Partition recovery na drugi disk

poruka: 10
|
čitano: 4.816
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Partition recovery na drugi disk

 

Imam laptop od Asusa koji moze primiti dva diska, kupio sam si ssd i stavio u prazni utor.
Na starom hard disku imam skrivenu particiju s recoveriem, pa me sad zanima na koji nacin mogu instalirati sve s recoveria na novi ssd.
Hvala unaprijed 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Partition recovery na drugi disk

Zanemarujuči sve specifičnosti Asusa ja bi pokušao napraviti sljedeće:

1. Klonirao cijeli disk na novi SSD.

2. U biosu disablirao originalni disk i podigao sistem sa novog SSD.

   Ovdje može doći do problema ako nije isto sućelje na oba dva diska (opasnost od 0x0000007b BSOD-a).

3. Kada (ako) se dignu Windowsi može birati hočeš li napraviti svježu instalaciju sa recovery particije.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Partition recovery na drugi disk
a postoji neko jednostavnije rjesenje?
npr a more ta skrivena particija biti vidljiva pa da se napravi image od nje?
jer ovo gore navedeno je riskantno manlo...
15 godina
online
Re: Partition recovery na drugi disk

Ghosting/Partition mamageri služe takvim stvarima... pod windowsima probaj EASEUS (home-free), vidi kakva je particija (tip!)...

- izvan windowsa može neki linux (distra s tom namjenom je PartedMagic, Clonezilla, GParted .. ) ili win miniPE ..

nakon kloniranja, važan je i redosljed u BIOSu da bi recovery startao, ako nema opcije (notebook često nema) tad fizički zamijeni ili samo odspoji drugi disk..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2011 22:22 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Partition recovery na drugi disk

Nije riskantno, jer ne radiš ništa destruktivno na svom originalnom disku.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Partition recovery na drugi disk
ihush kaže...

Ghosting/Partition mamageri služe takvim stvarima... pod windowsima probaj EASEUS (home-free), vidi kakva je particija (tip!)...

  EASEUS  ne podrzava compresiju sto znaci da ce klonirano biti jednako u velicini, odnosno klonira metodom  sector by  sector. Da pojednostavnim... particija od 80 GB ce biti 80 GB bez razlike koliko je zauzeta

 

Opcija 2:

Koristiti Macrium Reflect Free.

User frendly program za kloniranje diskova i particija koji podrzava kompresiju [stvara kompresiranu sliku koja je "sacinjena" samo od podataka koji se nalaze tamo]

 

 

Opcija 3:

Koristiti "klon" od Acronisa koji se krije po stranama proizvodaca hard diskova. Ima ga pod raznim imenima

 

Opcija 4:

Ne klonirati na SSD vec instalirati friski Windows zbog takozvanog poravnavanja particija/sectora koje, ako nije ucinjeno, prouzroci ostar pad u preformansama SSD-a. Postupci za kloniranje odnosno migriranje na SSD je na ovom linku

 

  How To Migrate Windows 7 to a Solid State Drive

 

Obrati paznju unutar clanka na ovo Aligning The Sectors on Your SSD

Kako prebaciti BUG DVD u DivX da mi stane na obicni CD. (probao sam sa Dr DivX ali nejde)
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 1:47 (Lazarus Long).
14 godina
neaktivan
offline
Partition recovery na drugi disk
vec sam instalirao nove windowse na ssd ali jednostavno nije dobro, kad mi pol funkcija ne radi i ne rade programi koje skinem s neta za to... pa mi jedino pomaze recovery...
budem probao gore navedene stvari, pa ću vidjeti sto dalje...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Partition recovery na drugi disk

Mozete li mi pomoci oko HDD Recovery. Laptop TOSHIBA  C660D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Partition recovery na drugi disk
smotan kaže...

Mozete li mi pomoci oko HDD Recovery. Laptop TOSHIBA  C660D

 ? ne. ... (nick = pitanje  {#})

-Jesi li napravio recovery medije nakon aktivacije windowsa? (na 2-4DVDa ili nekoliko CDa).

-Imaš li recovery medij ili particiju?

-u čemu je problem, što je cilj, ... dali se noteboook pali, koji OS itd.

 

btw: za produljenje garancije (na 2god, no mather what) moraš online aktivirati tu mogućnost u roku od tjedan dana od kupnje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Partition recovery na drugi disk

Veliko HVALA uspio sam, bila je skrivena particija koja se nije dala pokrenut i nasao sam neke alate koji su povratili konzolu HDD Recovery.

I sad je sve ok{#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice