Instalacija Windows 8 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 149
|
čitano: 82.964
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Tutorijal: Instalacija Windowsa 8 sa USB sticka
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Pošto je dosta ljudi na forumu zadnjih dana pitalo za instalaciju Windowsa 8 (iako se svima gadi ,navodno) i razlike u instalaciji s prethodnim Windowsima ,napravio sam ovaj tutorijal.

Sama instalacija je većinom ista kao i instalacija Windowsa 7 ,osim manjih promjena grafičkog sučelja.

Prvo i osnovno ,ovisno o tome sa čega ćete instalirati ,u BIOS-u namjestite first boot device - cd/dvd pogon ili usb.
Iako se to može i kroz fast boot ,odmah nakon paljenja pritiskom na neku od F tipki ,ovisno o matičnoj ploči.

Dakle ,da počnemo:

Za razliku od Windows 7 instalacije ,koja je počinjala sa

''Loading files ...'' ,ovdje imamo ''običan'' boot

,bez ikakvog teksta.

Počinjemo sa odabirom jezika i regije.
Tu izabarete kao na slici ,ili kako već želite.

Dolazimo do Install now ,dakle klik na Install!
Sada dolazimo do prozora za unošenje aktivacijskog ključa ,to je ,recimo ,novost.
Inače ,kod Retail verzije Windowsa više nema 30 dnevnog perioda isprobavanja - čim se završi instalacija ,Windowsi se aktiviraju ili vas upozoravaju svakih 2 sata da ih aktivirate. Inače ,kod Retail verzije Windowsa više nema 30 dnevnog perioda isprobavanja - čim se završi instalacija ,Windowsi se aktiviraju ili vas upozoravaju svakih 2 sata da ih aktivirate.
Dakle ,unesite ključ i klik na next.

Sada ,prihvatite licencu i krenimo dalje.
U sljedećem prozoru biramo: Upgrade ,ako već imate instalirane Windowse i želite sačuvati svoje podatke i sve ostalo.
 Custom ,za čistu instalaciju na ''prazan'' PC ili vam prethodni Windowsi nisu bitni.
U ovom slučaju ,disk je prazan i možete birati - dati prostor cijelog diska za instalaciju (ako recimo ,imate SSD) i odmah kliknuti na Next
,ili ići na Drive options (advanced) i sami napraviti particije.

Naravno ,uvijek je tu i opcija Diskpart ,gdje ćete sami napraviti particije po svojoj volji ,ali treba znati i komande za to (Diskpart radi samo u Command Promptu - to je onaj lijepi ,crni ''prozorčić'')

 

Odmah počinje kopiranje fileova i sama instalacija

koja je obično vrlo brza
i nakon toga slijedi prvi restart

i odmah nakon njega se instaliraju driveri za vaš PC

i instalira se ostatak sistema.
Koliko će to trajati ovisi o hardverskoj konfiguraciji. Moguće je od 5 do 30 minuta.

Slijedi još jedan restart
,i sada počinje ono interesantno (skoro smo pri kraju): odaberite boju Start Screena i ime računala.
Daljnja podešavanja ,preporučam da idete na Custom.
Sada birate hoćete li uključiti djeljenje i pristup uređajima na mreži.
Zaštita ,privatnost i Windows Update - preporuka: za početak ostavite zadane vrijednosti ,to se uvijek može podesiti kasnije.
Hoćete li pomoći Microsoftu u poboljšanju Windowsa?!
Birajte sami. {#}

Ovdje birate hoćete li prijavljivati greške ,koristiti Compatibility liste u Internet Exploreru.
Također ,birate hoćete li dopustiti aplikacijama korištenje imena i slike i dali ćete uključiti Windows Location Platform.
Hoćete li se prijavljivati na računalo sa omiljenim mailom kao Microsoft accountom
ili sa lokalnim accountom - birajte!
Ako ste se odlučili za lokalni account ,upišite ime ,lozinku i podsjetnik.
I još malo i gotovi smo! Za to vrijeme ,pogledajte upute i puno šarenih prozora!! {#}
I voala ,gotovi smo ,sistem je instaliran,
uživajte u njemu!!
 Sada možete početi sa instalacijama softvera i svojim podešavanjima.
I naravno ,aktivirajte Windowse! {#}



If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 20:17 (kizo2703).
Moj PC  
39 1 hvala 34
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Super sređeno. Prijedlog za Sticky.

Moj PC  
8 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Sticky Kizo:)

World Championships: 7, GP started: 299, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,546
 
6 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Stavio si pitanje u krivu temu ,pogotovo jel se ovdje radi o instalaciji RTM verzije. Postaj ovdje ,imaš i odgovor.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Slucajno sam propustio primjetiti i stisno next ikonu 4 puta zaredom pri kraju instalacije i morao krenuti opet ispocetka nakon 40 minuta jer nema opciju za podesavanje drajvera prije prvog logina...

11 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

imam jedab glupi problem. Naime instalrao sam win8 tj idem prema kraju i sad trebam napravit microsoft account znaci ono sing in to your pc krenem pisat svoj mail kad ono nemrem napisti @ ne reagira mi kad stisnem alt gr i v na koji nacin napisati @

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

1. Nije Alt Gr + V ,nego Control + Alt (ili Alt Gr) + V.

 

2. Tipkovnica je na engleskom - u tom slučaju ,klik na Shift + 2. Tu je monkey (@). {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 16:00 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

MOlim pomoć oko čiste instalacije na novi HDD.

Već sam bio instalirao, ali sam sve morao ponovo jer prije instalacije nisam odabrao AHCI mode za disk.{#}

MAtična ima najnoviji uefi P2.40 i prilikom odabira AHCI moda za sata2 i sata3 Windowsi se ne žele pokrenuti sa DVD-a, pa moram DVD pogon vratiti na IDE mode da bi započeo instalaciju{#}.

 

Kakva je razlika instalacije, kada biram boot uređaje, između UEFI: DVD drive i AHCI P0: DVD drive?? Kad kliknem na AHCI dvd se neće da pokrene. Kad instaliram sa UEFI dvd drive-a onda matična doda još neke particije na disk. Jednu od 128MB i od 300MB. Ja bih želio da mi se prilikom butanja Windowsa ne prikaziva proizvođač računala, već da bude kao prije, onaj windows logo i rotirajuće točkice{#}.

 

Trebam li formatirat disk da bude GPT partition style ili vratiti na 'stari' MBR??(koristit ću disk u 3 particije)

 

Možda da ostavim GPT, ali želim da bude samo ona System Reserved particija 350MB, ne želim logo proizvođača kod boota(EFI System Partition).

Sorry što nemam više slika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Žohar kaže...

MOlim pomoć oko čiste instalacije na novi HDD.

Već sam bio instalirao, ali sam sve morao ponovo jer prije instalacije nisam odabrao AHCI mode za disk.{#}

MAtična ima najnoviji uefi P2.40 i prilikom odabira AHCI moda za sata2 i sata3 Windowsi se ne žele pokrenuti sa DVD-a, pa moram DVD pogon vratiti na IDE mode da bi započeo instalaciju{#}.

 

Kakva je razlika instalacije, kada biram boot uređaje, između UEFI: DVD drive i AHCI P0: DVD drive?? Kad kliknem na AHCI dvd se neće da pokrene. Kad instaliram sa UEFI dvd drive-a onda matična doda još neke particije na disk. Jednu od 128MB i od 300MB. Ja bih želio da mi se prilikom butanja Windowsa ne prikaziva proizvođač računala, već da bude kao prije, onaj windows logo i rotirajuće točkice{#}.

 

Trebam li formatirat disk da bude GPT partition style ili vratiti na 'stari' MBR??(koristit ću disk u 3 particije)

 

Možda da ostavim GPT, ali želim da bude samo ona System Reserved particija 350MB, ne želim logo proizvođača kod boota(EFI System Partition).

Sorry što nemam više slika.

 

14 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Treba mi tutorijal kako instalirati win8 preko usb sticka

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
maxy0 kaže...

Treba mi tutorijal kako instalirati win8 preko usb sticka

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/tutorijal-instalacija-windowsa-8-usb-sticka/161249.aspx

A još je i ova tema s njom spojena (pogledaj na vrhu).

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2013 14:40 (F1-IVO).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

jebe* ti ide przilice to sam imao u staroj kanti,onaj siroki kao kabel

bespotrebno se savija i zauzima mjesta u kucistu

sata dvdrw su zakon sada

~^iGoR~
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2013 12:06 (igor1311).
10 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

da li ko zna gdje mogu skinuti Windows 8 legalno ?

COMODO secure :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Thing or two about hackers: http://www.smbc-comics.com/comics/20120220.gif
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Silwncer kaže...

da li ko zna gdje mogu skinuti Windows 8 legalno ?

 -legalnost nema veze sa skidanjem (ISOa), ima s distribucijom i valjanom licencom za korištenje (key).

-odgovor, leglano možeš skinuti bilo gdje, naravno ne kršeći neke druge zakone-pravila, npr provalom (u trgovini možeš kupiti ili ukrasti, kupnja je legalan način, krađa nije, mjesto nabave je u oba slučaja trgovina i OS je original).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja windows 8 na windows 8.1

Imam licencirani Windows 8. Nudi mi se u ''trgovini'' nadogradnja na 8.1 koja ne uspijeva. Nakon cca 7% downloada (u najboljem slučaju) javi mi grešku Dx80072ee2.

Zna li netko koji je razlog tog problema. Pogledao sam Microsoft stranice s kojima si naravno ne možeš suvislo pomoći.

Hvala

Miki
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Imam problem kod instalacije windowsa 8, nadam se da će te mi moći pomoći.

Unutar kućišta su mi dva diska,, jedan SSD od 128GB i jedan HD od 1TB

i prilikom instalacije windowsa meni sustav prepoznaje HD kao drive 0 i SSD kao drive 1

a želio bih da SSD bude drive 0 i da na njega onda instaliram windowse. Kako da to napravim ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Jack Johnson kaže...

Imam problem kod instalacije windowsa 8, nadam se da će te mi moći pomoći.

Unutar kućišta su mi dva diska,, jedan SSD od 128GB i jedan HD od 1TB

i prilikom instalacije windowsa meni sustav prepoznaje HD kao drive 0 i SSD kao drive 1

a želio bih da SSD bude drive 0 i da na njega onda instaliram windowse. Kako da to napravim ?

Odspoji HDD od 1TB za vrijeme instalacije Windowsa i onda ga kasnije kad instaliras spoji i napravi particiju na njemu.

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Isključi hdd od 1tb i instaliraj na ssd.Malo kasnim.

nunaVk
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 20:36 (nunaVk).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Ivan77Ever kaže...
Jack Johnson kaže...

Imam problem kod instalacije windowsa 8, nadam se da će te mi moći pomoći.

Unutar kućišta su mi dva diska,, jedan SSD od 128GB i jedan HD od 1TB

i prilikom instalacije windowsa meni sustav prepoznaje HD kao drive 0 i SSD kao drive 1

a želio bih da SSD bude drive 0 i da na njega onda instaliram windowse. Kako da to napravim ?

Odspoji HDD od 1TB za vrijeme instalacije Windowsa i onda ga kasnije kad instaliras spoji i napravi particiju na njemu.

hvala na brzom odgovoru, ovo nebi trebalo predstavljat problem

15 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Jel postoji gdje win 8.1 pro sa ovim novim updejtom 1 ?  Trebam stavljat novi win pa da stavim sve u kompletu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
bik kaže...

Jel postoji gdje win 8.1 pro sa ovim novim updejtom 1 ?  Trebam stavljat novi win pa da stavim sve u kompletu..

Postoji, ali .... {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Dakle, nakon instalacije Win 8.1 nema mi D particije?!

 

Sto i kako dalje?? 

 

Hvala...

 

P.S. RIJESENO...

 

U disk managmentu dodijelio letter D particiji... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.5.2014 17:30 (Wh1T3L10n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Ajde ako neko zna rijesenje...nedavno kupljeni laptop toshiba sa instaliranim sistemom, buduci je radio nikako a bio je instaliran u UEFI modu...izbrisa sam instalaciju, napravio bootabilni USB i instalirao Win 8.1 Enterprise i sad radi predobro...

e sad da kazem, nikako mi nije tilo bootati USB u UEFI Modu onda sam iskljucio UEFI Mod i instaliralo bez problema...radio sam sa Windows7-USB-DVD-tool ako bi to mogao biti problem...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
splicanin kaže...

Ajde ako neko zna rijesenje...nedavno kupljeni laptop toshiba sa instaliranim sistemom, buduci je radio nikako a bio je instaliran u UEFI modu...izbrisa sam instalaciju, napravio bootabilni USB i instalirao Win 8.1 Enterprise i sad radi predobro...

e sad da kazem, nikako mi nije tilo bootati USB u UEFI Modu onda sam iskljucio UEFI Mod i instaliralo bez problema...radio sam sa Windows7-USB-DVD-tool ako bi to mogao biti problem...

Nije ti htio bootati zbog uključenog Secure Boota. Samo mi nije jasno ,kako je to ''radio nikako''?

Nego ,sada imaš 90 dnevni Enterprise i to kao radi bolje?!

 

A ,ako nisi obrisao recovery/OEM/whatever particiju još uvijek instalaciju ,problem je samo kaj je vjerojatno u .wim formatu. A za to trebaš Toshibin za kreiranje Repair/Reinstall diska.

Original ključ je ,naravno ,u UEFIju i može aktivirati Windowse samo ako se ponovno instaliraju u UEFI modeu.

 

A kakvo bi ti rješenje  ,ne znam.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2014 22:57 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
splicanin kaže...

Ajde ako neko zna rijesenje...nedavno kupljeni laptop toshiba sa instaliranim sistemom, buduci je radio nikako a bio je instaliran u UEFI modu...izbrisa sam instalaciju, napravio bootabilni USB i instalirao Win 8.1 Enterprise i sad radi predobro...

e sad da kazem, nikako mi nije tilo bootati USB u UEFI Modu onda sam iskljucio UEFI Mod i instaliralo bez problema...radio sam sa Windows7-USB-DVD-tool ako bi to mogao biti problem...

Nije ti htio bootati zbog uključenog Secure Boota. Samo mi nije jasno ,kako je to ''radio nikako''?

Nego ,sada imaš 90 dnevni Enerprise i to kao radi bolje?!

 

A ,ako nisi obrisao recovery/OEM/whatever particiju još uvijek instalaciju ,problem je samo kaj je vjerojatno u .wim formatu. A za to trebaš Toshibin za kreiranje Repair/Reinstall diska.

Original ključ je ,naravno ,u UEFIju i može aktivirati Windowse samo ako se ponovno instaliraju u UEFI modeu.

 

A kakvo bi ti rješenje  ,ne znam.

  Kizo da ti pojasnim malo...tija sam kupiti najjaci trenutni laptop ali kako kod nas nije   bilo free dos, kiupija Toshib...napravija ja pocetnu konfiguraciju ( login,mail, recoveri disk itd.)...sve ok ali posli prvoga restarta vidim ja da se nenormalno dize sistem, ne uvijek...nekad odma a nekad mu treba oko 20 minuta a nekad se uopce nebi pokrenuo...buduci sam napravio recoveri disk ja bi odma instalira sve iznova...

pretpostavio sam da je tu nesto usrano i instaliram novu osmicu i moja pretpostavka se pokazala tocna...znam ja di se nalazi original kljuc a i znam koji je...ja sam tija instalirati u UEFI Modu jer je tako bila instalirana prethodna ali nije tilo..eto to je to....nemam sada 90 dnevni enterprise jer sam kupija nove windoese....sad bi jos tija totalno izbrisati sa SSD tu particiju ali mi se ona ne prikazuje kod instalacije Windowsa pa cu morati to s nekim alatom...

eto to je to...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
splicanin kaže...

  Kizo da ti pojasnim malo...tija sam kupiti najjaci trenutni laptop ali kako kod nas nije   bilo free dos, kiupija Toshib...napravija ja pocetnu konfiguraciju ( login,mail, recoveri disk itd.)...sve ok ali posli prvoga restarta vidim ja da se nenormalno dize sistem, ne uvijek...nekad odma a nekad mu treba oko 20 minuta a nekad se uopce nebi pokrenuo...buduci sam napravio recoveri disk ja bi odma instalira sve iznova...

pretpostavio sam da je tu nesto usrano i instaliram novu osmicu i moja pretpostavka se pokazala tocna...znam ja di se nalazi original kljuc a i znam koji je...ja sam tija instalirati u UEFI Modu jer je tako bila instalirana prethodna ali nije tilo..eto to je to....nemam sada 90 dnevni enterprise jer sam kupija nove windoese....sad bi jos tija totalno izbrisati sa SSD tu particiju ali mi se ona ne prikazuje kod instalacije Windowsa pa cu morati to s nekim alatom...

eto to je to...

To je onda posao za servis (pošto je OEM Windows ,predinstaliran) ,a ne da trošiš pare još jedamput za Windowse.

 

I ,btw ,Enterprise verzije nema (ili barem nebi trebalo biti ,ali dobro ,kod nas je sve moguće) u slobodnoj prodaji ,osim za firme.

 

UEFI ,OEM i/ili recovery particiju obriši sa nekim Linux LiveCD-om ili Hiren's Boot CD-om ,ako se ne vide u Disk Managementu [C:\Windows\System32\diskmgmt.msc] ,što bi bilo vrlo čudno.

 

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2014 21:26 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
.. ,ako se ne vide u Disk Managementu [C:\Windows\System32\diskmgmt.msc] ,što bi bilo vrlo čudno.

 

 

-nije čudno ako je odgovarajućim alatima skriven. (sporedno).

-to prevedeno znači da juzer još uvijek ima recovery-install particiju (objašnjenje razloga red iznad), koju bi bilo logičnije pokrenuti i inatalirati OEMovski OS vs 'kupljenog' 90daysa... no stvar izbora. Ako želi može i Seven na UEFIja, naravno ne neki loaderski (jer nema EFI fileove).

 

btw @ kizo, čemu pisanje patha do diskmanagera koji je dostupan (desnim) klikom u GUIu.. ovo su juzerfriendly juzeri, ne oni drugi kojima je mrak terminala rješenje za sve. Ja bi mu prije rek'o nek instalira neki soft kao easus, pa da barem vidi neke particije... možda ih i obriše. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2014 22:01 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

evo sta kaze...

neznam sta bi u servis trazio jer servis nije odgovoran za Operativni Sistem....

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2014 22:28 (splicanin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
ihush kaže...

-nije čudno ako je odgovarajućim alatima skriven. (sporedno).

-to prevedeno znači da juzer još uvijek ima recovery-install particiju (objašnjenje razloga red iznad), koju bi bilo logičnije pokrenuti i inatalirati OEMovski OS vs 'kupljenog' 90daysa... no stvar izbora. Ako želi može i Seven na UEFIja, naravno ne neki loaderski (jer nema EFI fileove).

 

btw @ kizo, čemu pisanje patha do diskmanagera koji je dostupan (desnim) klikom u GUIu.. ovo su juzerfriendly juzeri, ne oni drugi kojima je mrak terminala rješenje za sve. Ja bi mu prije rek'o nek instalira neki soft kao easus, pa da barem vidi neke particije... možda ih i obriše. :)

Očito je da ovdje nema ničega osim boot i sistemske particije!

Ne znam kakav bi to alat trebao biti - možeš sakriti particiju u exploreru ,ili formatirati u neki ext ,hfs ,ili (wtf) fs ,ali to se opet vidi u Disk Managementu.

 

BTW ,to je već profesionalna deformacija. Sorry ,no hard feelings. Neću više ,obećajem. {#}

 

splicanin kaže...

evo sta kaze...

neznam sta bi u servis trazio jer servis nije odgovoran za Operativni Sistem....

Zbog ''No Matter What Guarantee'' ,u što spada i OS ,tj, njegovo vraćanje u originalno stanje.

 

Naravno ,uvjet je da si garanciju prethodno aktivirao.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2014 22:49 (kizo2703).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Tutorijal: Instalacija Windowsa 8 sa USB sticka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice