!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Što se tiće drivera veliku većinu 7-ica će skinuti sama (ako je na vaše računalo spojeno na mrežu tijekom instalacije jer 7-ica u sebi sadrži većinu drivera za NIC-network interface controller) a na vama je samo da uživate.

Ne zaboravite u bios-u podesiti First boot device na HDD (ili nemate brige ako ste koristili opciju prilikom post screena za brzi odabir boot uređaja)

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 18:15 (F1-IVO).
 
39 0 hvala 39
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava
World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2013 8:34 (F1-IVO).
 
16 0 hvala 15
13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Prije svega zahvaljujem na ulozenom radu i trudu, mislim da ce mnogim pocetnicima (kao sto sam ja :)) biti od velike pomoci, eh sada jedno pitanje:

Gore si spomenuo kod particija da se treba odvojiti posebna particija koja ce biti namijenjena za instalaciju windowsa, zasto je to tako, i do cega bi moglo doci ako se  takvo nesto ne bi ucinilo, mislim ukoliko se ne bi odvojila posebna particija za windows

eto toliko od mene

;)

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Nightcomer kaže...

Prije svega zahvaljujem na ulozenom radu i trudu, mislim da ce mnogim pocetnicima (kao sto sam ja :)) biti od velike pomoci, eh sada jedno pitanje:

Gore si spomenuo kod particija da se treba odvojiti posebna particija koja ce biti namijenjena za instalaciju windowsa, zasto je to tako, i do cega bi moglo doci ako se  takvo nesto ne bi ucinilo, mislim ukoliko se ne bi odvojila posebna particija za windows

eto toliko od mene

;)

Prije svega radi lakše preglednosti, i lakšeg čuvanja vaznih podataka (dokumenti, slike, muzika i sl.), jer kad ti jednom padne windows morat ces formatirat citavu particiju i izgubiti sve podatke na disku.

tako da je lakse napraviti 2 particije na jednu windows na drugu podatke.

 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Na disku imas minimalno jednu particiju ili vise ako si ih napravijo. Naprimjer c sistem i d multimedija. i onda krenes reinstalirati sistem a za to moras formatirati particiju c to znaci obrisati podatke. da nebi obrisao neke slike i filmove to spremis na drugu particiju tipa ova multimedija d. I tako sacuvas svoje podatke. uf malo sam zakasnijo Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 18:54 (zdtoto).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Samo da se nadovezem da se ne moraju izgubiti podaci ako se skrše windowsi. Recimo na hirensboot cd-u imate live xp koji kad dignete ga omogucuje da iskopirate podatke na drugu particiju ili drugi disk bilo interni bilo externi. Naravno plug and play ne radi pa disk morate prikopcati prije paljenja kompa. Da ne spominjem live distribucije linuxa koje to takodje omogucavaju. Ipak su dvije particije preporucljive radi preglednost kao i seljeje my documents na drugu particiju jer se ondaizbjegava spasavanje podataka koji su tamo.

:)
14 godina
protjeran
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

svaka cast,bas mi je ovo trebalo.samo imam jedno pitanje.kad i gdje mogu podijelit disk u particije? 

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 13:13 (Toni93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Toni93 kaže...

svaka cast,bas mi je ovo trealo.samo imam jedno pitanje.kad i gdje mogu podijelit disk u particije? 

U ovom drugom postu pogledaj slike 6 i 7.

Znači ako imaš unallocaled space od nekih npr.500 GB i stisneš "New"i odrediš koliko želiš mjesta imati na njoj(u megabajtima).

Znači,ako želiš 30 GB staviti na neku particiju,moraš 30 pomnožiti sa 1024,baš kako je Nello rekao.

Tako isto za drugu(opcionalnu),treću...

Kada sve to posložiš,samo stisni na particiju na koju želiš staviti Windowse i stisneš "Next".

Death has a thousand faces,evil only one.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 13:05 (luckyluke).
13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

ovaj system reserved ne mora biti neiskoristen.... samo se obriše "partition 2" te odaberete onu "partition 1" i stisnete extend i odaberete velečinu te particije :D ... nije veliki dobitak (100Mb) al eto, da ne propadne Smijeh

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
sisko93 kaže...

ovaj system reserved ne mora biti neiskoristen.... samo se obriše "partition 2" te odaberete onu "partition 1" i stisnete extend i odaberete velečinu te particije :D ... nije veliki dobitak (100Mb) al eto, da ne propadne Smijeh

Pa jeli taj "system reserved" služi ičemu? Ja ga namjerno nisam htio spajati jer nisam bio siguran što bi se moglo dogoditi.

13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

pa one datoteke koje budu na tom mjestu se prilikom proširivanja te iste particije ne brišu, nego ostaju netaknute, tako da slobodno možeš spojit

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Zbog male "system reserved" particije koju sam pogreskom napravio i ostavio komp mi nije htio raditi backup.

 

Tako da pri instaliranju Win7 dok vam do ponudi jednostavno obrisite tih 100 MB i problem rijesen.....a ja sam se sa tim danima gnjavio i nisam znao zasto mi Windowsi nisu htjeli radit redoviti backup na vanjski HDD.

 

Inace u Beta verziji Win7 ta paricija je iznosila 200 MB sto je bilo ok i sasvim dovoljno.

 

Kod WinXP-a ta "particija" iznosi 8 MB.

 

Malo bolje objasnjeno o toj particiji:

 

http://www.shivaranjan.com/2009/05/11/how-to-prevent-windows-7-from-creating-a-hidden-recovery-system-reserved-partition-during-installation/

 

http://www.mydigitallife.info/2009/08/20/hack-to-remove-100-mb-system-reserved-partition-when-installing-windows-7/

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 15:22 (win32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
win32 kaže...

Zbog male "system reserved" particije koju sam pogreskom napravio i ostavio komp mi nije htio raditi backup.

 

Tako da pri instaliranju Win7 dok vam do ponudi jednostavno obrisite tih 100 MB i problem rijesen.....a ja sam se sa tim danima gnjavio i nisam znao zasto mi Windowsi nisu htjeli radit redoviti backup na vanjski HDD.

 

Inace u Beta verziji Win7 ta paricija je iznosila 200 MB sto je bilo ok i sasvim dovoljno.

 

Kod WinXP-a ta "particija" iznosi 8 MB.

 

Malo bolje objasnjeno o toj particiji:

 

http://www.shivaranjan.com/2009/05/11/how-to-prevent-windows-7-from-creating-a-hidden-recovery-system-reserved-partition-during-installation/

 

http://www.mydigitallife.info/2009/08/20/hack-to-remove-100-mb-system-reserved-partition-when-installing-windows-7/

sto sad da napravimo s tom 100 mb particiom?

 

danas cu staviti sedmicu,molim pomoc sto prije

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Toni93 kaže...
sto sad da napravimo s tom 100 mb particiom?

 

danas cu staviti sedmicu,molim pomoc sto prije

Ma slobodno je ostavi. Nećeš propast za 100MB:)

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Ni ja ne vidim problem za tih 100 mb i sumnjam u izjavu da win nece radi backup radi tih 100 mb. Pa on ih je i napravio.
:)
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

lijepo sređeno

 

Muthaphuckk Dre Muthaphuckk Snoop Muthaphuckk Death Row Yo, and here comes my left blow 'cuz i'm the E-A-Z-Y-E and this is the season to let the Real muthafuckin G's in
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 16:30 (al zagorec).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
logic kaže...
Ni ja ne vidim problem za tih 100 mb i sumnjam u izjavu da win nece radi backup radi tih 100 mb. Pa on ih je i napravio.

 

Ako hoces iskopati cu ti info sa foruma gdje je baskup sreden micanjem te "famozne" particije.......i nakon novog dizanja OS-a backup radi kako treba.

 

Isprobao, izmucio se ko' budala danima sa backupom dok na jednom forumu nisam iskopao tu informaciju koja je bila tocna te micanjem te particije je proradio i backup.

 

Samo kazem sta sam prosao...vi radite kako hocete naravno jer me iskreno bas briga kako instalirate OS, ali moja preporuka je da je ili povecate ili da je uopce ne napravite prilikom instaliranja OS-a.

 

Malo pogledajte po forumima za sta sluzi i sve problema radi te particije pa cete shvatiti u cemu je stvar....

 

Oni koji rade redovit backup znaju sta ovo znaci:

 

http://mlevit.wordpress.com/2009/11/25/a-shadow-copy-could-not-be-created-insufficient-storage-available-to-create-0x81000019/

 

....tocnije taj error ili jednostavnije svaki puta prilikom pokusaja backupa sam dobivao ovu poruku na kraju i backup nije bio moguc:

 

A shadow copy could not be created // Insufficient storage available to create // 0×81000019

 

Ako ne vjerujete meni , pogledajte sta kazu inzinjeri iz Microsofta (ili ovaj error "izguglajte te pogledajte sami o cemu se radi):

 

Hi everyone,
I just spent 6 or more hours on the phone with MS level 1 and then level 2 software engineers. They accessed my pc remotely and together, we came up with a solution to this problem. This is a temporary solution until MS solves it permanently in an update.

 

Jedno od mogucih rijesenja (meni nije radilo):

 

 

"It's a very simple solution but I caution you that you must follow the instructions exactly otherwise you will not be able to boot up to windows after a restart so here is Sangeeta Mohanty's email with the solution...

 

Tried to make C:\Drive as active in Disk management, it will make the boot partition (100MB ) inactive automatically, once you restart will get error boot manager is missing. We have a temporary solution.

Please go to diskmgmt.msc (OR DISK MANAGEMENT IN CONTROL PANEL) and make the C:\ partition as activate and try backing up using system image, it should work. Never restart the computer after that. Once the backup is done, please go to diskmgmt.msc make the boot partition (100MB ) as active partition. Then restart. It should work."

 

logic-> nadam se da si procitao sta kazu sami inzinjeri iz Microsofta koji vjerojatno znaju vise od tebe i od mene o Windowsima i radu istih. Namigiva

 

 

I da ne bi bilo da izmisljam (topic koji sam sam otvorio radi navedene particije i backupa):

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/win7-ne-radi-backup/49389.aspx

 

I kao sto rekoh, Beta verzija Win7 je imala 200 MB tu particiju sto je bilo ok, ali 100 MB je premalo no nadam se da ce vam prvi link sve objasnit i vidjeti da ne izmisljam i da znam sta pricam jer sam prosao sve to sto je i pokazano na temi kojoj sam zapoceo bas tu na forumu jer mi backup na svjezim Win7 x64 nije radio dok je na Beti radio bez greske!

 

Uostalom, malo pronjuskajte po netu i naici cete na more ovakvih primjera....pa je moj savjet da pustite tu particiju od 100 MB i da je ne radite....jer nadam se da vidite iz posta sta sam sve prosao radi toga i da ima hrpa primjera na netu te jos jednom ponavljam, Beta je imala 200 MB dok je krajnja verzija Win7 imala tj. ima 100 MB i sto je jako malo.

 

No vi radite kako hocete, meni je najvaznije da se vidi da ne pricam napamet i da se cak inzinjeri u Microsoftu zezaju sa time...a ne samo ja i ostalikorisnici diljem neta koji koriste backup od Windowsa.

 

P.S.

 

Zato sam i rekao u temi o instaliranju Win XP da se objasni ljudima cemu sluzi ta particija od 100 MB.

 

Samo izguglajte ovo i vidjeti cete u cemuje problem:

 

"A shadow copy could not be created // Insufficient storage available to create // 0×81000019"

 

Uostalom, i na Microsoft forumu ima dosta toga o tome erroru...samo treba malo potrazit i najvaznije sve procitat, a ne letimicno preletit po tekstu te cete vidjeti u cemu je problem.

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2010 16:54 (win32).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

vjerujem ja da si ti imao problem al ja na dva kompa svoja i nekoliko desetina drugih nikad nikakav slican problem. Radim image sa ugradjenim alatima i sve uredno prolazi.

:)
14 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
logic kaže...

vjerujem ja da si ti imao problem al ja na dva kompa svoja i nekoliko desetina drugih nikad nikakav slican problem. Radim image sa ugradjenim alatima i sve uredno prolazi.

Sve 5, ali ovo je najvaznije tj. da je i ekepa u Microsoftu priznala sa ovime da su pogrijesili jer koliko vidim namucili su se da bi nasli rijesenje koje kod mene nije radilo:

 

 

Hi everyone,

I just spent 6 or more hours on the phone with MS level 1 and then level 2 software engineers. They accessed my pc remotely and together, we came up with a solution to this problem. This is a temporary solution until MS solves it permanently in an update.

 

Isto tako na Beti je sve radilo kako treba jer je ta particija bila velika 200 MB da bi na krajnjem proizvodu bezrazlozno bilo smanjena na 100 MB.

 

Kako god, linkove sam dao....a ja tu particiju vise ne radim, a backup radim redovito i to bez greske od kada nema te particije...

 

Da nije problem, ne bi se diljem net-a i na brojnim forumima, raznim stranicama i najvaznije i na samom Microsoft forumu raspravljalo o tome i kako rijesiti taj problem.

 

No kao sto rekoh, toliko od mene.....moj OS radi kako treba, backup svaki dan radi kako treba i to je najvaznije....a tu particiju vise ne radim jer nema smisla.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
F1-IVO kaže...

 

 Naime u biosu je potrebno prebaciti SATA AHCI mode na AHCI 

Mislim da je kod AHCIa korisnije to što puno bolje radi sa više istobodnih upita (multitasking, jel) nego sam hot swap.

 

Inače, ako se nakon istalacije 7ice prebaci na AHCI, onda će se Winsi srušiti jer neće biti instalirani AHCI driveri.

Kako prebaciti?

Run -> regedit.exe

HKEY_LOCAL_MACHINE -> SYSTEM -> CurrentControlSet -> services -> msahci

Start (desni klik) -> Modify... -> Value Data postaviti na 0 (kod mene bilo na 3, prebacivao sa IDE na AHCI)

 

Restart

 

BOIS -> Storage configuration -> AHCI

 

Ja sam nakon toga trebao dva puta restartati Winse - prvi puta zbog HDD /SSD, drugi put zbog prže. Naime, Winsi će sami skinuti drivere i nakon instalacije potreban je, naravno, restart.

 

Pošto se ovdje radi o kopanju po registru i dao sam si truda pa sam solo kopao po registryju (znači ne znam jel to baš najbolji način) - OVO RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST

Ovo je rađeno na Win 7 x64 Ultimate i Asus EVO matičnoj.

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Zasto bilo sta dirati kad kod win 7 za razliku od xp mozete u tou instalacije dodati sata drivere. Imao sam potrebu to raditi samo jednom, skinuo drivere sa neta stavio na usb i kad su win to zatrazili dao ih i nastivili dalje. Cemu komplikovati sa regystrijem i sl.

:)
15 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Naglasak na ovdje gore je nakon instalacije. Naravno, alternativa je potpuno pregaziti Windowse, pa sad što ti se više isplati...

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Najbolje ne dirati jer ionako u normalnom radu nece primijetiti razliku.

:)
13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ja imam kod instalacije Win 7 ponekad probleme.

 

Nakon što ih instaliram, obrisem stari Folder "Old Windows". Kod pokretanje me pita da li želim pokrenuti Microsoft Windows 7 i ispod toga također pita za jos jedne Windowse.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Zasto ne formatiras particiju kad instaliras?

:)
15 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Da li si prije nego sto si stavio sedmicu formatirao sistemski disk?
Znaci ti ovako imas dual boot i nisi vjerojatno formatirao disk,inace ne bi se smio pojaviti takav problem.
Death has a thousand faces,evil only one.
13 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
logic kaže...

Zasto ne formatiras particiju kad instaliras?

 

Ne sječam se zašto nisam formatiral particiju. Nije za mene. To sam instaliral jednoj kolegici. To mi je prvi put da mi se tako nešto dogodilo.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice