Sistemski servisi - opisi i savjeti izdvojena tema

poruka: 46
|
čitano: 81.906
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Sistemski servisi - opisi i savjeti
djdomi kaže...

bio sam jučer učinio negdje 70% od ovoga i na kraju s****!

ne radi mi internet! vratio sam neke procese na automatic ali ništa, aj pomažite!

ovo je bilo smanjilo rama ali internet is gone...

 

ovo pišem sa sedmice.

Na Windows Xp-u se svi ovi servisi mogu iskljucit bez problema i trebali bi bit iskljuceni ak si normalni kucni korisnik i ak nisi spojen na neku mrezu racunala, pa onda ove prvo iskljuci sve a sve ostale koje imas upali na Automatic pa bi onda trebo radit internet osim ak jos nekaj drugo nisi zeznul na kompu. Ovi svi dole servisi su kod mene na XP-u iskljuceni i nema problema!Cool

 

ALERTER

COMPUTER BROWSER

INDEXING SERVICE

CLIPBOOK

ERROR REPORTING SERVICE

HELP AND SUPORT

IMAP CD-BURNING COM SERVICE

SERVER

NETMEETING REMOTE DESKTOP

DISTRIBUTED TRANSACTION COORDINATOR

NETWORK DDE

NETWORK DDE DSDM

NETWORK LOCATION AWARENESS

NT LM SECURITY PROVIDER

REMOTE DESKTOP HELP SESSION

ROUTING  AND REMOTE ACCESS

REMOTE REGISTRY

SMART CARD

PERFORMANCE LOGS AND ALERTS

TERMINAL SERVICES

TELNET

PORTABLE MEDIA SERIAL NUMBER

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2009 21:40 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sistemski servisi - opisi i savjeti
seneka kaže...


Internet Connection Firewall and Internet Connection Sharing

imam sve ovo što si reko uključeno normalno, a ovo što sam gore ostavio nemam nikako.

 

@rambox-idem isključit te što si reko a sve ostale koji valjaju palim.

OS: Windows XP SP3 Professional, Windows 7 RC build 7100
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sistemski servisi - opisi i savjeti
djdomi kaže...
seneka kaže...


Internet Connection Firewall and Internet Connection Sharing

imam sve ovo što si reko uključeno normalno, a ovo što sam gore ostavio nemam nikako.

 

@rambox-idem isključit te što si reko a sve ostale koji valjaju palim.

ja sam ih pogasio  pun kufer,pola stavio na manual.. ali sam sve proguglao na više mjesta da budem siguran,i sve radi normalno

vidi ti i u start up šta se diže s OS-om ako želiš ušparat RAM...

start-run-upis:msconfig-ok..

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2010 13:25 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sistemski servisi - opisi i savjeti
rambox kaže...
djdomi kaže...

...

Na Windows Xp-u se svi ovi servisi mogu iskljucit bez problema i trebali bi bit iskljuceni ak si normalni kucni korisnik i ak nisi spojen na neku mrezu racunala, pa onda ove prvo iskljuci sve a sve ostale koje imas upali na Automatic pa bi onda trebo radit internet osim ak jos nekaj drugo nisi zeznul na kompu. Ovi svi dole servisi su kod mene na XP-u iskljuceni i nema problema!Cool

 

ALERTER

COMPUTER BROWSER

INDEXING SERVICE

...

Mogu se bez problema isključiti još i ovi koje sam ja sebi isključio i sve radi bez problema: BACKGROUND INTELLIGENT TRANSFER SERVICE, DISTRIBUTED LINK TRACKING CLIENT, FAST USER SWITCHING COMPATIBILITY , MACHINE DEBUG MANAGER, SSDP DISCOVERY SERVICE, WINDOWS IMAGE ACQUISITION (WIA), WINDOWS TIME, WEBCLIENT.

We don't need no educatio/ We don’t need no thought control/No dark sarcasm in the classroom...
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 19:42 (Razer_Copperhead).
16 godina
neaktivan
offline
Sistemski servisi - opisi i savjeti

Može li mi netko reći, laičkim rječnikom - što je ovaj servis: "Windows CardSpace" i mogu li ga slobodno disableat?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sistemski servisi - opisi i savjeti

Zna li netko kako se moze iskljuciti RPC locator na win 7 32 bit?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sistemski servisi - opisi i savjeti
masho kaže...

Zna li netko kako se moze iskljuciti RPC locator na win 7 32 bit?

 

Hvala.

Start -> Control Panel -> Administrative Tools -> Services -> Remote Procedure Call (RPC) Locator -> Properties i stavi na Disable.

Razer_Copperhead
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sistemski servisi - opisi i savjeti

Hvala na odgovoru ali toliko znam i sam.

Nazalost u win 7 to nije moguce iskljuciti na taj nacin tj prozori

se vide kao hidden files i nije moguce nista mjenjati.

Mozda postoji neki drugi nacin??????

16 godina
neaktivan
offline
Sistemski servisi - opisi i savjeti

Ako je baš toliko bitno, eventualno probaj iz safe modea.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2010 23:14 (macak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sistemski servisi - opisi i savjeti

Jel netko ima lijepi i detaljni opis svih servisa pod Vistom i Win7? Prvi post se odnosi na Win XP a ima novih servisa pod Vistom pa sad, jel netko zna što se sve smije ugasiti? Nebi htio ostat bez Remote Desktopa, servera i još nekih meni bitnih stvari.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sistemski servisi - opisi i savjeti
Sum_of_all_fears kaže...

Jel netko ima lijepi i detaljni opis svih servisa pod Vistom i Win7? Prvi post se odnosi na Win XP a ima novih servisa pod Vistom pa sad, jel netko zna što se sve smije ugasiti? Nebi htio ostat bez Remote Desktopa, servera i još nekih meni bitnih stvari.

Možda ovo pomogne.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
12 godina
neaktivan
offline
Sistemski servisi - opisi i savjeti

ovak imam mali problem. kupio sma laptop i na njemu je windows 7 home premium. imam problem sa screen saverom. kad izaberem jedan od ponuđenih on mi javi ovo: "Direct3D 9.0 is needed to run this screen saver, but can't be found. Please instal the latest version of directx and try running the screen saver again." Problem je kaj su svi screen saver-i radili kad sam ga prvi put upalio. tražio sma na netu i nemogo to riješiti. probo sam sa dxdiag na kojem piše da imam directx 11. tamo mi piše da je directx 3D acceleration kako disable ali ga nemogu stavit na enable. neznam jeli problem u grafičkoj kartici ili nešto drugo.

 

pomagajte mi molim vas.

 

ovo su komponente:

ModelACER ASPIRE 5552-P342G32MnccZaslon15.6" HD 16:9 WXGA TFT Acer CineCrystal technologyRezolucija1366x768ProcesorAMD Athlon II dual-core CPU P340 (2.2GHz/1MB/1066MHz)HDD320GB S-ATA HDDOptički pogonDVD+/-RW Dual LayerMemorija1 x 2048MB DDR3 (max. 8GB DDR3) memorijeGrafikaATI Radeon HD 4250Mreža10/100/1000 LANBežična mrežaAcer Nplify 802.11b/g/nMultimedija3D sound system, mikrofon, Acer Crystal Eye webcam 1.3MČitači memorijskih kartica2-in-1 card readerI/O

3x USB 2.0, VGA port, HDMI

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sistemski servisi - opisi i savjeti
zagrebboy1 kaže...

ovak imam mali problem. kupio sma laptop i na njemu je windows 7 home premium. imam problem sa screen saverom. kad izaberem jedan od ponuđenih on mi javi ovo: "Direct3D 9.0 is needed to run this screen saver, but can't be found. Please instal the latest version of directx and try running the screen saver again." Problem je kaj su svi screen saver-i radili kad sam ga prvi put upalio. tražio sma na netu i nemogo to riješiti. probo sam sa dxdiag na kojem piše da imam directx 11. tamo mi piše da je directx 3D acceleration kako disable ali ga nemogu stavit na enable. neznam jeli problem u grafičkoj kartici ili nešto drugo.

 

pomagajte mi molim vas.

Da li si pokusao instalirati taj dx9 il mozda nove drivere da stavis.

13 godina
offline
Re: Sistemski servisi - opisi i savjeti

vrlo jako dobro i korisno,samo me zanima dali ima tu opis servisa za windows7,recimo{#}

12 godina
neaktivan
offline
Sistemski servisi - opisi i savjeti

Neznam dali sam post stavio u pravu temu (ako nisam, neka ga moderatori uklone). Zanima me koji sistemski servis pokazuje kada je i u koje vrijeme racunalo upaljeno ili ugašeno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Hrpa servica, drivera, modula, procesa i konekcija

Pozdrav svima, 

 

instalirao sam mali programčić WhatsRunning koji mi je otkrio kako na mojem računalu trenutno radi: 46 procesa, 178 servisa, 321 modul, 27 konekcija na Internet, 280 ucitanih drivera u memoriju. 

 

Jel' to normalno? Meni se čini da svega toga ima previše. Kako ostvariti najbolje performanse uz najmanju potrošnju resursa (memorije, procesor, tid)? Osim toga ja bih zelio da mi comp radi upravo ono sto sam mu rekao, a ne da se bez mog dopustenja spaja na Internet i troši bandwith itd.

 

Imate neki dobar prijedog kako pristupiti pametno ovom problemu? Osim toga ne želim raditi sve manualno, ići od servisa do servisa, tražiti na Internetu i isključivati.

 

Pozzz,

FelixSrecko 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice