Potrebni programi-POMOĆ

poruka: 23
|
čitano: 16.542
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Potrebni programi-POMOĆ

evo ga instalirao sam windows xp

i sada bih vas molio da mi rećete programe koji trebaju i koji su besplatni za skinuti preko neta

HVALA!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ
Ludak kaže...

evo ga instalirao sam windows xp

i sada bih vas molio da mi rećete programe koji trebaju i koji su besplatni za skinuti preko neta

HVALA!

Može li itko??

14 godina
neaktivan
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ

:) ne znamo mi sta tebi treba.

Npr. ja odmah nakon formatiranja prvo sto instaliram je:

Antivirus -od besplatnih imas po kritikama najbolje redom Avast,Avira i AVG ,ovo ti je u svakom slucaju potrebno

Cleaner - program za odrzavanje windowsa , mislim da je najbolji besplatni CCleaner

Sto se tice Offisa :) imas alternativu "Open Office" koja je po meni odlicna

Za DVD mislim da je najbolji GOM player

za muziku Winamp

Za ostale video formate je odlican VLC player ..

To su moji prijedlozi,pokusao sam navesti najbolje i najpoznatije programe,ako sam sta pogrijesio ili neko ima bolji prijedlog ... poforumovat cemo se pa cemo vidit! :) :) :) sretno

Ako ti jos za nesto treba kakav program bujrum ... 

Pertla
14 godina
neaktivan
offline
Potrebni programi-POMOĆ

ne razumijem... driveri??? flash?mozila?7zip? objasni malo...

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/622618458.png[/IMG][/URL] UMTS... :-\
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ
8ax kaže...

ne razumijem... driveri??? flash?mozila?7zip? objasni malo...

 edit:preteko me pertla

edit2:slučajno stisnuo citiraj umjesto uredi....

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/622618458.png[/IMG][/URL] UMTS... :-\
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 19:20 (8ax).
15 godina
odjavljen
offline
Potrebni programi-POMOĆ

Internet - Mozilla Firefox

E-mail - Mozilla Thunderbird

Antivirus - Avira i Malwarebytes Anti-Malware (za brisanje malwarea)

Media playeri - Winamp, GOM Player

 

I sad još ovisi što ti treba - Windows Live Messenger, utorrent, neki preglednik slika, neki alat za kodiranje (SUPER npr.), Google Earth, Xfire, Adobe Acrobat Reader, Nero/CDburnerXP, EAC (za kopiranje audio CDova na komp), IZarc (za otvaranje arhiva - rar...)...

 

Dalje sve ide po potrebi. Al onih gore boldani su obavezni. Barem meni. I Office.

 

EDIT: zaboravio PowerDVD ili nešto slično za gledanje DVDova.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 19:23 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ
pertla kaže...

:) ne znamo mi sta tebi treba.

Npr. ja odmah nakon formatiranja prvo sto instaliram je:

Antivirus -od besplatnih imas po kritikama najbolje redom Avast,Avira i AVG ,ovo ti je u svakom slucaju potrebno

Cleaner - program za odrzavanje windowsa , mislim da je najbolji besplatni CCleaner

Sto se tice Offisa :) imas alternativu "Open Office" koja je po meni odlicna

Za DVD mislim da je najbolji GOM player

za muziku Winamp

Za ostale video formate je odlican VLC player ..

To su moji prijedlozi,pokusao sam navesti najbolje i najpoznatije programe,ako sam sta pogrijesio ili neko ima bolji prijedlog ... poforumovat cemo se pa cemo vidit! :) :) :) sretno

Ako ti jos za nesto treba kakav program bujrum ... 

el još što treba ili je to to

15 godina
neaktivan
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ
Ludak kaže...
Ludak kaže...

evo ga instalirao sam windows xp

i sada bih vas molio da mi rećete programe koji trebaju i koji su besplatni za skinuti preko neta

HVALA!

Može li itko??

WEB Browsers:

Mozilla Firefox

 

 

 

MultiMedia:

 

GOM Player

 

Real Player

 

K-Lite Mega Codec Pack

 

 

SECURITY:

 

Avast! Antivirus

 

2ST Virus Protection: Ad-aware

 

Zone Alarm Firewall

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I

 

xZero-Hacking is life!
14 godina
neaktivan
offline
Potrebni programi-POMOĆ

HVALA svima javim se kasnije ako budem sto trebao!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ

Evo sve su ti kolege napisale :) ne mislim da ce ti ista trebat,a uvijek to imas BUG cd. Sto se tice besplatnih programa najbolji ti je 199 br. pokusaj ga nekako nabavit ako nemas.

Na njemu se nalazi 199 besplatnih programa,ne treba ni sumnjat jesu li dobri,zna se ko ih je przio :) :) :)

Pertla
16 godina
offline
Potrebni programi-POMOĆ

Neki dan sam instalirao sedmicu i stavio neke osnovne free programe (za mene):

 

Ashampoo Burning Studio  - program za prženje CD/DVD-a

 

Spybot Search & Destroy - program za čiščenje računala od raznih crva, krpelja i slično

 

Glary Utilities - program za održavanje računala

 

SmartDefrag  - program namijenjen defragmantaciji tvrdog diska

 

AVG Antivirus Free - antivirusni software

 

Revo unintaller - program namijenjen deinstalaciji programa

 

Winamp - program za reprodukciju mp3 datoteka

 

GOM Player  - program namijenjen za reprodukciju videa

 

Dameon Tools Lite - program za virtualni CD/DVD ROM

 

Picasa 3 - preglednik fotografija

 

Acrobat Reader - preglednik pdf formata

 

uTorrent - BitTorent klijent

 

Još sam stavio Paint.NET i GIMP (besplatna alternativa Photoshopu) šta su mi potrebni

dotore1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ
doktor1 kaže...

Neki dan sam instalirao sedmicu i stavio neke osnovne free programe (za mene):

 

Ashampoo Burning Studio  - program za prženje CD/DVD-a

 

Spybot Search & Destroy - program za čiščenje računala od raznih crva, krpelja i slično

 

Glary Utilities - program za održavanje računala

 

SmartDefrag  - program namijenjen defragmantaciji tvrdog diska

 

AVG Antivirus Free - antivirusni software

 

Revo unintaller - program namijenjen deinstalaciji programa

 

Dameon Tools Lite - program za virtualni CD/DVD ROM

 

Sve je to ok, ali ovi gore... CDburnerXP je bolji od Ashampoo Studija. Spybot više ne može naći ni slona pa taman da mu ga staviš pred nos i prstom pokazuješ. MBAM je puno bolji. AVG isto tako. Frend je imao AVG na svom kompu. Usporio se ko magla. Obrišemo C: disk i stavimo Win7 (imao je XP). Instaliram Aviru i nađe 1198 zaraženih fajlova na D: i E:. Pogledaj sliku. Toliko o AVGu.

 

Glary i SmartDefrag su ti potpuno nepotrebni. Glary može samo registry zbrljat na Win7 a ugrađeni defrag tool je jaaako dobar. Dovoljno dobar da ti ne treba SmartDefrag. Čemu RevoUninstaller? Opet, nepotrebno kopanje po registryu.

 

Daemon tools su posebna priča. Puno bolja alternativa je Elby Virtual CloneDrive. Radi i pod Win7, provjereno.

 

EDIT: krivi link i zaboravio sliku

Ovo ostane nakon AVGa Ovo ostane nakon AVGa
A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 20:31 (Sum_of_all_fears).
16 godina
offline
Potrebni programi-POMOĆ

Kakav ZoneAlarm firewall pa ima puno boljih besplatnih rjesenja od njega on je na zadnjem mjesto kaj se tog tice. Za gledanje bilo kojeg videa mu treba Media Player Clasic Home Cinema i nista drugo nikakav KliteCodecPack to je skroz nepotrebno. Sum pa ti ocito ne znas cemu sluzi Revo Uninstaler i kolko je to odlican program jesi ti videl kolko smeca ostane iza deinstalacije  vecine programa po tom pitanju  7 nije nista bolje uopce a kamoli XP kojeg on ima!Nevinašce

 

http://mpc-hc.sourceforge.net/

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 20:44 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Potrebni programi-POMOĆ

Evo,pa vidi ako ti još nešto treba.

 

KLIK

oko za oko,pasta za zube
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ
rambox kaže...

...Sum pa ti ocito ne znas cemu sluzi Revo Uninstaler i kolko je to odlican program jesi ti videl kolko smeca ostane iza deinstalacije  vecine programa po tom pitanju  7 nije nista bolje uopce a kamoli XP kojeg on ima!Nevinašce

Između ostalog, dok briše programe i ostatke nakon deinstalacija, mora kopati po registryju. Znam čemu služi i nisam rekao da je nepotreban pod XP. Tamo mora biti. A pod Win7 ne treba. Ja sam sa njime na b7000 imao dosta problema pa ga na druge buildove nisam ni stavljao (7057, 7077, 7100, 7600). Zbog njega nisam mogao inst Office2007 nakon brisanja Officea2003 pomoću tog uninstallera. Možda se popravio u međuvremenu?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ
Sum_of_all_fears kaže...
Sve je to ok, ali ovi gore... CDburnerXP je bolji od Ashampoo Studija. Spybot više ne može naći ni slona pa taman da mu ga staviš pred nos i prstom pokazuješ. MBAM je puno bolji. AVG isto tako. Frend je imao AVG na svom kompu. Usporio se ko magla. Obrišemo C: disk i stavimo Win7 (imao je XP). Instaliram Aviru i nađe 1198 zaraženih fajlova na D: i E:. Pogledaj sliku. Toliko o AVGu.

 

Glary i SmartDefrag su ti potpuno nepotrebni. Glary može samo registry zbrljat na Win7 a ugrađeni defrag tool je jaaako dobar. Dovoljno dobar da ti ne treba SmartDefrag. Čemu RevoUninstaller? Opet, nepotrebno kopanje po registryu.

Daemon tools su posebna priča. Puno bolja alternativa je Elby Virtual CloneDrive. Radi i pod Win7, provjereno.

 

EDIT: krivi link i zaboravio sliku

  Mene ovi programi služe vrlo dobro i nemam ih namjeru mjenjat.

 

  Ashampoo Studio mi je dovoljan, kada trebam spržit ili obrisat CD/DVD disk napravi to bez greške, Spybot nađe mnogo toga. Imo sam Aviru i ona mi je u banani. Bolji mi je AVG. Glary je sličan kao Tune Up utilities koji sam koristio dugo vremena i nikada mi ništa nije "zbrljo". Treba valjda znat radit sa programima....

A šta se tiče Revo Uninstallera. Koristim ga već dvije godine i naspram onog s*anja od windowsa je space shuttle. Kada idem na naprednu deinstalaciju makne sva sranja iz regitry-a i diska.

 

Uostalom, ja sam preporučio programe koje ja koristim i zadovoljan sam njima i nema nikakve potrebe tu pametovat. Frend ti je imo AVG i komp se usporio... da, meni je prijatelj koristio komp bez antivirusa pet mjeseci i nikakvih problema nije imo....

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 21:02 (doktor1).
16 godina
neaktivan
offline
Potrebni programi-POMOĆ

Ja kad instaliran windowse (ili bilo koji operativni sustav)... prvo ga podesim = pogasim/popalim opcija itd.. i puknem defregment

 

Onda idu driveri za graficku, zvuk, mis, printer

 

Nakon toga, instaliran Perfect Disk 10 (zadnju verziju) i opalim defregment opet.

 

Onda idu osnovni programi, winrar, za media fajlove (gomplayer+ffdshow, foobar2000, irfanview), mirc, msn, xfire, steam, program za przit, power iso, internet browser, antivirus

 

nakon toga jos jedan defregment i to je to :)

 

E da, kad instaliran windowse, naparvim particiju jednu 5gb za "temp" folder posebnu.

 

Nakon toga sve leti, meni bar :) Sad sam na Windows 7 Ultimate x64

roX!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 21:49 (Joky).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ

a zasto nitko nije rekao za Web browser Google Chrome???po meni je bolji od mozzile....

RAZER :For gamers by gamers....CSS,COD4
15 godina
neaktivan
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ
doktor1 kaže...

  Mene ovi programi služe vrlo dobro i nemam ih namjeru mjenjat.

 

  Ashampoo Studio mi je dovoljan, kada trebam spržit ili obrisat CD/DVD disk napravi to bez greške, Spybot nađe mnogo toga. Imo sam Aviru i ona mi je u banani. Bolji mi je AVG. Glary je sličan kao Tune Up utilities koji sam koristio dugo vremena i nikada mi ništa nije "zbrljo". Treba valjda znat radit sa programima....

A šta se tiče Revo Uninstallera. Koristim ga već dvije godine i naspram onog s*anja od windowsa je space shuttle. Kada idem na naprednu deinstalaciju makne sva sranja iz regitry-a i diska.

 

Uostalom, ja sam preporučio programe koje ja koristim i zadovoljan sam njima i nema nikakve potrebe tu pametovat. Frend ti je imo AVG i komp se usporio... da, meni je prijatelj koristio komp bez antivirusa pet mjeseci i nikakvih problema nije imo....

štima to doktore,ali ovo za spybot ti je stvarno istina,to ti može brisat i CCleaner šta on nađe,nadam se da ga nisi stavio još u rezidentnu zaštitu,možeš ga slobodno deinstalirat u revu,i @sum ti je dobro rekao u vezi malwarebytesa free,to definitivno treba imati na kompu, za povremeno skeniranje..pozdravNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 21:10 (seneka).
16 godina
offline
RE: Potrebni programi-POMOĆ
Sum_of_all_fears kaže...
rambox kaže...

...Sum pa ti ocito ne znas cemu sluzi Revo Uninstaler i kolko je to odlican program jesi ti videl kolko smeca ostane iza deinstalacije  vecine programa po tom pitanju  7 nije nista bolje uopce a kamoli XP kojeg on ima!Nevinašce

Između ostalog, dok briše programe i ostatke nakon deinstalacija, mora kopati po registryju. Znam čemu služi i nisam rekao da je nepotreban pod XP. Tamo mora biti. A pod Win7 ne treba. Ja sam sa njime na b7000 imao dosta problema pa ga na druge buildove nisam ni stavljao (7057, 7077, 7100, 7600). Zbog njega nisam mogao inst Office2007 nakon brisanja Officea2003 pomoću tog uninstallera. Možda se popravio u međuvremenu?

Probaj instalirat na komp Nero nesretni ogromni pa onda obavi onaj prvi dio deinstalacije s Revo kad Nero kaze da je gotova deinstalacija. Nero kaze da je gotova deinstalacija ali figu nije gotova jer iza ostane smeca za kamion vozit. To bus videl ak ides dalje skenira ostatke koej nađe Revo ak si izabral Advanced u njemu a to nisu samo Registry kljucevi nego tu ima svasta uglavnom ćušpajz ostataka iza Nero slampave deinstalacije. Tak je s vecinom programa koji ostavljaju iza sebe svasta jer se tvorci programa nisu potrudili napravit to kak spada bolji njih đon uglavnom to je tak.Nevinašce

16 godina
offline
Potrebni programi-POMOĆ

Također kada se i mnoge igre deinstaliraju. Bude toga u registry-u uvijek, a sa revo-m jednostavno selektiraš i izbrišeš. I nakon godinu dana korištenja to se gomila, a   ljudi koji ne održavaju komp, (Tune Up utilities i sl, defrag...), se žale da se je komp usporio i slične stvari...

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2009 21:16 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Potrebni programi-POMOĆ

Sve ti lijepo pise u ovoj temi.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Potrebni programi-POMOĆ

ivo jebga neljutise covjeku se neda traziti banaj me heheeheheheh

zvowea
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice