Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.405
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...
ihush kaže...
blablabla....

Opet braniš neobranjivo i upetljavaš sam sebe u logički lavirint. Nisi ti glup veće narcisoidan a za to postoji dijagnoza.

Nitko ne piše o trialu, shareware i sličnim "probnim" programima.

Npr, ja sam vlasnik licence Photoshopa, ti si ga skinuo, nabavio crack, koristiš ga, ukrao si ga jer ti ja nisam dozvolio da ga koristiš, jer sam zaštitio svoje djelo.

 

Dakle, ti si lopov po svim zakonima svijeta, odgovaraš kao lopov, kao kriminalac koji je ukrao Porshe i pun mi te je više k**** i tvoga trolanja.

 -ipak si samo glup, zar ne?

kreni od tog da ti nisi vlansik photoshopa, da izbjegavaš odgovor na konkretno pitanje, (hajmo ga 'zajdeno' skinuti i instalirati?..) dok istovremeno ubacuješ npr crack. Jel ti možda jasno da je KZ upravo u cracku, ne u DL, installu i korištenju nekog softa? Piješ li nešto (osim grizlinga..)? Možda pomogne.. ali ne vjerujem :)

tko je kome ukrao porša? malo se zbroj.. oče to tak. Tema je win, koji KZ se krši ako sad mctoolom skineš-kreiraš-instaliraš win? Prekomplicirano pitanje? ili oni članci koji veze ni sa čim nemaju?

 

i btw, skretnica, za spešl ekipu koja se osjeća .. što već, tema, pa može tamo? Pozvan je i frendič (sudac)..

 

ili, evo tu je, adobe.hr.. i nakon prihvaćanja kolačića (ko da me netko nudi još i kavom..) vidi dolje.. dolje desno, preuzimanje.. e to,.. :) nakon tog imaš uvjete, free, registracija itd.. i npr trial. To dalje ovisi o tvom izboru i onom što u ovom slučaju adobe (ne)dozvoli. Klikaš, skineš, instaliraš.. kupiš ili ne. Nema KZa. crack, eto KZa. OK? Što kaže frendić?

-pošto je ipak win10 tema, može na MS? pa nastavi malo razgledavati, konzultiraj frendića, kritizirajte npr design.. bar jedan hračak na MS, napomeni da su smeće win10.. i primijeti, nije ilegalna stranica, nije TPB, nude DL. Što KZ kaže? Nakon nekog vremena, dođeš do npr ove stranice.. i čudiš se? Čudi li se i sudac? RoyBean? U kojem trenu po njemu (jer se tvoje mišljenje više ne računa kao nešto relevantno, nemaš ga..) je to postalo nešto iz KZa? i ako je  po kojem čl.-osnovi? Ili ako nije.. (janjac, gajba pive, luk&kruh.. ne ništa takvog, samo kažeš 'greška'). :))

 

edit: i napomena, ako možda sudac pomisli da je ovo piratski soft, -ne, to je MSov soft. -ako nije pirat, nema cracka, tad imaš samo legalno-legitimno korištenje. Nema KZa.

edit: i još jedna, napomena.. ako bi ti ja sad taj iso dao-distribuirao, bez ugovora s MSom, tad bi ja bio pirat. KZ. Ako ti dam-distribuiram (koliko puta spomenut) 7z, nisam, nego legalan, jer mi to vlasnik (kojeg se jedino pita) dozvoljava i imam licencu koja to dokazuje. Pa ako sudac treba arhiver, mogu mu ga poslati, poštom, cd, mrežom, na mail.. i to nije KZ. Mogu mu ga i prodati, ali tad ako ne prijavim poreznoj prihod, radim prekršaj, porezni. Ne soft-zamp, KZ, nego porezni-prhod. OK? Ako uredno vodim knjige, obračunam porez i podmirim ga, tad sam legitiman trgovac. Pazi vraga kako su neke stvari 'čudne'.. jelda? :))

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 19:44 (ihush).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

enviej, primjetih da ccleaner ne prijavljuje ciscenje sxs fajlova, u nekoj svojoj prijasnjoj verziji, ne znam jesu li to rijesili u novoj, pa bih za ciscenje kompa od smeca, uz standardan disk cleanup, preporucio alat dism++...kliknete na scan, on odvrti, zatim na cleanup, i recimo na sedmici nakon 256 apdejta je meni oslobodio 13 gigi...redovno se sluzim s ovim prije nego uploadam torrent sa buildom windowsa, zna bit razlika izmedju iso-a od 5 gb na iso od 3.5gb, pocisti fino dosta toga...nece vam rijesavat registry i slicno, nego sve kako je to microsoft zamislio, po propisu...dism++ jos ima neke sitne optimizaciju kao dodatak uz svoju osnovnu namjenu, mozete s njim recimo dizejblat defender ili povecat transparentnost taskbara...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 11:37 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

nego sve kako je to microsoft zamislio, po propisu...dism++ jos ima neke sitne optimizaciju kao dodatak uz svoju osnovnu namjenu, mozete s njim recimo dizejblat defender ili povecat transparentnost taskbara...

 

Zamisli ti to, može sve što i alati u samim windowsima mogu, još jedno čudo od programa.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Silent horror1992 kaže...
Gorstak79 kaže...

nego sve kako je to microsoft zamislio, po propisu...dism++ jos ima neke sitne optimizaciju kao dodatak uz svoju osnovnu namjenu, mozete s njim recimo dizejblat defender ili povecat transparentnost taskbara...

 

Zamisli ti to, može sve što i alati u samim windowsima mogu, još jedno čudo od programa.

 

 

za dism, koliko znam, u windowsima nema gui, samo kroz komandnu liniju...ovo je zgodnije...

16 godina
offline
Update KB4089848 for Windows 10 version 1709

KB4089848 is a new cumulative update for Windows 10 version 1709 (Fall Creators Update) that increases the version of the operating system to build 16299.334 after installation.

The update fixes issues in the Windows 10 Fall Creators Update and comes along with the dreaded "update failed to install" message even though that is not the case.

The support page on the Microsoft website lists key changes only which indicates that the update may include other changes that Microsoft did not list. That's a standard phrase, however, that Microsoft uses regularly in update descriptions.

Note: We suggest you back up the entire Windows 10 partition before you install any update on the system so that you may restore it to a previous version if you run into issues after installation of the update.

KB4089848 is distributed through Windows Update but it is also available as a standalone download on the Microsoft Update Catalog website. The Microsoft Update Catalog download has a size of 401 Megabytes for the 32-bit version and 735 Megabytes for the 64-bit version.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mislim da je ovo prava tema da postavim pitanje.
Uradio sam clean install WIN 10. Dakle, SSD potpuno prazan izbrisane sve particije, tokom instalacije WIN sam kreira GPT particiju. Skinuo sam juce ISO fajl sa Microsoftovog sajta, kreirao butabilni flash I instalirao WIN 10 pro koji sam imao i pre toga. Ovo sam radio jer je klinac posecujuci razne sajtove nakupio virusa, pa onda brisao raznim programima sto je imalo za posledicu sporiji rad sistema, Edge I Mozzila nisu vise mogli da rade isl. OK, odlucim ja I uradim clean install. Sistem se podigne i odmah krene da trazi drajver za graficku. Kako ga instalira, slika se prebaci u najvisu rezoluciju i ceo racunar se smrzne. Ne reaguje apsolutno ni na sta. Cak ni kada ga resetujem na dugme nece da podigne sistem sa SSD-a. Nakon par ovakvih pokusaja, jednostavno sam, cim podigne sistem izvukao mrezni kabl i sve lepo radi (u nekoj nizoj rezoluciji, bez drajvera za displej). Zatim sam na drugom racunaru skinuo najnoviji AMD driver za moju karticu (koji je bio instaliran i pre cele ove operacije) I instalirao ga u offline modu. Kako se instalira driver racunar blokira i ne mogu mu nista. Sad prakticno na njemu ne mogu da koristim internet jer cim ga konektujem on u roku od par minuta instalra display driver I blokira se.
Kako ovo da resim? Ima li ko neko slicno iskustvo i predlog kako se problem resava?
Hvala svima za savete, bas mi pravi problem, a nemam pojma sta da radim.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 1:13 (Srle22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

A mozda ipak nisu virusi krivi sto je sve sporije radilo, ako je gore instalirano doslovno sve sto je bilo i prije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

isključi automatsko instaliranje drivera.. u win i u softu drivera.

.. ali, po tome je vjerojatno neispravna VGA. .. možda napajanje, ... možda BIOS, postavke powerserttings.. možda samo kontakti, pritisni malo.

-prije instalacije drivera treba instalirati drivere za matičnu ploču.

-ako je neka starija serija, moguće da je problem s novijim driverom (ali bi to tad imali i drugi..), vjerojatnije je tad da ti nedostaje nešto kao .net 2-3.. uključi ga (add-remove programs, win.. win10 ima net 4, 3 se uključuje kao opcija, ne install jer ga zapravo već ima).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Srle22 kaže...
Mislim da je ovo prava tema da postavim pitanje.
Uradio sam clean install WIN 10. Dakle, SSD potpuno prazan izbrisane sve particije, tokom instalacije WIN sam kreira GPT particiju. Skinuo sam juce ISO fajl sa Microsoftovog sajta, kreirao butabilni flash I instalirao WIN 10 pro koji sam imao i pre toga. Ovo sam radio jer je klinac posecujuci razne sajtove nakupio virusa, pa onda brisao raznim programima sto je imalo za posledicu sporiji rad sistema, Edge I Mozzila nisu vise mogli da rade isl. OK, odlucim ja I uradim clean install. Sistem se podigne i odmah krene da trazi drajver za graficku. Kako ga instalira, slika se prebaci u najvisu rezoluciju i ceo racunar se smrzne. Ne reaguje apsolutno ni na sta. Cak ni kada ga resetujem na dugme nece da podigne sistem sa SSD-a. Nakon par ovakvih pokusaja, jednostavno sam, cim podigne sistem izvukao mrezni kabl i sve lepo radi (u nekoj nizoj rezoluciji, bez drajvera za displej). Zatim sam na drugom racunaru skinuo najnoviji AMD driver za moju karticu (koji je bio instaliran i pre cele ove operacije) I instalirao ga u offline modu. Kako se instalira driver racunar blokira i ne mogu mu nista. Sad prakticno na njemu ne mogu da koristim internet jer cim ga konektujem on u roku od par minuta instalra display driver I blokira se.
Kako ovo da resim? Ima li ko neko slicno iskustvo i predlog kako se problem resava?
Hvala svima za savete, bas mi pravi problem, a nemam pojma sta da radim.....

 Probaj izvaditi grafičku potpuno, ako ti ploča ima integrisanu, te vidi kako se pc ponaša sa integrisanim grafičkim čipom.

morrisoN
6 godina
protjeran
offline
Re: Update KB4089848 for Windows 10 version 1709
djigibao kaže...



Note: We suggest you back up the entire Windows 10 partition before you install any update on the system so that you may restore it to a previous version if you run into issues after installation of the update.

Zamisli ti operativnog sustava.

Nakon toliko nadogradnji i apdejtova oni sugeriraju backup CIJELOG OS-a prije apdejta..jbte 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 13:01 (Anđeo bez falinge).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Jel ima neki aktivni voučer za besplatni prostor na OneDriveu?

 

Btw. ak netko koristi OneDrive bio bih zahvalan da se prijavi preko ovog linka kako bi dobio 500MB na svom OneDriveu.

https://onedrive.live.com?invref=21fed1d2b527179e&invscr=90

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 12:38 (Dex.pwn).
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

mega.nz je fin servis slican onedriveu, ali puno darezljiviji

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Update KB4089848 for Windows 10 version 1709
Anđeo bez falinge kaže...
..

Nakon toliko nadogradnji i apdejtova oni sugeriraju backup CIJELOG OS-a prije apdejta..jbte 

-to je 'pravilo' univerzalno, preporuka. Vrijedi za sve što radiš na računalu, pa i kad ništa ne radiš, backup. Ovisno o tome koliko su ti podaci i ostalo važni. Druga strana (ne korisnik) to uvjek treba napomenuti, ograditi se od problema.. i to ćeš naći u svakoj 'dobroj' (kao školski primjer) preporuci ili kao generičku poruku.

-što će se desiti većini ako ne naprave backup? Što se desi svakodnevno? Većini ništa.. -jel se tebi desilo? Ako je, tad ćeš se pridržavati tog pravila i puhati na hladno, ili nećeš. Bit će ti kriv netko treći i to je OK ako te to zadovoljava. Hoće li uzrok nekog problema koji se desi biti MS, upgrade, nešto treće.. nekima nije važno, jer je za sve kriv MS. Nikad ništa drugo-treće.. i to je OK, mišljenje, stav.. no ne nužno i činjenica ili možda ponekad beskorisno (jer kad se nešto desi, možda nije važan uzrok, nego posljedice..).

 

-backup! Vrijedi kao pravilo za sve, ne samo pc/win i sl. tj ovisi o korisniku, potrebama, riziku.. subjektivno/objektivno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 20:36 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Jel ima neki aktivni voučer za besplatni prostor na OneDriveu?

 

Btw. ak netko koristi OneDrive bio bih zahvalan da se prijavi preko ovog linka kako bi dobio 500MB na svom OneDriveu.

https://onedrive.live.com?invref=21fed1d2b527179e&invscr=90

Nema; koliko mi je poznato Microsoft ne dijeli vaučere za dodatni besplatni prostor.

 

Ako tražiš odlične, besplatne cloud usluge; Google Drive (15 GB), MEGA (50 GB), Box (10 GB), Yandex.Disk (10 GB)

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

usput, ako odaberes googl drive, i prihvatis njihovu policu da ti oni sami smanje kvalitetu slika koje uploadas, mozes uploadat neograniceno slika...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pa imam dovoljno, 35GB a mogu 40. Većinom držim muziku i slike i tjt. OD mi najbolje odgovara..
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ako ti se OneDrive sviđa, onda ga plati. Mora i Microsoft od nečeg živjet. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Ako ti se OneDrive sviđa, onda ga plati. Mora i Microsoft od nečeg živjet. 

 

A 2$ mjesečno za dodatnih 50 GB. Ne treba mi stvarno toliko.

6 godina
protjeran
offline
Re: Update KB4089848 for Windows 10 version 1709
ihush kaže...
-to je 'pravilo' univerzalno, preporuka. Vrijedi za sve što radiš na računalu, pa i kad ništa ne radiš, backup. Ovisno o tome koliko su ti podaci i ostalo važni. Druga strana (ne korisnik) to uvjek treba napomenuti, ograditi se od problema.. i to ćeš naći u svakoj 'dobroj' (kao školski primjer) preporuci ili kao generičku poruku.

-što će se desiti većini ako ne naprave backup? Što se desi svakodnevno? Većini ništa.. -jel se tebi desilo? Ako je, tad ćeš se pridržavati tog pravila i puhati na hladno, ili nećeš. Bit će ti kriv netko treći i to je OK ako te to zadovoljava. Hoće li uzrok nekog problema koji se desi biti MS, upgrade, nešto treće.. nekima nije važno, jer je za sve kriv MS. Nikad ništa drugo-treće.. i to je OK, mišljenje, stav.. no ne nužno i činjenica ili možda ponekad beskorisno (jer kad se nešto desi, možda nije važan uzrok, nego posljedice..).

 

-backup! Vrijedi kao pravilo za sve, ne samo pc/win i sl. tj ovisi o korisniku, potrebama, riziku.. subjektivno/objektivno.

NIKAD mi se nije desila havarija nakon apdejta Windowsa.

Nemoj sad uopćavati stvar tvojom proširenom filozofijom kako je "backup" pravilo.

 

Ako preporučuju backup nakon jebenog apdejta onda ću raditi backup svaki dan prije isključivanja računala.

Tko zna što se može dogoditi pri sljedećem bootanju ?!

 

Gdje su granice ?

Raditi backup nakon svake instalacije programa koje nije proizveo Microsoft ? ((Upsss. izgleda da baš za svoje programe traže backup svakih sat vremena...))

Vidim kako su sigurni u svoj obični update.

 

Pa daj, nemoj molim te.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Update KB4089848 for Windows 10 version 1709

-nikako ili slabo se razumijemo.. :)

-preporuka za backup je defaultna, za sve, ne samo PC, ne samo update.. ''generičko'' pravilo. Vrijedi za sve u životu, imati neki backup i sl. ako je moguće. Što je stvar važnija, rizičnija.. to je izraženija potreba. Kako sam kažeš, nikad ti se nije desilo.. i možeš igonorirati 'preporuku' ili je prihvatiti.. tvoj izbor. Ja? ne backupiram prije updatea... osim kad to smatram potrebnim, a to ovisi o konkretnom računalu/tasku.. ne o ovakvim temama ili tuđim mišljenima/potrebama. Kad mi to zatreba tad mi takva generična mišljenja ne pomažu, tad ja moram imati fix ili backup.

 

-izvuči to kao (što..?) argument o riziku ili dokaz problema MSa? OK, MS je nesposoban, ne znaju napraviti ništa. .. happy?

-ili (nikad se nije desilo..).. kad igraš loto, ne misliš tako.. a šanse su podjednake. Razlika je što se tad nadaš.. ljudski je nadati se, kao i njurgati :)) no backup je stvar potrebe, rutine. Ne nešto oko čeg trebamo pisati traktate (kontekst..), pogotovo kad je za većinu sporedno, uključujući i nas dvojicu (jer nam se ništa nije desilo).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 10 - općenito
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-sutra.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
geek_boy kaže...

Kad ga objave, prije neće.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
geek_boy kaže...

 

...we're hearing Microsoft will begin rolling out the Spring Creators Update on April 10 to an initial subset of devices before rolling out more broadly, just like in the past....

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...
 

A 2$ mjesečno za dodatnih 50 GB. Ne treba mi stvarno toliko.

 Zašto ne odradiš sa novim e-mail adresama, da ih kreiraš preko svoj refferal koda. Kada ti dodijele dodatni prostor, samo obrišeš te accaunte koje si kreirao a prostor ti ostane. Ja sam tako nabio maksimum na svim cloud servisima koji to podržavaju. Sat vremena posla a možeš natući dosta gigabajta. Preporuka je pCloud, dobiješ 10GB na startu i poslije sebi nabaciš još 10 GB do konačnih 20GB. Servis je odličan.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Meni je pCloud jedan od najboljih, ali je ograničen prometom. Prije je bila akcija gdje su dijelili 50 GB besplatno zauvijek za sve koji su prešli s OneDrive-a kad su smanjivali prostor. Uz to, još sam dobio par GB za ispunjavanje nekih zahtjeva i sl. Moram pohvaliti i podršku, kad sam ih kontaktirao, javili su se na mail isti dan (u roku od par sati) i u znak isprike (jer sam imao neki problemčić s uslugom koji smo riješili) dali su mi nekoliko GB prostora u potpunosti besplatno. 😀

 

Trenutno koristim Google Drive i MEGA-u jer su najbrži i nude dosta toga. Google Drive nudi pregled i uređivanje dokumenata, MEGA ogromni prostor za pohranu.

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Uvijek je dobro imati stari račun jer poslije obično smanje. Imam 2 Mega.nz stara računa sa 50GB, nedavno sam kreirao novi i sada imaju neke glupe akcije, gdje moraš stalno slati neke zahtjeve prijateljima da bi sačuvao prostor. Stari korisnici imaju zauvijek 50GB. Dobar mi je i cloud.mail.ru na kojem imam 25GB. Prije su davali 100Gb al jbg. ja propustio.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Moze pitanje jel mi se cini da win10 daje svijetliju i bijeliju sliku od win7, dao bi ruku u vatru da je tako?lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nema to veze sa winsima nego sa postavkama i upravljačkim programom za grafiku koji nije isti za 7-micu i 10-setku.

 

A mozda i je ako su defoltne postavke 10-etke za svjetlinu malo jače...može biti!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 9:22 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Postavke u cp od gpu-a i monitora su iste, no svjetlina nije i to nije tako samo kod mene zato pitam..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice