Shutdown Windowsa

poruka: 9
|
čitano: 2.405
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Shutdown Windowsa

kako narihtati da se windowsi ugase sami, bez da moram komp gasiti na gumb? prije formatiranja sam instalirao windowse xp sa cd-a koji imam, komp se gasio automatski, zatim sam nakon par mjeseci formatirao hdd, instalirao iste windowse sa istoga cd-a, i sad mi se komp ne gasi automatski (događalo mi se to i s drugim verzijama) u čemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Shutdown Windowsa
qbone kaže...

kako narihtati da se windowsi ugase sami, bez da moram komp gasiti na gumb? prije formatiranja sam instalirao windowse xp sa cd-a koji imam, komp se gasio automatski, zatim sam nakon par mjeseci formatirao hdd, instalirao iste windowse sa istoga cd-a, i sad mi se komp ne gasi automatski (događalo mi se to i s drugim verzijama) u čemu je problem?

 Malo pojasni, pliz. Automatsko gašenje bi bilo da se Win gase u zadano vrijeme, bez trenutne intervencije korisnika. Vjerojatno misliš na to da ti želiš da se Win gase i softverski, a ne samo hardverski, te da ti se tu javlja problem?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Shutdown Windowsa

da, mislio sam na to! znaci nakon sto stisnem na shutdown da se kompjuter ugasi i hardwareski i softwareski. ovako mi se uvijek pojavi onaj screen You can shutdown... i onda moram komp gasiti na gumb!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Shutdown Windowsa

koliko sam ja uspio shvatiti, imas malo stariji komp. zato moras u Control panel-u, pod Power Options negdje ukljuciti opciju 'Advanced Power Management Support'

16 godina
neaktivan
offline
RE: Shutdown Windowsa
macak kaže...

koliko sam ja uspio shvatiti, imas malo stariji komp. zato moras u Control panel-u, pod Power Options negdje ukljuciti opciju 'Advanced Power Management Support'

 Macak je u pravu - zvuči mi kao da imaš AT ploču, a ne ATX. Dugo to nisam vidio, ni kako Win radi s time, zaboravih. Dakle, poslušaj njega, odi u tu rubriku koju ti je spomenuo pa potraži kako da se to napravi.

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
16 godina
offline
RE: Shutdown Windowsa

Stara ploča most likely..   poigraj se u Windozama pod 'power management' pa vidi što možeš odabrati kao opciju.

 


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Shutdown Windowsa

nije bas stara ploca, radi se o gigabyte 965p-ds3... to mi se vec par puta znalo dogadati, nego cudno mi je to kaj se to dogada, a instalirao sam s istog cd-a, probat cu ovo kaj ste predlozili. mozda je fora u tome kaj nisu originalni windowsi...?

 

evo napravio sam kako ste rekli, sada radi napokon! hvala na pomoci!

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2008 23:34 (qbone).
16 godina
neaktivan
offline
Shutdown Windowsa

Možda ti ne valja ploča pa ti se zato gasio komp? hehehehe :)))))

(samo šala) :))

 

...code your life...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2008 11:40 (coder_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Shutdown Windowsa

da ne otvaram novi topic pitati cu ovdje...

kada gasim računalo normalno prodje windows is shutting down i dodje crni ekran - ni monitor ni racunalo se ne ugase?!

Ista stvar se dogadja i  kod restarta.

Ima li netko ideju kako bi se dalo rijesiti bez reinstalacije windows-a?

Googlao sam danima, ali bez uspjeha...


--
Ne ulazi u raspravu sa budalama - prvo će te spustiti na svoj nivo, a onda te dotući iskustvom...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice