Problem s Vistom

poruka: 29
|
čitano: 7.063
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Problem s Vistom

Evo vec dva dana se mučim sa laptopom Lenovo N200 koji ima instaliranu Vistu. Htio bih instalirati XP-pro, ali mi Vista (bar ja tako mislim) ne dopušta formatiranje diska. Probao sam raznorazne kombinacije kao npr. Partition Magic formatiranje iz DOS-a, ubacivao sam čak i cd od windows-a ME koji kad se starta prije podizanja sustava ima jos od win98 startup i ni tada ne da format c:, isto tako neće ni za win xp - pro cd-om. Ne znam, nemam više ideja. Ako netko ima nek se javi. PozzIznenađen

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Problem s Vistom

Mozda da umjesto formatiranja obrises particiju s Vistom - recimo iz instalacijskog programa Windowsa XP, kad se racunalo pokrene s instalacijskog CD-a Windowsa XP? Namigiva Naravno, nakon toga napravis novu particiju iste velicine pa je formatiras.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom

Nadam se da u biosu imaš namješteno da ti dizanje ide s cd-a a ne s harad-a,imam Vistu također predinstaliranu ali mi je sve ok bilo i kad sma je skinuo i stavio xp i opet stavio vistu...nije radila nikakve probleme.


v_maxcpp
16 godina
offline
RE: Problem s Vistom

Sve mi je podeseno u biosu i probao sam iz setupa pobrisat particiju na kojoj je Vista, al isto tako mi nije dalo. Kaze da je zasticeno! Mršti se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom

Ovako ako ne ide pokušaj....(naravno moraš imati admin ovlasti) ...prvo stvoriti još jednu particiju na hardu i tamo snimiti tvoje nove windowse i zatim formatirati iz xp-a taj dio pod vistom jer ti vista ne dozvoljava formatiranje same sebe dok je koristiš....Pravljenje nove particije pomoću vistinog alata možeš u Disk Managmentu i desni klik na New Simple Volume i otvara ti se Wizard i klik next i upišeš veličinu diskovnog prostora i Next ,pa ime(C,D,E.F) I u  Format partition dialog box klik na next i finish.Eto probaj ili si već i to probao.


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Problem s Vistom

Probaj sa Ultimate Boot Cd-om duignut komp pa pomoću njega izbrisat/formatirat disk ili bootaj se sa cd-a od win xp-a te pomoću njega formatiraj...ništa lakše

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s Vistom

Dal ti je Vista došla predinstalirana s notebookom?

Probaj  u  biosu  isključiti  onu  opciju  pod  imenom  "NATIVE  DRIVE"...

 

slično  sranje  sam  i  ja  imao..i  također  sa  laptopom  al  s predinstaliranim XP-om..

mislim  da  ti  to  nema  veze  sa  operativnim  sustavom..


Area-51 ALX CFX:

Quad Core QX9650 clockani na 4GHz, 2 x 1 GB DDR3 (Patriot Extreme 1333MHz), 2 x Ati Radeon HD3870X2 (Crossfire način rada), 2TB HDD - bih želio imati : D
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s Vistom

ok decki, probam pa vam javim. hvala svima

 

btw nije dosla vista predinstalirana, cimerov mi je to laptop. to mu je netko instalirao, a mene nije ni pitao. ja je necu instalirat dok ne dodje sp2.  hehehe pozz

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2008 14:42 (dark_jackal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s Vistom

opet nece, nazalost. ni ultimate boot cd, ni disk mangment, ni boot iz xp-a, u svakom slucaju kaze da disk ne postoji dok kod disk mangmenta opciju new simple volume nije moguce odabrati. itko?

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2008 18:25 (dark_jackal).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom

Probaj ovako...ako to već nisi probao...nemoj formatirati vistinu particiju  ,napravi boot s CD-a XP-a i on te valjda pita na koju particiju, a ti odaberi Vistinu particiju i tek onda format opciju.....probaj to a pogledam još pa javim...evo na engleskom pa pokušaj..ništa nisam htio mijenjati...to je druga i treća verzija

 


Probaj s ovim programima na ovom linku:
http://www.heidi.ie/eraser/download.php

http://www.killdisk.com/downloadfree.htm

 

Ovo ispod je povezano s prvim pasusom.

 


Boot to Windows XP. Put your Vista DVD to your DVD-Rom
Click on Start -> Run, and type x:\boot\bootsect.exe /nt52 All /force
Note: "x" is your DVD-Rom drive name.
Or you can try the second steps:

Boot you PC using Windows XP SP2 CD.
Run the Recovery Console.
When the console is loaded, type "fixboot" (without quotes) and press Enter.
Then, type "fixmbr" (without quotes) and press Enter.
Reboot your PC to see the results.
Prouči i ovaj link..možda pomogne..
http://dban.sourceforge.net/

 Prouči i ovaj link...-
http://sg.answers.yahoo.com/question/index?qid=20070811195510AANfWGT

 

 

Probaj i ovo nisam preveo ali probaj:

 

http://www.download.com/Super-Fdisk/3000-2248_4-10287081.html?tag=lst-0-1

Skini taj Super F-Disk,

 

 Its called Super F-Disk, you will need to burn it with an ISO burner to a CD.


#1 Boot to it.

#2 Tell it to format the file system to fat32.

#3 Tell it to erase the MBR (Master Boot Record)

#4 Also allow it to fix any sector issues it detects during startup, apparently various windows installations actually dont know how to set the start and end sectors properly.

#5 After you erase the Master Boot Record, leave the partition blank, non-formatted as is, and click RESTART in the program.

It should then allow you you to boot from the XP cd and do a fresh install. 
 
Ovo neka bude zadnje to iznad. Javi eto.
 

 

 

v_maxcpp
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2008 21:34 (v_maxcpp).
16 godina
offline
RE: Problem s Vistom

probam to, samo problem je u tome kad ja bootam sa xp-ovog cd-a on meni odmah cim ucita onaj pocetak javlja da ne postoji disk na kompu da to prijavim, provjerim i tako te stvari. uopce ne mogu zapoceti nikakav odabir particija niti instalaciju. sto se tice ovih ostalih stvari sto si mi stavio probat cu redom pa cemo vidjet sto ce ispast. hvala puno. citamo se uskoro. pozz

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom

Mislim da sam ja imo isti problem sa svojim laptopom. Skini sa neta (ili BUG DVD-a) nLite i slipstreamaj driver ovog imena: Intel SATA AHCI Controller Driver i to je to. ako nesta ne budes zao javi.

16 godina
neaktivan
offline
Problem s Vistom

Ovako malo ću pobliže objasniti. Imam isti problem.

Instalirao sam Vistu Ultimate i sada kada sam htio instalirati XP ubacim CD od XP-a i on ga digne,

učitava ga. Kada se učita piše dali želim instalirati XP. Ja kažem ENTER (tipka za ulazak) i onda počne

srati da nemam pristup SVOJIM HDD - nijednom od njih (particije). I tako sada sam prisiljen imati Vistu

na svom laptopu. Inače da kažem laptop je HP Compaq 6720s. Nije da želim nazad XP, nego sam imo

nekih problema koje sam naravno riješio. Cool


Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom

WTF?

16 godina
offline
RE: Problem s Vistom

sto ce ti to WTF?

pa covjek je samo ponovio problem koji ja imam, jel ovo sa nliteom rjesenje ili?

16 godina
neaktivan
offline
Problem s Vistom

nLite nije rješenje.

 

 

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 19:24 (Kublach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s Vistom

sta?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2008 19:25 (dark_jackal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s Vistom

---

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 19:25 (Kublach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s Vistom

o cemu ti covjece, daj se skuliraj ili o d j e b i   u skokovima. vista na ovom laptopu nije nije preinstalirana, niti je kupljena, laptop nije moj.

btw lenovo kao "ima" opciju za vracanje diska na tvornicke postavke pomocu lenovo care button-a, a to isto nece da radi jer sve su opcije tu osim formatiranja diska.

evo sad oprobavam sa kill diskom i ostalim shemama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom

 

dark_jackal kaže...

o cemu ti covjece, daj se skuliraj ili o d j e b i   u skokovima. vista na ovom laptopu nije nije preinstalirana, niti je kupljena, laptop nije moj.

btw lenovo kao "ima" opciju za vracanje diska na tvornicke postavke pomocu lenovo care button-a, a to isto nece da radi jer sve su opcije tu osim formatiranja diska.

evo sad oprobavam sa kill diskom i ostalim shemama.

 Ček... ti to meni. Čime sam to zaslužio ???? Ja uopće nisam rekao da si kupio Vistu ili instalirao nego se neko smijao iz toga što je mislio da sam kupio Vistu.

Kublach
16 godina
offline
RE: Problem s Vistom

ne tebi, evo uspijeva kill disk evo formatiram disk trenutno. eto pa ako pozelis xp ponovo hehe pozz!

16 godina
neaktivan
offline
Problem s Vistom

np. I drugi put...Cool


Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom

Nadam se da ti je što pomoglo od gore ponuđenog ako je super......pozdrav ....samo napiši što si koristio da i drugi znaju ako možeš?


v_maxcpp
16 godina
offline
RE: Problem s Vistom

uspio sam formatirati disk pomocu kill disk programa, ali mi ni to formatiranje nije rijesilo problem pri instalaciji windowsa xp. nakon sto se ucitaju podatci na samom pocetku instalacije windowsa xp treba pritisnuti enter da bi zapoceli instalaciju i tada mi izbaci ovu poruku:

 

       "Setup did not find any hard disk drives installed in your computer. Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any disk-related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer supplied diagnostic or setup program.

Setup cannot continue. Press F3 to quit je jedina opcija koju imam.

 

Znas li sto sad?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom
dark_jackal kaže...

uspio sam formatirati disk pomocu kill disk programa, ali mi ni to formatiranje nije rijesilo problem pri instalaciji windowsa xp. nakon sto se ucitaju podatci na samom pocetku instalacije windowsa xp treba pritisnuti enter da bi zapoceli instalaciju i tada mi izbaci ovu poruku:

 

       "Setup did not find any hard disk drives installed in your computer. Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any disk-related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer supplied diagnostic or setup program.

Setup cannot continue. Press F3 to quit je jedina opcija koju imam.

 

Znas li sto sad?

 Pokušat ću još nešto pa ti javim sutra ako možeš pričekati.....u međuvremenu probja proučiti što ovdje govore
http://forums11.itrc.hp.com/service/forums/questionanswer.do?admit=109447626+1207081493004+28353475&threadId=1108958
...pa ovdje....
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=147319
...a na ovoj stranici je i slika koju ti vjerojatno izbacuje komp pri insatlaciji pa to prouči....samo pazi ta stranica je puna virusa
ne diraj ništa nepoznato...
http://www.howtogeek.com/howto/windows/resolving-setup-did-not-find-any-hard-disk-drives-during-windows-xp-installation/

 

v_maxcpp
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2008 22:34 (v_maxcpp).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom
v_maxcpp kaže...
dark_jackal kaže...

uspio sam formatirati disk pomocu kill disk programa, ali mi ni to formatiranje nije rijesilo problem pri instalaciji windowsa xp. nakon sto se ucitaju podatci na samom pocetku instalacije windowsa xp treba pritisnuti enter da bi zapoceli instalaciju i tada mi izbaci ovu poruku:

 

       "Setup did not find any hard disk drives installed in your computer. Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any disk-related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer supplied diagnostic or setup program.

Setup cannot continue. Press F3 to quit je jedina opcija koju imam.

 

Znas li sto sad?

 Pokušat ću još nešto pa ti javim sutra ako možeš pričekati.....u međuvremenu probja proučiti što ovdje govore
http://forums11.itrc.hp.com/service/forums/questionanswer.do?admit=109447626+1207081493004+28353475&threadId=1108958
...pa ovdje....
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=147319
...a na ovoj stranici je i slika koju ti vjerojatno izbacuje komp pri insatlaciji pa to prouči....samo pazi ta stranica je puna virusa
ne diraj ništa nepoznato...
http://www.howtogeek.com/howto/windows/resolving-setup-did-not-find-any-hard-disk-drives-during-windows-xp-installation/
sory...moderatori što sad bezveze opet otvaram post ali tako mi se potrefilo
probaj i ovaj link pregledati ....
čak taj prvi ako možeš.

 

 

v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Problem s Vistom

Da nažalost to je ta poruka...


Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s Vistom

od ovih novih linkova sto si stavio problem mi je rijesio ovaj prvi tj.  upaljivanje SATA opcije u biosu za hard disk. windows instaliran, lakse se dise hvala svima. eto pa se citamo uskoro, pozdrav.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Vistom

Eto hvala tebi na obavjesti i eto drago mi je da su bar neki linkovi koristili i za druge koji se susretnu s tim problemom.


v_maxcpp
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice