Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.429.976
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav, kupujem za nekih tjedan dana novi laptop, vjerojatno ovaj ako vam išta znači, i mislio sam uzeti original Windows. Pregledao sam zadnjih par stranica i vidim da se preporuča kupovina sa ove stranice od strane nekih kolega. Pretpostavljam da to znači da je sve legit onda, orginal kod koji će funkcionirati bez problema? Vidim da se javljaju svakavi problemi, pa me zanima je li moguće onemogućiti update-ove ili napraviti nešto s čime neću imati konstantno problema? Također me zanima ista stvar za Office ako se može naći po tako normalnoj cijeni (ne 365, normalna verzija).

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hacker002 kaže...

.. ako vam išta znači, i mislio sam uzeti original Windows. ..

-ne, ne znači.. :)

-nema drugih, nego origigi win.. a razlika je možda u aktivaciji :)

-odeš na MSovu str (google .. ili tema) mctools, klikaš, napraviš medij, podesiš BIOS, bootaš, instaliraš... korsitiš (key nije nužan), ako želiš, kupiš i aktiviraš, jednako za MSO.

-gdje ćeš nešto kupiti je tvoja stvar, imaš keyeve od 5$, rade.. na vjerojatno (naj)legitimnijoj str. npr ebay (dok su ostale ipak opskurnije), pa do 200-300€ (oem/retali, home/pro), .. ili ako želiš možeš upgrade na WS +300$ na pro.

 

btw, nije uputno stavljati linkove na str. za koje se ne zna background..

btw2, pretpostavke su onak, samo pretpostavke.. npr zašto bi ovaj site s cijenom 132kn bio legit? Nije neka domaća firma koju bi mogao provjeriti u npr trg.registru i sl. kao ni fiskalni R1..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-ne, ne znači.. :)

-nema drugih, nego origigi win.. a razlika je možda u aktivaciji :)

-odeš na MSovu str (google .. ili tema) mctools, klikaš, napraviš medij, podesiš BIOS, bootaš, instaliraš... korsitiš (key nije nužan), ako želiš, kupiš i aktiviraš, jednako za MSO.

-gdje ćeš nešto kupiti je tvoja stvar, imaš keyeve od 5$, rade.. na vjerojatno (naj)legitimnijoj str. npr ebay (dok su ostale ipak opskurnije), pa do 200-300€ (oem/retali, home/pro), .. ili ako želiš možeš upgrade na WS +300$ na pro.

 

btw, nije uputno stavljati linkove na str. za koje se ne zna background..

btw2, pretpostavke su onak, samo pretpostavke.. npr zašto bi ovaj site s cijenom 132kn bio legit? Nije neka domaća firma koju bi mogao provjeriti u npr trg.registru i sl. kao ni fiskalni R1..

 Ne znam zašto bi bio legit, netko ga je prije dvije stranice stavio i napisao da je kupio s njega. Ako imaš drugo mjesto gdje su ljudi s ovog foruma kupovali i provjereno je legit, slobodno stavi link. Ili, ako se bojiš staviti ga javno pošalji mi pp slobodno. Pro verziju bi uzeo naravno. Važno je jedino da radi, ne da kupim pa da za 3 mjeseca bude pušing.. Zato i pitam savjet ovdje, mora biti ljudi koji su kupovali - ne znam gdje šta i kako ide pa se ne pravim pametan već pitam, tražim savjet, preporuku.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
6 godina
neaktivan
offline
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hacker002 kaže...
..

 Ne znam zašto bi bio legit, netko ga je prije dvije stranice stavio i napisao da je kupio s njega. Ako imaš drugo mjesto gdje su ljudi s ovog foruma kupovali i provjereno je legit, slobodno stavi link. Ili, ako se bojiš staviti ga javno pošalji mi pp slobodno. Pro verziju bi uzeo naravno. Važno je jedino da radi, ne da kupim pa da za 3 mjeseca bude pušing.. Zato i pitam savjet ovdje, mora biti ljudi koji su kupovali - ne znam gdje šta i kako ide pa se ne pravim pametan već pitam, tražim savjet, preporuku.

-ne znam ni ja zašto bi bilo koja web str bila legit.. ali to pitaš, tad po nekoj logici prije vjerujem ebayu i sl. izvoru.

-ostalo moraš sam, upravo taj rizik.. btw možeš bilo gdje kupiti key, ne možeš znati da on nakon nekog vremena neće biti blokiran, tek kad se to desi. Tad opet ne znaš razlog, ali ako imaš račun, trgovinu gdje se možeš žaliti tad si malo sigurniji (1%).. npr dovoljno da netko ukuca isti key (i kupci to rade, misle da je 'ogirigi' pa da će raditi, ne misle o MSovom serveru koji prati aktivacije-key). .. nasuprot tome, jednom aktiviran key vezan uz MBO-ID je važeći trajno (do deaktivacije za što MS mora imati dobar razlog, blag je poslejdnjih godina, pušta..). Tak da je daleko veća šansa da će key raditi bez ikakvih problema osim ako ih sam ne napraviš, jer takvo je iskustvo većine koja je kupila key.. radi.

 

-i čitaj pažljivije, radi i bez keya.. tak da ti kupnja ne mora biti kriterij, kupiš i aktiviraš kad vidiš da ti win radi, ako-kad poželiš (nema smisla prije, jer MS to dozvoljava bez keya).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

 A ovaj se može instalirati na 5 računala ukupno? Možda bi bolje uzeo njega pa pokrijem sve laptope u kući odmah.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hacker002 kaže...

 A ovaj se može instalirati na 5 računala ukupno? Možda bi bolje uzeo njega pa pokrijem sve laptope u kući odmah.

 .. 3-5 ili 1.. ili, kad već lutaš po takvim siteovima, probaj malo logiku, provjeri sam... (dinamička promjena str.. mijenja se i sadržaj, npr 1x=14$, 3-5=31$..)

pa opet, ako je na ebyau 1x =5$ .. nije baš neka računica tj možeš kupiti 6komada.. :))

 

-kad vidiš takve gluposti, kao 3-5 .. to ti već samo govori da je glupost. VLK može biti za više računala, pro retail npr pokriva poslovni+kućni itd. ali 3-5 ne postoji, ili je 3 ili 5. ili je 1000 ili neogračničeno.

-a sad, ako kupiš key, aktiviraš, radi (ili ne radi), aktiviraš još jednom, radi (ili ne radi..) itd,  tako možeš ubiti key, tako i trgovac može prodati više puta isti.. i kome ćeš se tad žaliti?

 

-ignoriraš npr dio texta gdje ti kažem da win10 radi i bez keya? Čemu ići u ove sumnjive kupnje, odnosno, kad vidiš da ti win10 radi, ako želiš kupiš-aktiviraš, to je čak logičnije nego obrnutim redosljedom, kupiti key prije nego znaš jesi li zadovoljan radom OSa ..

-gdje/što ćeš kupiti je TVOJA odluka, TVOJ RIZIK. Zašto rizik ako može čisto-origigi by MS bez keya? Radi, jedino ne dozvoljava customizaciju theme.. i povremeno te porukom podsjeti da se može kupiti na msstoreu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

 .. 3-5 ili 1.. ili, kad već lutaš po takvim siteovima, probaj malo logiku, provjeri sam... (dinamička promjena str.. mijenja se i sadržaj, npr 1x=14$, 3-5=31$..)

pa opet, ako je na ebyau 1x =5$ .. nije baš neka računica tj možeš kupiti 6komada.. :))

 

-kad vidiš takve gluposti, kao 3-5 .. to ti već samo govori da je glupost. VLK može biti za više računala, pro retail npr pokriva poslovni+kućni itd. ali 3-5 ne postoji, ili je 3 ili 5. ili je 1000 ili neogračničeno.

-a sad, ako kupiš key, aktiviraš, radi (ili ne radi), aktiviraš još jednom, radi (ili ne radi..) itd,  tako možeš ubiti key, tako i trgovac može prodati više puta isti.. i kome ćeš se tad žaliti?

 

-ignoriraš npr dio texta gdje ti kažem da win10 radi i bez keya? Čemu ići u ove sumnjive kupnje, odnosno, kad vidiš da ti win10 radi, ako želiš kupiš-aktiviraš, to je čak logičnije nego obrnutim redosljedom, kupiti key prije nego znaš jesi li zadovoljan radom OSa ..

-gdje/što ćeš kupiti je TVOJA odluka, TVOJ RIZIK. Zašto rizik ako može čisto-origigi by MS bez keya? Radi, jedino ne dozvoljava customizaciju theme.. i povremeno te porukom podsjeti da se može kupiti na msstoreu.

 Pa stavi onda link tog s eBaya gdje znaš da provjereno radi za 5$.

Onda budem prvo instalirao pa onda key stavio, iako ću ga morat svakako kupit, šta ću, ne mogu ga valjda koristiti vječno bez keya, a alternative nema, ili imaš Windows ili ne koristiš laptop, bar u mom slučaju.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Win 10 Retail

cijena 9 € sa kuponom aksw10

 

na istom linku se može pronaći OEM verzija za 4,78€, vrijedi isti kupon ka kod Retail

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 16:15 (xDISORDERx).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
xDISORDERx kaže...

Win 10 Retail

cijena 9 € sa kuponom aksw10

 

na istom linku se može pronaći OEM verzija za 4,78€, vrijedi isti kupon ka kod Retail

 

 

Sto si zbario ovu Sarah? :D

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Hacker002 kaže...
..

 Pa stavi onda link tog s eBaya gdje znaš da provjereno radi za 5$.

Onda budem prvo instalirao pa onda key stavio, iako ću ga morat svakako kupit, šta ću, ne mogu ga valjda koristiti vječno bez keya, a alternative nema, ili imaš Windows ili ne koristiš laptop, bar u mom slučaju.

-što.. google ne radi?

-provjereno? svaka kupnja je rizik.. život je rizik.

-i dalje ne čitaš... 'vječno bez keya'? .. a gle, ako želiš, kupiš. MS je blag, njega pitaj, za sad nema ograničenja (koja su prije postojala, npr 30 dana ili gašenje svakih sat..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...
xDISORDERx kaže...

Win 10 Retail

cijena 9 € sa kuponom aksw10

 

na istom linku se može pronaći OEM verzija za 4,78€, vrijedi isti kupon ka kod Retail

 

 

Sto si zbario ovu Sarah? :D

koja je to? biće neki live chat

otiša sam na allkeyshop, uz igre imaju i usporedbe cijena  za razne verzije windowsa, office-a i slično, a daju i kupone za popust često

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Hacker002 kaže...
..

 Pa stavi onda link tog s eBaya gdje znaš da provjereno radi za 5$.

Onda budem prvo instalirao pa onda key stavio, iako ću ga morat svakako kupit, šta ću, ne mogu ga valjda koristiti vječno bez keya, a alternative nema, ili imaš Windows ili ne koristiš laptop, bar u mom slučaju.

-što.. google ne radi?

-provjereno? svaka kupnja je rizik.. život je rizik.

-i dalje ne čitaš... 'vječno bez keya'? .. a gle, ako želiš, kupiš. MS je blag, njega pitaj, za sad nema ograničenja (koja su prije postojala, npr 30 dana ili gašenje svakih sat..).

 ...kupljeno. Sve je ok.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2018 1:31 (lion002).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Htio bi na taskbar staviti prećicu na ovu opciju kao na slici , razlog zašto to želim jer kada skidam torente onda ne želim da mi se uspava a kada ne skidam onda želim :)  pa bi htio ikonicu na taskbaru da mogu brzinski mjenjati bez da tražim u postavkama .

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 19:28 (Markić7).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Markić7 kaže...

Htio bi na taskbar staviti prećicu na ovu opciju kao na slici , razlog zašto to želim jer kada skidam torente onda ne želim da mi se uspava a kada ne skidam onda želim :)  pa bi htio ikonicu na taskbaru da mogu brzinski mjenjati bez da tražim u postavkama .

Ako koristiš qBittorrent; Tools -> Options... -> Behavior -> Power Management: postavi kvačicu na Inhibit system sleep when torrents are active.

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Markić7 kaže...

Htio bi na taskbar staviti prećicu na ovu opciju kao na slici , razlog zašto to želim jer kada skidam torente onda ne želim da mi se uspava a kada ne skidam onda želim :)  pa bi htio ikonicu na taskbaru da mogu brzinski mjenjati bez da tražim u postavkama .

 

 

 Svi najbitniji torrent klijenti imaju ovu opciju ili sličnog naziva te možeš slobodno podesiti kompjuter na sleep ali kad skida torrent neće otići u sleep.

++Inhibit system sleep when torrents are active

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Imam pitanje za ekipu.

Dal se ikako UWP aplikaciji može zabraniti da reagira na multi medijalne tipke? Dakle, Instagram i Messenger UWP app od nedavno su dobili update s kojim su krenuli reagirati na multimedijalne tipke kao što recimo Groove reagira.

No problem je kad želim prebaciti pjesmu na Grooveu pa moram mišem zapravo reći da želim da se multimedijalne tipke odnose na Groove.

Pogledajte dole sliku da vam bude jasnije na što mislim.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

HP 250 G3 laptop sa Windows 10 tek nakon , drugog, trećeg puta boota normalno (nekad iz prve, al od 10 puta možda 2 puta samo), prva dva puta nakon što pritisnem power tipku pokaže HP logo, vrti one krugove ispod i nakon par sekundi ekran pocrni, laptop čujem da radi al windowsi se ne bootaju, ugasim na tipki, probam opet, ista stvar i tek iz trećeg pokušaja upali. Da li je to do windowsa? 

 

I da li je moguće nanovo instalirati windows 10, a da se ne izgube programi koji su trenutno instalirani? Koliko znam datoteke tipa slike, pdf-ovi, dokumenti mogu ostati, ali neznam za programe. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 23:58 (lolipopmen).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Moze , odaberi upgrade opciju i " keep personal files and applications " 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

 

June 12, 2018—KB4284835 (OS Build 17134.112)

 

https://support.microsoft.com/en-nz/help/4284835/windows-10-update-kb4284835

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 20:16 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Yeeeyyy...LUCKY ME... 

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
10 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Yeeeyyy...LUCKY ME... 

 

 

 

taman kad sam zgasio apdejt i rucno skinuo video drajvere vidim ovo....zacenio od smija...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Ma, da više objasnimo taj problem s win 10 

Zašto se u državnim i javnim službama win 10 ne ruši, redovito sjeda update na svako od npr 150 računala. Nikad nikakvih problema.

ZATO što sistem admin ne dozvoli juzerima bilo kakvo instaliranje bilo kojega programa koji može poremetiti sveti win 10 registry.

Win 10 jednostavno NE PODNOSI 60% drivera, exe ili bilo čega što nema windows certifikat odn što nije proizveo microsoft.

Čak ne dozvoljavaju ni skidanje aplikacija s Web storea jer ih nije proizveo microsoftić.

AMEN.... 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozz zanima me jel ima neki app za windows 10 koji se izbaci kao widget na desktop da se vidi koja ti je ip adressa

 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozz ekipa, prvo ne znam u koju bih temu pisao pa cu pokusati ovdje. Odlucio sam zamjeniti svoj monitor sa 4k tv-om i sada nakon sto sam kupio tv mis mi stvara problem. Naime kad koristim mis on zapinje(laga?). Pomislio sam da mis ne valja pa sam ponovno ustekao monitor na kojem opet radi savrseno. I kad ukljucim istovremeno tv i monitor te ukljucim da na oba bude isto na monitoru ide normalno dok na tv-u zapinje. 

 

Zasto se to dogada i kako da to ispravim?? Molim za pomoc. 

Hvala unaprijed!

BF4 - dobra_sprava88
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Anđeo bez falinge kaže...

ZATO što sistem admin ne dozvoli juzerima bilo kakvo instaliranje bilo kojega programa koji može poremetiti sveti win 10 registry.


 

 Nije da nema problema ali je ovo što si napisao najbolja moguća politika. Ti su kompjuteri namijenjeni poslu, a ne nečijoj zafrkanciji.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
razor1988 kaže...

Pozz ekipa, prvo ne znam u koju bih temu pisao pa cu pokusati ovdje. Odlucio sam zamjeniti svoj monitor sa 4k tv-om i sada nakon sto sam kupio tv mis mi stvara problem. Naime kad koristim mis on zapinje(laga?). Pomislio sam da mis ne valja pa sam ponovno ustekao monitor na kojem opet radi savrseno. I kad ukljucim istovremeno tv i monitor te ukljucim da na oba bude isto na monitoru ide normalno dok na tv-u zapinje. 

 

Zasto se to dogada i kako da to ispravim?? Molim za pomoc. 

Hvala unaprijed!

 Događa se zato jer ti je HDMI kabel zaštekan u spori HDMI port, preštekaj ga u onaj port koji je obično u boji (60 Hz).

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 17:47 (andi.cro).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...
razor1988 kaže...

Pozz ekipa, prvo ne znam u koju bih temu pisao pa cu pokusati ovdje. Odlucio sam zamjeniti svoj monitor sa 4k tv-om i sada nakon 

 

Zasto se to dogada i kako da to ispravim?? Molim za pomoc. 

Hvala unaprijed!

 Događa se zato jer ti je HDMI kabel zaštekan u spori HDMI port, preštekaj ga u onaj port koji je obično u boji (60 Hz).

Jesam no svakako nije dobro. Hvala svakako

BF4 - dobra_sprava88
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
razor1988 kaže...
andi.cro kaže...
razor1988 kaže...

Pozz ekipa, prvo ne znam u koju bih temu pisao pa cu pokusati ovdje. Odlucio sam zamjeniti svoj monitor sa 4k tv-om i sada nakon 

 

Zasto se to dogada i kako da to ispravim?? Molim za pomoc. 

Hvala unaprijed!

 Događa se zato jer ti je HDMI kabel zaštekan u spori HDMI port, preštekaj ga u onaj port koji je obično u boji (60 Hz).

Jesam no svakako nije dobro. Hvala svakako

 Pokušaj, čisto radi testiranja, smanjiti rezoluciju desktopa na 1920x1080.

I još nešto - provjeri koliki refresh rate daje graficka za taj tv, te da nije šta u postavkama tv-a oko refresh ratea mijenjano.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 20:35 (morrisoN).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice