Kako dodati nove podatke u windows host?

poruka: 8
|
čitano: 1.988
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Kako dodati nove podatke u windows host?

Može li mi netko pomoći kako dodati nove podatke u winodws host'Pokušao sam par puta ali mi uvijek izbacuje poruku da nemam administratorske ovlasti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako dodati nove podatke u windows host?

Čime otvaraš datoteku? Notepadom? Probaj Notepad pokrenuti s administratorskim pravima.

 

Ili datoteku iskopiraj na neko drugo mjesto, dodaj što želiš, pa je prekopiraj natrag u originalnu mapu - sad bi te prije prebrisivanja Windowsi trebali pitati za administratorske ovlasti - dozvoliš i to je to.

15 godina
offline
Re: Kako dodati nove podatke u windows host?

ne možeš snimiti.. u sys32, snimiš na desktop ili gdje želiš i nakon editiranja muvneš, tad te traži admin dozvolu (nakon čega može, dok direktno nema tog pitanja i ostaje zaključan pristup, admin nije pravi admin, ograničen).

jedino pripazi na exteniziju, ne .txt .. ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Kako dodati nove podatke u windows host?

Pomocu file explorera odi na C:\Windows\System32\drivers\etc. Na toj putanji ce ti se nalaziti file hosts, desni klik na taj file i propertis, na kartici security dodaj prava kao na slici

 

 

 


Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Kako dodati nove podatke u windows host?

Ima i onaj registry hack koji dodaje na desni klik opciju Take Ownership, to bi bilo najlakše.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako dodati nove podatke u windows host?
IVAN3539 kaže...

Pomocu file explorera odi na C:\Windows\System32\drivers\etc. Na toj putanji ce ti se nalaziti file hosts, desni klik na taj file i propertis, na kartici security dodaj prava kao na slici

 

 

 


 

Lil Dice kaže...

Ima i onaj registry hack koji dodaje na desni klik opciju Take Ownership, to bi bilo najlakše.

 

-loš način, s razlogom je winfolder s ograničenim pristupom.. ako se petlja po owneru i permisionima izaziva se problem i otvara rupa, u odnosu na obično kopiranje nema baš ni jednog razloga mijenjati postavke za editiranje hosts liste koju treba jednom i nikad više + besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Kako dodati nove podatke u windows host?

Samo treba koristiti pravi alat. https://notepad-plus-plus.org/downloads/

Otvoriš host file sa notepad++, kod snimanja će te pitati da li se želiš prebaciti u administrator mod, potvrdiš, snimiš.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Kako dodati nove podatke u windows host?

echo 192.168.1.1 ruter >> %WINDIR%\System32\Drivers\Etc\Hosts

 

Copy paste ovo u cmd koji pokreneš kao admin, samo zamjenis IP i naziv.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice