Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 635.179
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-sve, svaki komad HWa radi isključivo kroz driver. Ako nemaš odgovarajući driver za OS tad ..

+ovisi o proizvođaču (igra OEMa i MS-wintela), ponekad treba novi BIOS, ponekad dodatni patch za installer/medij.. ili neki novi način kao to otežati (umjetna nekompatibilnost).

-s druge strane, čemu kemijanje (ako nemaš neki dovoljno dobar razlog..)... pa do tog da postoji i macos i linux. Smisao PC/računala je da radi ono što ti treba, ne OS sam po sebi dok je OS bez odgovarajućeg drivera kao auto bez (pa sad bilo što, kotača, goriva, volana.. beskoristan).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

ja sam uspio riješiti svoj problem (uklanjanje naknadno dodanih ram pločica)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

-sve, svaki komad HWa radi isključivo kroz driver. Ako nemaš odgovarajući driver za OS tad ..

+ovisi o proizvođaču (igra OEMa i MS-wintela), ponekad treba novi BIOS, ponekad dodatni patch za installer/medij.. ili neki novi način kao to otežati (umjetna nekompatibilnost).

-s druge strane, čemu kemijanje (ako nemaš neki dovoljno dobar razlog..)... pa do tog da postoji i macos i linux. Smisao PC/računala je da radi ono što ti treba, ne OS sam po sebi dok je OS bez odgovarajućeg drivera kao auto bez (pa sad bilo što, kotača, goriva, volana.. beskoristan).

 moji razlozi za WIN7 su ociti.Pretpostavljam da i vecina tu nije zadovoljna desetkom.

Kao prvo silni updateovi koje mozes blokirat no cim svaki put pokusam updateat drivera tipa za grafu ne mogu i jos nisam skuzio zasto.

Kao drugo a najvaznije meni,sound koji dolazi iz razer kraken 7.1 slusalica je puno bolji na WIN7 nego na desetki tj. razlika u kvaliteti bassa je velika a sto bi mogao biti problem stvarno ne znam,jer sam bio kontaktirao microsoft kompaniju i razer support.Najzalosnije sto mi nitko ne moze objasniti u cemu je caka izmedu ta dva windowsa.

I kao trece vezano za gaming,nikada nisam imao problema(bugove) sa igricama na WIN7.Jako puno puta mi se znalo desavat na desetki kao da neke pojedinacne igre nisu optimizirane za WIN 10 tipa silni frame dropovi u BO3,otvaranje PUBG-a pa cekanje 2-3 minute da se upali,prilikom paljenja gta petice svaki put kad se ulazi dolazi do crnog ekrana te tipkovnica ne reagira pa moram izlazit pomocu ctrl+alt+del i jos puno stvari koje se recimo na WIN7 nikad meni nisu desile.

 

Eto to je moj razlog zasto je WIN7 moj main windows a sada bi lijepo molio ekipu kako bih mogao rijesiti moji problem jer stvarno ne bih htio bacati novce i nekom panju davat 200 kuna za ono sto sam ja mogao napraviti doma u pola sata.

10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Upravo sam dobio odgovor sa jednog stranog foruma pa bih vas molio da mi malo to pojasnite

 

Chipsets post Skylake removed USB2.0 native support, and W7 did not natively incorporate USB3.0 in any base installation media.
You'd need to slipstream those in. 
https://www.cybernetman.com/kb/article/how-to-slipstream-usb-3-0-drivers-into-windows-7-installation-media

While it's a Gigabyte tool, it shouldn't matter the vendor - you're installing "generic" 3.0 drivers.

While yes, it's far from optimal.... it can at least be "installed". I wouldn't recommend actually using it though - driver support is just not there.

 

Dali je netko radio taj slipstream??

 

Koliko sam ja skuzio ja bi trebao na taj isti ISO file stavit 3.0 drivere ali cek sta ce mi 3.0 driveri kad koristim 2.0 usb port???

Pojasnjenje pls 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

u toj priči ili želji, jedan problem.. odluka MSa, ne tvoj slobodan izbor, tako da ili imaš (stariji) kompatibilan HW tj driver ili se pomiriš sa stanjem tj w10... ili-ili. Dok nema drivera, neće ni neki 'panj' to napraviti neovisno za koliko kuna... (a nećeš ni ti). Ako je pak tvoj glavni kriterij win7, tad kupuj HW koji je kompatibilan... a to je s vremenom kao za xp .. sve manje-teže.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

u toj priči ili želji, jedan problem.. odluka MSa, ne tvoj slobodan izbor, tako da ili imaš (stariji) kompatibilan HW tj driver ili se pomiriš sa stanjem tj w10... ili-ili. Dok nema drivera, neće ni neki 'panj' to napraviti neovisno za koliko kuna... (a nećeš ni ti). Ako je pak tvoj glavni kriterij win7, tad kupuj HW koji je kompatibilan... a to je s vremenom kao za xp .. sve manje-teže.

 e đuro moj kako ne kuzis da sve novije je losije ali ti kako oces.

Ja sam uporan i svoju zelju cu ostvariti 

 

Da sam znao prije da h310 ne podrzava win7 uzeo bi si 6700K,bacio jedan OC na 4.3ghz i sigurno bi s tim buildom izdrzao barem 3-4 godine

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-kakve veze ima novije..? meni je apsolutno svejedno koji OS, tvoja stvar, izbor (kad izbor postoji).. ali, sad izbora imaš ili nemaš? Ili kao što u nastavku rečenice kažeš, 'da si znao'.. ovo je više za ostale, upozorenje, prije provjeriti, ne kasnije.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
karlo125 kaže...

Upravo sam dobio odgovor sa jednog stranog foruma pa bih vas molio da mi malo to pojasnite

 

Chipsets post Skylake removed USB2.0 native support, and W7 did not natively incorporate USB3.0 in any base installation media.
You'd need to slipstream those in. 
https://www.cybernetman.com/kb/article/how-to-slipstream-usb-3-0-drivers-into-windows-7-installation-media

While it's a Gigabyte tool, it shouldn't matter the vendor - you're installing "generic" 3.0 drivers.

While yes, it's far from optimal.... it can at least be "installed". I wouldn't recommend actually using it though - driver support is just not there.

 

Dali je netko radio taj slipstream??

 

Koliko sam ja skuzio ja bi trebao na taj isti ISO file stavit 3.0 drivere ali cek sta ce mi 3.0 driveri kad koristim 2.0 usb port???

Pojasnjenje pls 

 Prati te upute tu i treba ti proraditi. Ja sam imao isti problem na Asrock H110 matičnoj i riješio sam na isti način ali preko Asrock alata.

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-ne, asrock ima usb patch za boot-install, nema veze s driverom za usb (3.0) kontroler.. i driver za h110 postoji za win 7..

-slipstimati se može driver koj ipostoji, ne neki koji ne postoji.. i kao btw, slipstimalo se XP, jer nije nudio opciju installa dodatnog drivera (iz 'dosa') s usb/drugog medija.. nego samo s diskete-floppy tzv F6.. u ovom slučaju slipstirm nije fix (jer nije uzrok).

 

il, jednostavnije.. ako netko ima dirver, može ga dodati u samoj installaciji (prije izbora diska za instalaciju se nudi ..)

 

-driver proizvodi proizvođač, u ovom slučaju intel, dok OEM (proizvođač npr MBO) može samo uključiti driver ako postoji u svoj support. Pošto iza ove igre stoji wintel, pošto MS ne želi stari OS kao konkurenta, pošto izmišljaju umjetnu nekompatibilnost x86 platforme.. jasno je da se konkretan driver neće pojaviti bez nekog 'jačeg' razloga, npr pritisak biz-sektora ili neka eu-komisija/kazna.. 'smijeh' što je za većinu drivera zapravo identičan driver win vista-7-8-8.1-10.. (važno je 32-ili-64 bita) i da se upravo zato s posljednjim verzijama w10 prešlo na novi wdm 2.0 model drivera pa je paradox da su prvi driveri za 8-8.1 identični s prvim win10 (iz 2015.. kao LTSB) i da sad realno imamo win 11 .. ili kako to već nazvati, samo što je formalan naziv win-10 (jer je to 'posljednji' win).

 

ili, po brojčanom redosljedu, po logici.. normalno bi bilo očekivati da win8/8.1 ima duži support od starijeg win7.. ali ne, support za win8 se gasi ove godine, 2018.. tj kao što vidimo ugašen za ovu mbo, dok se za win7 gasi ove godine do 2020 (obični juzeri vs biznis-korporativno..) i to vidimo u ponuđenim driverima proizvođača hardwarea (koji su ipak partneri s wintelom)...

 

+ bako btw, napomena za drivere, kompatibilnsot, po seriji cpu-sky-caby.. i win 1703-09-1803.. za nove mbo-chipsetove je win-10-RS3+ (ne čisti-stariji win10..) npr za vga driver, rade li ostali driveri jednako ili se ne žele instalirati treba provjeriti.. ali nije ugodno to otkriti kad je već kasno. Ponovo napomena, nije samo win10 requirements, nego i x64bit i određeni build.. kao RS3-1709+..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 16:03 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
MacTheBig kaže...
karlo125 kaže...

Upravo sam dobio odgovor sa jednog stranog foruma pa bih vas molio da mi malo to pojasnite

 

Chipsets post Skylake removed USB2.0 native support, and W7 did not natively incorporate USB3.0 in any base installation media.
You'd need to slipstream those in. 
https://www.cybernetman.com/kb/article/how-to-slipstream-usb-3-0-drivers-into-windows-7-installation-media

While it's a Gigabyte tool, it shouldn't matter the vendor - you're installing "generic" 3.0 drivers.

While yes, it's far from optimal.... it can at least be "installed". I wouldn't recommend actually using it though - driver support is just not there.

 

Dali je netko radio taj slipstream??

 

Koliko sam ja skuzio ja bi trebao na taj isti ISO file stavit 3.0 drivere ali cek sta ce mi 3.0 driveri kad koristim 2.0 usb port???

Pojasnjenje pls 

 Prati te upute tu i treba ti proraditi. Ja sam imao isti problem na Asrock H110 matičnoj i riješio sam na isti način ali preko Asrock alata.

 Uspio sam naci vremena i napravit to preko ove stranice https://www.cybernetman.com/kb/article/how-to-slipstream-usb-3-0-drivers-into-windows-7-installation-media

Prvo sam se zajebavao zato sto tool ne zeli radit s piratskim windowsima pa sam onda morao trazit neki legit i nakon jedno dva sata sam ga i nasao.

Cekam sat vremena da tool napravi svoj,prvo prikopcam USB u 3.0 port i vidim da opet mis i tipkovnica ne rade.

Onda ga stavim u 2.0 port i opet ista stvar(MIS i KEYBOARD ne rade) pa jbmu sta vise treba napravit da to proradi 

 

Zadnja dva tjedna se zajebavam s tim windowsima i nikak nece delat

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-ne slušaš.. slipstrimat možeš samo postojeći driver, ne nepostojeći..

-patch za usb-boot-install nije driver, nego samo patch koji je služio za to da installer radi. Pogledaj npr Asrockov patch-usb..

-primjeri koje ćeš naći su za npr z370.. i ne za 310chpiset.. i zato za njih postoji driver za win7.. dok za 310 ne postoji (za sad).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

-ne slušaš.. slipstrimat možeš samo postojeći driver, ne nepostojeći..

-patch za usb-boot-install nije driver, nego samo patch koji je služio za to da installer radi. Pogledaj npr Asrockov patch-usb..

-primjeri koje ćeš naći su za npr z370.. i ne za 310chpiset.. i zato za njih postoji driver za win7.. dok za 310 ne postoji (za sad).

 Hvala ti sto mi zelis pomoci ali tvojim odgovorima mi samo odmazes.

Ako si voljan i dalje mi pomoci onda bih te molio da mi napises kako da izvedem to u sto mogucem kracem pisanom obliku odgovora.

 

Koliko sam uspio pohvatati moram installat asrockov tool te moram naci drivere za maticnu plocu z370(windows 7) i poslije toga sto bih onda trebao uraditi?

 

Koje tocno drivere moram skinuti te kako te iste ubaciti u windows installation tool...

 

Zbunjujes me jako haha ali cijenim trud tvoje pomoci :D

 

EDIT:

 

Covjek ima isti problem ko i ja,poslao sam mu PM pa cemo vidjeti dali je uspio rijesiti ista 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 15:32 (karlo125).
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-nemaš driver za chipset 310..

-bez drivera nemaš ništa, nemaš što slipstvirmati (btw za w7-10 je slipstrimanje nepotrebno, jer podržava dodavanje drivera za vrijeme installa.. kao nekad 'dos driver' tzv F6-disketa..).

-jedini način je nekako pribaviti driver, ali dok ga intel ne napravi, nemaš.. ili win10 ili linux macos itd.. ne dos, xp, vista, win7-8.. jer intel kao parnter MSa neće napraviti... možda jednog dana, možda nikad.

 

-ovo nije pomoć. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

-nemaš driver za chipset 310..

-bez drivera nemaš ništa, nemaš što slipstvirmati (btw za w7-10 je slipstrimanje nepotrebno, jer podržava dodavanje drivera za vrijeme installa.. kao nekad 'dos driver' tzv F6-disketa..).

-jedini način je nekako pribaviti driver, ali dok ga intel ne napravi, nemaš.. ili win10 ili linux macos itd.. ne dos, xp, vista, win7-8.. jer intel kao parnter MSa neće napraviti... možda jednog dana, možda nikad.

 

-ovo nije pomoć. :)

 Da mu ja prevedem tvoj post.

Post glasi ovako: Ostavi se ćorava posla :) 

MISCREATED
10 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

-jedini način je nekako pribaviti driver, ali dok ga intel ne napravi, nemaš.. ili win10 ili linux macos itd.. ne dos, xp, vista, win7-8.. jer intel kao parnter MSa neće napraviti... možda jednog dana, možda nikad.

 

e vidiš a meni radi windows 8 čudno haha

Zvuk je bolji nego na desetki tako da mislim da cu ostat pri ovom windowsu...

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-ne nije čudno... jer w8 nije w7 (generic support tj driver koji je u w8 podržava 3.0), radi na svakom OSu, naravno ako postoji odgovarajući driver. Teoretski, možeš izvući driver iz w10-8, malo ga editirati i dati sedmici.. 99% da bi radilo, ali nikako bez drivera (nevažno jel 'pravi' ili generic).

-bolji zvuk? :))) ok.

- a što s win7? odustao?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
karlo125 kaže...
ihush kaže...

-jedini način je nekako pribaviti driver, ali dok ga intel ne napravi, nemaš.. ili win10 ili linux macos itd.. ne dos, xp, vista, win7-8.. jer intel kao parnter MSa neće napraviti... možda jednog dana, možda nikad.

 

e vidiš a meni radi windows 8 čudno haha

Zvuk je bolji nego na desetki tako da mislim da cu ostat pri ovom windowsu...

 Dosta drivera za osmicu radi uredno na desetci to je istina. Ipak su osmica i desetka jaaaako slične.

Nije mi jasno zašto se toliko mučiš oko toga ??? Instaliraj desetku ionako ćeš prije ili kasnije prijeći na nju. 

 

MISCREATED
5 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pitanje za ekipu, nadam se da sam u dobroj temi...

 

Imao sam Dell Inspiron laptop koji se nedavno pokvario, te sam se odlučio za kupovinu novog računala (bez OS),

na tom laptopu sam imao orginal verziju Windowsa 7 koju sam dobio već instaliranu, i uz laptop sam dobio i nekakav "Reinstallation DVD" (imam i Product Key).

 

E sada me zanima, dali je moguće instalirati Windowse, pomoću tog DVD-a na tom novom računalu, koje nije Dell-ovo?

Naravno, ako je moguće, planiram napraviti upgrade na W-10 nakon toga, pošto pretpostavljam da taj Key onda prolazi po orginal.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ako ti i prođe aktivacija sedmice, upgrade na 10, neće proći aktivaciju, jer je taj period istekao. Imaš soluciju, kupiti ključ za pet, šest dolara, na ebay i instalirati odmah windows 10.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Znači, najbolje naći negdje ključ za neki mali iznos i odmah instalirati W10... Iskreno, nisam ni siguran dali bih uopce mogao podići W7 jer na DVD-u piše da “radi” samo sa Dell uređajima.

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-zaštita, ne radi ni na jednom drugom uređaju osim konkretne serije.. =beskorisno.

-nepotrebno.. jer, MS zapravo dozvoljava svašta (dobra volja, interes..) mada je prošao period kad su nudili, može se..

-jednostavno, skineš w10, instaliraš. Može i bez keya, radi.. ili pribaviš key ili pokušaš s postojećim od w7-8.. (mora odgovarati verzija nrp home, ne možeš aktivirati npr pro keyem od homea dok obrnuto može).

-još jednostavnije, za DL win 7 te traži unos keya.. ako prođe validaciju, tad znaš da imaš dobar key (i da možeš aktivirati win10 tim keyom..) ili preskočiš taj pokušaj pa ga kod clean installa uneseš i vidiš, aktiviran ili odbijen... sva ova pitanja su recimo nepotrebna :)) jer sve odgovore možeš trenutno bez nagađanja znati, instaliraš w10.. i znaš.

 

-već duže vrijeme w10 radi bez ograničenja .. tj samo te povremeno upozori da nije aktiviran i nudi kupnju na ms storeu. Za kućnog juzera nešto kao free, poslovni mora imati licencu+račun.

-keyevi na ebayu su 3-5$.. + većina keyeva w7-8 radi. MS je 'dobre volje'.. da nije, to ne bi prolazilo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Zahvaljujem na informacijama, ne razumijem se u te stvari, pa zato pitam. Mislim da ću kada stigne novi komp, skinuti 10ku, probati ključ od 7ice i mila majka, ako ne paše, bez ključa i dobro.

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-jedino, moraš pripaziti (provjeri, pročitaj što piše u sys.prepertiesu.. home/pro .. po tom kriteriju se aktivira w10, npr ako imaš home, nema potrebe instalirati pro i ne moći aktivirati kao ni obrnuto ako imaš pro, izgubiti aktivacijom home mada za kućne juzere nema bitnih razlika, mrežno-domenski/ograničeno + par alata koje pro ima.. važnije za veće firme). Kod skidanja ISOa w10 nudi ti se izbor, jezik 32-64 (ili oba, tad je veći.. ako imaš stik od 8GB sporedno, ako snimaš na DVD tad je max 4.3GB..) i u obje kombinacije se kod clean installa nudi izbor verzije home/pro +..  to pripazi.

 

+ key možeš provjeriti skidanjem win7/8 s msovih str.. tj prvo te traži key i ako je važeći možeš dalje.. jer key koji vidiš na naljepnici ili kojim je win aktiviran ne mora biti isti-važeći..

 

za win10 ne traži key prije preuzimanja.. u instalaciji možeš preskočiti itd..

 

za snimanje (originalnog, untouched) ISOa, može MSov tool, dvd2usb.. ili mctool. (bilo koji winver, nema veze što piše da je soft za win7..). Za DL mctoolom, moraš provjeriti koja je winver samog alata, skidaš posljednjom verzijom, posljednju installer verziju 1803.. (uskoro 1810..). To su dva odvojena alata dvd2usb služi samo snimanju ISOa na dvd-usb.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2018 14:59 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Na DVD-u piše "Windows 7 Home Premium SP1 64-Bit", imam nekakav stick od 32GB sa strane, pa ni taj dio neće biti problem.

Onda ću skinuti istu verziju W10, probati svoj key i ako prođe-prođe, ako ne, kao što si i rekao, ostavim kako je, a kada pitaju želim li kupiti lincencu, zahvalim se i nastavim dalje.

12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ljudi, zna li netko pouzdano gdje bi mogao skinuti čisti iso za win7 professional, znači nikakve modifikacije, aktivatori itd. me ne zanimaju? Trebao bi napraviti reinstalaciju na jednom starijem laptopu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
darkborg kaže...

Ljudi, zna li netko pouzdano gdje bi mogao skinuti čisti iso za win7 professional, znači nikakve modifikacije, aktivatori itd. me ne zanimaju? Trebao bi napraviti reinstalaciju na jednom starijem laptopu.

 

 -a da baciš pogled malo gore.. cca 10cm? link. (naravno ako imaš odgovarajući key, ms traži.. ostalal mjesta 'ne postoje' legalno..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...
darkborg kaže...

Ljudi, zna li netko pouzdano gdje bi mogao skinuti čisti iso za win7 professional, znači nikakve modifikacije, aktivatori itd. me ne zanimaju? Trebao bi napraviti reinstalaciju na jednom starijem laptopu.

 

 -a da baciš pogled malo gore.. cca 10cm? link. (naravno ako imaš odgovarajući key, ms traži.. ostalal mjesta 'ne postoje' legalno..)

 E jbg, išao vidjeti linkove sa početka teme i vidio da ne rade, ostalo nisam ni gledao 

Ništa onda dok ne dođem do spomenutog laptopa za vikend. Ima sedmicu na sebi ali ne znam jel oriđiđi ili 

3 godine
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozdrav svima nadam se da Ce netko pomoći, potruditi cu se objasniti max.

Prije par dana PC ne zeli ucitat win 7, to je bootat, javlja fresku 0xc0000f, međutim monitor se upali samo na sekundu prilikom paljenja, tu sam gresku ocitao tako da ugasim monitor na power button i upalim, te se opet upali na sekundu i nestane. Kako je bila greska za boot, ja sam nekako instalirao novi win 7(da jos uvijek ga koristim), sada se sve pokrene, ali ista situacija s monitorom. Ima li netko ideju gdje bi mogla biti greska?

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
MadMaxRC2 kaže...

Pozdrav svima nadam se da Ce netko pomoći, potruditi cu se objasniti max.

Prije par dana PC ne zeli ucitat win 7, to je bootat, javlja fresku 0xc0000f, međutim monitor se upali samo na sekundu prilikom paljenja, tu sam gresku ocitao tako da ugasim monitor na power button i upalim, te se opet upali na sekundu i nestane. Kako je bila greska za boot, ja sam nekako instalirao novi win 7(da jos uvijek ga koristim), sada se sve pokrene, ali ista situacija s monitorom. Ima li netko ideju gdje bi mogla biti greska?

 

 

 Najčešći razlog za grešku 0xc000000f je taj što BOOTMGR ne može pronaći BCD datoteku. Može biti oštećen ili nedostajati zbog nekoliko uzroka, poput virusa, ...

10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Uđi u Safe mode(f10 ili f12),skeniraj sa malwarebytes free i Hitman Pro.Nakon toga probaj recovery na dane kada je sve bilo ok.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice