Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.430.225
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Ali kad kliknem on pokaze da radi...nekad otvara sporo...nekad brzo...bas cudno

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Misliš da nisam to odmah probao? Evo šta se desi: LINK

13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

izgleda da je ipak miš bio u pitanju..driveri su se nešt klali pa sam obrisao i ponovno ubacio..sad šljaka..

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
neo.gz kaže...

Misliš da nisam to odmah probao? Evo šta se desi: LINK

 Probaj s tipkovničkom kombinacijom ALT + 0160, tj. s nevidljivim znakom.

 

EDIT - Ako ne radi, probaj i ALT + 010.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2015 18:37 (Arendelle).
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Sto je taj clean install,instalirao sam win preko medie trebam li to?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
mrba kaže...

Sto je taj clean install,instalirao sam win preko medie trebam li to?

 Ako sve radi, ne trebaš. Ako nešto ne radi kako misliš da bi trebalo, možda je uzrok tomu ažuriranje sa starijeg OS-a.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
sale3 kaže...

Da, to je tako nažalost, funkcionira samo s onim uređajima koji imaju mogućnost power managementa (obično su to mrežna, miš, tastatura), jer samo te uređaje prepoznaje kao relevantne. Lista se dobije onom naredbom preko cmd.
Kad piše unknown time eliminiramo da je krivac, bar u tom trenutku, jedan od tih uređaja.

Meni su probleme radili mrežna i maintanance schedule. Još sam neke stvari pogasio (miš, tast) pa ne isključujem da su i oni bili mogući krivci. Sad sam samo na hybrid sleep, al slična/ista stvar je kao i s hibernacijom.

 

Ukratko još jednom..
Softverski
1. isključiti wake timers (power options/sleep)
2. isključiti scheduled maintenance to wake.. (maintenance/settings)

 

U nekim slučajevima ljudi su imali problema ako su im uključeni oboje hybrid sleep i hibernacija (power options), pa je poželjno jedno isključiti.

 

Hardverski, najčešći su problemi s mrežnom, mišem, oboje se može isključiti pod device manager/device properties-power management (isključiti wake), nadalje s tipkovnicom, zvučnom, raznim drugim usb uređajima, bios postavkama/firmware. Kod mrežne se još mogu isključiti i dodatne opcije vezane uz wake on (properties/advanced tab)

 

Ima još jedna opcija koja je nekima pomogla - isključiti "usb selective suspend" u power opcijama, iako je korisnije za sustav da je uključena pošto ima ulogu da individualno gasi usb uređaje koji se ne koriste (štednja energije), također ako je isključena može spriječiti da sustav ode u sleep, što je pak samo po sebi proturječno. Tako da bi tu mogućnost ostavio za kraj ako baš ništa drugo ne pomaže.

 

 

 Da, izgleda da je pronađen uzrok ovoj neprijatnosti, ali ipak ću ostaviti računalo preko noći u sleep modu da se to još jednom potvrdi. Naime, poslije nedjeljnog ručka malo sam gledao po netu što drugi predlažu. I netko je napisao da treba pogledati postavke kod "Power Options" za sleep mod. Napravio sam po predloženom (slika u prilogu), stavio PC u sleep mod i otišao malo sjesti na leđa dok ne počne Alka. I računalo je nakon cca 2 sata i dalje bilo u sleep modu kada sam došao provjeriti.

 

Ostaviti ću preko noći pa vidjeto što i kako sutra ujutro. Samo da napomenem da je na svim uređajima već odprije maknuta mogućnost wake up kao i kod onog famoznog održavanja.

sleep mod sleep mod
Zora puca, biće dana ...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Ekipa jeli ima tko problema kada spoji zvucnike da bass uopce ne radi? Probao sam u postavkama promjeniti neke stvari, ali i dalje isto ili mozda trebam cekati da izadju driveri za Win10?

11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

S*eba me windows update, nakon clean instala sve funkcionisalo perfektno dok windows nije povukao update drivera  za grafičku iako sam ja instalirao zadnju verziju. Sad se opet lampica upalila i konstantno svijetli (ne može se isključiti) a grafička ne radi. Još samo fali da se opet počne grijat laptop.

Ovo im je najgluplja moguća odluka ovaj automatski update za drivere!!!!

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

S*eba me windows update, nakon clean instala sve funkcionisalo perfektno dok windows nije povukao update drivera  za grafičku iako sam ja instalirao zadnju verziju. Sad se opet lampica upalila i konstantno svijetli (ne može se isključiti) a grafička ne radi. Još samo fali da se opet počne grijat laptop.

Ovo im je najgluplja moguća odluka ovaj automatski update za drivere!!!!

 hmm, mislim da ako si pravilno stavio drivere od grafike prije nego je win 10 bio dostupan net nebio trebao ništa on instalirati, on samo provjeri, ako su drv već instalirani onda win 10 neće staviti svoje...

 

tako je bar meni bilo, sve sam pripremio prije i instalirao a onda pustio net upravo da mi nebi win 10 određivali drivere ....

 

lp

14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Bergo kaže...

Ekipa jeli ima tko problema kada spoji zvucnike da bass uopce ne radi? Probao sam u postavkama promjeniti neke stvari, ali i dalje isto ili mozda trebam cekati da izadju driveri za Win10?

 i ja imam taj problem i nemogu nac nijedan fix.

 

Ali imam ja jos greski,imam bsod guglajuci mi izbacuje da je to intel grafika,a nemogu ju iskljucit da bude samo moja od graficke,nadalje..pobrisalo mi antivirus,sad dok ovo pisem imam otvorene 4 reklame i jos se dva tabova sama otvaraju s glupostima...

 

Sutra sve probam rijesit ak ce ic,al nisam ni mislil da ce sve biti smooth jer je ovo jogurt verzija koja je ispala potpuno aktivirana..mozda me iz ms-a namjerno zaje...

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Bergo kaže...

Ekipa jeli ima tko problema kada spoji zvucnike da bass uopce ne radi? Probao sam u postavkama promjeniti neke stvari, ali i dalje isto ili mozda trebam cekati da izadju driveri za Win10?

 2.1 ili 5.1? 3.5mm ili bas surround ulazi?

 

Meni na eto 4 kompa (realtek) sve radi super (2 logi 5.1, jedan creative 2.1 i jedan spdif na ogroman reciever)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Da, i ja se nadam da ce u buducnosti u jednom SP-u odustati od ovih sranja sa driverima. Ti MSFT inzinjeri, kao da nikad nisu koristili racunalo...

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 10 vs. 8.1 vs. 7 Performance Test
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
tnakir kaže...

Da, i ja se nadam da ce u buducnosti u jednom SP-u odustati od ovih sranja sa driverima. Ti MSFT inzinjeri, kao da nikad nisu koristili racunalo...

  Pa, ako u Search (ili Cortanu) ukucate (ili samo C/P) ''Change device installation settings'' (bez navodnika!)

dobijate sistemsko rješenje, isto ono koje je tu ''oduvijek'', u Control Panelu.
  I Desetka vas više neće ''gnjaviti'' sa ''svojim'' driverima.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 12:48 (kizo2703).
14 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

imam problem sa stavljanjem u task bar i u start meni. promjene se dogode tek kad restartam pc.jel zna netko mozda do cega je to?

primjer stavim paint u start meni i tek nakon restart on se tamo pojavi

 

proradilo nakon updatea winsa

Stranice su trenutno nedostupne.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 12:18 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Mitch kaže...
Bergo kaže...

Ekipa jeli ima tko problema kada spoji zvucnike da bass uopce ne radi? Probao sam u postavkama promjeniti neke stvari, ali i dalje isto ili mozda trebam cekati da izadju driveri za Win10?

 2.1 ili 5.1? 3.5mm ili bas surround ulazi?

 

Meni na eto 4 kompa (realtek) sve radi super (2 logi 5.1, jedan creative 2.1 i jedan spdif na ogroman reciever)

 kod mene 2.1 3,5mm i ne sljaka bass,update drivera (realtek) napravljen al ne pomaze :(

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 13:24 (izvone).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ima li kakvog nacina da se napravi backup aktivacije kao na Windows 8.1 koristeci onaj Advanced Tokens manager ili nesto slicno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
morrisoN kaže...

Nervira li ikog način skrolanja u Edge-u. Navikao sam na smooth scroling Firefoxu, tako da mi ovaj "stepenasti" u Edge-u nekako smeta. Btw, ima li kakva postavka za to, osim postavki koje su na nivou cijelog win10.

 neznam za windows al softwer od misa moze imat tu opciju.... ili mozda touch pad-a....

VenAtoR#2231
11 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
tnakir kaže...

Da, i ja se nadam da ce u buducnosti u jednom SP-u odustati od ovih sranja sa driverima. Ti MSFT inzinjeri, kao da nikad nisu koristili racunalo...

  Pa, ako u Search (ili Cortanu) ukucate (ili samo C/P) ''Change device installation settings'' (bez navodnika!) dobijate sistemsko rješenje, isto ono koje je tu ''oduvijek'', u Control Panelu.  I Desetka vas više neće ''gnjaviti'' sa ''svojim'' driverima.

 

gdje si bio jučer da me spasiš,sad je gotovo ponovo se "grafička s*ebala"

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Testirao sam win 10 u virtualci neko vrijeme i odlučio se za upgrade sa 8.1 na 10. Upgrade prošao u redu. Sve je radilo osim jedne stvari . U VMwareu ima virtualku koja je ESxi (znam zvuči čudno al ESxi mi jednostavno inaće ne radi na laptopu jer ne prepoznaje mrežnu). Ta virtualka mi se više nije htjela pokrenuti. Pošto na ESxiu ima hrpu servera i puno uloženog rada morao sam je spasiti. Probao sam razne načine kroz WMware no nije radilo.

 

Na kraju sam očajnički downgredao na win 8.1 i gle čuda radi. Dakle downgrade radi savršeno. 

 

Ima netko ideju kak da natjeram da mi ESxi unutar VMware-a  radi na 10 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Plavi, vjerojatno moraš pričekati na noviju verziju VMwarea.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Almin94 kaže...

Ima li kakvog nacina da se napravi backup aktivacije kao na Windows 8.1 koristeci onaj Advanced Tokens manager ili nesto slicno?

- i što ćeš s tokenom (keyom)? .. aktivirano je na MSovom serveru, tamo je HW-ID..

ili ovako, zec je u šumi, što će ti ražanj..

 

Sheldon Cooper Ph.D kaže...
kizo2703 kaže...
tnakir kaže...

Da, i ja se nadam da ce u buducnosti u jednom SP-u odustati od ovih sranja sa driverima. Ti MSFT inzinjeri, kao da nikad nisu koristili racunalo...

  Pa, ako u Search (ili Cortanu) ukucate (ili samo C/P) ''Change device installation settings'' (bez navodnika!) dobijate sistemsko rješenje, isto ono koje je tu ''oduvijek'', u Control Panelu.  I Desetka vas više neće ''gnjaviti'' sa ''svojim'' driverima.

 

gdje si bio jučer da me spasiš,sad je gotovo ponovo se "grafička s*ebala"

 - opcija je identična već godinama.. nije od jučer, nisi morao čekati kizu ... nego ako već pokušavaš biti malo iznad običnog juzera, nauči bar osnovne stvari. To je osnovno, tj odabrati opcije jednako kao podesiti backcolour.. ili glasnoću zvučnika.

-ne biti bespomoćan, jer sve je tu.. na klik udaljenosti. (vapaj.. al uzaludan?)...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 16:26 (ihush).
16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
jocommb kaže...
morrisoN kaže...

Nervira li ikog način skrolanja u Edge-u. Navikao sam na smooth scroling Firefoxu, tako da mi ovaj "stepenasti" u Edge-u nekako smeta. Btw, ima li kakva postavka za to, osim postavki koje su na nivou cijelog win10.

 neznam za windows al softwer od misa moze imat tu opciju.... ili mozda touch pad-a....

 Te postavke se odnose na cijeli sistem. Mislio sam na postavke koje vaze za skrolanje samo u browseru.

Hvala, pomoglo je.

 

Sa generickim windows driverima je skrolanje u Edge browseru bilo katastrofalno. U isto vrijeme, sa istim generickim driverima skrolanje u firefoxu je bilo ok. Zbog toga sam pomislio da postoji nacin da se podesi na nivou browsera.

 

Instalirao sam Setpoint koji mi je omogucio smoothscrolling. Sad je super in edge-u.

 

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 17:21 (morrisoN).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...

 

Sheldon Cooper Ph.D kaže...
kizo2703 kaže...
tnakir kaže...

Da, i ja se nadam da ce u buducnosti u jednom SP-u odustati od ovih sranja sa driverima. Ti MSFT inzinjeri, kao da nikad nisu koristili racunalo...

  Pa, ako u Search (ili Cortanu) ukucate (ili samo C/P) ''Change device installation settings'' (bez navodnika!) dobijate sistemsko rješenje, isto ono koje je tu ''oduvijek'', u Control Panelu.  I Desetka vas više neće ''gnjaviti'' sa ''svojim'' driverima.

 

gdje si bio jučer da me spasiš,sad je gotovo ponovo se "grafička s*ebala"

 - opcija je identična već godinama.. nije od jučer, nisi morao čekati kizu ... nego ako već pokušavaš biti malo iznad običnog juzera, nauči bar osnovne stvari. To je osnovno, tj odabrati opcije jednako kao podesiti backcolour.. ili glasnoću zvučnika.

-ne biti bespomoćan, jer sve je tu.. na klik udaljenosti. (vapaj.. al uzaludan?)...

 

Ta opcija mi godinama nije trebala jer je tek sad Windows počeo siliti update bez da mogu utjecati na to. Na windows 7 sam također imao problema sa updateom drivera grafičke. Nvidia izbaci da imam nadogradnju i ja instaliram, potom Windows izbaci da imam nadogradnju i ja instaliram i potom odmah nvidia javlja da imam nadogradnju....znači išlo je u nedogled jedna instalacija driver izgleda poništi drugu ili šta već, zato sam lagano uncheck onaj windows update ostao na nVidia i nije bilo problema.

Upratio sam da jako dobro poznaš materiju i svaka čast ali znaš biti i prepotentan bez potrebe.

 

 

Inače riješio sam problem, po savjetu @kize ugasio auto update za drivere, ove deinstalirao,onda u safe modu sa driver sweeperom počistio sve od nVidia pa nanovo instalirao ovaj nVida package i sve šljaka super. Za razliku od clean installa ovo mi nije donijelo rezultate kod samog upgradea.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

gdje si bio jučer da me spasiš,sad je gotovo ponovo se "grafička s*ebala"

 Pa, za nešto što se nije promjenilo još od W2k, trebao bi znati svaki power user ili barem onaj koji se takvim smatra.

plavi08 kaže...

Ima netko ideju kak da natjeram da mi ESxi unutar VMware-a  radi na 10 ?

 Resetiraj Virtual Network Editor na defaultne opcije, on radi probleme od prvog builda Desetke.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Oke sad mi je više pun kurac hibernacije i sleep moda... Isključio sam sve, ama baš sve konponente koje mogu upalit računalo i opet mi se sam od sebe pali, bez ikakvog razloga.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Oke sad mi je više pun kurac hibernacije i sleep moda... Isključio sam sve, ama baš sve konponente koje mogu upalit računalo i opet mi se sam od sebe pali, bez ikakvog razloga.

Provjeri u postavkama mrežne kartice da ti možda nije ugašen Wake on LAN, a ostavljen upaljen Wake on Magic Packet ili tako nešto. Moje mašine po mreži su složene oduvijek da ih se pali na WoL, a iz nekog razloga Win10 su ugasili tu opciju na mrežnim karticama tako da mi je kante i vjetar budio iz sleepa  . SAIB ak si to već pogledao, nisam čitao starije postove.

Deckard
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice