Power options i uređivanje registrya

poruka: 3
|
čitano: 1.153
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Power options i uređivanje registrya
pitanje

Napravio sam vlastiti program (aplikaciju) koji mijenja vrijednost ključa u registryu, konkretno ovaj sljedeći:

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\PowerCfg\CurrentPowerPolicy].

Htio sam postići brže prebacivanje između power schema.

 

E, sada dolazi problem. Program radi, on zamijeni vrijednost ključa (gore navedenog), ali se Windowsi ne prebace u taj power scheme (ili se prebaci, ali napravi ovu sljedeću zavrzlamu):

 

Kada pogledam u registryu sve je u redu, ali kada otvorim applet Power Options vidim da su mi prekopirane sve vrijednosti iz onog prijašnjeg power schema u ovaj novi (recimo da je prvo bio aktivan 'Home/Office Desk', a onda sam prebacio u 'Presentation'). Znači ako sam u 'Home/Office Desku' imao 'Turn off monitor' podešeno na 20 minuta, a u 'Presentationu' na Never, sada je u 'Presentationu'  isto podešen na 20 minuta (tako je sa svim postavkama u 'Presentationu'). Tek nakon otvaranje appleta Power Options su se updatale vrijednosti u registryu. Pokušao sam mijenjati vrijednosti direktno u registyu, ali isto ne funkcionira.

 

Da li je ovo neki bug ili jednostavno radim nešto što mi je 'voljeni' microsoft zabranio (iz sigurnosnih razloga, naravno)?

 

Ako je moguće, kako riješiti taj problem?

 

[Edited, 10 minuta kasnije]

Možda bi bilo bolje da sam ovo pitanje postavio u temi "Razni softverski problemi".

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2008 0:56 (Buby).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Power options i uređivanje registrya

Vjerovatno zbog toga šta vindoze traže logoff ili bar refresh prije nego se updejta takva stavka u reg.

16 godina
neaktivan
offline
Power options i uređivanje registrya
autorov komentar

Možda postoji nešto što treba obaviti poslije promjena, ali ne i logoff. Nako što ručno promijeniš postavke u power options appletu, nema potrebe za logoffom, postavke se odmah primjene.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice