Instalacija Windows xp-a zaključana tema

poruka: 33
|
čitano: 21.447
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

E ovako,do sada jos nisam podigao ni jedan sistem,sada kada za to imam vremena na raspustu to bih i zelio uciniti. Ali ne mogu bez pomoci bug-ovaca. Zelio bih da mi neko ako ima zivaca,detaljno opise proces instalacije,a dodatni problem predstavlja i to sto ja nemam ni jedan cd ni dvd potreban za instalaciju,pa ako moze i da mi navede linkove sa kojih cu skinuti sve to sto je potrebno da stavim na dvd prije podizanja sistema. Bio bih vam jako zahvala. I uzmite u obzir da sam za ovo pravi pocetnik,pa mi sve trebate objasniti detaljno.

P.S. Gledao sam neke slicne teme ali nigdje nisam naso konkretan postupak re-instalacije windowsa na kompjuter.

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Instalacija Windows xp-a
stevan94 kaže...

E ovako,do sada jos nisam podigao ni jedan sistem,sada kada za to imam vremena na raspustu to bih i zelio uciniti. Ali ne mogu bez pomoci bug-ovaca. Zelio bih da mi neko ako ima zivaca,detaljno opise proces instalacije,a dodatni problem predstavlja i to sto ja nemam ni jedan cd ni dvd potreban za instalaciju,pa ako moze i da mi navede linkove sa kojih cu skinuti sve to sto je potrebno da stavim na dvd prije podizanja sistema. Bio bih vam jako zahvala. I uzmite u obzir da sam za ovo pravi pocetnik,pa mi sve trebate objasniti detaljno.

P.S. Gledao sam neke slicne teme ali nigdje nisam naso konkretan postupak re-instalacije windowsa na kompjuter.

Prvo moraš sve formatirat. Prije toga napravi backup jer se ofc tako sve briše. Kupi (čitaj: s*k*i*n*i) bootabilni partiton magic (bar ga ja koristim, vjerojatno može i nešto drugo) i sprži ga na cd s primjerice PowerISO-m. Kupi Windows XP te ga sprži na CD (također s PowerISO-m tako da je i on bootabilan), ako si ga kupio bez CD-a (xD)...restartaj komp i bootaj Partition Magic s CD-a i napravi format diska (igraj se malo, naći ćeš, nezz sad napamet). Nakon što si napravio što si htio odi na file i apply all changes...ili tako nešto. Restartaj komp i ubaci CD od xp-a. On će se bootat i samo prati što ti kaže..sve će ti pisat.

Linkovi su ti poslani na PM.

EDIT: Prije formatiranja provjeri boota li ti se XP.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 0:07 (DamageHigh).
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

Hvala ali mislio sam da mi neko to opise sve fino ispocetka....polako ne morate zuriti,ako sada nemate vremena ni zivaca mozete mi sutra to postati ali molio bih da bude lijepo objasnjeno.

Pozzz

EDIT: kada mi napises formatirati,objasni kako se to radi,nisu mi bas svi koraci jasni.sry na glupim pitanjima,ali bolje pitati nego ne znati:)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 0:10 (stevan94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Instalacija Windows xp-a
stevan94 kaže...

Hvala ali mislio sam da mi neko to opise sve fino ispocetka....polako ne morate zuriti,ako sada nemate vremena ni zivaca mozete mi sutra to postati ali molio bih da bude lijepo objasnjeno.

Pozzz

EDIT: kada mi napises formatirati,objasni kako se to radi,nisu mi bas svi koraci jasni.sry na glupim pitanjima,ali bolje pitati nego ne znati:)

Evo sutra ću ići sve ispočetka, i slikat ču ti korake u partition magicu (nemogu prt scrn xD)...jedino ćeš instalaciju samih windowsa morat sam jer mi se neda sad rušit sustav, a neznam sve živo napamet..ali možda i to dobiješ..ovisi kolko ću imat vremena. Ako me netko ne pretekne...

14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

Imaj spremne drivere od grafičke i matične ploče(odn.zvučne ako nije integrirana).U BIOS-u namjestiš da ti se prvo boota iz CD/DVD pogona,ubaciš inst.disk od Windowsa i pričekaš da se digne setup.Slijedeće što napraviš je izbrišeš particijem i napraviš novu(e) i kreneš sa formatiranjem i to ti je praktički to.Nema tu velike mudrosti,samo slijediš upute.Evo to link gdje je malo detaljnije objašnjeno,ali opet napomnjem,nema tu neke mudrosti,dapače,vrlo jednostavan posao(toliko jednostavan da sam i ja uspio instalirati Windows XP iz prve,a prije to nikad nisam radio,niti sam pitao nekoga,niti koristio tutoriale-išao sam,kako se kaže,na blef):

 

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 0:34 (dncrmt).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

Prije upuštanja u instalaciju pogledaj ovaj tutorial

http://www.forum.hr/showthread.php?t=39560

 

a možeš skinuti i pokrenuti simulator instalacije pa učiti "u živo"

http://www.bestfreewaredownload.com/freeware/t-free-windows-xp-setup-simulator-freeware-nqqkhtpf.html

 

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows xp-a
Hvala vam svima. Ja u krevetu i sve mislim vi cete mi odgovoriti i ispasti ce da sam vas ispalio,pa vam se zato javljam sa mobitela i trosim dragocjene impluse :)... Znam da se instalacijom brise sve ali to i zelim,jer na kompu nemam nista vazno(neke slike i muziku cu prebaciti na usb). Na laptopu imam original xp a za tu instalaciju ne planiram trositi novce,tako da mi stavite linkove za free download...jos jednom vam se zahvaljujem i samo da znate da je dosta sporo pisanje dugih poruka preko moba. Demige cekam tvoj opsiran opis. Laku noc!
nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows xp-a
Acher hvala na tim linkovim i tutorijalu,pogledacu sutra jer ne mogu sada sa mobitela.
nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
offline
RE: Instalacija Windows xp-a
stevan94 kaže...
Hvala vam svima. Ja u krevetu i sve mislim vi cete mi odgovoriti i ispasti ce da sam vas ispalio,pa vam se zato javljam sa mobitela i trosim dragocjene impluse :)... Znam da se instalacijom brise sve ali to i zelim,jer na kompu nemam nista vazno(neke slike i muziku cu prebaciti na usb). Na laptopu imam original xp a za tu instalaciju ne planiram trositi novce,tako da mi stavite linkove za free download...jos jednom vam se zahvaljujem i samo da znate da je dosta sporo pisanje dugih poruka preko moba. Demige cekam tvoj opsiran opis. Laku noc!

Izgleda da ipak nećeš dobit tutorial od mene...

Kolega archer je sve rekao prvim linkom =)...

Iako to formatiranje s cd-om od windowsa mi nije baš drago zbog prilično malo mogučnosti, ali možeš i tako...sve će bit ok..

14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

Mislim da sam sve skapirao. Probacu nekada u toku mjeseca,pa cu vam javiti kako je proslo. Hvala puno svima! Sada moze LOCK.

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Instalacija Windows xp-a

Ja stvarno ovo vise ne mogu shvatiti, pa cu vam ispricati jednu pricu iz svog zivota.

Bilo je to ne znam ni ja vise koje godine i ja sebi kupim novi kompjuter i stavim win 98 i oni su mi jako lose radili.

Taman su tada bili izasli win xp i ja kazem pa mozda ce mi kompjuter bolje raditi ako njih stavim.

Onda sam shvatio da ja nemam pojma kako se to radi, modem za dial-up internet nisam niti posjedovao, adsl nije niti postojao u Hrv. niti sam imao bilo kakvog iskustva u pretrazivanju interneta,a nisam boga mi niti poznavao koga tko bi mi mogao rijesiti taj problem.

 

I sto vi mislite da sam ja tada napravio?

 

Sudeci po milijardama postova ovdje vjerojatno pretpostavljate, s obzirom da nisam imao internet i bug-ov forum (google necu niti spominjati jer ocito vecina ljudi na ovom forumu nije cula za njega) da sam lijepo spakirao kompjuter i cekao bolja vremena ili sam ga dohvatio prvo sikirom.

 

Ne otisao sam OVO NECETE VJEROVATI U KNJIZNICU!?!?!?!?!??!?!?!?!?!

Nasao win xp za neznalice, kako instalirati win xp, formatirati disk iz dos-a, i cak i napravitit boot disketu.

To je bilo tada tako, a danas kad google tako reci sam rijesava skoro sve hardware-ske i software-ske probleme vi i dalje PILATE I PILATE I PILATE uvijek isto.

Uzas!!!!

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Instalacija Windows xp-a
Sint1 kaže...

...

Pa zar forumi i ne služe upravo za to? Na netu možeš naći apsolutno sve..ali je pitanje kolko ti za to treba vremena, koliko dobro kužiš strani jezik (rijetko kad se da nać nešto na našem) i kolko je taj pronađeni tekst (tutorial) kvalitetan. 

Ti si otišao u knjižnicu...tad je bilo takvo vrijeme i tad se to tako rješavalo...

Pa zar nije ovako jednostavnije? Ako se tebi ne odgovara na takva, po tebi noob pitanja, nemoj. Uvijek će se nač neko tko je voljan pomoć...

Tu postaviš pitanje i za najviše pola sata (svaka čast svima) dobiješ kvalitetan i pouzdan odgovor!

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 12:55 (DamageHigh).
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

Može li mi netko objasniti kako instalirati windows xp ako nemam originalni cd, nego unutar cd-a se nalaze c i d disk u zipu i kako pronaći serijski kod koji je potreban pri samoj instalaciji windowsa ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows xp-a
lebron kaže...

 nego unutar cd-a se nalaze c i d disk u zipu

Šta ti ovo znači? Možeš pojasniti bolje?

Odvikao se DotA-e, napokon!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows xp-a

Kada otvorim taj neoriginalni cd,unutar njega nalaze se datoteke pod imenom : system c i korisnik d koje su dosta velike i otvaram ih uz pomoć winrara ili power archivera.Upravo se u tim datotekama nalaze windowsi.

14 godina
moderator
online
RE: Instalacija Windows xp-a
lebron kaže...

Kada otvorim taj neoriginalni cd,unutar njega nalaze se datoteke pod imenom : system c i korisnik d koje su dosta velike i otvaram ih uz pomoć winrara ili power archivera.Upravo se u tim datotekama nalaze windowsi.

 koliko kužim to je backup...

nemožeš s toga instalirat windows...

mario.bradac@yahoo.com ... xxx.man.cro.zg@gmail.com
14 godina
offline
Instalacija Windows xp-a

1. korak: Sve podatke koji su ti važni spremi na sigurno, snimi ih na DVD ili na drugu particiju

2. korak: Napravi popis svih komponenti koje imaš u računalu. Možeš koristiti Device menager ili neki poseban program (Everest). Zatim trebaš pronaći sve drajvere za te komponente. Posebno je važno da imaš drajvere za mrežu i grafiku jer to ti je glavno da bi nakon instalacije windowsa imao "funkcionalan" računar i pristup internetu.

3. korak: Restartuj računalo i u BIOS-u podesi da prvo stratuje CD drajv. Kada se pokreće trebaš pravovremeno pritisnuti enter kako bi se učitao CD. Pisaće ti poruka Press any key to boot from CD... Zatim trebaš pratiti instalaciju i povremeno intervenisati. Kada ti prikaže Wllcome to setup pritisni Enter, zatim kod licence prihvati sa F8, zatim odaberi particiju na koju želiš instalirati i pritisni Enter. Zatim formatiraj particiju tako što izabereš Format the partition using the NTFS file system (quick). Nakon toga će ti kopirati instalacijske fajlove na hard disk i restartovat će računalo. Sada više ne moraš startovati sa CD-a jer su fajlovi kopirani na hard disk ali CD i dalje mora biti unutra. 

4. korak: Sada ti se pokreće grafičko okruženje, i imaš progress bar gdje možeš pratiti šta trenutno instalira i koliko je vremena ostalo do kraja. Trebaš biti uz računalo jer će ti u jednom trenutku izbaciti prozor u koji ćeš morati unijeti svoje podatke ime, naziv računala (za identifikaciju u mreži), CD key, jezičke postavke tipkovnice i sistema, vremensku zonu. Može ti takođe izbaciti opcije za podešavanje mreže ali taj dio možeš preskočiti jer sve to možeš i kasnije odraditi. Kada vrijeme dođe do nule PC se restartuje.

5. korak: Windows se pokreće prvi put. Kada ti izbaci prozor za kreiranje novih korisnika trebaš unijeti ime sa kojim ćeš se kasnije prijavljivati na sistem i dobićeš svoj account na računalu. Nakon toga bi trebao biti na poznatom XP desktopu sa livadom u pozadini.

6. korak: Windows je instaliran i sada trebaš instalirati sve drajvere koji ti nedostaju. Otvori Device Menager klikni desnom tipkom na My Computer -> Menage -> Device Menager. Na listi će ti žutim znakovima biti obilježene sve komponente kojima moraš instalirati drajvere. Zatim instaliraj sve aplikacije koje su ti potrebne.

 

Ako gdje zapneš slobodno pitaj.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

Hitno! Molim pomoc...
pokusajem instalirat windows xp SP 2
na laptop
1,4 GHz
512 MB RAM
ofc sa USB-a
kada mi se pokaze izbornik
-Install windws XP

-Learn more about the setup in process

i tako to dalje....

uglavnom,prva opcija "Install Windows XP "

je zatamljena ????
ne kuzim sta treba ....

ofc instaliram windows vista ultimate-Windws XP Professional SP2

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows xp-a
Bepo19 kaže...

Hitno! Molim pomoc...
pokusajem instalirat windows xp SP 2


ofc instaliram windows vista ultimate-Windws XP Professional SP2

 

ha???

iddqd
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

Pokusajem instalirat windows XP Professional SP 2
sa usb-a,kada kliknem setup otvori se onaj izbornik

i prva ikona gdje pise
"Install windws xp" je zatamljena

ne dozvoljava mi da kliknem na nju ????
!!!!!?????sta da radim????

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows xp-a
Bepo19 kaže...

Pokusajem instalirat windows XP Professional SP 2
sa usb-a,kada kliknem setup otvori se onaj izbornik

i prva ikona gdje pise
"Install windws xp" je zatamljena

ne dozvoljava mi da kliknem na nju ????
!!!!!?????sta da radim????

Bootaj sa sticka a ne kad si več ušao u Windowse.

Tj. naštimaj u biosu da ti diže sa sticka.

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-xp-operativnog-sustava/61283.aspx?jumpto=2044507&sort=asc&view=flat

World Championships: 7, GP started: 276, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,467
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 10:42 (F1-IVO).
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

ok,tnx!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows xp-a

ne razumijem ni što radiš pa ni zašto. Ako downgradeaš sa viste na xp (?), ne kontam zašto, ali nema veze. Danny je napisao tutorijal kako instalirati xp sa sticka pa pročitaj i prouči.

Samo mi se čini da malo nisi siguran što radiš... evo ti zrnce mudrosti...ako nije pokvareno, nemoj popravljati, ako ne znaš popraviti, nemoj kvariti. {#}

 

Edit: a daaaj Ivo, tebe i tvoj brzi odgovor {#}, kasnim

iddqd
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 10:47 (badmad).
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows xp-a

oprostite ako je kriva tema ali kako spžiti windows xp professional pomoću power iso na dvd...... jednom sam spržio na dvd ali mi se nije htio pojaviti kad sam ubacio dvd niti sam ga mogo instalirati

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows xp-a
tom tejlor kaže...

oprostite ako je kriva tema ali kako spžiti windows xp professional pomoću power iso na dvd...... jednom sam spržio na dvd ali mi se nije htio pojaviti kad sam ubacio dvd niti sam ga mogo instalirati

Demi reci, jel si sa neta skidao win XP ? Ako si sa neta skidao file mora bit ISO. Ako nije iso, tad ga Imgburn to će s programom Imgburn napravit image iso i nakon toga će pržit na CD ili DVD.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows xp-a

sa neta sam skido ali ne bi se smjelo o tome ilegalnom skidanju pričati na forumu

14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows xp-a
tom tejlor kaže...

sa neta sam skido ali ne bi se smjelo o tome ilegalnom skidanju pričati na forumu

Znam, kad si skidao, jel ti piše file? Jel piše npr file win Xp.ISO ? ili RAR, ZIP, ISO i sl ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows xp-a
piše samo ovo win51ip
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows xp-a
evo našo piše win zip
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows xp-a
tom tejlor kaže...
evo našo piše win zip

Moraš odzipat tj exctraxati i zapamti di si spremio i nakon toga naputiš tamo di spremio i tamo je sva file.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice