Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava ga

poruka: 15
|
čitano: 5.997
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava ga?

Postoji li način da probam Windows 10 da vidim da li će svi uređaji raditi bez toga da ga instaliram?

Da li postoji neki Live CD ili preko virtuelne mašine ili nešto tako?Ili neki microsoft-ov alat da provjeri kompatibilnost uređaja u laptopu sa Win 10?

Znam samo da na oficijelom sajtu nema drajvera te da ovaj laptop najviše podržava Windows 8.

Ili ako instaliram Win 10 jel se lako vratiti na Win 7?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 21:03 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava

Koji to laptop ne podržaba windows 10, (zanemarimo one sa 1gb rama , starije od Biblije)

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava

HP Envy 17 2012,mogu ti napisati tačan model ako želiš ali koja svrha?Kažem ti nema drajvera za Win 10.

15 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava

-zadovoljava, kompatibilan je.. driveri su tu (to što proizvođač nije specificirao za w10 je samo zbog starosti-gašenja supporta ali driveri rade, ima ih.. obrnuto je problem kad drivera nema i kad nemaš izbor tj samo w10).

za svaki os/soft je osnovni kriterij njegovi requirementsi i kompatibilnost što uključuje i drivere. Svi pc/lap starosti do 10 god zadovoljavaju i imaju odgovarajući support-drivere osim ponekog izuzetka koji je moguć (ne za chipset-mbo.. možda neki printer, scaner i sl.).

ako za nešto drivera nema (baš za win10, koji btw nije 'jedan' os, nego nekoliko verzija-buildova, 1511-16-1703-1709-1803... i različiti driveri za 'isti' os, tj stare ver imaju identičan driver model kao win8.1 dok je nedavno uveden wdm2.0) ako nema za w10, koristiš od w8, w7.. većina radi. Mora biti certificiran, ako nije moraš u poseban reboot-f7.. i tad možeš instalirati driver, najvažnije da je 32-ili-64bitni to se ne smije miješati.. + linux

 

win nema live, zapravo ima.. miniPE, ali tad opet ne znaš ništa, jer tad ne koristiš driver.. jednako kao u installeru. Može se napraviti win2go.. ali to je install tako da nema nekog smisla u odnosu na normalan install (+znanje+stikić..).. instaliraš, vidiš, .. ako si na win7, može upgrade na win10 (iz win 7) i ako nisi zadovoljan, rollback na staro, nakon mjesec dana se automatski briše backup.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava

Napisat ću ti ja tačnu oznaku modela tog laptopa i ja ti kažem da nema drajvera za Windows 10 na sajtu tog laptopa.I sjećam se pitao sam na HP forumu rečeno mi je da taj laptop nema podršku za Win 10.

Nisma siguran da su mi Windows 7 licencirani nego mislim da su piratska kopija aktivirana.Ne znam imal to veze.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 12:26 (Zelja).
12 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava
ihush kaže...

-zadovoljava, kompatibilan je.. driveri su tu (to što proizvođač nije specificirao za w10 je samo zbog starosti-gašenja supporta ali driveri rade, ima ih.. obrnuto je problem kad drivera nema i kad nemaš izbor tj samo w10).

 

Zelja kaže...

Napisat ću ti ja tačnu oznaku modela tog laptopa i ja ti kažem da nema drajvera za Windows 10 na sajtu tog laptopa.I sjećam se pitao sam na HP forumu rečeno mi je da taj laptop nema podršku za Win 10.

Nisma siguran da su mi Windows 7 licencirani nego mislim da su piratska kopija aktivirana.Ne znam imal to veze.

Procitaj njegovu prvu recenicu!

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava

-njegova prva rečenica? ako misliš na to da na sajtu nema drivera.. je nevažna (čak točna).. jer win 10 nije tad postojao i support je ugašen. Ali driveri su tu, postoje, radi. Za win10 praktički nema računala između današnjeg i - (minus) desetak godina da ne podržava tj da nema driver, MS se brine o tome.. dok drivere proizvodi 'pravi' proizvođač (intel, nvidia, ati, realtek..) konkretne komponente ne OEM proizvođač (asus, gigabyte, msi, hp, lenovo..) računala-laptopa koji to samo upakira na jedno mjesto. Tako da driveri za chipset, postoje, za lan-wlan također, za vga itd.. da ne postoje, tad nebi radili na tisućama PCja.. jer sve, svaki komad HWa radi isključivo kroz driver i on mora postojati ili uopće ne može taj OS tj nekompatibilan.. (uz moguće izuzetke neke opskuren komponente koja opet potvrđuje pravilo) :)

 

-zapravo, krenuo je 'naopako', prvo treba instalirati win10 i pustiti da automatika odradi svoje, par restartova-updateova.. i 99% da će sve biti instalirano.

-izuzetak, problem, ima softwarea (nešto između drivera i obične apps) kao hptool, wlan wizzard.. koji npr kontrolira buttone-ledice.. pali-gasi komponentu. Taj soft je kao driver vezan za winver i ne želi se instalirai na nepoznat win10 (nema ga hardkodirano kao poznati OS jer nije postojao).. ali takve apps su ugl nepotrebne, npr pogrešno prikazana boja ledice za zvuk (crveno-zeleno-plavo..) i može se zaobiči problem upgradeom s win7 na win10 koji tad nasljedi i to. Pošto već ima w7, želi provjeriti w10, koji će napraviti backup-rollback.. nema baš nikakvog razloga da upravo tako ne napravi, tj proba-vidi i ako je zadovoljan ostavi win10 ili se klikom vrati na w7. Bez imalo problema, teoretski.. dok se neovisno o ovom konkretnom slučaju, problem može desiti bilo kad, iz bilo kog razloga.. npr kvar, malware, nešto deseto.. pa i nestanak struje, internet.. i to čak nema veze s njegovim starijim laptopom jer se ista stvar može desiti s novim koji ima sve potrebne drivere za w10.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava
ihush kaže...

-njegova prva rečenica? ako .............

Ma njemu sam pisao...a tvoja je prva rečenica koju on mora procitati!

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava ga

evo ovaj je laptop u pitanju:

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-ENVY-17-Notebook-PC-series/5145668/model/5205559

Znači ja mogu staviti Windows 10 na njega bez bojazni da neki uređaj neće raditi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava ga

Pokreni windows 10 upgrade check. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_other-windows_install/windows-7-81-10-compatibility-testing-for-windows/310e06a4-b181-45ec-ae6d-ee93a1632932

U principu većina drivera pisanih za windows 8 rade na win 10.

Ali ja bih ti preporučio, čak i ako ti sve prođe ok sa upgrade check, da napraviš image sistemskog diska pa ako ti poslije instalacije win 10 neš ne radi ili ti se ne sviđa možeš vratiti sve na staro.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava
dastefan kaže...

..

Ali ja bih ti preporučio, čak i ako ti sve prođe ok sa upgrade check, da napraviš image sistemskog diska pa ako ti poslije instalacije win 10 neš ne radi ili ti se ne sviđa možeš vratiti sve na staro.

 -dobar savjet, ali nepotrebno.. jer to upgrade radi automatski, +prednost jer migrira sve appse-dokumente.. (ako je sve kompatibilno).. tj sve to piše kod upgradea i može se vratiti lakše nego s nekim trećim alatom za imagiranje.. (npr potreban boot medij i sl. i ovisnost o toj aplikaciji koje u slučaju win nema, jer je dio OSa).

 

+ upgrade je ''pipljav'' npr ovisi o jeziku OSa s kojeg na koji.. može eng-eng, hr-hr.. ali ne mix, + pripaziti na licencu, home-pro.. a to sve ovisi o izboru kod skidanja-kreiranja installera..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 18:07 (ihush).
15 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava
dastefan kaže...

Pokreni windows 10 upgrade check. https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_other-windows_install/windows-7-81-10-compatibility-testing-for-windows/310e06a4-b181-45ec-ae6d-ee93a1632932

U principu većina drivera pisanih za windows 8 rade na win 10.

Ali ja bih ti preporučio, čak i ako ti sve prođe ok sa upgrade check, da napraviš image sistemskog diska pa ako ti poslije instalacije win 10 neš ne radi ili ti se ne sviđa možeš vratiti sve na staro.

 Kada kliknem ja taj link i na Windows 10 Upgrade checker baca me na ovaj link:

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Tj instalaciju Windowsa što mi ne treba.

14 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava
ihush kaže...

 -dobar savjet, ali nepotrebno.. jer to upgrade radi automatski....

 je, ako radi upgrade, ja sam mislio na čistu instalaciju win 10 iz 0. Enivej i ta automatika, ja joj ne vjerujem baš previše jer me zajebala više puta.

 

Zelja kaže...

Kada kliknem ja taj link i na Windows 10 Upgrade checker baca me na ovaj link...

Jesi pročitao sve sa linka? Tebi treba pod broj 2: If you are using Windows 7 SP1 or 8/8.1, use the  Windows 10 upgrade checker [GWX]

15 godina
offline
Re: Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava
dastefan kaže...
ihush kaže...

 -dobar savjet, ali nepotrebno.. jer to upgrade radi automatski....

 je, ako radi upgrade, ja sam mislio na čistu instalaciju win 10 iz 0. Enivej i ta automatika, ja joj ne vjerujem baš previše jer me zajebala više puta.

 

Zelja kaže...

Kada kliknem ja taj link i na Windows 10 Upgrade checker baca me na ovaj link...

Jesi pročitao sve sa linka? Tebi treba pod broj 2: If you are using Windows 7 SP1 or 8/8.1, use the  Windows 10 upgrade checker [GWX]

 Da i kad kliknem na to Windows 10 upgrade checker baca me na link koji sam ti dao.

14 godina
offline
Probati Windows 10 na laptopu koji ne podržava ga

hm, čudno, meni najnormalnije pokrene download. Pa probaj proguglat pa nać ga na drukčiji način onda. Možda ovak https://www.zdnet.com/article/will-your-pc-run-windows-10-use-this-well-hidden-compatibility-checker-to-find-out/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice